Prebacivanje sa MS na Apple

poruka: 7
|
čitano: 3.100
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Prebacivanje sa MS na Apple

Razmisljam o prebacivanju na Apple Ecosystem (ukratko). Trenutno mi je konfiguracija Synology NAS, Win Laptop, Android mobitel i mini iPad :). Nekako sam sve to pospojia, ali cesto imam problema i onda jedno radi, drugo ne radi. Ne daj boze da razbijem mobitel i onda od NetBankinga pa nadalje sve ponovo... povezat iPad s ostalim je posebna patnja...

 

Da ne kukam dalje.. razmisljam se prebacit kompletno na Apple Ecosystem. Sve ove uredjaje koristim prvenstveno za posao, ali i za svakodnevni zivot. Od placanja racuna, rezervacije putovanja i bilo sta drugo. Valjda kao i vise manje svi drugi danas. Ali ovaj setup kojeg imam ne funkcionira kako treba za mene. Volim imat stvari lipo poslozene, volim imat sve u backupu, posebno vezane za posao (inzenjering, ali ne IT :)), a jedna od vaznjih stvari mi je i komunikacija medu uredjajima koje koristim.

 

Znaci Apple: pretpostavljam da se niz vas vec nasao u slicnoj situaciji. Ne zanima me pokretanje MacOSa na PCu. Eventualno mogu imat nekakvu emulaciju wina na MacOSu, ako bas zatreba, ali zanima me da li ste prosli kroz nesto slicno? Kakva su vam bila iskustva? Na sta bi ste me upozorili pri ovako necem?

 

Hvala!

 

 

Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Prebacivanje sa MS na Apple

Ne kužim što te muči. Kupiš Apple računalo i koristiš. Isto kao i druge proizvode.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Prebacivanje sa MS na Apple

Koji dio ti ne radi kako treba?

Možeš ti sve prebaciti na Apple, ali pod broj jedan to će te i dobrano koštati, a pod broj dva to je ok dok nema vanjskih faktora (uređaja) što je opet utopija.

Radim na kombinaciji Apple - Win - Linux i u globalu sve radi kako treba.

 

Ukoliko ti je problem prijenos podataka između uređaja razmisli o "cloud" servisima, npr. staviš Google Drive na svaki uređaj i tako jednostavno razmjenjuješ i backupiraš podatke i radi bez greške.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Prebacivanje sa MS na Apple
A što bi značilo ako razbiješ iPhone da ne moraš sve ponovo? Ne kužim?
Ne znam koju Banku koristiš ali ja Georga imam na 2 moba, i mogu raditi i dodavati ga na druge mob kako hoću, i da mi se razbije mob.
@ mzopg ti je lipo napisa riješiš sve to sa cloudom...ja koristim gdrive i 1 drive i sa svima sam svuda update.
Win + Samsung mob android. Samsung tablet.
13 godina
offline
Re: Prebacivanje sa MS na Apple
Antonic kaže...

Razmisljam o prebacivanju na Apple Ecosystem (ukratko). Trenutno mi je konfiguracija Synology NAS, Win Laptop, Android mobitel i mini iPad :). Nekako sam sve to pospojia, ali cesto imam problema i onda jedno radi, drugo ne radi. Ne daj boze da razbijem mobitel i onda od NetBankinga pa nadalje sve ponovo... povezat iPad s ostalim je posebna patnja...

 

Da ne kukam dalje.. razmisljam se prebacit kompletno na Apple Ecosystem. Sve ove uredjaje koristim prvenstveno za posao, ali i za svakodnevni zivot. Od placanja racuna, rezervacije putovanja i bilo sta drugo. Valjda kao i vise manje svi drugi danas. Ali ovaj setup kojeg imam ne funkcionira kako treba za mene. Volim imat stvari lipo poslozene, volim imat sve u backupu, posebno vezane za posao (inzenjering, ali ne IT :)), a jedna od vaznjih stvari mi je i komunikacija medu uredjajima koje koristim.

 

Znaci Apple: pretpostavljam da se niz vas vec nasao u slicnoj situaciji. Ne zanima me pokretanje MacOSa na PCu. Eventualno mogu imat nekakvu emulaciju wina na MacOSu, ako bas zatreba, ali zanima me da li ste prosli kroz nesto slicno? Kakva su vam bila iskustva? Na sta bi ste me upozorili pri ovako necem?

 

Hvala!

 

 

Osobno, imam skorom sve od  sustava, osim slušalica i sata, još neko vrijeme. Od sata nisam (so far) odustao, ali primarno ponuda remenja original mi je meh meh tanka. Probao sam onaj ”Alpine green” kao za avanturiste, i djeluje mi kilavo za kućište Ultra watcha. U tom rodu GARMIN je po svemu za sada nenadj....! Slušalice neću uzeti ”Pro II” model jer kućište imaju Thundebolt opciju punjenja (makar imam pleteni kabel USB-C to Thunderbolt od Magicmousea) pa ću pričekati nasljednika sa USB-C na obadvije strane.  
U mojoj situaciji još nisam naišao na neki nerješiv problem u kontekstu plaćanja računa, bilo bankarskih (ERSTE plaćanje nekih tekućih troškova, bilo koji način u recimo Kauflandu preko Applepay, via iPhone) potreba, rezervacija i kupnja autobusnih i/ili avionskih karata (bus preko ARRIVA, avion EUROWINGS). Isto tako plaćam i T-Com račune preko aplikacije ERSTE karticom, režije generalno, ma apasolutno svako financijsko poslovanje. 
Ako bude kakvih nejasnoća možete me kolega kontaktirati i na PP slobodno, možda i neko pitanje bude iznenađenje, makar jednostavno ne vjerujem. 

Samarzija kaže...
A što bi značilo ako razbiješ iPhone da ne moraš sve ponovo? Ne kužim?
Ne znam koju Banku koristiš ali ja Georga imam na 2 moba, i mogu raditi i dodavati ga na druge mob kako hoću, i da mi se razbije mob.
@ mzopg ti je lipo napisa riješiš sve to sa cloudom...ja koristim gdrive i 1 drive i sa svima sam svuda update.
Win + Samsung mob android. Samsung tablet.

Živimo u relativno brzim vremenima i živom se čovjeku može dogoditi svašta, osim curi dijete! 
Činjenica je da se u toj teškoj situaciji barem sa razbijenog iPhonea na novi iPhone podatci prebacuju iznimno lako, makar ne jeftino (uzimanje novog iPhonea)! 
Đabe nema više odavno niti u stare babe je općepoznata činjenica, a i cloud košta, zar ne?! Osobno nemam nikakav oblak na niti jednom operativnom sustavu, takve probleme rješavam drugim načinima.
Čak što je Win/Android taboru big issue, prelazak u radu sa jednog gadgeta na drugi u realnom vremenu, u  taboru je to easy peasy peace of cake! Uistinu me je iznenadilo, kada sam se prvi puta zatekao u situaciji, iPhone XS Max i iPad Air, radim na mobitelu, dobivam poziv, na iPadu dobivam obavijest da mogu ostvariti poziv, da fuck. 
Što se dotikavle ”Georga”, dodavanje je hajdemo to blago reći jednostavno, ali ipak treba malo treninga i komunikacije sa SZK, obzirom trebaš uvijek na jednom gadgetu dobiti one ključeve. 

Uglavnom, meni rad u Apple sustavu je odmor, mogu puno toga (nisam još pokušao otvoriti E-Građanin, možda i bum jednog dana) i više, ali još više oduševljava implementiranost komunikacije i lakoće rada između samih gadgeta i aplikacija. 
Moram priznati, rad na MBP je malo višlje kompleksnije (za sada) iskustvo, obzirom skorom svaki novi dan skužim novu funkciju kombinacija tipaka, počevši od uređivanja muzike, glazbenih lista, ...! 
Iako komp imam primarno zbog rada na fotografijama, kada sve apsolviram, vjerujem da ću se još više oslanjati na njega, primarno u funkcijama plaćanja i inog financijskog poslovanja. 

ATJ Lučko
12 godina
offline
Prebacivanje sa MS na Apple

Ako ti je važna međusobna komunikacija uređaja onda nemaš što tražiti dalje i trebaš se prebaciti na Apple ekosustav. Ako cijena nije faktor, naravno. Ali da sve međusobno funkcionira savršeno, to stoji. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Prebacivanje sa MS na Apple
Cloud košta? A iCloud je besplatan? Koliko? 5GB imaš u startu..i onda dalje? Dakle kako onda ne plaćaš cloud a baviš se fotografijama? Moja djeca su Apple sustavu pa mi je jasan sustav... I sam sam koristio...Ali da bih se prebacio tamo natrag i ne baš... jednostavno nije moj đir..George ne treba SZK. Unutar app sam kreiraš mToken. (Već sam spomenuo da imam na 2 moba instaliran.) Android isto tako radi back up svega i svačega. Meni da se nešto dogodi na ovom Samsungu, na drugom imam sve unutra nekoliko minuta..ovisno koliko mi je brz net da to povučem...ionako je sve na Googlu. Tako da ne kužim uopće se naglašava da Apple ima "to nešto" a da Android nema kod prenosa podataka...stvarno.. ovo je bilo ff topic autoru posta, ali možda ipak nešto izvuče...ako ne, sorry..
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice