Driver update software

poruka: 4
|
čitano: 2.903
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Driver update software
Je li koristite neki od programa za update drivera pored windows updatea koji skine sam drivere automatski i da li ima potrebe uopće za tim.
Instalirao sam driver easy free verziju i nudi mi 22 nove verzije drivera nego oni što su skinuti automatski preko windows update za stariji hp laptop. Sad da li je potrebno ili dobro staviti te nove drivere što nudi ta aplikacija ili ne.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Driver update software
sage kaže...
Je li koristite neki od programa za update drivera pored windows updatea koji skine sam drivere automatski i da li ima potrebe uopće za tim.
Instalirao sam driver easy free verziju i nudi mi 22 nove verzije drivera nego oni što su skinuti automatski preko windows update za stariji hp laptop. Sad da li je potrebno ili dobro staviti te nove drivere što nudi ta aplikacija ili ne.

 "never touch a working system". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
offline
Re: Driver update software

Nikada, ali baš nikada ne koristi takve programe. Ako trebaš pronaći driver, a ne znaš koji trebaš skinuti u Device Manageru pronađi hardware ID i pretraži ga na Google-u. Programi za automatsko skidanje/instaliranje/ažuriranje drivera mogu samo izazvati probleme, ništa drugo.

15 godina
offline
Re: Driver update software
Marko :D kaže...

Nikada, ali baš nikada ne koristi takve programe. Ako trebaš pronaći driver, a ne znaš koji trebaš skinuti u Device Manageru pronađi hardware ID i pretraži ga na Google-u. Programi za automatsko skidanje/instaliranje/ažuriranje drivera mogu samo izazvati probleme, ništa drugo.

 .. da, nikad (pa ni tad) :)

dok traženje drivera preko id-ja nije nužno za većinu HWa, tj osoba vidi printer, miša.. zna koju vga ima tj 99% drivera je samoobjašnjivo za traženje, npr nvidia-radeon-intel.. odnosno lakše nego traženje i tipkanje (ako nema copypastea) id-a.. dok samo razni sec.chipovi mogu biti takvi da nema druge nego id. ali uvjek je povezano s proizvođačem-brandom npr za mbo asus/gb/asr.. ili chipset-intel-realtek-broadcom i sl. odnosno, tek tad nema drugog načina, iz id možemo saznati koji je to uređaj-brand tj gdje tražiti driver.

 

nastavak na početno pitanje, bježati od takvog smeća, jer sam win radi 99% ono što treba, dok samo za soft koji nema support (starije) moramo nešto kemijati, .. a s win10 to više nema smisla, jer nas buildovi tjeraju na novo-update-support tj 'kompatibilnost', za chipset, vga, printere možda je iduće audio.. tj mijenajju je requirementsi npr za aero-vga-gpu i sad je minimum dx11, ne više dx90c tj wddm1-1.2-2.0.. što vidite po grafikonu u taskmanageru ako je novije. Stari driveri nisu kompatibilni (mada su isti i kompatibilni.. neobično? -> MS-politika-odluka..). Da bi instalirali driver tad moramo imati odgovarajuću verziju + trebao bi biti certificiran (ako nije, reboot-f7..) tj najveći problem je setup-installer koj ne prepoznaje novi os (logično) dok je sam driver isti-identičan i obično uključen u win bazu drivera (oni .cab-ovi.. dok ne izbace).

-npr može se koristiti driver od xp, naravno tad je ograničenje 32bita, jer 64 nije nitko koristio.. odnosno, to je radilo do 1803.. kad se kreće u promjenu wddm-a i mada je i dalje isti hw a time i kompatibilan, nema više drivera, mada ima.. ali proizvođač ne radi novi jer je to trošak-tlaka-posao dok ms gasi sve što može, postupno.. odbacuje legacy i dešava se da možete baciti inače ispravan uređaj koji je do jučer radio na 'istom' win10 (build). Problem nije driver nego ms-odluka, granica je na cca 10god starosti hw-a.

 

-tad ljudi pokušavaju ovakvim čudotvorcima, koji će ugl ubaciti neki malware, dok drivere nema nitko, nema boljih-drugih, osim originalnih-proizvođačevih... (no da, problem su npr 'iste' intel-vga-hd grafičke integruše, koje su formalno isti driver kao npr nvidia-radeon serije ali nisu, tj nije ista jezgra cpu kao celeron-pentium-i3.. +generacije a tad nije ni ista vga i to zbunjuje ljude kad traže tj dovoljno je bilo skinuti driver za npr i5cpu umjesto za npr pentač i neće.. mada je isti proizvođač laptopa-serija-brand-driver itd.. tad takvi mediji pomažu samo zato jer na hrpi nude sve drivere i win pronađe po felderima pravi.. tj isto bi bilo da ubace dvd-medij od mbo/laptopa ili da downloadaju sve..

 

-nema drugog drivera, nema boljeg drivera, nema čudotvoraca i pogotovo nema dobroćudnog čarobnjaka koji će nam pomoći a da nam nešto ne uvali.. jer to je takav biz.

-os ima ili nema driver, ako nema, traži support-certificiran online, ako nema tad odustane tj tad treba ručno.. a tad je npr f7 mod rješenje tj još važnije, korisnik mora nešto znati o računalu, kao što vozač auta mora znati koje gorivo troši, dizel-benzin.. ako ne zna, neće daleko, barem znati brand za početak i to ako nikako drugačije može preo istog id-a.. ali neobično je da korisnik ne zna baš ništa, osnove računala-dijelove koje ima.. tj kao da ne zna koji auto vozi, samo boju :)..

 

+ edit: .. i da, kranje besmisleno je koristiti kao update drivera takav soft, tj to zna sam win.. tj možda je ponekad teže pronaći driver, ali update je tad besmislica, tj novo ima, staro nikad neće imati jer je ugašen support i takav soft je oximoronizam tj malware ili prodaja magle..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2020 17:14 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice