Mac programi

poruka: 13
|
čitano: 7.024
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Mac programi

Praktički sam novi Mac korisnik, još se ne snalazim baš najbolje. Odlučio sam se obratiti ovdje jer znam da vas ima koji znaju podosta o ovom OS-u.
Ukratko, nadogradio sam svoj Air na 10.9 OS X, par programčića instalirao… određene pojedinosti me i dalje muče... Ne mogu naći adekvatno rješenje za čitanje, pisanje i formatiranje NTFS driveova. Također me zanima ima li smisla dobaviti kakav Antivirus, ako da - koji preporučate?
Vi iskusniji, ako imate kakve ostale odlične i korisne programe za preporučiti… molim vas, samo dajte… :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.10.2013 17:14 (r4Z3r).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac programi
r4Z3r kaže...

Ne mogu naći adekvatno rješenje za čitanje, pisanje i formatiranje NTFS driveova. Također me zanima ima li smisla dobaviti kakav Antivirus, ako da - koji preporučate?
Vi iskusniji, ako imate kakve ostale odlične i korisne programe za preporučiti… molim vas, samo dajte… :)

Za pisanje na ntfs particije potreban ti je NTFS-3G i Fuse wait ,te OSX Fuse.

Programi su besplatni ,a da ih ne tražiš ,evo ih ovdje u kompletu.

 

Antivirus ti ,na sreću ,još uvijek nije potreban na OS X-u.

 

Ostali programi za konkretno što?

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.10.2013 17:58 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
Mac programi

Hvala ti na odgovoru i pomoći!

No, naišao sam na problem; ne mogu izvršiti formatiranje u NTFS.

Screenshot disk utility loga sam ostavio u privitku.

 

Glede ostalih programa, nisam ciljao na ništa specifično. Mislio sam da možda ima kakvih interesantnih i općenito korisnih programčića, koji su ili bolja zamjena stock programa ili nadopunjavaju iskustvo, da su poznati u društvu Mac korisnika. Sve što sam smatrao potrebnim sam već nabavio (VLC, AppCleaner, PS CS6...), a i sam sustav dolazi sa nekolicinom korisnih programičića. No, dobro bi mi došao fluidniji pdf reader, ovaj od Adobea koji sam skinuo nije baš zadovoljavajuć, šteka i nepravilno učitava.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.10.2013 23:07 (r4Z3r).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mac programi
r4Z3r kaže...

Hvala ti na odgovoru i pomoći!

No, naišao sam na problem; ne mogu izvršiti formatiranje u NTFS.

 

No, dobro bi mi došao fluidniji pdf reader, ovaj od Adobea koji sam skinuo nije baš zadovoljavajuć, šteka i nepravilno učitava.

Ne možeš formatirati u NTFS ako je partition table GUID. Mora biti MBR.

Šta fali već ugrađenom Preview-u ,ako je samo do čitanja pdf-a?

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.10.2013 23:38 (kizo2703).
12 godina
protjeran
offline
Mac programi

Mene zanima ima li kakvih programa za gledanje videa i slusanje glazbe da je besplatan, naravno osim VLC. Te dali ima kakav programcic free poput mackeepera i cleanmymac, za poboljsavanje rada mac os x naravno da je kompaktibilan sa lionom? Da skidam sa torenta nema smisla a nisam siguran moze li se uopce posto cesto izlaze nove verzije.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Mac programi

Refresh

12 godina
protjeran
offline
Mac programi

Refresh

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mac programi
markotexas kaže...

Mene zanima ima li kakvih programa za gledanje videa i slusanje glazbe da je besplatan, naravno osim VLC. Te dali ima kakav programcic free poput mackeepera i cleanmymac, za poboljsavanje rada mac os x naravno da je kompaktibilan sa lionom? Da skidam sa torenta nema smisla a nisam siguran moze li se uopce posto cesto izlaze nove verzije.

Osobno za glazbu iTunes mi je bio sasvim OK, ali sam koristio i VOX...

A za ovo drugo pogledaj si CCleaner ako već neželiš {#} cleanmymac

Majke mi
12 godina
protjeran
offline
Re: Mac programi

Posaljes mi link na PP ako ti nije problem od cleanmymac{#}{#}

13 godina
offline
Mac programi

za video tj filmove gledati sam ti ja korstio MPlayerX sa AppStoreao i zadovoljavao je moje potrebe tako da si pogledaš njega ako će ti pomoći štogod

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Mac programi

Ok, hvala vam puno{#}

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mac programi
VWalentino kaže...

za video tj filmove gledati sam ti ja korstio MPlayerX sa AppStoreao i zadovoljavao je moje potrebe tako da si pogledaš njega ako će ti pomoći štogod

Da li MPlayerX podržava AVI i MKV datoteke, odnosno mogu li skinut sadržaj sa neta pomoću njega gledati?!?! 

ATJ Lučko
13 godina
offline
Re: Mac programi
ATJLučko kaže...
VWalentino kaže...

za video tj filmove gledati sam ti ja korstio MPlayerX sa AppStoreao i zadovoljavao je moje potrebe tako da si pogledaš njega ako će ti pomoći štogod

Da li MPlayerX podržava AVI i MKV datoteke, odnosno mogu li skinut sadržaj sa neta pomoću njega gledati?!?! 

 

Podrzava...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice