Slanje racunala u Njemacku

poruka: 9
|
čitano: 1.625
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Slanje racunala u Njemacku

Pozdrav, selim se u Njemacku i zanima me koji je najbolji nacin za poslati racunala.. Pretpostavljam da bi bilo najbolje rastaviti racunalo i vratiti komponemte u originalne kutije pa poslati tako...Takoder cuo sam i za "eurosender" i par drugih firmi za slanje paketa po europi...pa me zanima ima li itko iskustva sa takvim ili je bolje ici preko poste..

 

14 godina
offline
Re: Slanje racunala u Njemacku
mrba kaže...

Pozdrav, selim se u Njemacku i zanima me koji je najbolji nacin za poslati racunala.. Pretpostavljam da bi bilo najbolje rastaviti racunalo i vratiti komponemte u originalne kutije pa poslati tako...Takoder cuo sam i za "eurosender" i par drugih firmi za slanje paketa po europi...pa me zanima ima li itko iskustva sa takvim ili je bolje ici preko poste..

 

 Nema smisla rastavljati. Dobro zaštiti unutra u kućištu sve. Izvana malo veću kutiju i dobro zaštiti kućište da se ne pomjera pri okretanju kutije. Pravac pošta i pošalješ. Ovdje DHL preuzima kada paket dođe. Ja sam slao stakleno kućište ( prednja i bočna strana) Došlo za 5 dana i čitavo.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Slanje racunala u Njemacku

Hvala puno, jos par pitanja, trebam li u posti uzeti njihovu kutiju ili mogu bilo koju svoju, i koliko ce me kostati sve to?

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 13:36 (mrba).
7 godina
protjeran
offline
Re: Slanje racunala u Njemacku
A da provjeris na stranici poste ili DHL-a?
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
9 godina
offline
Slanje racunala u Njemacku

Sve komponente izvaditi, u svoju ambalažu i u jednu veću kutiju, obložiti stiroporom, folijom da se ništa ne miče unutra. Gore zalijepit jedan A4, napisat tko prima, šalje. Ak se ne varam u HP je do 10kg poštarina 150 kn, ali to je običan paket bez pokrića, odnosno ne može se stavit vrijednost. Mislim možeš ti i ovako puno kućište stavit, al ja osobno ne bih, zamisli da pobere s kombijem jedan hupser na cesti što će se desit unutar kućišta.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 14:02 (Lil Dice).
14 godina
offline
Re: Slanje racunala u Njemacku
mrba kaže...

Hvala puno, jos par pitanja, trebam li u posti uzeti njihovu kutiju ili mogu bilo koju svoju, i koliko ce me kostati sve to?

 Možeš svoju kutiju. Pitaj u pošti.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
10 godina
neaktivan
offline
Slanje racunala u Njemacku

Hvala svima na odg, kao sto sam i mislio izvadit cu sve komponente i vrstiti u ambalazu, pa sve to u kutiju, osigurati sve da se ne mice pa u hp..

14 godina
offline
Slanje racunala u Njemacku

Najbolje ti je tako da. Moj kolega je slao cijeli komp u kompletu za Irsku pa mu je došlo sa otkinutim pci-e utorom i savinutom grafom. Tako da mislim da je bolje u dijelovima slati. 

10 godina
neaktivan
offline
Slanje racunala u Njemacku

Evo imam jos jedno pitanje...kada budem slao, koju cijenu da navedem...pc je nekih 6-7k, pa sad nezz ima li pdv/carine na to...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice