Ništa od putovanja vremenom?

poruka: 549
|
čitano: 142.375
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Ništa od putovanja vremenom?

Ja volim preispitivati te njegove teorije... BRAAAAINSTOOORMINNNG :D:D

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
16 godina
offline
Ništa od putovanja vremenom?

Auu đizs krajs, jel netko pročitao o ovome "ništa od putovanja vremenom" na jutarnjem???!?!

Pa nick je za njih stvarno doktor nauka!

Nisam mogo vjerovat;

http://www.jutarnji.hr/otkrice--putovanje-kroz-vrijeme-mozda-ipak-nije-moguce/961643/

"novinar" Ahmed Salihbegović otkrio jučer da je brzina svjetlosti konačna

(gdje sam ja onda živio kad sam to naučio u ranoj srednjoj školi) i sad je u bedu kaže,

neće moć do drugih galaktika i natrag?!

Ovo je glavni biser:

jer sve dok je brzina (v) letjelica naših potomaka manja od brzine svjetlosti (c),

njima će kao i nama vrijeme teći “normalnom brzinom” iz prošlosti u budućnost,

a tek bi kretanje brzinom svjetlosti moglo “zaustaviti” ili bar jako usporiti protok vremena

 

hm, možda je Ahmed u biti naš Nick?

 

{#}

15 godina
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?

@ overhaul.. (nastavak)

- jutarnji kao štivo, izvor znanstvenih informacija može poslužiti samo u papirnatom obliku, .. na WCu u nedostatku zewe.

 

Nešto drugo me kroz takve naslove intrigira... - prihvačanje 'činjenica' kao činjenica. Svejedno dali su to marsovci (zeleni, sivi, s velikim očima i glavama), krugovi u žitu, crvotočini, ... rekao bi da dobar dio ljudi vjeruje da vulkanci imaju šiljate uši.

 

Usput, kad su već fotoni u igri, rekao bi da fotoni imaju masu, jednako kao i svjetlost. Mada postoje teorije koje tvrde da nemaju mase... To bi 'naš doktor' Nick vrlo jednostavno objasnio. (nekim papirićem i juhom?).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
protjeran
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
ihush kaže...

@ overhaul.. (nastavak)

- jutarnji kao štivo, izvor znanstvenih informacija može poslužiti samo u papirnatom obliku, .. na WCu u nedostatku zewe.

 

Nešto drugo me kroz takve naslove intrigira... - prihvačanje 'činjenica' kao činjenica. Svejedno dali su to marsovci (zeleni, sivi, s velikim očima i glavama), krugovi u žitu, crvotočini, ... rekao bi da dobar dio ljudi vjeruje da vulkanci imaju šiljate uši.

 

Usput, kad su već fotoni u igri, rekao bi da fotoni imaju masu, jednako kao i svjetlost. Mada postoje teorije koje tvrde da nemaju mase... To bi 'naš doktor' Nick vrlo jednostavno objasnio. (nekim papirićem i juhom?).

 Pa pogledajte samo konstrukciju naslova:

 

 Putovanje kroz vrijeme mozda ipak nije moguce.

 

Ne mozes tako napisati.

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
16 godina
neaktivan
offline
Ništa od putovanja vremenom?

kaže photon - masless particle, nema masu, a kako bi nikov kolega ejnštajn rekao kada bi imao masu tada bi ona bila beskonačna, možda ima masu kad se giba manjim brzinama od svjetlosne... jesam idijot ili ovo ima smisla?

 

btw. disclamer, ja sam vam isti kao nik ali nemam titule, mogu ja bubati, neću lagati ali ćemo se fino svađati, mislim da imam potencijala bar se nadam zamjeniti nika da nam bude svima zabavno, obožavam trtljati o kvantnoj astrologiji i sličnim disciplinama

Turbo cattolico, peste balcanica - gori ussi winnetou
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.7.2011 10:38 ((s)izgoreo).
16 godina
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
(s)izgoreo kaže...

kaže photon - masless particle, nema masu, a kako bi nikov kolega ejnštajn rekao kada bi imao masu tada bi ona bila beskonačna, možda ima masu kad se giba manjim brzinama od svjetlosne... jesam idijot ili ovo ima smisla?

Kad bi imao masu bile bi potrebne puno vece energije da se uopce moze gibati brzinom svjetlosti.  Svjetlost ima razlicite brzine, ovisno o mediju kroz koji se giba. Kada prolazi kroz materijal koji nije vakuum ona usporava, ali to ne znaci da tamo fotoni dobiju masu.

Ovaj forumaš je tolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti slobodna od ugnjetavanja zbog svojih liberalnih mišljenja
15 godina
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
(s)izgoreo kaže...

kaže photon - masless particle, nema masu, a kako bi nikov kolega ejnštajn rekao kada bi imao masu tada bi ona bila beskonačna, možda ima masu kad se giba manjim brzinama od svjetlosne... jesam idijot ili ovo ima smisla?

 -ima smisla, ili sam (također) .. idiot?

Ipak, prije bi povjerovao da jesam idiot nego da stotine znanstvenika nemaju istu ideju, logiku ili ... ili je samo lakše slijediti dogmu?

- mora imati masu, jer sve ima masu, ogib svjetlosti ili gravitacija crne rupe, zakreću svjetlost, djeluju na masu.

 

btw, treba otvoriti kuharicu-recepte, za nikotiranje paradazjom. Kao što (zločesto, ali točno) primjećuje V.Brat.. nema više 'krvi do koljena', a nema ni Nicka..

 

tnakir kaže...
...

Kada prolazi kroz materijal koji nije vakuum ona usporava, ali to ne znaci da tamo fotoni dobiju masu.

 -zašto bi gornja tvrdnja bilo točna? Što ako je upravo suprotno? Zaboravlja se da postoji problem mjerenja (preciznost).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.7.2011 10:50 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
tnakir kaže...
(s)izgoreo kaže...

kaže photon - masless particle, nema masu, a kako bi nikov kolega ejnštajn rekao kada bi imao masu tada bi ona bila beskonačna, možda ima masu kad se giba manjim brzinama od svjetlosne... jesam idijot ili ovo ima smisla?

Kad bi imao masu bile bi potrebne puno vece energije da se uopce moze gibati brzinom svjetlosti.  Svjetlost ima razlicite brzine, ovisno o mediju kroz koji se giba. Kada prolazi kroz materijal koji nije vakuum ona usporava, ali to ne znaci da tamo fotoni dobiju masu.

kaže da su ga pustili fotona da ide kroz ohlađeni (neki) plin blizu apsolutne nule, pa da je ovaj išao brzinom biciklista, btw. jeste li raspravljali o double slit experimentu i dualističkoj prirodi elementarnih čestica, measurement problemu, tu se daju jesti na kile govana

Turbo cattolico, peste balcanica - gori ussi winnetou
16 godina
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
ihush kaže...

 -ima smisla, ili sam (također) .. idiot?

Ipak, prije bi povjerovao da jesam idiot nego da stotine znanstvenika nemaju istu ideju, logiku ili ... ili je samo lakše slijediti dogmu?

- mora imati masu, jer sve ima masu, ogib svjetlosti ili gravitacija crne rupe, zakreću svjetlost, djeluju na masu.

 

btw, treba otvoriti kuharicu-recepte, za nikotiranje paradazjom. Kao što (zločesto, ali točno) primjećuje V.Brat.. nema više 'krvi do koljena', a nema ni Nicka..

Gravitacija crne rupe djeluje na prostor, a ne na fotone direktno. Ogromna gravitacija savija prostorvrijeme i zbog toga zakrece svjetlost.

Ovaj forumaš je tolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti slobodna od ugnjetavanja zbog svojih liberalnih mišljenja
16 godina
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
ihush kaže...
(s)izgoreo kaže...

kaže photon - masless particle, nema masu, a kako bi nikov kolega ejnštajn rekao kada bi imao masu tada bi ona bila beskonačna, možda ima masu kad se giba manjim brzinama od svjetlosne... jesam idijot ili ovo ima smisla?

 -ima smisla, ili sam (također) .. idiot?

Ipak, prije bi povjerovao da jesam idiot nego da stotine znanstvenika nemaju istu ideju, logiku ili ... ili je samo lakše slijediti dogmu?

- mora imati masu, jer sve ima masu, ogib svjetlosti ili gravitacija crne rupe, zakreću svjetlost, djeluju na masu.

 

btw, treba otvoriti kuharicu-recepte, za nikotiranje paradazjom. Kao što (zločesto, ali točno) primjećuje V.Brat.. nema više 'krvi do koljena', a nema ni Nicka..

Totalni san nab što se znanosti tiče ali zar crna rupa ne zakrivljuje prostor a ne svjetlost? Odnosno tolikom brzinom zakrivljuje prostor da premaši brzinu svjetlosti. Vjerovatno sam ja nešto krivo svatio ali eto moje mišljenje, kad može jedan "oni koji sve zna" dat svoje mišljenje pa mogu i ja valjda :)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
tnakir kaže...

Gravitacija crne rupe djeluje na prostor, a ne na fotone direktno. Ogromna gravitacija savija prostorvrijeme i zbog toga zakrece svjetlost.

heh, to bi značilo da brzina svjetlosti nije konačna, već da se prostor može kriviti brže od svjetlosti, od ovoga ne uzmičem i čvrsto ću braniti ovu tezu, znanjem iz dokumentaraca

Turbo cattolico, peste balcanica - gori ussi winnetou
15 godina
protjeran
offline
Ništa od putovanja vremenom?

Mozda je glasina, ali jednom mi je netko rekao (mozda cak i profesor) da se Zemljina masa povecava iz godine u godu zbog silnih fotona koji padnu na nju.

 

Je li ovo smijesno ili istina?

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
16 godina
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
(s)izgoreo kaže...
tnakir kaže...

Gravitacija crne rupe djeluje na prostor, a ne na fotone direktno. Ogromna gravitacija savija prostorvrijeme i zbog toga zakrece svjetlost.

heh, to bi značilo da brzina svjetlosti nije konačna, već da se prostor može kriviti brže od svjetlosti, od ovoga ne uzmičem i čvrsto ću braniti ovu tezu, znanjem iz dokumentaraca

Kako mislis kriviti brze od svjetlosti? Jednostavno iskrivi prostor: 

 

Ovaj forumaš je tolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti slobodna od ugnjetavanja zbog svojih liberalnih mišljenja
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
Mentalist kaže...

Mozda je glasina, ali jednom mi je netko rekao (mozda cak i profesor) da se Zemljina masa povecava iz godine u godu zbog silnih fotona koji padnu na nju.

 

Je li ovo smijesno ili istina?

 

A što bi apsorbiralo te fotone ?

"I've seen things you people wouldnt believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate"
15 godina
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
(s)izgoreo kaže...
tnakir kaže...

Gravitacija crne rupe djeluje na prostor, a ne na fotone direktno. Ogromna gravitacija savija prostorvrijeme i zbog toga zakrece svjetlost.

heh, to bi značilo da brzina svjetlosti nije konačna, već da se prostor može kriviti brže od svjetlosti, od ovoga ne uzmičem i čvrsto ću braniti ovu tezu, znanjem iz dokumentaraca

 -ne za gravitaciju (za sada) vrijedi tvrdnja (ili teorija) je je jednaka brzini svjetlosti..

 

-da svjetlost (i foton) nema masu, gravitacija nebi djelovala na svjetlost. (Teze iz SFa i formulacija kao prostor-vrijeme su za StarTrek.. )

Naravno jasno mi je da ni jedan znanstvenik ne želi podmetnuti 'dupe' (ugled) u sukobu s etabliranim tumačenjima. Identično situaciji dok je zemlja bila ravna ploča a suprotna mišljenja su završavala na grilu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
moderator
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
Vakaka kaže...

Totalni san nab što se znanosti tiče ali zar crna rupa ne zakrivljuje prostor a ne svjetlost? Odnosno tolikom brzinom zakrivljuje prostor da premaši brzinu svjetlosti. Vjerovatno sam ja nešto krivo svatio ali eto moje mišljenje, kad može jedan "oni koji sve zna" dat svoje mišljenje pa mogu i ja valjda :)

Razlika između tebe i njega je ta da ti postavljaš pitanja jer želiš proširiti znanje, a on je pisac bajki i sf romana. :D

Vidim da tema ponovo dobija na brzini (novi član koji nije nick), možda čak i premaši brzinu svjetlosti ovaj put i savije nam forumski prostor, a moj mozak će trebati veću količinu masti da bi sve informacije obradio, pa sad stvarno žalim što sam pojeo lešo junetinu i rižu s povrćem, trebao sam jednu veliku porciju ćevapa, čitavu lepinju na vegeti i ulju i jogurt.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
Mentalist kaže...

Mozda je glasina, ali jednom mi je netko rekao (mozda cak i profesor) da se Zemljina masa povecava iz godine u godu zbog silnih fotona koji padnu na nju.

 

Je li ovo smijesno ili istina?

jel može masless foton izbijati druge elementarne čestice koje imaju masu, ili on to kofol odnosno kao messenger elektromagnetne sile utječe na elektrone

Turbo cattolico, peste balcanica - gori ussi winnetou
16 godina
offline
Ništa od putovanja vremenom?

Mislim da je ovo sto je mentalist rekao malecka glupost.

Ovaj forumaš je tolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti slobodna od ugnjetavanja zbog svojih liberalnih mišljenja
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
tnakir kaže...

Kako mislis kriviti brze od svjetlosti? Jednostavno iskrivi prostor: 

 

a slušaj sad ili je jedno ili je drugo, nema treće, gravitacija zakrivljuje prostor kaže kolega ejnštajn, ako pak postoji čestični nositelj gravitacijske sile (sad ga traže u LHC), graviton onda on utječe na čestice s masom, dakle jedno ili drugo (ili oboje)

Turbo cattolico, peste balcanica - gori ussi winnetou
16 godina
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
tnakir kaže...
(s)izgoreo kaže...
tnakir kaže...

Gravitacija crne rupe djeluje na prostor, a ne na fotone direktno. Ogromna gravitacija savija prostorvrijeme i zbog toga zakrece svjetlost.

heh, to bi značilo da brzina svjetlosti nije konačna, već da se prostor može kriviti brže od svjetlosti, od ovoga ne uzmičem i čvrsto ću braniti ovu tezu, znanjem iz dokumentaraca

Kako mislis kriviti brze od svjetlosti? Jednostavno iskrivi prostor: 

 

Ako sam dobro svatio, da bi zarobio tu svjetlost koja prelazi preko te "rupe" na prostoru ti bi morao "vuć" odnosno povećavat dubinu te rupe (iskriviti prostor) brže nego što se svjetlost kreće preko te iste rupe.

16 godina
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
(s)izgoreo kaže...

kaže photon - masless particle, nema masu, a kako bi nikov kolega ejnštajn rekao kada bi imao masu tada bi ona bila beskonačna, možda ima masu kad se giba manjim brzinama od svjetlosne... jesam idijot ili ovo ima smisla?

 

btw. disclamer, ja sam vam isti kao nik ali nemam titule, mogu ja bubati, neću lagati ali ćemo se fino svađati, mislim da imam potencijala bar se nadam zamjeniti nika da nam bude svima zabavno, obožavam trtljati o kvantnoj astrologiji i sličnim disciplinama

Čini mi se da si jedino o kvantnoj astrologiji i kompetentan trtljati {#}, no offence ;)

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
1domagoj1 kaže...

Čini mi se da si jedino o kvantnoj astrologiji i kompetentan trtljati {#}, no offence ;)

naravno, to tamo stoji namjerno, btw. nemojte se samnom zahebavati, gledao sam ja bolje dokumentarce od nika, čak i TTC predavanja što me prema nikovim standardima izvrsnosti svrstava u doktore pa čak i nobelovce

Turbo cattolico, peste balcanica - gori ussi winnetou
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
(s)izgoreo kaže...
1domagoj1 kaže...

Čini mi se da si jedino o kvantnoj astrologiji i kompetentan trtljati {#}, no offence ;)

naravno, to tamo stoji namjerno, btw. nemojte se samnom zahebavati, gledao sam ja bolje dokumentarce od nika, čak i TTC predavanja što me prema nikovim standardima izvrsnosti svrstava u doktore pa čak i nobelovce

 

Ajnštajn je mu*ko đu*re. 

"I've seen things you people wouldnt believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate"
16 godina
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
tnakir kaže...
(s)izgoreo kaže...

heh, to bi značilo da brzina svjetlosti nije konačna, već da se prostor može kriviti brže od svjetlosti, od ovoga ne uzmičem i čvrsto ću braniti ovu tezu, znanjem iz dokumentaraca

Kako mislis kriviti brze od svjetlosti? Jednostavno iskrivi prostor: 

Kako je ihush spomenuo, ovo se tiče brzine gravitacije koja je u Općoj teoriji relativnosti jednaka brzini svjetlosti.

http://en.wikipedia.org/wiki/Speed_of_gravity

Foton je čestica bez naboja, bez mase i spontano se ne raspada u praznom prostoru. Kreće se brzinom svjetlosti c, ima energiju i momentum iliti količinu gibanja koja se dobije iz relacije E = pc gdje je p veličina vektora količine gibanja.

 

Foton se trenutno shvaća striktno kao čestica bez mase, ali opet, to je eksperimentalno pitanje. Čak i da ima masu, to bi značilo da se ne može kretati brzinom c, ali opet to ne bi utjecalo na relativnost, jer tada to ne bi bila brzina svjetlosti c, već konstanta u prirodi koju se teoretski može postići. To bi i dalje bila brzina gravitacijskih valova.

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
15 godina
protjeran
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
tnakir kaže...

Mislim da je ovo sto je mentalist rekao malecka glupost.

 Don't shoot the messenger....

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
16 godina
offline
Ništa od putovanja vremenom?

Istina, sto se tice gravitacije (netko je tu vec spomenuo) sumnjaju na cesticu zvanu graviton. Takodjer cestica bez mase bla bla zbog koje se tijela sa masom privlace. Masu bi trebao objasniti Higgisov bozon (ako ga nadju).

 

Gravitacija je jedna od par stvari o kojoj fizicari nemaju pojma. Mogu je izracunati, ali nemaju pojma zasto je ona tu i tko je kriv za njeno postojanje.

 

 

Ovaj forumaš je tolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti slobodna od ugnjetavanja zbog svojih liberalnih mišljenja
16 godina
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
tnakir kaže...

Gravitacija je jedna od par stvari o kojoj fizicari nemaju pojma. Mogu je izracunati, ali nemaju pojma zasto je ona tu i tko je kriv za njeno postojanje.

Kasnije, nakon što je otkrivena Opća teorija relativnosti, vidjelo se da nije kompatibilna s kvantnom mehanikom. Moguće je gravitaciju opisati unutar okvira kvantne teorije polja kao i druge fundamentalne sile i to na način da gravitacija nastaje zbog izmjene virtualnih gravitona. To paše s Općom teorijom relativnosti, ali ne i za male udaljenosti reda Planckove duljine za što je potrebna kompletnija teorija kvantne gravitacije ili jednostavno totalno drugačiji pristup kvantnoj mehanici.

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
1domagoj1 kaže...
tnakir kaže...

Gravitacija je jedna od par stvari o kojoj fizicari nemaju pojma. Mogu je izracunati, ali nemaju pojma zasto je ona tu i tko je kriv za njeno postojanje.

Kasnije, nakon što je otkrivena Opća teorija relativnosti, vidjelo se da nije kompatibilna s kvantnom mehanikom. Moguće je gravitaciju opisati unutar okvira kvantne teorije polja kao i druge fundamentalne sile i to na način da gravitacija nastaje zbog izmjene virtualnih gravitona. To paše s Općom teorijom relativnosti, ali ne i za male udaljenosti reda Planckove duljine za što je potrebna kompletnija teorija kvantne gravitacije ili jednostavno totalno drugačiji pristup kvantnoj mehanici.

teorija struna, odnosno m teorija je izvrsno rješila taj problem međutim sama teorija se ne može experimentalno ispitati, jedino matematički

Turbo cattolico, peste balcanica - gori ussi winnetou
16 godina
offline
Ništa od putovanja vremenom?

Da... sveti gral fizicara je Unifying theory - odnosno teorija koja ce spojiti kvantnu mehaniku i teoriju relativnosti.

Ovaj forumaš je tolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti slobodna od ugnjetavanja zbog svojih liberalnih mišljenja
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
1domagoj1 kaže...

Kako je ihush spomenuo, ovo se tiče brzine gravitacije koja je u Općoj teoriji relativnosti jednaka brzini svjetlosti.

http://en.wikipedia.org/wiki/Speed_of_gravity

Foton je čestica bez naboja, bez mase i spontano se ne raspada u praznom prostoru. Kreće se brzinom svjetlosti c, ima energiju i momentum iliti količinu gibanja koja se dobije iz relacije E = pc gdje je p veličina vektora količine gibanja.

 

Foton se trenutno shvaća striktno kao čestica bez mase, ali opet, to je eksperimentalno pitanje. Čak i da ima masu, to bi značilo da se ne može kretati brzinom c, ali opet to ne bi utjecalo na relativnost, jer tada to ne bi bila brzina svjetlosti c, već konstanta u prirodi koju se teoretski može postići. To bi i dalje bila brzina gravitacijskih valova.

da pitam malo, jel brzina gravitacije (vala) jednaka u vakuumu ili se razlikuje u drugim medijima? {#}

Turbo cattolico, peste balcanica - gori ussi winnetou
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.7.2011 12:05 ((s)izgoreo).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice