I5 3570K problem

poruka: 91
|
čitano: 18.310
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
I5 3570K problem

Ne znam možda ste več primjetili par mojih frustrirajučih postova u BF3 topicu,znači otkad sam zamjenio i5 2500k sa i5 3570k imam stalno problema s BF3 MP!!Igra konstantno freeza,znači nakon minut ili najduže 15 min igra bloka,jedini način za izlaz je crtl+alt+del!

Prvo sam posumljao u nestabilan OC (4.4GHz,1.27v) ali iste stvari mi se dešavaju i na stock postavkama,s tima da sam sad primjetio preko cpu-z da napon oscilira od 1.22 pa sve do 1,4v,nemoš virovat.Matična je Sabertooth Z77 sa zadnjim BIOS-om 1805.

Da napomenem ovakvih problem nikad nisam imao s i5 2500K i proklinjem dan kad sam ga prodao!!

U čemu može bit problem,neispravan proc,ploča..???

AUDIOFIL
Moj PC  
0 4 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: I5 3570K problem

Možda ti se CPU pregrijava.

Ne vidim šta si dobio sa prelaskom sa 2500K na 3570K, osim većih temperatura

i boljih ocjena u benchevima. U igrama ti je razlika 1%, zanemarivo.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
14 godina
neaktivan
offline
I5 3570K problem
Napon toliko oscilira jer imas turbo, a on pojacava ferkvenciju procesora dok god su temperature u normalu (sa stock coolerom ide do 3,7GHz - nisam siguran). Probaj staviti napon 1,22V i ferkvenciju 4,1GHz, to ce sigurno drzati. Obavezno iskljuci speed step i sve ostale funkcije štednje energije. Btw stvarno ti je glupo bilo mijenjati 2500k, on se puno bolje OC-a, a razlika je 10% u performansama:( Valjda ti se ne pregrijava CPU, imas H100 hladnjak
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2013 13:09 (Bruno Matejcic).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
I5 3570K problem

Ma temp. su uredu,uzeo sam ga zato što sam imao neke pare u Linksa,starog dobro prodao i ostala još koja kuna!{#}

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: I5 3570K problem
Bruno Matejcic kaže...
Napon toliko oscilira jer imas turbo, a on pojacava ferkvenciju procesora dok god su temperature u normalu (sa stock coolerom ide do 3,7GHz - nisam siguran). Probaj staviti napon 1,22V i ferkvenciju 4,1GHz, to ce sigurno drzati. Obavezno iskljuci speed step i sve ostale funkcije štednje energije. Btw stvarno ti je glupo bilo mijenjati 2500k, on se puno bolje OC-a, a razlika je 10% u performansama:( Valjda ti se ne pregrijava CPU, imas H100 hladnjak

On trenutno na defolt postavkama u idle drži 1.24v,nije li to malo previše??!

AUDIOFIL
14 godina
neaktivan
offline
I5 3570K problem
Meni u idle spusta takt procesora na 1,6GHz i napon na 0,98V. Neznam sta si ti u BIOS-u stavio, ja isto nisam dugo OC-ao. Stavi u BIOS-u da ti NE mijenja napon, da ga drzi na 1,22V i iskljuci "speed step" opciju. Napon ti oscilira, jer si ga vjerojatno stavio na "Auto"
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2013 16:14 (Bruno Matejcic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
I5 3570K problem

Probaj stavit stariji bios i probaj memoriji povečat voltažu, 1.25 je premalo makar oni tvrdili da tako "radi"

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
I5 3570K problem

S memorijom nisam ima nikad problema,1600MHz,1.25v,ne vidim razlog da mijenjam tvorničke postavke!I meni se spuša na 1.6GHz ali napon nikad ispod 1.22v,kod Sandy Bridge je išao ispod 1,00v!Zar Ivy Bridge ne bih trebao imat manji napon na isti clock od Sany Bridge??

Ne kužim zašto imam nestabilnost u BF3 na defoltnim postavkama!!??

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
I5 3570K problem
Kako si uopce zakljucio da problem u procesoru? Probaj reinstalirati bf3
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
I5 3570K problem

Reainstalira BF3,opet isto i nakon toga reinstalirao Windowse i ponovno igru reinstalirao,kad sam vratio clock na stock bilo je OK par dana ,sad je opet sve isto??

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: I5 3570K problem
volegradele kaže...

Reainstalira BF3,opet isto i nakon toga reinstalirao Windowse i ponovno igru reinstalirao,kad sam vratio clock na stock bilo je OK par dana ,sad je opet sve isto??

Problem je u RAM-ovima. Imao sam situaciju da mi se komp crashao i pokazivao BSOD. Stavio sam napon RAM-ova na "Auto"  i bilo je OK par dana, nakon toga su RAM-ovi jednostavno crkli! Probaj stavit napon RAM-ova na "AUTO", probaj stavit RAM-ove od prijatelje unutra, da vidis dal je do toga! Inacer se svi RAM-ovi drze na 1,65V!  Dal si mozda OC-ao grafu, moja grafa (kada pretjeram sa taktovima) se ne rusi niti u jednom bencmarku, ali u bf3 se srusi nakon 10min igranja, jedino rjesenje je ctrl+alt+delete. Stavi postavke grafe na auto, i onda probaj RAM-e

Nesto od toga mora biti!

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2013 20:33 (Bruno Matejcic).
15 godina
offline
Re: I5 3570K problem

Znaci kao što sam reko povečaj napon ramima i testiraj, znam hrpu ljudi koji rame drze na vecem naponu, nece se zbog toga ništa više grijati ni degradirati.. bar na 1.4V stavi. Također im probaj zamjenit mjesta u slotovima.

12 godina
offline
I5 3570K problem

Grafa je isto stock,a kad stavim na defolt RAM je na auto,ne kužim zašto do sad nisam imao probleme s RAM memorijom i zašto bih dizao napon sa 1.25v na 1.65v,pa čak i stari RAM G-skill Sniper 1333MHz 1.5v nisam nikad dirao i sve je godinama bilo OK!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
I5 3570K problem

RAM-ove ne diraj. CPU-Z očitava krive napone. Recimo ja stavim 1.33V i on pokaže 1.28V, a na voltmetru mi piše 1.33V. Znači ne vjeruj CPU-Z naponima.

Što ti se igra freeza nema veze s procesorom, da je do procesora imao bi BSOD. Može biti problem s driverima za grafičku, najvjerojatnije.

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
I5 3570K problem

Moze mu se i zbog procesora freezati, obicno se freeza ako je napon premal.

multi-gpu 4 live
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: I5 3570K problem
Leopard_st kaže...

Moze mu se i zbog procesora freezati, obicno se freeza ako je napon premal.

Tu si u pravu, desavalo se i meni, a kada sam malo podigao napon prestalo je freezati.

 

Sa tim da sam sve burn testove prolazio samo mi je u igri freezalo, nakon dizanja napona je prestalo.

Što hladnije to bolje :)
12 godina
offline
I5 3570K problem

Pazi sad ovo,sve stock,znači u BIOSU F5 defolt settings i opalim BF3 kad ono imam šta vidit!! clock 4422 MHz,napon varira sve do 1.5v!! WTF

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: I5 3570K problem
volegradele kaže...

Pazi sad ovo,sve stock,znači u BIOSU F5 defolt settings i opalim BF3 kad ono imam šta vidit!! clock 4422 MHz,napon varira sve do 1.5v!! WTF

CMOS pa probaj onda.

Što hladnije to bolje :)
12 godina
offline
I5 3570K problem

Kad sam mjenjao proc to sam napravio!Sad sam ga stavio na 4.0GHZ,1.22v,ram 1600,1.25v,upravo testiram s prime95!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: I5 3570K problem
volegradele kaže...

Kad sam mjenjao proc to sam napravio!Sad sam ga stavio na 4.0GHZ,1.22v,ram 1600,1.25v,upravo testiram s prime95!

Meni je isto prosao prime i intel burn i aida64 i graficke ocjene i sve super bilo, osim u igrici gdje je freezalo.

Tako da to sto ces proci prime ti nista neznaci.

 

Ako ga sa default postavkama sam clocka onda je mozda do biosa ili maticne.

Što hladnije to bolje :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2013 1:51 (Praedator).
12 godina
neaktivan
offline
Re: I5 3570K problem
volegradele kaže...

Grafa je isto stock,a kad stavim na defolt RAM je na auto,ne kužim zašto do sad nisam imao probleme s RAM memorijom i zašto bih dizao napon sa 1.25v na 1.65v,pa čak i stari RAM G-skill Sniper 1333MHz 1.5v nisam nikad dirao i sve je godinama bilo OK!

A probaj si za test malo dignut rame na 1.3 ili 1.35 samo da iskljucis rame iz opcije pa jedno po jedno pomalo

Želim paranormalnu ženu(da ima para i da je normalna):)
13 godina
offline
Re: I5 3570K problem
Praedator kaže...
volegradele kaže...

Kad sam mjenjao proc to sam napravio!Sad sam ga stavio na 4.0GHZ,1.22v,ram 1600,1.25v,upravo testiram s prime95!

Meni je isto prosao prime i intel burn i aida64 i graficke ocjene i sve super bilo, osim u igrici gdje je freezalo.

Tako da to sto ces proci prime ti nista neznaci.

 

Ako ga sa default postavkama sam clocka onda je mozda do biosa ili maticne.

Ja potvrđujem Praedatorov komentar. I meni se znalo desit da se sledi u igri a prošao recimo IBT. Dignem napon za level ili dva i radi bez greške. Toliko o tome da samo treba vrtiti sintetiku nakon clockanja {#}. Ti reset Cmos i ako opet divlja na deafult postavkama, onda reklamiraj ploču jel CPU ne divlja sam, ako mu ploča tako ne diktira.

14 godina
neaktivan
offline
I5 3570K problem
To je sve normalno da napon i taktovi CPU-a divljaju. Intel procesori imaju turbo. Turbo dize takt procesora (time i napon) na onoliku razinu koliko hladnjak moze ohladiti. Sa stock hladnjakom ide do 3,7GHz (ovisno od procesora do procesora), sa tvojim h100 ide vise. Uglavnom nesto kao automatski OC!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: I5 3570K problem
Bruno Matejcic kaže...
To je sve normalno da napon i taktovi CPU-a divljaju. Intel procesori imaju turbo. Turbo dize takt procesora (time i napon) na onoliku razinu koliko hladnjak moze ohladiti. Sa stock hladnjakom ide do 3,7GHz (ovisno od procesora do procesora), sa tvojim h100 ide vise. Uglavnom nesto kao automatski OC!

Ali postoji u BIOS opcija za iskljuciti OC, turbo boost i sve ostalo vezano za overclock.

 

Problem je u biosu ili maticnoj.

Ako turbo boost neradi kako treba, tj nema dobre napone na zadanim taktovima moguce je da freeza.

Ili ako se bilo koji drugi overclock program pokusa ubaciti dok radi turbo boost dolazit ce do istog problema.

RAM nema veze sa tim.

 

Kao sto sam rekao, prvo procesljati sve u biosu, ako nista nepomogne onda maticnu na reklamaciju.

 

 

EDIT: Koji windows koristis? 7 ili 8? 64bit?

 

Vidim da ti ploca podrzava za OC AI tweaker, vjerovatno imas i TurboV, i tko zna sta jos upaljeno u biosu.

Sve te stvari moras iskljuciti ako clockas rucno, isto tako iskljuci i thermal monitor.

 

 

 

 

Što hladnije to bolje :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2013 10:58 (Praedator).
12 godina
protjeran
offline
Re: I5 3570K problem
ljudi nema to veze s procom i maticnom ako nako freezanja igre on moze pokrenut taskmanager tj tipke ctrl-alt-del kad proc/maticna/rami zablokira nema povratka! ili je sama igra ili graficka drugo nema sta biti...i nekuzim sto ste zapeli za taj oc? kolega je ljepo rekao da mu se to i na stocku desava! znaci igra ili grafa je problem!LP
Rasturam na Intel Core™ i7-920 @ 4.2Ghz + Sapphire Dual-X 7950 with Boost Edition 3GB 1150/1575mhz
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: I5 3570K problem
volegradele kaže...

Ne znam možda ste več primjetili par mojih frustrirajučih postova u BF3 topicu,znači otkad sam zamjenio i5 2500k sa i5 3570k imam stalno problema s BF3 MP!!Igra konstantno freeza,znači nakon minut ili najduže 15 min igra bloka,jedini način za izlaz je crtl+alt+del!

Prvo sam posumljao u nestabilan OC (4.4GHz,1.27v) ali iste stvari mi se dešavaju i na stock postavkama,s tima da sam sad primjetio preko cpu-z da napon oscilira od 1.22 pa sve do 1,4v,nemoš virovat.Matična je Sabertooth Z77 sa zadnjim BIOS-om 1805.

Da napomenem ovakvih problem nikad nisam imao s i5 2500K i proklinjem dan kad sam ga prodao!!

U čemu može bit problem,neispravan proc,ploča..???

  Koje drivere za zvuk imas? One Asusove ili ? Pokusaj staviti Asus ili makni Realtek HD Audio Manager (task kill) pa javi....

11 godina
neaktivan
offline
Re: I5 3570K problem
Stjepanj kaže...
ljudi nema to veze s procom i maticnom ako nako freezanja igre on moze pokrenut taskmanager tj tipke ctrl-alt-del kad proc/maticna/rami zablokira nema povratka! ili je sama igra ili graficka drugo nema sta biti...i nekuzim sto ste zapeli za taj oc? kolega je ljepo rekao da mu se to i na stocku desava! znaci igra ili grafa je problem!LP

Vidi meni se desavala ista stvar i rjesio sam to sa malim dizanjem napona.

 

Ako je pomoglo meni mozda pomogne i njemu jer imao sam iste simptome.

 

Grafa mu je ostala ista, mjenjao je procesor.

Ako je grafa radila prije zamjene zasto bi sada prestala raditi?

Što hladnije to bolje :)
12 godina
protjeran
offline
Re: I5 3570K problem
zapravo kad bolje razmislim zadnja serija intelovih proceva je napravljena zbrda zdola covjece di god procitas samo neki problemi s njima...strasno! a probaj sto ti je preator predlozio...pa javi!
Rasturam na Intel Core™ i7-920 @ 4.2Ghz + Sapphire Dual-X 7950 with Boost Edition 3GB 1150/1575mhz
12 godina
offline
Re: I5 3570K problem
Praedator kaže...
Bruno Matejcic kaže...
To je sve normalno da napon i taktovi CPU-a divljaju. Intel procesori imaju turbo. Turbo dize takt procesora (time i napon) na onoliku razinu koliko hladnjak moze ohladiti. Sa stock hladnjakom ide do 3,7GHz (ovisno od procesora do procesora), sa tvojim h100 ide vise. Uglavnom nesto kao automatski OC!

Ali postoji u BIOS opcija za iskljuciti OC, turbo boost i sve ostalo vezano za overclock.

 

Problem je u biosu ili maticnoj.

Ako turbo boost neradi kako treba, tj nema dobre napone na zadanim taktovima moguce je da freeza.

Ili ako se bilo koji drugi overclock program pokusa ubaciti dok radi turbo boost dolazit ce do istog problema.

RAM nema veze sa tim.

 

Kao sto sam rekao, prvo procesljati sve u biosu, ako nista nepomogne onda maticnu na reklamaciju.

 

 

EDIT: Koji windows koristis? 7 ili 8? 64bit?

 

Vidim da ti ploca podrzava za OC AI tweaker, vjerovatno imas i TurboV, i tko zna sta jos upaljeno u biosu.

Sve te stvari moras iskljuciti ako clockas rucno, isto tako iskljuci i thermal monitor.

 

 

 

 

Da isključio sam OC,a turbo boost mislim da ne radi kad se radi manualni OC!

Win 7,64 bit

Sad je blago OCnut na 4.0GHz,idem igrat pa vidit i stavit ću starije drivere za grafiku!!

AUDIOFIL
11 godina
neaktivan
offline
I5 3570K problem

Ako nisi u biosu stavio turbo boost disabled onda ce ti raditi.

Iskljuci sve i stavi ga na original frekvenciju bez boosta pa onda probaj igrati.

 

I sta si sve iskljucio ili ukljucio u biosu uopce?

 

Moras uzeti u obzir da ima barem 5 funkcija u biosu koje ti mogu stvarati probleme sa naponom procesora.

 

 

EDIT: Nadam se da znas tocno sto radis i kako u BIOS-u jer sve ovo nema smisla ako ti je upaljeno nesto sto nesmije biti dok clockas.

Nebi bilo lose da slikas BIOS i postas slike da se vidi sve tocno.

Što hladnije to bolje :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2013 14:24 (Praedator).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice