Kupnja Easeus todo backup enterprise online

poruka: 2
|
čitano: 3.669
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Kupnja Easeus todo backup enterprise online

Zna netko gdje se online može kupiti jeftino ovaj program za backup? Isto ono kako se nađe Windows za male novce.

Trebam odraditi backup Windows Servera i ne da mi se stavljati nešto sumnjivoga na taj server jer mi je previše bitan,

a niti ne daje mi se baš za doma 200 eura za licencu od godine dana.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kupnja Easeus todo backup enterprise online

-što fali postojećim alatima za backup u recimo osu? što fali u ponudi free-foss-a? tj zašto kreneš od ideje za komercijalni soft i tad želiš jeftinije ili đabe tj kreni tad od te početne ideje, odnosno napravi backup koji neće ovisiti o trećoj strani, komercijali i sl, npr ručno-skripte i/ili 7z .. ili je stvar u tome da želiš klik-nextati? :)

.. što se nastavlja na pitanje win za male novce.. imaš đabe, win radi i bez key-aktivacije-licence, server imaš 180 dana kao i rearmanje.

-kao i to za 'sumnjivost' tj ako nešto napraviš sam, tad znaš što si napravio, dok korištenjem treće strane nisi nikad siguran + ovisiš o supportu-uvjetima winver-kompatibilnosti i srži biza da se stalno sve mijenja i da možeš željeti vječnu licencu kao korisnik ali druga strana proizvođač ne želi isto nego suprotno, tj želi to prodati više puta, želi godišnje ne jednokratno, želi vječno naplaćivati... i tad ako ovisiš o trećoj strani nisi onaj koji to može birati, utjecati, nego platiš i šutiš uz njurganje.. :)

-to ti vrijedi za 'sve' npr ddns-plaćanje ili neki freenoip koji tad recimo mjesečno moraš 'ažurirati' logiranjem tj žele i oni naplatiti nešto.. a trajno đabe riješenje je ako kompletno eliminiraš ovisnost o trećima koji uvjek traže nešto zarade + štite svoj biz i stvaraju ovisnost, pa ti tako za restore backupa treba odgovarajući alat i ako ga tad u budućnosit nemaš tad je jednako kao da nemaš backup kao i smisao tad svega.

-ako radiš 'lovteč' .. recimo običan copy-paste nekog foldera-dokumenta, recimo klasičnog user-mydoc foldera s word-textom, par slika i sl. .. tad ne ovisiš o ničemu, tj za copy-paste ti treba samo funkcionalno računalo (računalo) dok ne ovisiš o osu, verziji, supportu, appsu-treće strane i možeš u slučaju gubitka trenutno pristupiti kopiranom (bez restorea koji je u nekoj propreatry arhivi-fileu-kontejneru-bazi..).

-naravno, ručnim uvjek posotji mogućnost previda-promašaja, tj sve što je repetativno možemo olakšati automatikom, skriptom .. i time eliminiraš previd-grešku, tj kao što će calculator uvjek dati isti-točan rezultat za 2+2, ljudi u radu mogu i kad znaju pogriješiti, slučaj.. dok skripta ili calc ne može. Tad napraviš skriptu ili schreldduler ako želiš i to je to.. đabe, tj ništa nije đabe, plaćeno znanjem kojeg imaš .. ili nemaš pa platiš trećoj strani o kojoj tad ovisiš.

 

 

edit: ili obrnuti pristup.. :)

-krenuo si od servera, enterprise verzija softa, u ovom slučaju backupa, easusa.. no to je 'sporedno' (jer je biz-srž u svemu isti, komercijala, home vs poslovni, server=poslovni.. svi naplaćuju, nema đabe..).

-problem, easeus ima free, za kućne, obične winver, ne server.. a ti kao snalažljivi admin-programer-kompjuteraš.. moraš misliti izvan kutije, ne biti zarobljen serverom i backupom.. tj ako posotji free za kućne, što te spriječava da upravo tom verzijom napraviš backup? .. naravno, spriječava te winver tj server jer soft to vidi-zna, installer, neće... :) no nije ti palo na pamet da backup tad radiš drugim osom-računalom? ne serverom (osom).. može drugo računalo-mrežno, može dualboot, može virtualac.. napravit će istu stvar, tj soft će kopirati iste podatke-fileove ali će raditi kao free verzija dok za komercijalnu traže novac (i tu nećemo ići protiv etike.. tj ako želiš komercijalu, plati kao što platiš sve ostalo, pivu, sladoled, parking..). No tad i dalje imaš ovisnost o trećoj strani, suprotno duhu-želji i intrinistički tad nisi free (kao ptica) :) .. tj nije samo novac kriterij nego je u slučaju problema-kvara vrlo važno ne ovisiti o takvoj trećoj strani, npr imaš win-verziju appsa ali dok ne osposobiš adekvatno računalo s osom ne možeš instalirati-pokrenuti tu app.. ne možeš nekim live medijem, drugim računalom (licenca) ili linux distrom.. nego tad moraš prvo osposobiti novi server, sve instalirati-podesiti pa i licencu koja ne mora dati novu aktivaciju.. ili imaš pripremljen recovery medij koji takvi alati kreiraju pa tako uspiješ, no u slučaju kvara računala nije u svakom slučaju to moguće naprosto bootati i raditi, npr ako je crkla mbo.. a licence u pravilu ne možeš reaktivirati, jednokratne.. i tad za novo računalo opet kupiš novu licencu... jasniji problem?

-važnije, jasnije zašto nije dobro ovisiti o trećima, čak i kad je korisno ili klik-next.. tj dva suprotna interesa, tvoj i druge strane.. kako to pomiriti? nikako, tj jedino što možeš je eliminirati drugu-treću stranu iz formule i to napraviti sam, svojim resursom-znanjem.. nije teško, svaki os ima sve potrebno, ima dovoljno free-foss alata, ima dovoljno svega osim tvoje želje-ideje da to napraviš što moraš sam za sebe, ne copypasteati jer si tad i dalje ovisan tj primjetiš tek kad je kasno, kad dođe problem-kvar tj kad se potreba za restoreom backupa pojavi a smisao backupa nije imati takav problem nego nemati takav problem kad se problem dogodi.

-tj kao problem triju vojski, nerješivo-beskonačno, kokoš-jaje.. ono što radiš sam ne ovisi o drugima-trećima i kad to jednom znaš, znaš uvjek odnosno evolucijski se prilagodiš potrebi kao što se vozač prilagodi novom autu-mjenjaču-sicu.. ili podesi po svojim potrebama, no jednako tako u tome nema copypastea jer visina sica i kut retrovizora za mene i tebe nisu isti-identični, pa ni za rad, server, kućne potrebe itd.. tj u tome ti mogu dati samo generičke upute, generičko znanje ili filozofiranje što ekšli već znaš, .. jedino se nisi sjetio na taj način razmišljati, nego si krenuo tražiti server-enterprise jeftinije rješenje tj od komercijale umjesto drugim putem, tj sam ili foss.. pa ako u tome skretanju na pravi put uspijem, super :)) 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.3.2023 12:50 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice