Black Friday 2021 zaključana tema

poruka: 452
|
čitano: 140.592
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Black Friday 2021

Jep, kupio sam mobitel prije više od mjesec dana za 2149, sad je najjeftniji na black friday akciji 2299 , a neki kućanski aparati npr. koje sam gledao su i skoro 30% skuplji na black fridayu nego kaj su bili na redovitoj akciji.

Još malo bude u dućanu novo na akciji skuplje nego polovno na njuškalu, a to nismo nikad vidjeli 

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.11.2021 16:04 (fer-de-lance).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Black Friday 2021
mzopg kaže...
Pratim Macbook Air M1, prije koj tjedan se mogao dobiti za 7450kn, sada je odjednom redovna cijena 9500kn, a velikodušni black friday popust iznosi 1000kn pa je cijena 8500kn. 

 

 

Planiram i ja kupiti Air M1, ali nisam vidio kada je bila ova cijena od 7450kn. To je isto bio iStyle?

 

Inače na amazon.de može se kupiti za 7100 kuna (to je ako imate nekoga u DE ili AT pa naručiti na njihovu adresu). Nadao sam se da će biti negdje ispod 7000kn za black friday, ali za sada ništa.

 

I onda kod nas stave akciju 8450kn 

4 godine
offline
Re: Black Friday 2021
3dfx kaže...

ljudi ne znam zakaj se vi nervirate i sta ocekujete, da vam ducani poklanjaju robu?

 

u situaciji kada je sve poskupilo 3-4-5-6-7-8-9 puta i kada nema manje vise nikakve IT robe za nabavit globalno, umjesto da budemo zadovoljni da mozemo kupiti bilo sta na popustima, kakvi god oni bili, nasli ste kukat jer eto netko nije stavio neki artikl, koji bas tebi treba, ili cijene nisu sa 80% popusta zato sto ti smatras da tak treba bit, jer si vidio da u americi to tak izgleda 

 

gledajuci objave nasih ducana, osobno sam cak i iznenaden sa ponudom i popustima, generalno je dobro

 

 

 

 

 

 

 Kao i mnogima, meni smeta muljanje. Onda napiši - nema popusta ove godine i gotovo. A ne, super popust, nikad viđeno... A ponuda - bijeda.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Black Friday 2021
Django78 kaže...
mzopg kaže...
Pratim Macbook Air M1, prije koj tjedan se mogao dobiti za 7450kn, sada je odjednom redovna cijena 9500kn, a velikodušni black friday popust iznosi 1000kn pa je cijena 8500kn. 

 

 

Planiram i ja kupiti Air M1, ali nisam vidio kada je bila ova cijena od 7450kn. To je isto bio iStyle?

 

Inače na amazon.de može se kupiti za 7100 kuna (to je ako imate nekoga u DE ili AT pa naručiti na njihovu adresu). Nadao sam se da će biti negdje ispod 7000kn za black friday, ali za sada ništa.

 

I onda kod nas stave akciju 8450kn 

Imaš ga još uvijek u mobileshop.eu po 7490kn.

https://www.mobileshop.eu/hr/pretrazivanje/?keyword=macbook+air

5 godina
neaktivan
offline
Re: Black Friday 2021

Vidio sam to, ali sam malo skeptičan oko mobileshop.eu jer sam čitao par loših recenzija.

12 godina
offline
Re: Black Friday 2021
Django78 kaže...
mzopg kaže...
Pratim Macbook Air M1, prije koj tjedan se mogao dobiti za 7450kn, sada je odjednom redovna cijena 9500kn, a velikodušni black friday popust iznosi 1000kn pa je cijena 8500kn. 

 

 

Planiram i ja kupiti Air M1, ali nisam vidio kada je bila ova cijena od 7450kn. To je isto bio iStyle?

 

Inače na amazon.de može se kupiti za 7100 kuna (to je ako imate nekoga u DE ili AT pa naručiti na njihovu adresu). Nadao sam se da će biti negdje ispod 7000kn za black friday, ali za sada ništa.

 

I onda kod nas stave akciju 8450kn 

Ja sam ga prije 2 mjeseca uzeo za 7149kn na Ekupi, uz kupon i Zaba popust. Akcije u HR su tragedija. 

 

Nesto sam na amazonu uzeo, i jos ovaj Google Stadia bundle i to je to.

 

Imaš ga još uvijek u mobileshop.eu po 7490kn.

https://www.mobileshop.eu/hr/pretrazivanje/?keyword=macbook+air

Problem ovih izvana su US ili UK tipkovnice. Nema načina za dobiti model s HR layoutom izvana.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.11.2021 17:48 (assassin.st).
6 godina
neaktivan
offline
Black Friday 2021

Pozdrav,

 

dali znate strane online trgovine na kojima se isplati kupiti laptop sada dok je black friday i naravno da imaju shipping za Hrvatsku.

 

Hvala

Lp

12 godina
neaktivan
offline
Re: Black Friday 2021
assassin.st kaže...

Imaš ga još uvijek u mobileshop.eu po 7490kn.

https://www.mobileshop.eu/hr/pretrazivanje/?keyword=macbook+air

Problem ovih izvana su US ili UK tipkovnice. Nema načina za dobiti model s HR layoutom izvana.

Možda odrade graviranje kao što to radi mall.hr, ipak prodaju na HR tržištu.

14 godina
offline
Black Friday 2021

1TB SSD za PS5 sa Heatsinkom za 117Eura

Treba ukljuciti 39% cupon.

https://www.amazon.de/dp/B093DP3X4H?smid=A3JWKAKR8XB7XF&tag=pepperugc09-21&ascsubtag=1386529352

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Re: Black Friday 2021
mzopg kaže...

Do sada sam uzeo Amazon Firestick 4k i 4k max. Uzeo bi bio 2 4k Max, ali amazon.de ima limit na njega i može se samo jedan kupiti, dok se običnih 4k može uzeti više, čini mi se 3 kom.

 2 4K je max... uvijek.. uzeo sam ih preko 30 koada do sad sigurno... i samo po 2...

VenAtoR#2231
12 godina
neaktivan
offline
Re: Black Friday 2021
jocommb kaže...
mzopg kaže...

Do sada sam uzeo Amazon Firestick 4k i 4k max. Uzeo bi bio 2 4k Max, ali amazon.de ima limit na njega i može se samo jedan kupiti, dok se običnih 4k može uzeti više, čini mi se 3 kom.

 2 4K je max... uvijek.. uzeo sam ih preko 30 koada do sad sigurno... i samo po 2...

 Meni je sad dozvolio samo jedan komad, kad odaberem 2+ izbaci upozorenje da moram otvoriti biznis račun.

11 godina
offline
Re: Black Friday 2021
sta mislite da ce past cijena dualsense kontrolera..Barem na nekih 350,kn bi bilo okej..jedno 30-40% sniženja..Znam lani da se moglo kupit dualshock 4, za 250kn
4 godine
offline
Re: Black Friday 2021
3dfx kaže...

kakav je to americki nacin oglasavanja?

 

jasno ti je da se u hrvatskoj ne smije lazno oglasavati, da su kazne vrlo ozbiljne?

 

koji je to nas ducan oglasio svoju BF ponuda, 10,20,30,40,50,60, ili koliko god posto, a da nije takav popust na tome oglasenom artiklu?

 

ljudi pa nije to namjestaj, odjeca, obuca ili bijela tehnika i televizori, pa da ducani imaju troznamenkaste marze na toj robi, prosjecna IT marza je 12%, periferija je jedino gdje je mozda 30% navise

 

i sad kad ti ducan stavi popust od 10% na MPC, sta mislis koliko je to njemu manja marza, skoro 50% i na to onda jos karticari uzmu 3-5%, a ne smijes po zakonu prodavati u minus, osim u slucajevima starog lagera ili sto vec.

 

kad citam postove, jasno mi je zasto niste privatnici i nemate maloprodajne ducane, ako mislite da je to sam tak spustit cijenu i zaradivat i placati radnike 

 

isto tako, tko je to povisio 30% cijenu i onda smanjio za 40%, takva matematika nikako ne stima

 

Logitech super light za 799kn, Samsung 144Hz monitor za 999kn, notebook 14" za 1999kn, SSD disk 512 za 350kn, 240gb za 200kn, razer mehanicka tipkovnica za 700kn, HDD 6TB za 900kn, Garmin sat za 1000kn, da ne nabrajam dalje, to su sve super ustede

 

ocigledno nije dovoljno, jer eto nema RTX 3070 za 2500kn 

 

 

 

 

 

 

 Nisi u pravu...sami smisao BF su:

 

1. popusti 30,40,50 pa navise govoreci u postotcima,ali na regularnu cijenu,a ne takvi popusti na prethodno poskupljene proizvode

2. americka shoping ludnica, puni ducani i sva ziva i neziva roba na bagatela popustima

3. najveci popusti na discontinued i outlet proizvode sto je logicno da se pociste police

 

Dat cu ti neka moja vidjenja za ovaj i prosli BF...prosli BF sam bio u potrazi za tv-om, tocnije samsung 65q70, i pratio sam cijene 3 mj prije i poslije BF i situacija je bila iduca...tv je na regularnoj prodaji bio 8000kn manje vise u svim trgovinama, mozda kojih sto kuna gore ovisno o trgovini...koji tjedan prije BF cijena je bila odjednom preko 9000kn i gle slucajnosti u svim trgovinama (rvackim) na BF popustima, cijena istog je bila 8000kn...

Ove godine malo je stisnutija ponuda i popusti (ajde okrivit cemo to nestasicu bla bla), ima popusta, ali ja ne vidim nigdje da su to popusti koji te mame da kupis proizvod iako ti mozda i ne treba, a bas to je i poanta BF-a...

 

Ajmo dalje, da se odmah ogradim, ne zivim i ne kupujem robu vani, ali reci mi zasto su kod nas cijene sve elektronike puno skuplje nego u DE, koja je isto clanica EU, cije trgovine isto kupuju robu kao i nasi od proizvodjaca po istoj cijeni i te iste proizvode prodaju po znatno vecoj cijeni nego nase rvacke trgovine...

 

Zasto links koji mozemo reci da je najpoznatiji ducan/brand informaticke opreme, ima gotovo najvise cijene proizvoda? Ako si brand koji je velik, ima poslovnice diljem rvacke, kupuje vise robe i sigurno po nizoj cijeni ili istoj cijeni kao manje firme, a prodaje robu po vecoj cijeni...sve je kod nas obrnuto i krivo nego vani, gdje najveci imaju najbolje cijene i popuste...

 

Znam sto govorim jer pratim ponudu kod nas i vani cisto radi usporedbe cijena... i ne, ne trazim da su cijene proizvoda da je poslodavac u gubitku, ali sam protiv toga da nas gule na pravdi boga i prave budalama, te da su kod nas cijene na BF popustima kao u DE kad su u regularnoj prodaji...jer baja moj, ne mozes ocekivat da ces na jednom poizvodu koji prodas zaradit placu za 10 radnika, a ostali robu sto prodas ide tebi u djep da mozes vozit mecku i glumit sefa...Vani veliki prodaju robu jeftinije nego mali, a da ne govorim da su nasi proizvodi jeftiniji vani nego kod nas na policama, ali to i nije tema ove rasprave...

 

 

2 godine
offline
Re: Black Friday 2021
mali.kresho kaže...

 

2. americka shoping ludnica, puni ducani i sva ziva i neziva roba na bagatela popustima

 

jesu li i grafičke preko bare bar 50 % jeftinije ? 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
13 godina
offline
Black Friday 2021

Prošle godine sam napravio listu pozitivaca i negativaca za BF, koliko vidim ove bi manje-više svi završili na negativnoj listi. Ova je godina baš loša jer je većina ponuda svedena na 2-3 stvari po trgovini koje su zbilja nešto snižene i dobra su prilka, ostalo je ili meh ili bezobrazno. S tim da ja na američke popuste ne računam nikada, računam 20-30 posto na redovne cijene pa ako nešto trebaš/čekaš - tad i uzmeš. Ove godine svi popusti koje sam vidio nisu nadmašili redovne vikend akcije koje isti ti dućani imaju tijekom cijele godine. Tako da ako vam promakne nešto - ne brinite, pričekajte koji tjedan i cijena će biti ista, ako ne i bolja. Čini mi se da su trgovine nanjušile da ljudi računaju na BF i onda to iskoriste. Izgleda da čekamo auto krešu da spasi BF :D

Da nešto i podijelim

- https://www.shooster.hr/ ima BF ponudu, može se naći stvari na solidnim popustima u odnosu na druge trgovine

- https://www.mangooutlet.com/hr/ isto ima dosta dobre popuste

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
13 godina
offline
Re: Black Friday 2021
assassin.st kaže...
Django78 kaže...
mzopg kaže...
Pratim Macbook Air M1, prije koj tjedan se mogao dobiti za 7450kn, sada je odjednom redovna cijena 9500kn, a velikodušni black friday popust iznosi 1000kn pa je cijena 8500kn. 

 

 

Planiram i ja kupiti Air M1, ali nisam vidio kada je bila ova cijena od 7450kn. To je isto bio iStyle?

 

Inače na amazon.de može se kupiti za 7100 kuna (to je ako imate nekoga u DE ili AT pa naručiti na njihovu adresu). Nadao sam se da će biti negdje ispod 7000kn za black friday, ali za sada ništa.

 

I onda kod nas stave akciju 8450kn 

Ja sam ga prije 2 mjeseca uzeo za 7149kn na Ekupi, uz kupon i Zaba popust. Akcije u HR su tragedija. 

 

Nesto sam na amazonu uzeo, i jos ovaj Google Stadia bundle i to je to.

 

Imaš ga još uvijek u mobileshop.eu po 7490kn.

https://www.mobileshop.eu/hr/pretrazivanje/?keyword=macbook+air

Problem ovih izvana su US ili UK tipkovnice. Nema načina za dobiti model s HR layoutom izvana.

Apropos UK ili US tipkovnice. 

Ja sam prije koji mjesec uzeo iPad Pro 12.9 5th gen. Aa kako to nije jeftina igračka, morao sam uzeti i neki bolji case za njega. 

U jednom malo duljem istraživanju izbor je na kraju pao na Logitech "Combo Touch" sa QWERTY UK tipkovnicom, pa mi ju je prijatelj uzeo u Irskoj sa UK tipkovnicom obzirom nude na nekoliko svjetskih jezika. 

Ono što je bitno, imam uvijek "ponudu" same tipkovnice želim li pisati sa Hrvatskim znakovima ili Engkleskim, malo je trebalo dok sam pohvatao ČĆŽŠĐ i ostale ekstra pravopisne oznake, ali u funkcionalnosti nemam problema. 

 

Stoga, ne vidim nikakvih razloga ne uzeti iz vana bez specifično naših slova i znakova na tipkovnici.              

ATJ Lučko
10 godina
offline
Black Friday 2021

 

Nadglednik dina
4 godine
offline
Black Friday 2021

Asortiman koji je snižen je uglavnom sastavljen od proizvoda koji su nekoliko godina stari i još uvijek se prodaju po bezobraznoj cijeni.

 

Kao trauma su mi ostale patike za trčanje iz Sport Visiona prije godinu dana, model 2013., izblijedile od stajanja po cijeni od 523 kune, koliko su koštale i kada su izašle. Slika i prilika Crnog petka u Hrvatskoj.

13 godina
offline
Black Friday 2021

Poanta Black Fridaya bi trebala biti da se nađu OK artikli po sniženjima 50% na dalje. Nitko ne traži najnovije gadgete i stvari da se budu "bagetela", ali ovo što naše trgovine rade je smiješno.

 

Nije 50%, ali mislim da je ovo jedan solidan primjer Black Friday ponude, high end konfiguracija sa RTX 3080 snižena $600:

https://www.pcgamer.com/save-dollar600-on-an-rtx-3080-gaming-pc-with-a-whole-32gb-of-ram/

 

Ovako nešto kod nas jednostavno nije moguće, barem ne ove godine.

Samo grafa je barem 14k kn trenutno kod nas 

7 godina
offline
Black Friday 2021

Pozdrav ekipa, 

imate li preporuku za 50 inch TV 4K sada po dobrim akcijskim cijenama?

 

Montirao bih je na zid pa ispod / sa strane neke zvucnike/soundbar nadodao kasnije.

 

Plaćanje kako god me najpovoljnije ispadne.

 

12 godina
offline
Re: Black Friday 2021
mzopg kaže...
jocommb kaže...
mzopg kaže...

Do sada sam uzeo Amazon Firestick 4k i 4k max. Uzeo bi bio 2 4k Max, ali amazon.de ima limit na njega i može se samo jedan kupiti, dok se običnih 4k može uzeti više, čini mi se 3 kom.

 2 4K je max... uvijek.. uzeo sam ih preko 30 koada do sad sigurno... i samo po 2...

 Meni je sad dozvolio samo jedan komad, kad odaberem 2+ izbaci upozorenje da moram otvoriti biznis račun.

 Ja sam sinoc kupio 2 komada u jednoj narudzbi

15 godina
offline
Re: Black Friday 2021
1samek kaže...

Poanta Black Fridaya bi trebala biti da se nađu OK artikli po sniženjima 50% na dalje. Nitko ne traži najnovije gadgete i stvari da se budu "bagetela", ali ovo što naše trgovine rade je smiješno.

 

Nije 50%, ali mislim da je ovo jedan solidan primjer Black Friday ponude, high end konfiguracija sa RTX 3080 snižena $600:

https://www.pcgamer.com/save-dollar600-on-an-rtx-3080-gaming-pc-with-a-whole-32gb-of-ram/

 

Ovako nešto kod nas jednostavno nije moguće, barem ne ove godine.

Samo grafa je barem 14k kn trenutno kod nas 

Sam si sebi kontradiktoran. Blackfriday je izmišljen da se riješe stare zalihe da se napravi mjesta za nove artikle pred najveću shopping sezonu u americi, a to su blagdani.

 

Sigurno nećeš staviti na akciju nešto što je trenutno aktualno. U vrijeme manja čipova, sigurno nećeš staviti nešto tako na akciju.

 

A problem je i što ljudi odmah hoće jebenu ponudu. Ima dosta malih popusta ako nešto trebašp kupiti, 15ak% nije za bacit.

Naš mentalitet nažalost je takav da ako nije 50% od najbolje cijene, odmah prevara...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
Re: Black Friday 2021
rooswelt1991 kaže...
1samek kaže...

Poanta Black Fridaya bi trebala biti da se nađu OK artikli po sniženjima 50% na dalje. Nitko ne traži najnovije gadgete i stvari da se budu "bagetela", ali ovo što naše trgovine rade je smiješno.

 

Nije 50%, ali mislim da je ovo jedan solidan primjer Black Friday ponude, high end konfiguracija sa RTX 3080 snižena $600:

https://www.pcgamer.com/save-dollar600-on-an-rtx-3080-gaming-pc-with-a-whole-32gb-of-ram/

 

Ovako nešto kod nas jednostavno nije moguće, barem ne ove godine.

Samo grafa je barem 14k kn trenutno kod nas 

Sam si sebi kontradiktoran. Blackfriday je izmišljen da se riješe stare zalihe da se napravi mjesta za nove artikle pred najveću shopping sezonu u americi, a to su blagdani.

 

Sigurno nećeš staviti na akciju nešto što je trenutno aktualno. U vrijeme manja čipova, sigurno nećeš staviti nešto tako na akciju.

 

A problem je i što ljudi odmah hoće jebenu ponudu. Ima dosta malih popusta ako nešto trebašp kupiti, 15ak% nije za bacit.

Naš mentalitet nažalost je takav da ako nije 50% od najbolje cijene, odmah prevara...

 

naš mentalitet je: meni treba kompresor za čiščenje fasade, ide black friday hocu ga u pola cijene  

2 godine
offline
Re: Black Friday 2021
Alchemist kaže...

Pozdrav ekipa, 

imate li preporuku za 50 inch TV 4K sada po dobrim akcijskim cijenama?

 

Montirao bih je na zid pa ispod / sa strane neke zvucnike/soundbar nadodao kasnije.

 

Plaćanje kako god me najpovoljnije ispadne.

 

Za televizore čekaj BF zadnje dane u 12 mj.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
13 godina
online
Re: Black Friday 2021

Ne sicam se kad sam zadnji put vidija post sa ovoliko doljeglasova :)

Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
16 godina
offline
Re: Black Friday 2021
Django78 kaže...
mzopg kaže...
Pratim Macbook Air M1, prije koj tjedan se mogao dobiti za 7450kn, sada je odjednom redovna cijena 9500kn, a velikodušni black friday popust iznosi 1000kn pa je cijena 8500kn. 

 

 

Planiram i ja kupiti Air M1, ali nisam vidio kada je bila ova cijena od 7450kn. To je isto bio iStyle?

 

Inače na amazon.de može se kupiti za 7100 kuna (to je ako imate nekoga u DE ili AT pa naručiti na njihovu adresu). Nadao sam se da će biti negdje ispod 7000kn za black friday, ali za sada ništa.

 

I onda kod nas stave akciju 8450kn 

 Gledam i ja zamjeniti svoj MacBook Pro s 14' M1 Pro pa ako nades jeftinije negdje dobar deal, molim te javi? Neda mi se cekati M2 jer nece skoro na trziste a razlika ionako nece biti vise od 20% u performansama,

e.......
12 godina
offline
Re: Black Friday 2021
Antonic kaže...

Ne sicam se kad sam zadnji put vidija post sa ovoliko doljeglasova :)

Kad je frajer nasro svjetska sranja. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
13 godina
online
Re: Black Friday 2021
Antonic kaže...

Ne sicam se kad sam zadnji put vidija post sa ovoliko doljeglasova :)

 dode u temu o BF i pise kako treba biti zadovoljan s popustom od 10% na visa u odredenim trgovinama.

 

a pred oci mu bacaju primjere gdje je odredeni proizvod prije 2 mjeseca bio npr 5000 kn. danas je 6000kn ali je snizen na 5000 kn. i s time bi mi trebali biti zadovoljni...

 

da je taj proizvod i dalje ostao na 5000 kn i na to snizen 10-15% onda bi to bilo "isplativo"

 

 

 

uostalom ovo je tema Black Friday. Zelim sto nize moguce za nesto sto mi sada treba ili ne treba ali cu kupiti zato sto je snizeno.

4 godine
offline
Re: Black Friday 2021
Ako je izmišljen da se riješe stare zalihe, onda valjda ideš sa sniženjima, a ne povisiš cijenu i vratiš na razinu cijene kakva je bila uoči BF ili sniziš staru robu za 10%.

Korektnije je prema kupcu ne oglašavati na BF kampanju BF sniženja, nego ih praviti glupima jer danas postoje široko dostupna sredstva informiranja i kupci pamte.

Na mojoj crnoj listi su Jisk, Hervis, Links itd. upravo iz tog razloga i radije ću platiti tvrtki poput Future i nekoliko stotina više za proizvod, nego trčati raditi promet nekome tko od mene misli raditi tele.
11 godina
offline
Black Friday 2021

sudeci po temi hrvatski mentalitet je, losija ponuda je artikl 250kn snizen na 179kn, nego artikl od 8000kn snizen na 6999kn 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice