Delid intel procesora delid tool-om

poruka: 79
|
čitano: 42.961
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: Delid intel procesora delid tool-om
nicky.sl kaže...

Da li si probao il onako napamet govoriš. 

Slažem se da je 10 nemoguće ali 2-3-4 stupnja su sasvim izgledan rezultat. 

pa ispolirao sam i stavio ga nazad, testirao nabrzaka 

sve ovisi koliko stanjiš ihs poliranjem, što više skineš gornjeg sloja to ćeš više sniziti temp....

dreadmoore kaže...

poliras gornju stranu pa onda donju skines 0.5mm i eto razlike vise od 5-6°C

 je i onda poliranjem donje strane izgubiš kontakt čipa i ihs pa će biti sveopće veselje 

16 godina
offline
Delid intel procesora delid tool-om
Da podignem temu.. Ljudi, jel ko radio delidding na 8600k?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Delid intel procesora delid tool-om
zvonac kaže...
Da podignem temu.. Ljudi, jel ko radio delidding na 8600k?

 https://www.bug.hr/forum/post/procesori-mbo/delid-anje-i5-8600k/5627123.aspx

5.7ghz mu je bio rekord.

 Lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2019 14:06 (Stjepanj).
6 godina
offline
Re: Delid intel procesora delid tool-om
Radio sam ja na svom, zbog temperatura ...
13 godina
offline
Delid intel procesora delid tool-om

Pozdrav, razmišljam o delidu malog vrućeg vraga i7 7700k.

Budući da je to toliko teško odvojiti, znači li išta ako se procesor prije dobro zagrije, da se sva ta kemija koja drži na mjestu Die i IHS smekša pa će se lakše skinuti?

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Delid intel procesora delid tool-om
sudy_freak kaže...

Pozdrav, razmišljam o delidu malog vrućeg vraga i7 7700k.

Budući da je to toliko teško odvojiti, znači li išta ako se procesor prije dobro zagrije, da se sva ta kemija koja drži na mjestu Die i IHS smekša pa će se lakše skinuti?

 Ma kavi na hladno se to radi nemoj takvo sto raditi 

AMD AntiBoy
7 godina
protjeran
offline
Re: Delid intel procesora delid tool-om
sudy_freak kaže...

Pozdrav, razmišljam o delidu malog vrućeg vraga i7 7700k.

Budući da je to toliko teško odvojiti, znači li išta ako se procesor prije dobro zagrije, da se sva ta kemija koja drži na mjestu Die i IHS smekša pa će se lakše skinuti?

ma neće se to smekšati, to je neki katran koji podnosi 500°C

 

 

6 godina
offline
Re: Delid intel procesora delid tool-om

Ako si u Zg-u , posudim ti tool da odradiš posao.

Nemoj ništa grijat ovo je toliko jednostavno da je i dibidus kao ja odradio iz prve.

 

14 godina
offline
Re: Delid intel procesora delid tool-om

Ja sam iz ZG-a i htio bih delidat Xeona W3680 :)
Pa ako ima netko alat i/ili tekuci metal, dobro cu kompenzirati 

 

- gledao sam linkove iz prvog posta, ali za 2 od 3 stvari pise da su nedostupne.

6 godina
offline
Re: Delid intel procesora delid tool-om
Jbg. tool je samo za 115x soc
10 godina
offline
Re: Delid intel procesora delid tool-om
WithSkill kaže...

Ja sam iz ZG-a i htio bih delidat Xeona W3680 :)
Pa ako ima netko alat i/ili tekuci metal, dobro cu kompenzirati 

 

- gledao sam linkove iz prvog posta, ali za 2 od 3 stvari pise da su nedostupne.

 Meni se čini da je taj xeon zalemljen. Provjeri prije upuštanja u delid

***********
14 godina
offline
Re: Delid intel procesora delid tool-om

:(
Imam noctuu nh d14 i ne hladi najbolje kod OC-a. Naručio sam heatspreadere za ram, kolega lav1000 poklonio bolje kuciste s dobrim ventovima..

jos cekam sata kontroler i onda slazem raid0stripe sa SSDovima..

Znam da dosta vas ima iskustva s hlađenjem CPU-a, da li možda nešto krivo radim kod OC-a, pratio sam neke postavke ljudi koji su OC-ali.. ali pri 4ghz u loadu je max 90-91°C

Uspoređujem rezultate od korisnika, jedina razlika je temperatura (oni koriste vodeno) i stabilnost pri OC, a probao sam više postavki drugih ljudi i uvijek isto

 

Ima primjeraka w3680 koji idu do 4.8 do 5 ghz 

 

Jel mi može netko sugerirati ako ima neka kuharica za OC?
Kako se igrati s voltažama.. i sve ostalo?

Edit: Mod znam da nije tema za takva pitanja, ali ovdje su ljudi koji najviše znaju o tome 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 11:57 (WithSkill).
4 godine
protjeran
offline
Delid intel procesora delid tool-om

Pozdrav, ako bi netko htio iznajmiti delid tool za i7 8700(Coffee Lake) na podrucju ZG-a slobodno neka se javi.

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Delid intel procesora delid tool-om

Pozz svima...Imam i7 8086k, hlađenje Corsair 115i, i overclock na 5GHz pod svim stres programima temperatura nije prelazila 76'C. Ali u zadnje vrijeme prelazi i dolazi do 82'C. Naravno ni to nije strašno ali nije kao prije. Zamjenio sam pastu, Thermal Grizly pa onda Noctua, temperatura je ista. Već sam i prije čitao o delidovanju procesora ali iskreno nemam petlju ni alat da to odradim sam. Inače sam iz Bihaća i često dolazim u Zagreb (i prečesto, nažalost imam zdravstvenih problema) pa ako ima neko da radi delidovanje, ili možda znate nekog ko to radi na relaciji Vojnić-Karlovac-Zagreb želio bih odraditi delidovanje svog procesora. Također, svi savjeti i preporuke su dobrodošle. Hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Delid intel procesora delid tool-om

Pozdrav,

htio bih platiti nekome u Zagrebu delidanje mog 8700k. Slobodno se javite!

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Delid intel procesora delid tool-om
sprEEEzy kaže...

Pozdrav,

htio bih platiti nekome u Zagrebu delidanje mog 8700k. Slobodno se javite!

 Ja nisam taj :) Al vidim što bi mogao potencijelnom delideru biti problem :)

Napiši dal ti treba samo delid, ili promjena paste, novi kit i vraćanje IHS-a.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
Re: Delid intel procesora delid tool-om

Ako netko ima problema sa pregrijavanjem procesora, slobodno mu se javite, preporucam. https://forum.bug.hr/forum/user/rasho/25342.aspx

Covjek mi jucer odradio delid bez problema, pocistio staru pastu, zamjenio za tekuci metal. temperature 20-25c nize nego prije, ful zadovoljan.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.9.2020 15:23 (Zaba88).
Moj PC  
5 0 hvala 2
13 godina
offline
Delid intel procesora delid tool-om

Pozdrav ljudi,

 

zna li netko koga iz zagreba s der8auerovim delid toolom?

Javio se kolegi Rasho pa ćemo vidjeti hoće li odgovoriti i ima li još tool.

EDIT: u kontaktu sam s kolegom

 

Moj 7700k kuha sad već lagano na ~85°C bez obzira što je hlađen Dark Rock Pro 4

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2021 11:44 (sudy_freak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Delid intel procesora delid tool-om

Pozdrav svima,

 

evo da podijelim s vama i moje iskustvo s delidanjem vec delidanog proca.

 

Kupio sam prije par dana naslijepo 7700k koji je bio par sto kuna jeftiniji od ostalih na njuskalu.

Nije bilo ni govora da je delidan, niti sam ja tada znao za taj proces.

Procesor nisam imao prilike vidjeti uzivo dok mi nije dosao u ruke preko trece osobe (RI-ZG transport).

 

Primjetio sam da IHS ima određena fizička oštečenja na rubovima (pretpostavka da je delidan u škripcu), i bilo je dosta razlivenog silikona na PCBu s vanjske strane IHSa.

Proc se nije mogao niti normalno zbootati. Umjesto poruke "New processor installed" ja sam dobio poruku "CPU temperature is too high".

 

Ušavši u UEFI, vidjeh da se proc kuha na 88-89 C

 

Prvo sam posumnjao da sam krivo nanio pastu, odnosno da nije dobar kontakt IHSa s Coolerom (iako mi se to nikad nije dogodilo, ali reko ajde).

Nakon skidanja paste i ponovnog nanosenja ista stvar. Cold boot i temp od 90C!

 

Počeo sam istrazivati problematiku (znao sam od prije da je proc divlji što se tiče temperatura i temp spikeova), ali ovo je bilo nešto sasvim drugo.

Nakon istraživanja par dana, logično mi je bilo samo jedno, da procesor nema dobar kontakt s IHSom.

 

Završio sam u ovoj temi na forumu, gdje sam vidio u postu prije ovog da je kolega study_freak kontaktirao kolegu Rasho u vezi posudbe delid toola.

 

Kolega Rasho mi se javio i ponudio da ili iznajmim tool ili da on delida proc. Ja nisam imao nikakvog iskustva, dok je Rasho rekao da ih je delidao već 30-tak.

Prihvatio sam ponudu da kolega delida proc i potvrdio je iz osobnog iskustva da je proc već  bio delidan i bio je uvjeren da ćemo s delidanjem riješiti problem temperature.

Nakon čišćenja majoneze s proca i ostataka starog silikona, stavljen je tekući metal. Proc je odma završio u socketu i

 

7700k se zbootao uz temeperaturu od 27-28 C Sve pohvale kolegi Rasho na brzoj reakciji, vremenu i stručnosti!

 

Ja sam u međuvremenu clockao proc na 5.1 (stabilno), uz normalne temperature za taj proc.

Zaokruženo su temperature dok 7700k radi @5,1 GHz u Prime95 s coolerom starim 14 godina.

 

Prime95 - 7700k@5,1 GHz, Arctic cooler 7 PRO (Rev. 1) Prime95 - 7700k@5,1 GHz, Arctic cooler 7 PRO (Rev. 1)
 

Prvi stupac su tempe dok "normalno" koristim komp a prilikom gejmanja tempe su negdje oko 60C.

 

Sve pohvale mojem Arctic freezer 7 PRO (Rev 1) cooleru koji je do sada odradio 4 stabilna clockanja na 4 proca (E5200@2,5->3.7 GHz; Q9650@3,00->4,00 GHz; 6600k@3.9->4,7 GHz i sad 7700k@4.5->5,1 GHz)

 

 

Moj PC  
8 0 hvala 3
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice