Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.276.065
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

 

 

Ljudi jednostavno ne možete uspoređivati YU socijalizam sa nekim monstrumnim, sotonskim i zlim režimima. 

Isto tako i pionire. 

 

Narodi socijalističke zajednice nisu htjeli bratstvo i jedinstvo, te sada uz prevelike i ogromne žrtve u krvi i novcu imaju svoje tobože neovisne države, a ustvari kolonije.

Bilo Vatikana ili nekog drugo centra moći.

 

Tikve su krivo zasađene na ovim prostorima ranih 90-ih, te nema više pomoći.

 

Ne trebate se bojati socijalizma i Jugoslavije. Sada imamo kriminalni kapitalizam, gdje krade svatko tko može. Od portira do visoko pozicioniranog političara. 

Lopovska država uz kriminalni narod.

 

Živjela Hrvatska! 

 

Mislim neš ti valjda da imamo kazneno-pravni sistem kao tamo neki kapitalistički kauboji iz Amerike.

Kakva je to policija koja ti ne dopušta da kradeš?

 

Na Balkanu to možeš. To je ovdje nacionalna vrednosta.

 

Vjerujem u našu omladinu koja je potražila sreću negdje izvan HR. Oni me čine sretnim i ponosnim.

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
9 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Pošto sam ja započeo temu, želim ju i završiti.

Pogriješio sam na početku i to sam priznao. Nije mi žao jer sam naučio nešto novo. I dalje se ne slažemo, nit ćemo se slagati u nekim pogledima i to je ok. Svi imamo svoje mišljenje, ideale i odgoj.

Kako tema ne bi opet završila u locku, predlažem da se započne neka nova tema, a ja potpisujem kapitulaciju.

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. Non bene pro toto libertas venditur auro. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.6.2020 16:16 (LLAMABOY).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Općenito indoktrinacija djece je štetna, bez obzira radilo se o pionirima ili vjeronauku, jer se djeci guraju ideologije i/ili idoli umjesto kritičkog razmišljanja. Dodatna opasnost je to što takav rad s mladima omogućuje velike zlouporabe koje su se možda i događale u nekim socijalističkim zemljama, ali, tu je opet ogromna razlika u odnosu na hitlerjugend kojem je to bila svrha...
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

 

 

Ne trebate se bojati socijalizma i Jugoslavije. Sada imamo kriminalni kapitalizam, gdje krade svatko tko može. Od portira do visoko pozicioniranog političara. 

Lopovska država uz kriminalni narod.

 

Živjela Hrvatska! 

 

Mislim neš ti valjda da imamo kazneno-pravni sistem kao tamo neki kapitalistički kauboji iz Amerike.

Kakva je to policija koja ti ne dopušta da kradeš?

 

Na Balkanu to možeš. To je ovdje nacionalna vrednosta.

 

Vjerujem u našu omladinu koja je potražila sreću negdje izvan HR. Oni me čine sretnim i ponosnim.

 

 

Daj shvati da kriminal i kapitalizam nisu sinonimi, niti ikakav oblik simbioze.

Hrvati vole kriminal više od friškog kruha, ali to nema veze s kapitalizmom, niti bilo kojim drugim ekonomskim sustavom.

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
LLAMABOY kaže...

Pošto sam ja započeo temu, želim ju i završiti.

Pogriješio sam na početku i to sam priznao. Nije mi žao jer sam naučio nešto novo. I dalje se ne slažemo, nit ćemo se slagati u nekim pogledima i to je ok. Svi imamo svoje mišljenje, ideale i odgoj.

Kako tema ne bi opet završila u locku, predlažem da se započne neka nova tema, a ja potpisujem kapitulaciju.

 Jedina svar koja je gora od cenzure je samocenzura. Nije ti valjda ovaj forum smisao života?

11 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Mene boli đon za 45 a i za 91 ali me iskreno briga za 2021 jer mislim da ovako stanje stvari je previse neizdrživo ali dok je bal nek je maskenbal nankraju ce se sve digitalizirat jednog dana i opcine ce bit na digitalnoj karti i to je to... 

Samo se nadam da ce netko malo uvesti reda u u ovu silnu birokraciju i sve probleme koje izaziva.... 

12 godina
offline
Što se događa s našim društvom?
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
7 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Horatio_Hornblower kaže...

...

Samo se nadam da ce netko malo uvesti reda u u ovu silnu birokraciju i sve probleme koje izaziva.... 

 

 Glavni cilj političara na vlasti je da i nakon slijedećih izbora ostane na vlasti, i sve odluke će biti podređene tom cilju. Ako procijeni u nekom trenutku da mu nekakvo sređivanje ili ukidanje općina može donijeti više glasova, on će to odraditi. Ako procijeni da će mu nakon toga uvođenje novih 300 gradova i općina pojačati rejting, to će i učiniti. Nikaj nije vječno, i sve kaj neki od njih uradi, taj isti ili onaj iza njega to može promijeniti ovisno o tome kaj mu trenutno može pojačati ili rušiti rejting.

 

Biti političar na vlasti, pogotovo u RH, je odličan posao: primanja odlična kao i prateće benificije, raditi skoro da i ne moraš nikaj, odgovornost nikakva....pa ko to nebi želio do groba kad jednom to okusi.

 

 

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Mirela, je se riba može lovit online? Ž.K. 03.06.2020.

 

Ja ću zaokružit Keruma materemi.

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

Mirela, je se riba može lovit online? Ž.K. 03.06.2020.

 

Ja ću zaokružit Keruma materemi.

 Tako mutav, a tako genijalan.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
5 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
neampojma kaže...
bananaman1 kaže...
love2ml86 kaže...
bananaman1 kaže...

Bez obzira na sve samo maloumni mogu usporediti SDP sa zločinačkom organizacijom. Pa tamo (HDZ) imaju i ženski odjel za pljačku?? Digli su pljačku na neku novu razinu. Svijet to još nije zabilježio, a ni vidio! Što tek reći o anemičnom šefu stranke, premijeru koji izabere 11 ministara i onda ih uz puno protesta i negodovanja ipak mora odstranti iz vlade (zbog petljanja , laganja i krađe) jer su dokazi neumoljivi. No on i dalje govori da su otišli zbog pritisaka, ali nisu to napravili?? I on onda proziva Milanovića za nešto, a Bernardića da je nesposoban i da ne zna? Eto ti si anemični sposoban za izabrati lopove u vladu? On i pijani Šeks dijele moralne lekcije Milanoviću?

P.S. A Škoro zvani "moj narod"? Bože spasi nas ove pošasti, navale debila na naše tanke novčanike!

SDP je nešto manje loš od HDZ-a. Nama treba netko treći, bilo tko. Bilo tko je bolji od ova dva spomenuta (i njihovih satelita).

 Nema ti tu trećeg. Ja biram između ova dva, naravno biram SDP. Nisu idealni, nisu ni nešto posebo, ali su za HDZ hajdučiju čisto poštenje! Što mi vrijedi zanositi se sa nekim ,kao dobrim kad on dobije 17 glasova? 

 ne kužim šta se treba dogoditi da ljudi shvate da je hdz i sdp ista stvar? podijeliš zemlju na 2 strane i kad jedna strana napravi previše sranja dolazi druga strana koja radi isto, pa se vrati prva strana i tako izmjenjuju ljude, a ništa se ne mijenja. Osim ako nisi zaposlen u državnoj firmi, onda đabe pričam, sve mi je jasno 

 Gotovo da sam apolitičan, ali lopovski HDZ usporediti sa SDP-om je kao reći da je Baloteli kvalitetan kao Messi??? Za to treba "neznati"!

5 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...

Mirela, je se riba može lovit online? Ž.K. 03.06.2020.

 

Ja ću zaokružit Keruma materemi.

 Da,da, istina... jedan, baš fin gospodin. Možda je on ta treća, napokon spasonosna opcija? Ili je to ipak "moj narod" (pa za Boga miloga) dr Škoro?

6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
bananaman1 kaže...
neampojma kaže...
bananaman1 kaže...
love2ml86 kaže...
bananaman1 kaže...

Bez obzira na sve samo maloumni mogu usporediti SDP sa zločinačkom organizacijom. Pa tamo (HDZ) imaju i ženski odjel za pljačku?? Digli su pljačku na neku novu razinu. Svijet to još nije zabilježio, a ni vidio! Što tek reći o anemičnom šefu stranke, premijeru koji izabere 11 ministara i onda ih uz puno protesta i negodovanja ipak mora odstranti iz vlade (zbog petljanja , laganja i krađe) jer su dokazi neumoljivi. No on i dalje govori da su otišli zbog pritisaka, ali nisu to napravili?? I on onda proziva Milanovića za nešto, a Bernardića da je nesposoban i da ne zna? Eto ti si anemični sposoban za izabrati lopove u vladu? On i pijani Šeks dijele moralne lekcije Milanoviću?

P.S. A Škoro zvani "moj narod"? Bože spasi nas ove pošasti, navale debila na naše tanke novčanike!

SDP je nešto manje loš od HDZ-a. Nama treba netko treći, bilo tko. Bilo tko je bolji od ova dva spomenuta (i njihovih satelita).

 Nema ti tu trećeg. Ja biram između ova dva, naravno biram SDP. Nisu idealni, nisu ni nešto posebo, ali su za HDZ hajdučiju čisto poštenje! Što mi vrijedi zanositi se sa nekim ,kao dobrim kad on dobije 17 glasova? 

 ne kužim šta se treba dogoditi da ljudi shvate da je hdz i sdp ista stvar? podijeliš zemlju na 2 strane i kad jedna strana napravi previše sranja dolazi druga strana koja radi isto, pa se vrati prva strana i tako izmjenjuju ljude, a ništa se ne mijenja. Osim ako nisi zaposlen u državnoj firmi, onda đabe pričam, sve mi je jasno 

 Gotovo da sam apolitičan, ali lopovski HDZ usporediti sa SDP-om je kao reći da je Baloteli kvalitetan kao Messi??? Za to treba "neznati"!

 probaj kupit naočale, možda progledaš 

10 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

... samo vi pusite spike ovih kradezeovskih pajaca... izjednacavanje sdp-a i kradezea ide na mlin zna se... imaju glasacku masineriju koja izlazi na izbore kao sto se na misu ide i ne propustaju to za zivu glavu... neodlucni odustaju od glasanja i opet smo u istom k... treba samo usporedit afere i optuznice iz redova ovih stranaka da je svakom imalo razumnom jasno tko je opustosio zemlju... treba izac pa glasat i za samog vraga kontra kradezea...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Tallahassee kaže...

... samo vi pusite spike ovih kradezeovskih pajaca... izjednacavanje sdp-a i kradezea ide na mlin zna se... imaju glasacku masineriju koja izlazi na izbore kao sto se na misu ide i ne propustaju to za zivu glavu... neodlucni odustaju od glasanja i opet smo u istom k... treba samo usporedit afere i optuznice iz redova ovih stranaka da je svakom imalo razumnom jasno tko je opustosio zemlju... treba izac pa glasat i za samog vraga kontra kradezea...

 šta si uspoređivao afere od vlada hdz-a i sdp-a i zaključio si da ćeš glasati za sdp jer hdz-ovci imaju više afera? 

5 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Tallahassee kaže...

... samo vi pusite spike ovih kradezeovskih pajaca... izjednacavanje sdp-a i kradezea ide na mlin zna se... imaju glasacku masineriju koja izlazi na izbore kao sto se na misu ide i ne propustaju to za zivu glavu... neodlucni odustaju od glasanja i opet smo u istom k... treba samo usporedit afere i optuznice iz redova ovih stranaka da je svakom imalo razumnom jasno tko je opustosio zemlju... treba izac pa glasat i za samog vraga kontra kradezea...

 Mene njihove spike ne zanimaju. Ološ samo trpa u guzicu, a za druge ih boli taki. To je talog ove zemlje.

10 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
neampojma kaže...
Tallahassee kaže...

... samo vi pusite spike ovih kradezeovskih pajaca... izjednacavanje sdp-a i kradezea ide na mlin zna se... imaju glasacku masineriju koja izlazi na izbore kao sto se na misu ide i ne propustaju to za zivu glavu... neodlucni odustaju od glasanja i opet smo u istom k... treba samo usporedit afere i optuznice iz redova ovih stranaka da je svakom imalo razumnom jasno tko je opustosio zemlju... treba izac pa glasat i za samog vraga kontra kradezea...

 šta si uspoređivao afere od vlada hdz-a i sdp-a i zaključio si da ćeš glasati za sdp jer hdz-ovci imaju više afera? 

 ... afera u kontekstu politike i vodjenja zemlje nije onakva afera koju si vidio/naucio iz turskih sapunica ...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Tallahassee kaže...
neampojma kaže...
Tallahassee kaže...

... samo vi pusite spike ovih kradezeovskih pajaca... izjednacavanje sdp-a i kradezea ide na mlin zna se... imaju glasacku masineriju koja izlazi na izbore kao sto se na misu ide i ne propustaju to za zivu glavu... neodlucni odustaju od glasanja i opet smo u istom k... treba samo usporedit afere i optuznice iz redova ovih stranaka da je svakom imalo razumnom jasno tko je opustosio zemlju... treba izac pa glasat i za samog vraga kontra kradezea...

 šta si uspoređivao afere od vlada hdz-a i sdp-a i zaključio si da ćeš glasati za sdp jer hdz-ovci imaju više afera? 

 ... afera u kontekstu politike i vodjenja zemlje nije onakva afera koju si vidio/naucio iz turskih sapunica ...

aha sdp-ova vlada je vodila zemlju u pravome smjeru i nije zapošljavala svoje ljude na bitne pozicije u državnim firmama i danas ne postoji ni jedan čovjek koji je zaposlen jer je član sdp-a 

10 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

... mozes borbene pjevat uz tupsona kojeg je ustavni sud proglasio protuzakonitim (dio njega koji je u supljoj glavi) i plakat za bilo kojom drugom opcijom u Hrvatskoj... sram bi te trebalo biti (nisi jedini), ali srama u tim pokvarenim lazima nemate...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Tallahassee kaže...

... mozes borbene pjevat uz tupsona kojeg je ustavni sud proglasio protuzakonitim (dio njega koji je u supljoj glavi) i plakat za bilo kojom drugom opcijom u Hrvatskoj... sram bi te trebalo biti (nisi jedini), ali srama u tim pokvarenim lazima nemate...

živiš u Hrvatskoj i ne znaš da se ljudi zapošljavaju prema simpatiziranju stranke koja je na vlasti u mjestu gdje živiš? nisi nikada čuo da moraš biti član IDS-a da te zaposle u državnu firmu u Istri, HNS na sjeveru hrvatske, bandićeve stranke u zagrebu, SDP i HDZ gdje god su na vlasti? To ne postoji? 

Pa ne ide Plenković u crkvu jer je vjernik, nego što to  puše njegovi birači, kao što druga strana radi ono što puše njihovi birači i tako stalno u krug. Al dobro vjerojatno ja to umišljam  

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
@Tallahassee, jesi ti jedan od onih koji prodaju demagogiju kako su predstečajne nagodbe "spašavanje radnih mjesta"? 😀

A tek ona fora sa izradom web sitea s popisom ljudi koji ne plaćaju porez? Pišanje u facu svima koji ga plaćaju. Nikome s one liste nije dlaka s glave pala, jer je SDP tako odlučio... hmmmm kao da me podsjeća na HDZ.
Znam čak jednoga koji je s 500k kn duga zasjeo na mjesto ravnatelja doma zdravlja Zagreb Istok 😉

Da, baš je SDP drugačiji od HDZ-a 😂
6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
neutrino kaže...
@Tallahassee, jesi ti jedan od onih koji prodaju demagogiju kako su predstečajne nagodbe "spašavanje radnih mjesta"? 😀

A tek ona fora sa izradom web sitea s popisom ljudi koji ne plaćaju porez? Pišanje u facu svima koji ga plaćaju. Nikome s one liste nije dlaka s glave pala, jer je SDP tako odlučio... hmmmm kao da me podsjeća na HDZ.
Znam čak jednoga koji je s 500k kn duga zasjeo na mjesto ravnatelja doma zdravlja Zagreb Istok 😉

Da, baš je SDP drugačiji od HDZ-a 😂

 izgleda da imam preveliko mišljenje o bugovim forumašima, nisam očekivao da će pušit te političke fore, a eto ima nas svakakvih 

6 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

 

Sada imamo kriminalni kapitalizam, gdje krade svatko tko može. Od portira do visoko pozicioniranog političara. 

Lopovska država uz kriminalni narod.

 

 

Svatko je krao i u Jugoslaviji, osobito ljudi na poziciji moći (članovi SK).

7 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@love2ml86

Možeš čime potkrijepiti tvrdnju da se i u yugi masovno kralo ?

Statistike bi te vjerojatno žestoko demantirala.

Sistem je bio kompleksan sa dosta međukontrola , što po firmama, što po političkim organizacijama, što po sekretarijatima i ustanovama... Teško bi tada nešto ukrao a da za to nezna još par ljudi od kojih bi te pola cinkalo isti dan iz raznih razloga. Sistem se oslanjao na ljude a ne na tehnologiju, i to je jako dobro funkcioniralo. Domar u mojoj osnovnoj školi je maznuo 2 bačve Lož ulja, ali ih nije imao čime doma dopeljati, pa ga je druknuo kamiondžija koji mu je to dovezao doma. Za te 2 bačve je odgulio 2 godine lipovice. Svog susjeda sam već spominjao, kao recidivista za oružanu pljačku je dobio 10 god goljaka. A da je pri toj pljačci nekog ubio nebi se izvukao od streljanja ili vješanja.

Svi smo znali te partijine kadrove na nivou mz, općine, grada, i nisu se oni baš okoristili, niti stambeno, niti u voznom parku, eventualno je u firmi mogao dobiti bolji termin za ljetovanje u odmaralištu te tvrtke i sl....

Zabluda je da se tada moglo zloupotrebljavali poziciju kao ovi danas. Sistem je bio potpuno drugačije posložen i nije bilo lako krasti kao danas. Svaka odluka, paleta, kamion robe, svaka uplata ili isplata je morala proći više nivoa kontrole i odobrenja prije nego uđe ili napusti krug firme i sam si mogao zdipiti neku siću, alat i sl... A čim je više ljudi znalo , neko te cinkal isti dan. Danas ljudi ne žele ići na sud svjedočiti iako su vidjeli neki zločin, a kamoli da bi te samonicijativno išli prijaviti...

Moja mupovska karijera je počela u tadašnjoj miliciji, i fakat su mi ljudi prilazili bez straha ili oklijevanja i svašta prijavljivali i to pod svojim punim imenom i prezimenom i rado su posle išli svjedočiti jer se na kriminalce gledalo s prijezirom a ne kao na filmske junake...

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.6.2020 22:44 (bunker).
10 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

 

@love2ml86

 

 

A, gle frende. Veliš da se masovno kralo. Daj neke dokaze, kako je to i Bunker tražio. Čak štoviše Bunker je napisao lijepi post kako su prolazili kriminalci u YU.

Uvijek se i svagdje krade. Bitno je da se kriminalac bude negativac, a ne narodni heroj kako se po meni događa ovdje u RH.

 

Dajte nam bolju državu od YU, a ne goru od YU.

YU je morala biti uništena, da bi kriminalci mogli doći do društvenog vlasništva.

Bagra je postala elita, a elita je srozana na razinu bagre.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Daj molim te, kralo se od najnižih pozicoja na gore. Usitno, al je to bilo pod normalno. Ujak mi je radio u zvijezdi, znala se ostavit cijela paleta ulja i ostalih proizvoda, samo bi nestala. Stara mi je radila u lovačkom rogu, navečer bi ubacila po pol kile svoje kave, litru, dvije žeste, stari je imao alata pun kombi, radio je u hitnim intrevencijama u zagrebu. Ja sam na placu prodavao knjige za lika koji je bio trgovački putnik u cipu, od frenda mi je stari bio direktor mladinske knjige u hrvatskoj - krao je uzduž i poprijeko, od drugog frenda stari je bio direktor ferimporta, otvorio je ženi piceriju u folki i kupio dva stana. Takvih primjera znam hrpu, skoro svi su drpali i bilo je pid normalno - jer, to je ionako bilo naše.

Evo ti priča, točno je tako bilo...
https://www.mojevrijeme.hr/magazin/2018/12/jugonostalgija-krali-smo-pomalo-korupcije-i-nepotizma-je-bilo-ali-bilo-nam-je-lijepo/amp/

Frendu mi je stari radio u dućanu, špajza je uvijek bila puna. Školskom je stara radila u zg banci na trgu, došla bi po nas s autom, u gepeku je bila hrpa mlječnih namaza, salama, sokova i ostalih pizdarija iz kantine, itd, itd, nemrem se vise ni sjetit svega
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.6.2020 23:34 (picajzla0707).
6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...
Daj molim te, kralo se od najnižih pozicoja na gore. Usitno, al je to bilo pod normalno. Ujak mi je radio u zvijezdi, znala se ostavit cijela paleta ulja i ostalih proizvoda, samo bi nestala. Stara mi je radila u lovačkom rogu, navečer bi ubacila po pol kile svoje kave, litru, dvije žeste, stari je imao alata pun kombi, radio je u hitnim intrevencijama u zagrebu. Ja sam na placu prodavao knjige za lika koji je bio trgovački putnik u cipu, od frenda mi je stari bio direktor mladinske knjige u hrvatskoj - krao je uzduž i poprijeko, od drugog frenda stari je bio direktor ferimporta, otvorio je ženi piceriju u folki i kupio dva stana. Takvih primjera znam hrpu, skoro svi su drpali i bilo je pid normalno - jer, to je ionako bilo naše.

Evo ti priča, točno je tako bilo...
https://www.mojevrijeme.hr/magazin/2018/12/jugonostalgija-krali-smo-pomalo-korupcije-i-nepotizma-je-bilo-ali-bilo-nam-je-lijepo/amp/

Frendu mi je stari radio u dućanu, špajza je uvijek bila puna. Školskom je stara radila u zg banci na trgu, došla bi po nas s autom, u gepeku je bila hrpa mlječnih namaza, salama, sokova i ostalih pizdarija iz kantine, itd, itd, nemrem se vise ni sjetit svega

za 30 godina će na forumu biti rasprava djece političke elite i običnih ljudi, prvi će govorit kako su gluposti da danas ima korupcije i da moraš biti član političke stranke da bi se zaposlio u javnoj službi, a drugi će tvrdit suprotno i povijest će se uvijek ponavljati, samo upakirano malo drugačije 

7 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@picajzla

Pa daj se poslušaj: krale su se salame i sokovi ?!? A danas jedna lokalna političarka odradi igru kojom osigura da će njen klan u par godina milijarde zaraditi u energetici.

I ima još jedna velika razlika : u toj državi koja nije nikom valjala nisi mogao izbjeći kaznu ako te uhvate sa prstima u pekmezu plus kaj ti oduzmu i ukradeno a često ti tada uzmu kaj možda i nisi ukrao primjera radi ostalima. Postojale su i komisije koje su provjeravale porijeklo imovine.

Danas je izgleda praksa da čim više mazneš to manju kaznu dobiš a ukradeno ti nitko i ne pokušava oduzeti... I u takva dva dijametralno različita sistema tvoj argument je maznuta salama iz kantine.

Za stan ti nevjerujem jer da ga u to doba nisi mogao opravdati legalnim načinom brzo bi ostao bez njega i upoznao čari gline ili Lepoglave. Prvi susjedi tog stana bi te cinkali ako iz aviona nebi bilo vidljivo otkud ti u tom stanu. I to cinkanje nije bilo iz neke zavisti i sl nego zato jer ne žele kriminalce u blizini svojih obitelji i svoje djece. Nije bilo zgrade niti ulice bez aktivnog ili rezervnog rsup-ovca koji su svojom dužnošću smatrali prijaviti bilo kaj sumnjivo.

Za ilegalni prelaz granice si lako mogao poginuti pri tom prelasku, tako da se tada u pograničnom područjima nisu bojali migranata .
JNA sam služio na slovensko talijanskoj granici, i za spriječeni ilegalni prelazak se dobijalo nagradno odsustvo. Za poginulim osobama koje su tako pokušale preći granicu nitko se nije usudio niti pitati a kamoli im olakšavati prelaz. I lugari su rado pucali u njih a bome i lovci. A danas se granica iz zajebancije prelazi....

Ko nije to doživio, nepojmljivo mu je to objašnjavati. Cijela država je isti dan dobijala plaću. Neisplata plaće je bila nepoznata i nezamisliva. Od sredine 80-tih je sve to počelo kretati u nekom drugom smjeru, a ja pričam o periodu prije toga...

6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
bunker kaže...

@picajzla

Pa daj se poslušaj: krale su se salame i sokovi ?!? A danas jedna lokalna političarka odradi igru kojom osigura da će njen klan u par godina milijarde zaraditi u energetici.

I ima još jedna velika razlika : u toj državi koja nije nikom valjala nisi mogao izbjeći kaznu ako te uhvate sa prstima u pekmezu plus kaj ti oduzmu i ukradeno a često ti tada uzmu kaj možda i nisi ukrao primjera radi ostalima. Postojale su i komisije koje su provjeravale porijeklo imovine.

Danas je izgleda praksa da čim više mazneš to manju kaznu dobiš a ukradeno ti nitko i ne pokušava oduzeti... I u takva dva dijametralno različita sistema tvoj argument je maznuta salama iz kantine.

Za stan ti nevjerujem jer da ga u to doba nisi mogao opravdati legalnim načinom brzo bi ostao bez njega i upoznao čari gline ili Lepoglave. Prvi susjedi tog stana bi te cinkali ako iz aviona nebi bilo vidljivo otkud ti u tom stanu. I to cinkanje nije bilo iz neke zavisti i sl nego zato jer ne žele kriminalce u blizini svojih obitelji i svoje djece. Nije bilo zgrade niti ulice bez aktivnog ili rezervnog rsup-ovca koji su svojom dužnošću smatrali prijaviti bilo kaj sumnjivo.

Za ilegalni prelaz granice si lako mogao poginuti pri tom prelasku, tako da se tada u pograničnom područjima nisu bojali migranata .
JNA sam služio na slovensko talijanskoj granici, i za spriječeni ilegalni prelazak se dobijalo nagradno odsustvo. Za poginulim osobama koje su tako pokušale preći granicu nitko se nije usudio niti pitati a kamoli im olakšavati prelaz. I lugari su rado pucali u njih a bome i lovci. A danas se granica iz zajebancije prelazi....

Ko nije to doživio, nepojmljivo mu je to objašnjavati. Cijela država je isti dan dobijala plaću. Neisplata plaće je bila nepoznata i nezamisliva. Od sredine 80-tih je sve to počelo kretati u nekom drugom smjeru, a ja pričam o periodu prije toga...

 a što se to događalo u Jugi 1960-1980?

11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
bunker kaže...

@picajzla


Za stan ti nevjerujem jer da ga u to doba nisi mogao opravdati legalnim načinom brzo bi ostao bez njega i upoznao čari gline ili Lepoglave. Prvi susjedi tog stana bi te cinkali ako iz aviona nebi bilo vidljivo otkud ti u tom stanu. I to cinkanje nije bilo iz neke zavisti i sl nego zato jer ne žele kriminalce u blizini svojih obitelji i svoje djece. Nije bilo zgrade niti ulice bez aktivnog ili rezervnog rsup-ovca koji su svojom dužnošću smatrali prijaviti bilo kaj sumnjivo.

 stanove i piceriju je kupio, radio sam u njoj, stanove su imali otprije, piceriju nisam siguran jel još bila juga

doduše, to je jedini koji je završio u prdekani radi pronevjere, ali tek kad se juga raspala jer je maznuo par milijuna maraka iz ferimporta

kad sam radio kod njih, još je bio u prdekani

 

a kralo se puno više od stanova, što misliš kako su direktori postajali vlasnici naših najboljih firmi - pa nisu u jugi imali tolike plaće i bonuse kao danas

 

EDIT:

bunker kaže...

I ima još jedna velika razlika : u toj državi koja nije nikom valjala nisi mogao izbjeći kaznu ako te uhvate sa prstima u pekmezu plus kaj ti oduzmu i ukradeno a često ti tada uzmu kaj možda i nisi ukrao primjera radi ostalima. Postojale su i komisije koje su provjeravale porijeklo imovine. 

Danas je izgleda praksa da čim više mazneš to manju kaznu dobiš a ukradeno ti nitko i ne pokušava oduzeti... I u takva dva dijametralno različita sistema tvoj argument je maznuta salama iz kantine. 

 pročitaj samo ovo - link

to kaj se radilo u ini radilo se u hrpi drugih firmi, krale su se milijarde kao i danas, samo kaj mi sitni smo znali za druge sitne poput nas, za one krupne se samo nagađalo

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.6.2020 8:54 (picajzla0707).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice