Sup daska

poruka: 22
|
čitano: 20.232
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Sup daska
Pozdrav ljudi. Posto zivim na moru i volio bi se okusati sa sup daskom, molio bih ako netko ima kakvu preporuku do 2500kn sup daske. Tezina mi je 70kg,sa time da bi volio da je malo cvrsca, jer bi i curu vozi kao okolo samnom. Ona ima 55kg.Ovdje su neki prijedlozi koje sam uzeo u obzir, ali ako vi imate nesto bolje, bilo bi super. Hvala

https://www.hervis.hr/store/Oprema/Oprema-za-vodene-sportove/%C4%8Camci,-kajaci,-gumenjaci-i-dodaci/Too-Much/Wave-runner-10%C2%B4/p/COLOR-2797528 https://www.decathlon.hr/daska-za-sup-x100-10-id_8511825.html https://www.intersport.hr/firefly-isup-300-i-sup-daska-504608
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2020 11:26 (Endymon).
11 godina
offline
Sup daska

Sta bas nitko se ne kuzi u supove ? 

15 godina
neaktivan
offline
Sup daska

Jesi li do sad vozio SUP ? 

 

Moja preporuka  je da iznajmiš iz Hervisa na 1 dan, košta oko 60 kn, da vidiš je li to za tebe. Nisam imao svoj SUP ali sam imao kajak na napuhavanje, i kao kod SUP-a ima dosta zezancije, treba ga napuhati, spremitit, isprati od soli, ispuhati, sušiti, skladištiti. U početku je zabavno ali nakon nekog vremena postaje tlaka. Uzmi u obzir da je skoro svaki dan valovito osim u jutro i predvečer. 

13 godina
offline
Sup daska

Ja sam isto zainteresiran za SUP već par godina a nikako ga nabavit....

 

A ovo u Hervisu ću svakako probati prije nego ga kupim baš to da vidim hoće li mi se uopće sviđati. 

 

Kakva su iskustva sa tim spremanjem/čišćenjem? Znači svodi se na to da ga svaki put moraš napuhat i ispuhat nakon treninga? Koliko to traje i koliko je to tlaka? Ja bi rado trenirao sa supom rano ujutro prije posla, tako da ako ovo puhanje uzima previše vremena onda niš od toga...

5 godina
offline
Sup daska

Ako ga imaš di spremit ne moraš ga ispuhat... 

Sve Vas Volim
15 godina
offline
Re: Sup daska
snake44 kaže...

Ja sam isto zainteresiran za SUP već par godina a nikako ga nabavit....

 

A ovo u Hervisu ću svakako probati prije nego ga kupim baš to da vidim hoće li mi se uopće sviđati. 

 

Kakva su iskustva sa tim spremanjem/čišćenjem? Znači svodi se na to da ga svaki put moraš napuhat i ispuhat nakon treninga? Koliko to traje i koliko je to tlaka? Ja bi rado trenirao sa supom rano ujutro prije posla, tako da ako ovo puhanje uzima previše vremena onda niš od toga...

Mislim da ga ne trebaš svaki dan napuhavati/ispuhati jer mi to fakat nema smisla međutim neka ti netko iskusniji potvrdi. Ono što bi sigurno trebalo je isprati ga na kraju dana od morske vode i prljavštine. Po meni dovoljno ga je gurnuti pod tuš na plaži i imalo rukama protrljati.

 

Ja sam prvi put probao prije par tjedana i moram priznati da sam se pošteno umorio. Sportski sam tip i općenito sam prilično spretan (skijam, rolam, bicikliram, plivam, igram nogomet, vježbam) ali dobro sam se namučio održavati ravnotežu u početku. Poslije par pokušaja i padova bilo je malo bolje ali računaj da će ti trebati malo prakse da savladaš balansiranje. Možda je bilo nešto i do daske a doduše nije ni more baš 100% mirno bilo.

 

Ono sigurno što mogu reći je da bi more trebalo biti mirno jer čim ima barem malo valova onda se SUP-anje iz gušta pretvara u borbu za održavanje balansa a i prilično umara. Doduše ja sam neiskusan pa je meni to bio priličan umor ali i zanimljivo iskustvo (ja inače preferiram aktivno provođenje godišnjeg umjesto ležanja na plaži).

 

A mislim da ti je najbolji prijedlog dao kolega ranije u postu da rentaš i vidiš da li ti to odgovara ili ne. Dasku stigneš uvijek kupiti, prije ili poslije.

15 godina
neaktivan
offline
Sup daska

Ja sam kupio u lidla prosle godine f2 star komplet sa sjedalom,torbom,pumpom i veslom za 2000kn, bila je i ove godine neka mistral daska za 2200 ali je manja od ove

Odlicna daska za tu lovu, nosivosti do 120 kg (ja imam 107). dimenzije su 320x84x15

Brzo se nauči jedino u početku se puno umaraju noge (treba drzati balans), operem je ispod tusa ponekad na plazi, drzim je napuhanu cilu sezonu jer sam cca 5 min pjeske od mora nije problem uopće.

Odličan sport, sada znam napraviti i do 12 km ukupne rute a idem 3-4 puta tjedno.

 

Da bi moga veslat komotno s dvi osobe na dasci treba ti puno veća daska i mislim da to neces naci u tom cijenovnom rangu.

Za početnika je bolja nekakva all round daska cca 82-85cm sirine a za iskusne duža i uža daska koja je i brža u moru ali zato manje stabilna.

Inače prvotno su me motivirali bolovi u donjem dijelu leđa na nabavku sup-a,i evo nakon prošlog lita 3-4 miseca sup-anja, i ovu zimu bazena  2-3x tjedno (do korone) i bolova više nema

Inače ove sezone sa sam sup-om počeo kasno tek cca 20.06 i evo nakon cca 20 dana 3kg odma lakši.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2020 22:50 (insomniac_cro).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sup daska
snake44 kaže...

Ja sam isto zainteresiran za SUP već par godina a nikako ga nabavit....

 

A ovo u Hervisu ću svakako probati prije nego ga kupim baš to da vidim hoće li mi se uopće sviđati. 

 

Kakva su iskustva sa tim spremanjem/čišćenjem? Znači svodi se na to da ga svaki put moraš napuhat i ispuhat nakon treninga? Koliko to traje i koliko je to tlaka? Ja bi rado trenirao sa supom rano ujutro prije posla, tako da ako ovo puhanje uzima previše vremena onda niš od toga...

 Da se napuhati za cca 5 min s pumpom ili uzmeš onaj mali auto kompresor (cca 50kn u kauflandu) + adapter za sup  ako ti je tlaka.

https://www.ebay.com/itm/Sup-Pump-Adapter-Inflatable-Boat-Air-Valve-Adaptor-Paddle-Board-For-Canoe-Kayak/233425642620?hash=item365940a47c:g:JOYAAOSwa5Rd6lkg

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sup daska
Da li postoji servs za popravak SUPa. Pušta na ventilu.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sup daska

Probaj dotegnuti ili zamjeniti ventil 

11 godina
offline
Re: Sup daska
Pozdrav ljudi. Odlucio sam uzeti sup i nakon isprobavanja, odluka je pala da kupim svoj. I sada se ukazala prilika u Kauflandu i konzumu. U Konzumu jr nrko Hydroforce Oceania ako se ne varam a u Kauflandu je neka druha marka. Pa me zanima, sta mislite o tim supovima? Dal se isplati uzimati?
U Kauflandu je marka Newcential 335x84x15 max nosivost 150kg
U Konzumu je Hydroforce 305x84x12 nosivost 120kg.Ugl ja tezim 75kg.
9 godina
offline
Re: Sup daska
Endymon kaže...
Pozdrav ljudi. Odlucio sam uzeti sup i nakon isprobavanja, odluka je pala da kupim svoj. I sada se ukazala prilika u Kauflandu i konzumu. U Konzumu jr nrko Hydroforce Oceania ako se ne varam a u Kauflandu je neka druha marka. Pa me zanima, sta mislite o tim supovima? Dal se isplati uzimati?
U Kauflandu je marka Newcential 335x84x15 max nosivost 150kg
U Konzumu je Hydroforce 305x84x12 nosivost 120kg.Ugl ja tezim 75kg.

 Pročitaj si malo ovo, pomoći će ti u odabiru https://www.surfshop.hr/sup-kako-sto-i-zasto/

23 mjeseca
protjeran
offline
Sup daska

da.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.7.2022 14:15 (suzana graf).
12 mjeseci
neaktivan
offline
Sup daska

Pozdrav,

 

Tražim sup dasku, da li mi je bolje prvo rentat i testirat ili odmah kupiti?

Koja su vasa iskustava?

Trenutno gledam Aqauteone Wave modele i razmišljam koju je najbolje uzet da ne bude preteško supati.

https://www.vidmarsport.com/katalog/sup-i-more/sup-daske/?sort=1&brandNames=aquatone&cijenamin=310&cijenamax=1260

13 godina
offline
Re: Sup daska

Svakako testiraj prvo, možda ti se i ne svidi....

 

Ja sam probao pred 2-3 godine, a lani sam kupio u hervisu, mislim da je bilo tako oko 3000kn cijeli set (sup, pumpa, veslo, torba). Prvi put se malo pada, pogotovo na valovima ali kad pohvataš tehniku onda je ful gušt. Ovaj moj ima max opterećenje od 130kg, tako da stanemo ja i dvoje malih djece na njega. Meni najveći problem predstavlja svaki put stavljati sup na krov od auta, a kako imam malo vremena gledam na svaku minutu... Na to stavljanje x2 i na skidanje x2 izgubim oko 15min. 

13 godina
offline
Sup daska

https://woolf.hr/sup-daska-za-veslanje-proizvod-7829/Zna netko malo više o ovoj dasci, vidim da ima dobre specifikacije sad kakva je s kvalitetom za nekog početnika?
https://woolf.hr/sup-daska-za-veslanje-proizvod-7829/

4 godine
offline
Re: Sup daska
Imam ja taj Crane.Ne uzimaj, teški shit. Prije 2 godine uzeo i sad je vec na remontu, odlijepio sam gornji sloj filca i morao prelijepit odozgor spojeve srednje komore koja je stalno pustala zrak. Na crijevu od pumpe ona pera koja se uticu u ventil su pukla ali se moze pumpat uz cvrsto drzanje.. Ja bi ipak dodao koji euro vise pa uzez nesto provjereno..
13 godina
offline
Re: Sup daska
pizzonia kaže...
Imam ja taj Crane.Ne uzimaj, teški shit. Prije 2 godine uzeo i sad je vec na remontu, odlijepio sam gornji sloj filca i morao prelijepit odozgor spojeve srednje komore koja je stalno pustala zrak. Na crijevu od pumpe ona pera koja se uticu u ventil su pukla ali se moze pumpat uz cvrsto drzanje.. Ja bi ipak dodao koji euro vise pa uzez nesto provjereno..

 

Naručio u međuvremenu, nakon koliko ti je počela pustat srednja komora ?

Ima godinu garancije koliko vidim

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.7.2023 23:59 (marxone).
4 godine
offline
Re: Sup daska
A mislim da prvu sezonu nije pustalo.. ali ove godine sam morao pumpat srednju komoru dvaput dnevno.. mozda su na mojoj samo kinezi sfusali spoj.. sretno
7 godina
offline
Sup daska

Uzeo u Lidlu f2 model, 150kg s SVOM opremom (jaca od mistrala koji su imali u ponudi). 276 eura.
U 6.mjescu testirali, daska odlicna za mene amatera, klinci nisu silazili s njem. Drzi do 250kg dokazano, ali vise radi fore. Moja preporuka vidio sam ih u jos nekim Lidl trgovinama (imas njihov telefon pa nazovi i pitaj da li ima jos u nekoj trgovini).

13 godina
offline
Re: Sup daska
pizzonia kaže...
A mislim da prvu sezonu nije pustalo.. ali ove godine sam morao pumpat srednju komoru dvaput dnevno.. mozda su na mojoj samo kinezi sfusali spoj.. sretno

 Znači na spoju ti je počeo pustat, jesi probo zakrpati s onim setoom za krpanje ?

4 godine
offline
Re: Sup daska
Potrosio sam sve zakrpe i ljepilo iz repair kit-a i jos nisam sve pokrpao.. jedno mjesto pokrpam pa na drugom pocne ispustat..
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice