Overclocking guide za pocetnike izdvojena tema

poruka: 512
|
čitano: 271.242
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
loky4i4 kaže...

jel mogu kako overclocirat procesor sve mi je zakljucano

moze se clockat sa tom maticnom.

16 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

eeeee kako bi ja bil sretan da mi neko oce malo podebljat procesor na jedno 3.0,ja se ne usudim a i nemam dost znanja

sniper only
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

Eo sta sam dans napravio...uzeo sarafciger koji ima magnet ono da moze saraf drzat na sebi...komp je bio par dana iskljucen iz struje i nasao sam daj clr_CMOS al je jako mali pa sam ga jedva skuzio i ljepo sam to spojio,drzio 10 sec pustio i ostavio pa neznam dal je resetiran jer kak komp zna da sam ja to napravio?? i nisam ga palio u struju jer nisam doma ..(neam tu kablove)

Znam Super Admina osobno,zato ne kenjaj! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
Fake_Alert kaže...

Eo sta sam dans napravio...uzeo sarafciger koji ima magnet ono da moze saraf drzat na sebi...komp je bio par dana iskljucen iz struje i nasao sam daj clr_CMOS al je jako mali pa sam ga jedva skuzio i ljepo sam to spojio,drzio 10 sec pustio i ostavio pa neznam dal je resetiran jer kak komp zna da sam ja to napravio?? i nisam ga palio u struju jer nisam doma ..(neam tu kablove)

hahaha

 

Pa samo si vratio bios na prijašnje postavke time i gotovo, sada bi se trebao upalit, ak neće onda je nešto ozbiljnije.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

Ok eo sam jos jedno pitanje...ovo sam nasao na intrentu i zabrinut sam da mi procesor radi manje nego sto je tvornicki..ovo sam nasao sta pise na mojoj maticnoj na intrentu    http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Overview.aspx?ProductID=2818

 

(Note) If you install AMD AM2+ CPU on AM2 motherbord, the system bus speed will downgrade from HT3.0(5200MHz) to HT1.0(2000 MT/s) spec; however, the frequency of AM2+ CPU will not be impacted. Please refer "CPU Support List" for more information.

 

 

e da...oce sta pistat na pocetku kad se pali komp nakon restarta biosa ili ce on normalno ic ko i prije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

Oprostite napravio sam dupli post jer me nes net zeza

 

 

EDIT:Doso doma nakon restarta biosa i cleara cmosa i upalim komp i sam pocne tulit tuuuuuuuuup tuuuuuuuuuup tuuuuuuuuuup i onda sam ga ugasio a slike nema

Znam Super Admina osobno,zato ne kenjaj! :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2009 20:30 (Fake_Alert).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
r420r kaže...
loky4i4 kaže...

jel mogu kako overclocirat procesor sve mi je zakljucano

moze se clockat sa tom maticnom.

jel znas kako meni nece

16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike

stvarno ne znam, google kaze da se da clockat. ploca je fakat stara... pogledaj pod advanced settings ili nesto slicno. malo kopaj po opcijama dok ne naletis na opciju za podizanje sabirnice (fsb) ili brzine ram-a. slobodno razgledavaj po biosu, ako nista ne mijenjas ne mozes pokvarit! Namigiva

15 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

Ja sam uspšješno svoga intel celeron d  sa 2.6ghz na 2.8ghz bez podizanja napona i zasad radi stabilno !

 

Sad dal bi ono mogo na 3.0ghz

 

gledajte ljudi svima kojima se neče upalit komp to je zato što ste pohlepni za oc nemožete svog jadnog  cpu-a odmah oc do smrti to mora ic postupno probajte polako po 2 mhz dizat i testirat stabilnost

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2009 11:25 (zeroname).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
Fake_Alert kaže...

Oprostite napravio sam dupli post jer me nes net zeza

 

 

EDIT:Doso doma nakon restarta biosa i cleara cmosa i upalim komp i sam pocne tulit tuuuuuuuuup tuuuuuuuuuup tuuuuuuuuuup i onda sam ga ugasio a slike nema

Mislim da ti više nemožemo pomoći tj. tvojoj matičnoj. Možeš dati na servis (ako imaš garanciju, ako nemaš neisplati se bolje kupit novu) ili kupit novu.

 

zeroname kaže...

Ja sam uspšješno svoga intel celeron d  sa 2.6ghz na 2.8ghz bez podizanja napona i zasad radi stabilno !

 

Sad dal bi ono mogo na 3.0ghz

 

gledajte ljudi svima kojima se neče upalit komp to je zato što ste pohlepni za oc nemožete svog jadnog  cpu-a odmah oc do smrti to mora ic postupno probajte polako po 2 mhz dizat i testirat stabilnost

Nema više tih vremena gdje se oc-alo za 5 po 5 MHz , iskreno tako nisam ni athlona xp clockao, danas se odmah bubne sa 2,8GHz na 3,6GHz(otključan množitelj) i vozi, a tko nema otključan množitelj taj će se morat malo mučit.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
Hyperion kaže...
Fake_Alert kaže...

Oprostite napravio sam dupli post jer me nes net zeza

 

 

EDIT:Doso doma nakon restarta biosa i cleara cmosa i upalim komp i sam pocne tulit tuuuuuuuuup tuuuuuuuuuup tuuuuuuuuuup i onda sam ga ugasio a slike nema

Mislim da ti više nemožemo pomoći tj. tvojoj matičnoj. Možeš dati na servis (ako imaš garanciju, ako nemaš neisplati se bolje kupit novu) ili kupit novu.

 

zeroname kaže...

Ja sam uspšješno svoga intel celeron d  sa 2.6ghz na 2.8ghz bez podizanja napona i zasad radi stabilno !

 

Sad dal bi ono mogo na 3.0ghz

 

gledajte ljudi svima kojima se neče upalit komp to je zato što ste pohlepni za oc nemožete svog jadnog  cpu-a odmah oc do smrti to mora ic postupno probajte polako po 2 mhz dizat i testirat stabilnost

Nema više tih vremena gdje se oc-alo za 5 po 5 MHz , iskreno tako nisam ni athlona xp clockao, danas se odmah bubne sa 2,8GHz na 3,6GHz(otključan množitelj) i vozi, a tko nema otključan množitelj taj će se morat malo mučit.

Ma definitivno kupujem novu maticnu samo sto kad izvadim maticnu i graficku(grafickoj je otpo vent) i to odmah na garanciju pa da ako nedo bog nes rikne ili da testiram na drugom kompu pa da imam a ne da mi riknuto doma stoji kad ima garancija.

Znam Super Admina osobno,zato ne kenjaj! :D
16 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

Evo kako kupujem matičnu za klokanje a financijski sam ograničen pa šta vi preporučujete asus P5Q SE ili gigabyte EP45-DS3L. Što treba gledati kod matične kada se traži matična za klokanje?

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike

Sto se tice izbora maticne ja bih uzeo Gigabyte ali samo zato jer i ja imam Gigabyte i zadovoljan sam.

Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
BORN kaže...

Evo kako kupujem matičnu za klokanje a financijski sam ograničen pa šta vi preporučujete asus P5Q SE ili gigabyte EP45-DS3L. Što treba gledati kod matične kada se traži matična za klokanje?

obicno prvo sto pogledas je chipset, a onda na internet i sati citanja po forumima da vidis jel je ta maticna/chipset dobar overclocker. neki plus mogu biti dobro hladenje nb-a i voltage regulatora, puno naprednih opcija u biosu i razmjestaj komponenti na maticnoj ploci.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
r420r kaže...
BORN kaže...

Evo kako kupujem matičnu za klokanje a financijski sam ograničen pa šta vi preporučujete asus P5Q SE ili gigabyte EP45-DS3L. Što treba gledati kod matične kada se traži matična za klokanje?

obicno prvo sto pogledas je chipset, a onda na internet i sati citanja po forumima da vidis jel je ta maticna/chipset dobar overclocker. neki plus mogu biti dobro hladenje nb-a i voltage regulatora, puno naprednih opcija u biosu i razmjestaj komponenti na maticnoj ploci.

 Što sam uspio naći o asusovoj MBO jest da se s njom clocka jako dobro, da su sa stock hlađenjem ljudi quada 6600 tjerali preko 3Ghz. Mislim da ću uzeti asusicu jer vidim da ova gigabyteica nema firewire, i još neke stvari, ne podržava RAID i tako...

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2009 14:20 (BORN).
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

evo da se pohvalim,otkljucao sam jezgru i sada testam ako nakon 2 sata bude bio stabilan,hyperion ima konkurenciju;D

SAMI PROTIV SVIH!!!! ARMADA RIJEKA!!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

bok.

 

ja takoder nisam znao nista o overclockiranju do sada. u biti znao sam  sta je to i da se mora prckati po biosu itd... ali o praksi nez ništa.

 

imam proc Pentinum Dual Core E5200 na 2.5 GHz pa sam otisao na onaj link da vidim koliko mogu povisiti voltažu i tam piše nešto 0.85V – 1.3625V pa vas pitam jel to znaci da je tvornički isporučeni proc na 0.85V a ja ga mogu dignut  na 1.3625V??

Mario Gavran
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike

to se odnosi na raspon napono koji je siguran za procesor, a ne njegov stock napon.

15 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

i jos nesto kaj vam to znaci da testiram stabilnost il tak nešto??

 

jel to znači da ja moram igrat neku igru pa vidjet oce li se srusit sistem ili da nadgledam temperaturu??

Mario Gavran
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
Maky19 kaže...

bok.

 

ja takoder nisam znao nista o overclockiranju do sada. u biti znao sam  sta je to i da se mora prckati po biosu itd... ali o praksi nez ništa.

 

imam proc Pentinum Dual Core E5200 na 2.5 GHz pa sam otisao na onaj link da vidim koliko mogu povisiti voltažu i tam piše nešto 0.85V – 1.3625V pa vas pitam jel to znaci da je tvornički isporučeni proc na 0.85V a ja ga mogu dignut  na 1.3625V??

stock napon pročitaš u cpu-z s tim da nisi ništa prčkao po voltaži u biosu.

 

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
Maky19 kaže...

i jos nesto kaj vam to znaci da testiram stabilnost il tak nešto??

 

jel to znači da ja moram igrat neku igru pa vidjet oce li se srusit sistem ili da nadgledam temperaturu??

i jedno i drugo, ali je najbolje testirat sa nekim programom koji potpuno potereti cpu (npr. prime95).

15 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

moze te mi preporucit neki dobar a besplatan program za nadgledanje temperature.

po mogucnosti da ga nadem na ENTERU ili ne nekom od posljednja tri broja BUG-a

Mario Gavran
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike

evo luxx se potrudin napisat nesta po pitanju toga... Namigiva

 

link: http://www.bug.hr/forum/topic/overclocking/programi-nadgledanje-sistema-overclock/190.aspx

16 godina
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike
Maky19 kaže...

moze te mi preporucit neki dobar a besplatan program za nadgledanje temperature.

po mogucnosti da ga nadem na ENTERU ili ne nekom od posljednja tri broja BUG-a

najmanji ti je hardware monitor (HWmonitor), ima oko 400-500kB, i nema ga na enteru ni bug-u.

 

Na bug-u imaš Everest 5.0.1 , ali to je trial verzija, naravno to se da otključat...

 

 

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

JA SAM POKUSAO CLOCKAT ( bezuspješno )  TEMPERATURA proca MI JE PRELAZILA 71 OC PA SAM GA TESTIRAO sa GTA San andresa - znam da nezvuči kao neka igra koja ce poteretit CPU - ali se komp odjednom ugasio kao da sam izvukao kabel iz štekera. napravio sam ono kaj ste rekli u vezi jumpera i restartao bios, ali nez šta sam radio u  biosu dok sam clockao, samo znam da sam isao na advence pa na CPU i onda pod Overclocking mode sa Auto prebacio na CPU/PCIE sync. osim toga mogao sam prebaciti na Optimized ili na CPU/PCIE Async il opet na AUTO.

 

Molim vas da mi pomognete i da mi kazete kaj sam krivo napravio i kaj trebam napraviti.

Mario Gavran
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Overclocking guide za pocetnike

dal zna ko kakva je abit fatal1ty fp-in9 sli ploca za klokanje mog q6600?

probal sam ga klokati na 3.0ghz i ide bez dizanja voltaze. ali imam nazalost stock cooler pa nisam htio dalje.

...iskustvo je zbir naših razočarenja...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike

@ Maky19

 

pregrijavanje. uzmi neki aftermarket cooler.

15 godina
neaktivan
offline
Overclocking guide za pocetnike

Evo ovako: imam Intel E2200 Box, Gigabyte P31, 2GB RAM Transcend..htio bih clokat s 2.20GHZ na 2.8 GHZ..eh sad neznam dali trebam podizati napon ili da ostavim na zadanom kako je i bilo...??

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike

ostavi na stock naponu, a onda ga po potrebi dignes ako se pokaze nestabilan.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Overclocking guide za pocetnike

da evo ostavio sam napon na zadanom i stavio proc na 2.8 i nakon pola sata testiranja (100%) izbacio je error i piše da je nestabilan...na koliko da stavim napon?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice