Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.170
|
čitano: 6.269.013
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Greška kod uređivanja.

Tread softly because you tread on my dreams.
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.8.2015 14:40 (ElektričnaOvca).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ElektričnaOvca kaže...
pr0n_addict kaže...

1. "ja", "ovi drugi" - dafuq? Pa upravo o tome pričam. Fino si sve "particionirao". Konvinijent.

 

2. Dakle, ladičarim ako primijetim da dijeliš diskutante na dvije radikalno podijeljene skupine ne ostavljajući pritom ikakvu mogućnost da je netko neutralan ili neopredijeljen? Fascinantno.

 

 

 

 

 Dude, ti si krenuo sa 2 kategorije forumaša. Ne vidiš da tebe citiram? Daj se koncentriraj.

Tread softly because you tread on my dreams.
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ElektričnaOvca kaže...
...

 

 Dude, ti si krenuo sa 2 kategorije forumaša. Ne vidiš da tebe citiram? Daj se koncentriraj.

Ja sam krenuo sa ukazivanjem na to da nepobitno postoji takva podjela na ovoj temi. Nisam ju ja izmislio.

Ne dijelim osobno nikoga ni u kakve kategorije, odakle ti to?

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
pr0n_addict kaže...
ElektričnaOvca kaže...
...

 

 Dude, ti si krenuo sa 2 kategorije forumaša. Ne vidiš da tebe citiram? Daj se koncentriraj.

Ja sam krenuo sa ukazivanjem na to da nepobitno postoji takva podjela na ovoj temi. Nisam ju ja izmislio.

Ne dijelim osobno nikoga ni u kakve kategorije, odakle ti to?

 Pa lol, hebemu, čitaš li ti sebe sad? :D

 

Gledam atletiku, ne mogu više.

Tread softly because you tread on my dreams.
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ElektričnaOvca kaže...
...

 Pa lol, hebemu, čitaš li ti sebe sad? :D

 

Gledam atletiku, ne mogu više.

Uopće se ne kužimo, yebiga.

 

Idem na Brazzers, ne mogu više.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
12 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ova fora je jednom davno vec prodana... Zove se trojanski konj. 

 

 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
11 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Drago kaže...
daniel.hajdinjak666 kaže...

Puna Austrija i Švicarska su slavena odnosno balkanaca pa ne rade nikakva sranja. Istovremeno jedna Barcelona, London, Brisel ili Pariz gdje afrikanci i arapi također žive u centru grada su jedni od najopasnijih gradova u Europi sa najvišom stopom kriminala.

 

 

 "Slaveni" u nordijskim zemljama prominentno stoje u organiziranom kriminalu, što opet ne znači da su svi slavenski imigranti kriminalci, nego tek minijaturni dio. Da je udio Slavena u španjolskoj imigraciji jednak udjelu (sjeverno)Afrikanaca, vjerojatno bi i Španjolci trtljali o "slavenskim kriminalcima", kao što Englezi trtljaju o "poljskim kriminalcima". 

 

Fun fact - moja vlastita rodica koja je 60-tih otišla u Švedsku i tamo ostala, dobila djecu (od kojih jedno uopće ne želi govoriti "divljački hrvatski"), ovo ljeto me uvjeravala kako bi Švedska trebala zatvoriti vrata imigrantima jer su to sve "kriminalci i muslimani!". Redovito glasa za švedske konzervativce iako su joj socijaldemokrati dali praktički sve što ima u životu. 

 

Ona ne vidi kontradikciju u svojim stavovima, što je najsmješnije, kao ni kognitivno zakinuti na ovome forumu koji žive u zemlji iz koje su se u doba rata iseljavali deseci tisuća u druge zemlje da prežive i tada im je to bilo okej. 

 

 

 

Usput, u moderatorskom modu: fašističke ispade onih koji bi diferencirali "kvalitetu" ljudi ovisno o boji kože, vjeri i etničkom porijeklu kažnjavat ćemo kartonima i banom.

 

 

 

 

 

 

Vidim ovdje se rasprave vode sa emocijama i subjektivnim pogledima tako da bi dobro doslo malo tvrdih potvdjenih provjerljivih cinjenica koje onda mozete protumaciti kako hocete.

 

Slaveni su na istoj obrazovnoj,  kulturnoj razini i jednako postuju zakone drzave u koju dodju u usporedbi sa africkin i sirijskim i ostalim izbjeglicama iz treceg svijeta ? Jeli ova tvdnja istina ako vam je odgovor da svijet je savrsen lete bijeli golubovi u pozadini i ljudi svih kutura i nacija se drze za rukice i pjevaju tj fantasyland. To je moguce tek nakon obrazovanja i drasticnih promjena u dosta glava na na ovome svijetu prije ne.

Pogledati statistike porasta teskog kriminaliteta i nezaposlenosti u skandinavskim zemljama priljevom izbjeglica i statistike o tome tko su vecinom pocinitelji.

 

Iste statistike ne pokazuju slavenske kriminalce kao glavni razlog porasta kriminaliteta a ( upitni medju generalnom populacijom ) subjektivni stavovi lokalnog stanovnistva nisu statistika jos jednom brojke ne lazu.  Recimo malmo  google zna sve. Isti primjer vrijedi i za francusku ( marseille ) i spanjolsku ( barcelona ) i jos puno gradova gdje je udio imigranata znacajan. Tvrditi da su svi ljudi isti kulturalno i odgojno je bajka a statistike to i potvrdjuju, iako je sirija bila na visoj razini kulturnoj i obrazovnoj od ostaka islamskog svijeta ( osim malezije i par malih drzavica ) prije americkog pokusaja rusenja vlasti svojim djepnim " borcima za slobodu "

 

Znaci mi kognitivno zakinuti ne vidimo cinjenice, statistike i brojke koje su jedina provjerljiva tvrdnja u ovoj raspravi nego zakljucujemo na temelju emocija i nasih stavova zanimljivo.

 

Isto tako znaci iznosenje statistickih cinjenica o kriminalitetu ce se kaznjavati banom i biti proglasen fasistom ( iako ni s lijevima ni s desnima nikad veze nisam imao niti mislim ) da se mozda nebi prekrsila  " politicka korektnost " koja je usput receno jedna o najgnjusnijih ogavnih izmisljotina modernog doba u prijevodu prilagodba istine da se netko ne bi uvrijedio.

A i medju tim sunitskim izbjeglicama sigurno ima dosta isilovaca koji su otprije najavili infiltraciju u europu, pa tko ih toliko zeli neka im ponudi smjestaj umjesto pisanja po forumima.

Sada ce desne stranke ojacati ( divide et impera ) sto je mozda i bio cilj ( sukob kaos destrukcija profit repeat ) eto imigranti samo prelaze granice i niko ih ne zaustavlja valjda su toliko vjesti postali u prelasku granica ili mozda ne?

 

Usput mi smo nehumani jer ne zelimo golemi priljev imigranata, a bogate drzave koje su ovo zakuhale i imale kampove za trening isila i slicnih grupa i osiguravali im logistiku( jos uvijek sleperi prelaze granice video dokazi svuda ) i kupovali naftu nisu primile bracu sunite nego ih poslale u europu nesto tu ne stima tj pokusaj islamizacije postupni europe jer u primitivnim glavama njihovih vodja islam nema alternativu i svi moramo biti kao oni sto se iz njihovih govora i  tekstova lako vidi samo se treba malo informirati, a ne zakljucivati na prvu i po emocijama.

 

Ako je cinjenica da su ove izbjeglice druga obrazovna i kulturoloska razina fasizam onda stvarno neznam zasto ja ovdje upoce pisem.

Ocekujem ban radi iznosenja statistika i provjerljivih informacija tako da mozes slobodno i crni karton ako su tvoji stavovima i emocijama potkrepljeni argumenti ugrozeni za razliku od cinjenica provjerljivih koje sam iznio.

Racio protiv emocija tvoj potez iako iz primjera drugih forumasa vidim da oprecni stavovi nisu dopusteni i kaznjavaju se pravi forum romanum.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.8.2015 16:23 (nikidr).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Toliko je tvoj post pun činjenica da ne znam na koji link da prvo kliknem. Možeš neki tutorial nabaciti da mi sa skromnijim brojem sivih stanica možemo sve te tvoje izvore popratiti?

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
9 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Morat ćemo mi Kroatani uzet puške u ruku i počet ih derat da ne bi oni nas... 
Može li mi netko objasnit detaljno zašto ISILovci ili tko već žele da Erdogan odstupi s čela Turske? Nije mi jasno to...

16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

mozda sirijci i afganistanci usele u sator na savskoj pa nece morat dizat satore po zrinjevcu.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
playjob kaže...

Morat ćemo mi Kroatani uzet puške u ruku i počet ih derat da ne bi oni nas... 
Može li mi netko objasnit detaljno zašto ISILovci ili tko već žele da Erdogan odstupi s čela Turske? Nije mi jasno to...

 Impresionirao te mimohod?

 

http://lmgtfy.com/?q=erdogan+isil

Tread softly because you tread on my dreams.
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
playjob kaže...

Morat ćemo mi Kroatani uzet puške u ruku i počet ih derat da ne bi oni nas... 
Može li mi netko objasnit detaljno zašto ISILovci ili tko već žele da Erdogan odstupi s čela Turske? Nije mi jasno to...

14 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Znači pogledajte slike tih "imigranata", 97% su muškarci u dobi od 20-35 godina, i kao razlog zašto bježe je rat. E vidite a što je sa onim ženama, djecom, sestrama koje ste ostavili iza? Za njih kao nije rat? 

To im je samo loš izgovor, što zapravo žele je doći u Europi, ne raditi ništa, živjeti od pomoći i to je to... 

 

 

I ako niste znali, oni taj put plate po 10,000 eura da dođu u Europu...
Jedino rješenje je da se te brodove sa imigrantima odmah okrene na moru i vrati ih se odakle su došli i to je to... Ako ste imali novaca platiti put, imate novaca i za kupiti pušku i braniti svoj dom ako je "rat" uistinu problem...

 

A vi koji uspoređujete Hrvate koji su pobjegli 91', e to nije isto, ti isti Hrvati koji su pobjegli su bili obrazovani, spremi raditi, i većina ih se danas vratila, dok je sa ovima totalno suprotna situacija... 

 

12 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

I izbjeglica se skrasi u prvoj sigurnoj zemlji a ne da nakon što uđe u EU prelazi još x granica da dođe baš u Njemačku, Švedsku ili UK. Nedavno ekipa došla na grčki otok Kos, napravili grupni selfi s najnovijim smartphonom i kažu novinarki; ovo nije Europa, mi hoćemo u Njemačku!

 

 

Oni žele ilegalno preći makedonsku granicu znajući da time krše zakon ali ih nije briga. Nakon što su im makedonska policija i vojska zatvorili prelaz počeli su ih gađati kamenjem a jednog policajca su proboli nožem uz neizostavne povike "allahu akbar". Baš me zanima da li će danas-sutra isto tako reagirati kad im hrvatski zakoni nalože da ne mogu imati šerijatske sudove i obrezivati žene.

 

 

 

Makedonija; 

 

Mađarska;

 

Italija;

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.8.2015 21:24 (daniel.hajdinjak666).
13 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

U hrvatskoj je postalo "in" biti "liberalan", stavljati sve i svašta pod normalno, pljuvati ostale Hrvate zbog "neliberalnosti" i govoriti kako tog ima samo u RH i da smo zato zaostali

Finci plaćaju strane medije da govore o tome kako imigrante tamo čeka teška budućnost (pa da tamo ne dolaze), u njemačkoj desnica diže prosvjede, i Japan je u '45. (

)

 

Svagdje u svijetu akcija bude dočekana reakcijom, samo kod nas ogorčenošću i pljuvanjem

Demokracija je uzela maha, ne znamo u njoj uživati

You have to be odd to be number one
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Top Bugovac kaže...

U hrvatskoj je postalo "in" biti "liberalan", stavljati sve i svašta pod normalno, pljuvati ostale Hrvate zbog "neliberalnosti" i govoriti kako tog ima samo u RH i da smo zato zaostali

Finci plaćaju strane medije da govore o tome kako imigrante tamo čeka teška budućnost (pa da tamo ne dolaze), u njemačkoj desnica diže prosvjede, i Japan je u '45. (

)

 

Svagdje u svijetu akcija bude dočekana reakcijom, samo kod nas ogorčenošću i pljuvanjem

Demokracija je uzela maha, ne znamo u njoj uživati

 Pa jeste zaostali zato jer se vaša borba protiv imigranata zasniva na krivim pretpostavkama i zadrtim predrasudama, a ne na argumentiranim činjenicama. Zato vas nitko ne shvaća ozbiljno, e zato što ste apriori protiv ili za nešto.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Bukva kaže...

Toliko je tvoj post pun činjenica da ne znam na koji link da prvo kliknem. Možeš neki tutorial nabaciti da mi sa skromnijim brojem sivih stanica možemo sve te tvoje izvore popratiti?

Da je cinjenica kao sto rekoh provjerljivih gdje je Provjerljivih kljucna rijec, meni se cini da si ti pobrkao cinjenice i izvore dvije razlicite stvari. Kao sto rekoh google ima odgovore samo se treba malo potruditi jer izvora je tolika kolicina da nebi stalo na 10 stranica da ih sve pisem.

 

Samo upisati kljucne rijeci tipa malmo crime ili marseille crime ili isto za pariz barcelonu itd... Isto tako mozes za isil upisati isil turkey oil ili weapons camps itd... izvora je golem broj puno od njih pouzdanih i uglednih, slobodni novinari na terenu itd a ne tinfoil hat ekipa. Ima nesto zanimljivo i od dw-a o kamionima koji su svaki dan prelazili granicu prema isilu. Isto tako i o carinicima turskim koji su proglaseni drzavnim neprijateljima jer su zaustavili mit-ove posiljke oruzja isilu i jos su u zatvoru i ceka ih vjerojatno dozivotna kazna bilo je buke o tome u turskim medijima pa su i novinari ***ebali reko predsjednik demokrata stoj.

 

Iako sumnjam da ces se potruditi i proguglati jer nitko ne voli da mu se stavovi dovode u pitanje. Meni ovo nije igra ega i tko je u pravu a tko ne nego pokusaj da dodjemo do cinjenica i istine i zato bi te zamolio da ako imas kontra argumente na moje tvrdnje da ih izneses a ne baviti se semantikom i natezanjem sto sam napisao ili nisam rado bih cuo i drugu stranu. Isto tako ja procitam i druge izvore sa cijim se stajalistima ne slazem jer i svoju viziju svijeta koju gotovo svi brane podsvijesno i do krvi treba dovesti u pitanje ponekad. Zato vecina nikad se ni ne potrudi procitati izvore druge strane u raspravi jer ih automatski eliminiraju kao irelevantne nadam se da ces me iznenaditi i dokazati da sam bio u krivu. Samim time cemo moci nastaviti raspravu jednako informirani jer sam ja vasu stranu cuo i procitao detaljno. Rece jednom mudar covjek lakse je covjeka prevariti nego ga uvjeriti da je prevaren.

 

I jos nesto da nebi ispalo da sam anti islamski raspolozen razumni umjereni muslimani mi nikad nisu smetali niti sam ikad losu rijec o njima rekao , cak sam u vrlo dobrim i prijateljskim odnosima sa nekoliko zena i maskaraca muslimanske vjeroispovjesti. Ja ne diskriminiram ni po jednoj osnovi ( osim raznoraznih ekstremista i fundamentalista ) bitno mi je kakav je tko covjek nista drugo. Ono sto sam napisao u proslom postu odnosi se na ekstremiste islamske koji smatraju da islam mora zavladati svijetom po potrebi i silom , a centar im je u zaljevskim drzavama S. arabija i ostale kraljevine a u zadnje vrijeme se i sekularna turska islamizira i potpomaze radikale sa ciljem rijesavanja kurdskog pitanja by proxy. Iako bi rekao da ih ni narod nebi podrzao da zna sto im se radi iza ledja. Inace u turskoj je sloboda medija na gotovo zadnjem mjestu na svijetu od dolaska presidentea jedino ih sije s. koreja i mozda ukrajina sada kad su dosli patrioti tetovirani zanimljivom simbolikom valjda sam ja krivo shvatio simboliku i oni su samo budisti pacifisti.

 

Koliko su ti radikalni islamisti uzeli sebi za pravo uzurpirati zakone drzava u koje su doselili vidi se iz toga sto su uspostavili paralelnu sudbenu vlast tameljenu na serijatskim zakonima u britanskim cetvrtima i gradicima ,  a i drugdje gdje zive. Takodjer imaju patrole gdje ispituju te maltretiraju i policiju i ljude obicne sa presretanjem i ispitivanjem tko su sto su i kuda idu, po ulicama usred dana cak i aute zaustavljaju i tu policija ne intervenira pitam se zasto ?  Sloboda i ljubav na djelu. Videa ovih aktivnosti na internetu ima golem broj tako da uz malo truda doci ce te do odgovara dali ja to izmisljam ili su to poprilicno rasirene pojave . 

 

A sto se tice ove insinuacije na moj post da je s visoka i prepotentan molio bih da izdvojis dio gdje ja to prepotentno vrijedjam druge da su glupi ili slicno.

 

N-ti edit

Forum maltretira sa nedozvoljeni html kod iako je tekst cist i cesto mi nestane sto napisem

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2015 3:43 (nikidr).
12 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Nema pomaka oko teme o izbjeglicama, stavovi su zacementirani i postoji preveliko nepoznavanje socioloških mehanizama vezanih uz kriminal (npr. da je veći tamo gdje je veća nezaposlenost, a ne tamo gdje su muslimani). Brkaju se korelacije sa uzročno-posljedičnim vezama, opet.

 

Evo jedna dobra vijest http://www.index.hr/vijesti/clanak/americka-vlada-sluzbeno-priznala-kanabis-ubija-stanice-raka/837674.aspx

Tread softly because you tread on my dreams.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ElektričnaOvca kaže...

Nema pomaka oko teme o izbjeglicama, stavovi su zacementirani i postoji preveliko nepoznavanje socioloških mehanizama vezanih uz kriminal (npr. da je veći tamo gdje je veća nezaposlenost, a ne tamo gdje su muslimani). Brkaju se korelacije sa uzročno-posljedičnim vezama, opet.

 

Evo jedna dobra vijest http://www.index.hr/vijesti/clanak/americka-vlada-sluzbeno-priznala-kanabis-ubija-stanice-raka/837674.aspx

Logicni sljed ti je nelogican. 

Da je tako onda bi hrvatska trebala biti prepuna kriminala ( ne gospodarskog ) pljacki rajzbojstava podmjestenih bombi a nije, nije ni spanjolska u djelovima gdje nema migranata iz sjeverne afrike ni italija i jos neke zemlje sa visokom nezaposlenoscu osim u djelovima geta imigranata.Vjerojatno si propustio i nerede u francuskoj i to koji su " novi francuzi " probleme stvarali . Razlog tome je dobrim djelom zbog njihove kulture i odbijanja prilagodbe ponasanja europskim standardima. Ja samo gledam podatke i ako se oni promjene i ja mjenjam misljene rekao bi cak da su tvoji stavovi zacementiraniji od mojih jer se moji baziraju na podatcima, a ne na formiranim stavovima i emocijama.

 

Ja osobno sebe ne vidim i desno ni lijevo jer kao odrastao covjek imam svoje stavove koij doticu i lijevi i desni centar. Mislim da bi svatko trebao razmisliti ako sebe svrstava lijevo ili desno jesu li bas svi stavovi te opcije njegovi ili ih ima koji i sa druge strane. Prema tome mislim da je svrstavanje sebe ekstremno i nefleksibilno na bilo koju stranu onaj dio coporativnog ponasanja trebam biti u grupi i kroz grupu se ostvarujem i jaci sam u grupi, tada ljudi cak i prilagode svoje nekompatibilne stavove da se uklope u grupu takoreci pritiskom ljudi ili vrsnjaka oko sebe. Srecom nisam takav i imam svoje nepokolebljive stavove koji se prilagodjavaju jedino cinjenicama i istinama koje mogu biti u obliku brojki neosporivih dokaza itd...

Takvi nauceni grupni stavovi mi lice i pomalo na " religijska uvjerenja " koja takve grupe propovjedaju isto kao i svecenici raznih religija, zanci svi stavovi grupe ( neovisno koje ) postaju vrsta vjere u tom pojedincu i formira se nepromjenjiva slika svijeta kroz prizmu te vjere vidjeno jako puno puta prije jbg ljudi ce biti uvijek samo ljudi.

 

Iako takva korelacija sa nezaposlenoscu ima smisla za odredjenu razliku u stopi kriminaliteta, ali ne u dovoljnoj mjeri da objasni golemu statisticku razliku koju prije nisu stvarali lokalni nezaposleni ljudi do dolaska kulturoloski razlicitog stanovnistva. I stoti put se ponavljam da brojke ne lazu i nemaju emocije a ni anti nesta svasta stavove.

I ono za sto druge optuzujes ( zacementiranost stavova ) i sam si podlozan tomu. I ne nemam samo muslimane na tapeti jer oni prilagodjeni i uklopljeni u standarde europske kulture funkcioniraju normalno, samo oni su dosli  zivjeti davno u zajednice gdje su bili manjina pa su se morali prilagoditi, a sad novopridosli imigranti stvaraju svoje cetvrti i naselja i ostaju zatvoreni u svojoj kulturi i obrascima ponasanja koja su realno vjerojatno i meni i tebi strana recimo polozaj zena i ubojstva clanova za cuvanje casti obitelji i jos puno toga.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2015 3:04 (nikidr).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nikidr kaže...
ElektričnaOvca kaže...

Nema pomaka oko teme o izbjeglicama, stavovi su zacementirani i postoji preveliko nepoznavanje socioloških mehanizama vezanih uz kriminal (npr. da je veći tamo gdje je veća nezaposlenost, a ne tamo gdje su muslimani). Brkaju se korelacije sa uzročno-posljedičnim vezama, opet.

 

Evo jedna dobra vijest http://www.index.hr/vijesti/clanak/americka-vlada-sluzbeno-priznala-kanabis-ubija-stanice-raka/837674.aspx

Logicni sljed ti je nelogican. 

Da je tako onda bi hrvatska trebala biti prepuna kriminala ( ne gospodarskog ) pljacki rajzbojstava podmjestenih bombi a nije, nije ni spanjolska u djelovima gdje nema migranata iz sjeverne afrike ni italija i jos neke zemlje sa visokom nezaposlenoscu osim u djelovima geta imigranata.Vjerojatno si propustio i nerede u francuskoj i to koji su " novi francuzi " probleme stvarali . Razlog tome je dobrim djelom zbog njihove kulture i odbijanja prilagodbe ponasanja europskim standardima. Ja samo gledam podatke i ako se oni promjene i ja mjenjam misljene rekao bi cak da su tvoji stavovi zacementiraniji od mojih jer se moji baziraju na podatcima, a ne na formiranim stavovima i emocijama.

 

Ja osobno sebe ne vidim i desno ni lijevo jer kao odrastao covjek imam svoje stavove koij doticu i lijevi i desni centar. Mislim da bi svatko trebao razmisliti ako sebe svrstava lijevo ili desno jesu li bas svi stavovi te opcije njegovi ili ih ima koji i sa druge strane. Prema tome mislim da je svrstavanje sebe ekstremno i nefleksibilno na bilo koju stranu onaj dio coporativnog ponasanja trebam biti u grupi i kroz grupu se ostvarujem i jaci sam u grupi, tada ljudi cak i prilagode svoje nekompatibilne stavove da se uklope u grupu takoreci pritiskom ljudi ili vrsnjaka oko sebe. Srecom nisam takav i imam svoje nepokolebljive stavove koji se prilagodjavaju jedino cinjenicama i istinama koje mogu biti u obliku brojki neosporivih dokaza itd...

Takvi nauceni grupni stavovi mi lice i pomalo na " religijska uvjerenja " koja takve grupe propovjedaju isto kao i svecenici raznih religija, zanci svi stavovi grupe ( neovisno koje ) postaju vrsta vjere u tom pojedincu i formira se nepromjenjiva slika svijeta kroz prizmu te vjere vidjeno jako puno puta prije jbg ljudi ce biti uvijek samo ljudi.

 

Iako takva korelacija sa nezaposlenoscu ima smisla za odredjenu razliku u stopi kriminaliteta, ali ne u dovoljnoj mjeri da objasni golemu statisticku razliku koju prije nisu stvarali lokalni nezaposleni ljudi do dolaska kulturoloski razlicitog stanovnistva. I stoti put se ponavljam da brojke ne lazu i nemaju emocije a ni anti nesta svasta stavove.

I ono za sto druge optuzujes ( zacementiranost stavova ) i sam si podlozan tomu. I ne nemam samo muslimane na tapeti jer oni prilagodjeni i uklopljeni u standarde europske kulture funkcioniraju normalno, samo oni su dosli  zivjeti davno u zajednice gdje su bili manjina pa su se morali prilagoditi, a sad novopridosli imigranti stvaraju svoje cetvrti i naselja i ostaju zatvoreni u svojoj kulturi i obrascima ponasanja koja su realno vjerojatno i meni i tebi strana recimo polozaj zena i ubojstva clanova za cuvanje casti obitelji i jos puno toga.

 

 Ajde malo pročitaj moje postove unazad nekoliko stranica, ako ti je već napeto raditi moj profil. Mene tvoj profil ne zanima, niti tvoja lekcija o stavovima. Uletio si ovdje sa zilion pasusa i katastrofalnom interpunkcijom koja ostavlja dojam čistog toka misli kojeg je teško pratiti (nije riječ o grammar nazi primjedbi, već si izuzetno nečitak). I to si nazvao tvrdim činjenicama. Nastavio si u tom tonu, ovaj put uzimaš moj post sa vrlo kratkom izjavom i tek jednim primjerom i radiš od toga litaniju.

 

Kada si već toliko nabrijan na brojke, napravi regresijsku metaanalizu stope kriminala (to uzmi kao kriterij) i svih mogućih prediktora. Predlažem da koristiš ''stepwise'' model, tako ćeš moći pratiti promjene u postotku objašnjenja kriterija kako dodaješ ili oduzimaš neku od prediktorskih varijabli. To je puno bolje od ''gledanja podataka''. Pripazi na odabir prediktora jer i statistika zna zavarati (npr. visoka korelacija prodaje sladoleda i stope ubojstava, umjesto korelacije vanjske temperature i agresivnosti). Napiši članak o tome pa nam linkaj ovdje, ja ću drage volje pročitati.

 

Podaci koje ti ''gledaš'' i ovdje neuspješno navodiš (jer nisi naveo niti jedan u svojim postovima sa ''tvrdim činjenicama'') su distalni, odnosno pokrivaju posljedice nečega što nije primarno vezano uz rasu/vjeru/imigraciju/kulturu, već je vezano uz mogućnost obrazovanja/jednake šanse/getoiziranost/prihvaćenost etc.

 

I tvoji se stavovi temelje na emocijama, no što se mene tiče slobodno se uvjeravaj u što god želiš. Pristrano iznošenje osobnih teza (ne činjenica) je jednostavno to, pristrano. Priznajem da mi je zabavno gledati tvoju ''racio protiv emocija'' zabludu, takve su se dihotomije odavno napustile - osim ako imaš odstranjene amigdale, onda sori. Racionalno bi bilo i pobiti milijardu-dvije ljudi ili kastrirati treći svijet, time bi riješili mnogobrojne upitnike održivosti, no eto, imamo i dio ''mozga'' koji nam govori kako to ipak nije okej.

 

Pogledaj s kakvim je izjavama uopće krenula ova rasprava i stavi čitavu priču u kontekst. Pa ne pada mi na pamet raspravljati o socioekonomskim čimbenicima loše prilagodbe s nekim tko krene sa ''90% su radikalni muslimani'' koji hoće ''muslimizirati europu'' - i to je tek neki od primjera. Nakon takvih ispada ''činjenica'' i posljedičnog kartoniranja, kreću prigovori moderatoru jer je pristrano zatro nešto što bi zasigurno bila akademska rasprava. Onda mi još ulijećeš ti sa podukom o mojim stavovima. Jbt kao da sam upao u epizodu monty pythona.

 

Jedva čekam da se legalizira marihuana, samo trebam do tada ostati normalan.

Tread softly because you tread on my dreams.
11 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Umjesto kvazi inteklektualnog nabrajanja metoda potrazi podatke onoga o cemu pricam varijabla je jedna i ocita svakome, a pogotovo lokalnim policijskim sluzbama i statisticarima. Ali eto jedan hrvat zna bolje od lokalnih policajaca i ljudi. Razina arogancije takvog stava je meni nepojmljiva i u biti se radi o igri ega, stvorenih stavova i kao sto rekoh stvaranja argumentacije iz nicega da bi se opravdali pretpostavljam kruti lijevo liberalni stavovi.

 

Ako su moji argumenti tako besmisleni molim te opovrgni ih suprotnim cinjenicama od onih koje sam ja iznio. To bi trebalo biti prilicno lako jer je to moj  " tok misli " a ne cinjenice, ali ne mozes zato se i bavis semantikom i analizom moga toka misli ako mozes dokazi molim. Ja sam svoje argumente i kljucne rijeci za pretragu iznio iznesi ti svoje pa cemo onda dalje kad vidim te argumente dotad trubis bez pokrica a kladim se da nisi proguglao nista od onog sto sam naveo. Vec sam o tome govorio selektivno primanje informacija za podupiranje svojih argumenata i odbacivanje suprotnih kao nerelavantnih podsvjesna samobrana stavova i naucene vizije svijeta. To svi ljudi imaju samo neki od nas smo toga svjesni pa procitamo i cinjenice druge strane.

 

I jos nesto nadji gdje ja to pisem o 90 posto radikalnih to sto drugi pisu ne dotice se mene.

A i povezivanje mojih stavova sa radikalnim i ekstremnim stavovima o kastriranju i eliminaciji je nepostena i podla argumentacija prikriveni ekvivalent ad hominem napada.

I vjerujem da mogu racionalnije protumaciti podatke od tebe jer ova rasprava u tebi ocito izaziva snazne emocije sto se vidi i iz tvojih postova, ali necu tvrditi da su moji stavovi 100 posto racio jer nisam robot ali velikom vecinom jesu analiza dostupnih podataka. I da na psiho skali thinking vs feeling ja sam ispao 100 posto thinking cisto sumnjam da ti imas slican rezultat jer emocije u tvojim argumentima su veoma ocite.

 

Da ja pisem u stilu toka misli jer ovo nije knjizevno djelo, sluzbeni dokument ili esej nego rasprava i simulacija razgovora i argumentacije bas zato i ime forum.

Tako da sto mi je u glavi to je i na tipkovnici, a ne premisljati se tri sata o tome sto cemo napisati  paziti na formu i stil, ljudi ne pisemo ovdje eseje i strucne radove nego razglabamo o svacemu. 

 

Umjesto bavljenja detaljnom analizom mojih postova i iznesi ciste argumente svoje strane.

Do citanja cinjenica tvoje strane.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2015 15:32 (nikidr).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ne čitaš s razumijevanjem, nigdje nisam rekao da su to tvoje izjave o 90%, već sam te uputio u početak rasprave i sagledavanje konteksta. Nekoliko ti je puta rečeno da nisi iznio išta, a kamoli činjenice. Što da ja pobijam? Dosadan si i prebacuješ mi ono što sam radiš. Doviđenja.
Tread softly because you tread on my dreams.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Kratka google pretraga sa kljucnim rijecima koje sam napisao bas daje te " nepostojece cinjenice " . Iznesi ti svoje cinjenice meni nece smetati google kljucne rijeci, do tad rasprava je bespredmetna.

 

TD he he

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2015 15:07 (nikidr).
11 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Zanimljivo citanje samo veliko je pitanje imaju li ti novinski clanci, u biti rijeci i misljenja novinara jednaku tezinu kao djela, pogotovo od novinara sa izrazitim lijevo liberalnim stavovima. Mogu ja naci tri puta vise clanaka sa razlicitim zakljucima.

Ja ne donosim samo clanke ja donosim primjere tj pojave i djela te zajednice neka ostali korisnici zakljuce sto ima vecu tezinu djela ili rijeci odredjenih novinara cijih kolega sa razlicitim misljenjem ima daleko vise . Oni umjerenog lijevog i desnog centra mi imaju nekako daleko vise kredibiliteta u ovakvim raspravama mozda se varam.

Da i pakistanci su prilicno razliciti od ovih ostalih muslimanskih grupa pogotovo ovih iz arabije i okolice.

 

u google upisati muslim patrol i onda zemlju po zelji

 

Patrole

https://en.wikipedia.org/wiki/Sharia_patrols

Uspostavljanje paralelne policije i napadi na gradjane i domicilno stanovnistvo koji ne postuju serijatske odredbe plus verbalni napadi na pravu policiju

 

video

youtube.com/watch?v=zvYRw8KWKPI

youtube.com/watch?v=uj9PY9-r52c

youtube.com/watch?v=ulBjEQki8F0

youtube.com/watch?v=sxefcCwgKNU

youtube.com/watch?v=OKOWPFa4Yb4

youtube.com/watch?v=SukEnAQ_ebE

youtube.com/watch?v=2VcDbVJzN48  

youtube.com/watch?v=rcsG-u2GtZE

youtube.com/watch?v=vLunuQuy_Mc

youtube.com/watch?v=SukEnAQ_ebE

youtube.com/watch?v=vpAJsnAiT0A

youtube.com/watch?v=uj9PY9-r52c

youtube.com/watch?v=zvYRw8KWKPI

youtube.com/watch?v=JbqCnIbRaIw

youtube.com/watch?v=y1tEpjmFH9g

youtube.com/watch?v=UU3i9wPeAy0

 

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2559426/Converts-Islam-jailed-terrorising-streets-Muslim-Patrol-banned-promoting-Sharia-law-FIVE-YEARS.html

http://www.express.co.uk/news/uk/459782/Muslim-Patrol-handed-Asbos-banning-Sharia-Law-promotion-or-meeting-Anjem-Choudary

http://www.theguardian.com/uk-news/2013/dec/06/muslim-vigilantes-jailed-sharia-law-attacks-london

Ima jos mali milijun clanaka ali djela govore daleko vise od njih

I ne ovo nisu izolirane pojave ovo je gotovo postalo pravilo u djelovima gdje ih ima vise

 

 

Serijatski sudovi u drzavama u koje su doselili tj potpuno nepostovanje zakona zemlje u kojoj se zivi

 

http://www.gatestoneinstitute.org/5512/sharia-courts-muslim-women

http://freedomoutpost.com/2015/05/south-carolina-democrats-oppose-legislation-that-would-ban-islamic-sharia-law-from-state-courts/

http://www.snopes.com/politics/religion/shariatexas.asp

http://www.thepoliticalinsider.com/muslims-are-angry-at-texas-mayor-after-she-stops-sharia-court-here-is-her-epic-response/

http://www.express.co.uk/news/politics/566111/Boris-Johnson-Sharia-law-UK-absolutely-unacceptable-Islamic-legal-code

https://cavatus.wordpress.com/2010/01/20/sharia-laws-in-sweden/

http://pamelageller.com/2014/04/sharia-sweden-new-law-criminalizes-criticism-islam.html/

http://www.cbn.com/cbnnews/world/2012/November/Islamic-Sharia-Law-Comes-to-Great-Britain/

http://www.dailymail.co.uk/news/article-1196165/Britain-85-sharia-courts-The-astonishing-spread-Islamic-justice-closed-doors.html

 

pokusaji preuzimanja skola

http://www.bbc.com/news/uk-england-birmingham-26482599

http://www.bbc.com/news/education-27024881

 

 

To pokazuje koliki prijezir oni imaju prema zakonima i kulturi europe.

Volio bih vidjeti tu integraciju o kojoj govoris na djelu ne u clancima.

 Argumenti ti se ruse kao kula od karata jer im temelji nisu cinjenice, pojave i djela nego sporadicna i sada cak i u britaniji manjinska misljenja.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2015 17:38 (nikidr).
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nikidr kaže...

Zanimljivo citanje samo veliko je pitanje imaju li ti novinski clanci, u biti rijeci i misljenja novinara jednaku tezinu kao djela, pogotovo od novinara sa izrazitim lijevo liberalnim stavovima. Mogu ja naci tri puta vise clanaka sa razlicitim zakljucima.

....

 

Najbolje pitati Bujicu! Zar ne?!

14 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Cuj sad ove koji redovito pljuckaju po katolicima i krscanstvu... Bez problema ce svakog katolika proglasiti primitivcem a katolickog svecenika pedofilom. No kad netko zucne nesto o muslimanima, odmah glume odvjetnike. Kako neke ljude frustracije i kompleksi peru... To je presmijesno.

Potpis!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Bujanec je za mene smijesni licemjerni covjeculjak i unatoc tvojoj sugestiji nisam desno orjentiran. Bajke o plemenskoj pripadnosti kao nekom uzvisenom idealu su idiotizam.

Vidim da sebe svrstavas  u neku kategoriju, ocito je i koju pa automatski i mene pokusavas uvrstiti he he. O identifikaciji s grupom sam vec pisao pa baci pogled gore. Svi jako desno ili lijevo orjentirani su naivcine i po meni zive u fantasylandu.

 

A cekam cinjenice od vas ne stavove najlakse je ad hominem  kad se nema argumenata. 

I da mozemo ovako u nedogled. Pod naletom cinjenica, pojava i dogadjaja tj istine padaju i najaca ega ( moram biti u pravu i neodustajem ) i natvrdji nauceni grupni stavovi ostaju samo na covjeka napadi na kraju kad argumenata ponestane.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2015 18:46 (nikidr).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
nikidr kaže...

A cekam cinjenice od vas ne stavove najlakse je ad hominem  kad se nema argumenata. 

I da mozemo ovako u nedogled. Pod naletom cinjenica, pojava i dogadjaja tj istine padaju i najaca ega ( moram biti u pravu i neodustajem ) i natvrdji nauceni grupni stavovi ostaju samo na covjeka napadi na kraju kad argumenata ponestane.

Ne, čekamo da prođe vikend i krene jaukanje kako se zatiru ''drugačiji'' stavovi. Ti očigledno možeš u nedogled, ili do ponedjeljka - it remains to be seen.

 

 

A kad smo već kod ad hominema i notornih laži, kolega Ezio ne može ni navesti na koga se referira, pretpostavimo onda da se odnosi na sve pa nek izvoli argumentirati klevetničku izjavu. Na razmatranje mu dajem jedan svoj post koji je, gle ironije, i sam lajkao 

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/sto-se-dogada-nasim-drustvom/37246.aspx?page=1252&jumpto=3797167&sort=asc&view=flat

 

Kasnije su vam svi krivi kada pokupite kartone. Morat ću počet preskakat vikende ovdje.

Tread softly because you tread on my dreams.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ElektričnaOvca kaže...
nikidr kaže...

A cekam cinjenice od vas ne stavove najlakse je ad hominem  kad se nema argumenata. 

I da mozemo ovako u nedogled. Pod naletom cinjenica, pojava i dogadjaja tj istine padaju i najaca ega ( moram biti u pravu i neodustajem ) i natvrdji nauceni grupni stavovi ostaju samo na covjeka napadi na kraju kad argumenata ponestane.

Ne, čekamo da prođe vikend i krene jaukanje kako se zatiru ''drugačiji'' stavovi. Ti očigledno možeš u nedogled, ili do ponedjeljka - it remains to be seen.

 

 

A kad smo već kod ad hominema i notornih laži, kolega Ezio ne može ni navesti na koga se referira, pretpostavimo onda da se odnosi na sve pa nek izvoli argumentirati klevetničku izjavu. Na razmatranje mu dajem jedan svoj post koji je, gle ironije, i sam lajkao 

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/sto-se-dogada-nasim-drustvom/37246.aspx?page=1252&jumpto=3797167&sort=asc&view=flat

 

Kasnije su vam svi krivi kada pokupite kartone. Morat ću počet preskakat vikende ovdje.

 Kada nemas argumenata onda slobodno me prijavi moderatoru i ukazi gdje su te moje " uvrede " . Nema se cinjenica pa se mora bilo kako zar ne? Mozda se radujes imaginarnoj " pobjedi " u raspravi ako dobijem ban e vidis to govori koliko ti je stalo do cinjenica i istine, a koliko da gladjenja ega " pobjedom " i potvrde naucenih stavova. Samo u realnom svijetu jedino sto ima tezinu je istina.

 

A ako zbog argumentiranja stavova pokupim ban onda ce to vise govoriti o onome tko ga da nego o meni.

A za tudje postove ja ne odgovaram, samo za svoje rijeci jer ja nisam grupa niti ikakvu " grupu " zastupam

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2015 18:31 (nikidr).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice