Njemacka skidanje

poruka: 54
|
čitano: 74.868
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Njemacka skidanje

Samo preko dobrog VPNa, sve ostalo je oko 1000eu upozorenja. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Njemacka skidanje

iako tor/onion mreža nije za to, može se i preko tora, nažalost samo preko http trackera i konekcija, ne i udp što je vrlo ograničavajuće a rekao bih čak i bezobrazno (trošiti resurse tor mreže na torrent)

probao sam torrentirati s advanced onion routerom i tixatijem koji se da lijepo konfigurirati (disejblati udp, namjestiti proxy SOCKS) i to ide i to začuđujuće brzo

 

Marko :D kaže...

Kod običnog HTTP(S) preuzimanja preko preglednika, ne bi trebalo biti nikakvih problema budući da je datoteka pohranjena na centralnom poslužitelju koji je dijeli svima. I dok je kod preuzimanja torrenta tvoja IP adresa vidljiva svima, kod HTTP(S) običnog preuzimanja, tvoja IP adresa vidljiva je samo toj stranici odnosno na tom poslužitelju. No nemoj misliti da se do tvoje IP adrese ne može doći; može, ali za to treba sudski nalog i jako dobar razlog što preuzimanje jedne piratske datoteke sigurno nije.

 

 nedozvoljena je distribucija odnosno upload kojim se postiže dijeljenje materijala zaštićenog autorskim pravima, ostalo je dozvoljeno što se autorskih prava tiče, dakle IP adresa može biti vidljiva bilo kome ukoliko materijal s autorskim pravima nisam dijelio, zato ne smije torrent a smije mega npr

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 2:41 (nemrem_stara_mi_sere).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Njemacka skidanje
nemrem_stara_mi_sere kaže...

iako tor/onion mreža nije za to, može se i preko tora, nažalost samo preko http trackera i konekcija, ne i udp što je vrlo ograničavajuće a rekao bih čak i bezobrazno (trošiti resurse tor mreže na torrent)

probao sam torrentirati s advanced onion routerom i tixatijem koji se da lijepo konfigurirati (disejblati udp, namjestiti proxy SOCKS) i to ide i to začuđujuće brzo

 

Marko :D kaže...

Kod običnog HTTP(S) preuzimanja preko preglednika, ne bi trebalo biti nikakvih problema budući da je datoteka pohranjena na centralnom poslužitelju koji je dijeli svima. I dok je kod preuzimanja torrenta tvoja IP adresa vidljiva svima, kod HTTP(S) običnog preuzimanja, tvoja IP adresa vidljiva je samo toj stranici odnosno na tom poslužitelju. No nemoj misliti da se do tvoje IP adrese ne može doći; može, ali za to treba sudski nalog i jako dobar razlog što preuzimanje jedne piratske datoteke sigurno nije.

 

 nedozvoljena je distribucija odnosno upload kojim se postiže dijeljenje materijala zaštićenog autorskim pravima, ostalo je dozvoljeno što se autorskih prava tiče, dakle IP adresa može biti vidljiva bilo kome ukoliko materijal s autorskim pravima nisam dijelio, zato ne smije torrent a smije mega npr

Kod torrenta je IP adresa uvijek vidljiva. Kod običnog, direktnog preuzimanja s linka, ista je vidljiva samo onome u čijem je vlasništvu stranica.

3 godine
protjeran
offline
Re: Njemacka skidanje
Marko :D kaže...
nemrem_stara_mi_sere kaže...

iako tor/onion mreža nije za to, može se i preko tora, nažalost samo preko http trackera i konekcija, ne i udp što je vrlo ograničavajuće a rekao bih čak i bezobrazno (trošiti resurse tor mreže na torrent)

probao sam torrentirati s advanced onion routerom i tixatijem koji se da lijepo konfigurirati (disejblati udp, namjestiti proxy SOCKS) i to ide i to začuđujuće brzo

 

Marko :D kaže...

Kod običnog HTTP(S) preuzimanja preko preglednika, ne bi trebalo biti nikakvih problema budući da je datoteka pohranjena na centralnom poslužitelju koji je dijeli svima. I dok je kod preuzimanja torrenta tvoja IP adresa vidljiva svima, kod HTTP(S) običnog preuzimanja, tvoja IP adresa vidljiva je samo toj stranici odnosno na tom poslužitelju. No nemoj misliti da se do tvoje IP adrese ne može doći; može, ali za to treba sudski nalog i jako dobar razlog što preuzimanje jedne piratske datoteke sigurno nije.

 

 nedozvoljena je distribucija odnosno upload kojim se postiže dijeljenje materijala zaštićenog autorskim pravima, ostalo je dozvoljeno što se autorskih prava tiče, dakle IP adresa može biti vidljiva bilo kome ukoliko materijal s autorskim pravima nisam dijelio, zato ne smije torrent a smije mega npr

Kod torrenta je IP adresa uvijek vidljiva. Kod običnog, direktnog preuzimanja s linka, ista je vidljiva samo onome u čijem je vlasništvu stranica.

 kakve to veze ima s onim što sam napisao?

odgovaram na ovo:

 

...tvoja IP adresa vidljiva je samo toj stranici odnosno na tom poslužitelju. No nemoj misliti da se do tvoje IP adrese ne može doći; može, ali za to treba sudski nalog i jako dobar razlog što preuzimanje jedne piratske datoteke sigurno nije.

 

dakle bojazan da će netko tražiti log s IP adresom downloadera od vlasnika stranice koja drži materijal zaštićen autorskim pravima u svrhu distribucije, to uopće nije problem jer nije kažnjivo za onoga koji skida već samo za onoga koji dijeli, znači vlasnika takve usluge distribucije.

vlasnik usluge/stranica može čak i postaviti logove s adresama downloadera u htmlu stranice koja takav materijal dijeli i opet se downloaderu ništa neće dogoditi i vlasti neće tražiti takve logove u svrhe kažnjavanja onih koji su skidali materijal zaštićen autorskim pravima pa makar preko te stranice skinuli cijeli internet a ne samo jednu datoteku

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 12:27 (nemrem_stara_mi_sere).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Njemacka skidanje
Smijel se skidat npr snimke sa maila koje dobijem za kurs
14 godina
offline
Re: Njemacka skidanje
Mmm444 kaže...
Smijel se skidat npr snimke sa maila koje dobijem za kurs

 Da.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Njemacka skidanje
Cekajte, ako sam dobro shvatio, problem torrenta nije download vec upload ?
Zar nema svaki torrent klijent u postavkama da se limitira upload.
Limitiram ga na nulu i ne krsim nikakav zakon jer ne uploadam nista dok skidam torrent ??
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Njemacka skidanje
sks78 kaže...
Cekajte, ako sam dobro shvatio, problem torrenta nije download vec upload ?
Zar nema svaki torrent klijent u postavkama da se limitira upload.
Limitiram ga na nulu i ne krsim nikakav zakon jer ne uploadam nista dok skidam torrent ??

-  pravno nije važno jesi li poslao jedan byte.. ne mora ništa (nula-fi-0..zilč) :) .. samo postojanje, omogućavanje je kazneno djelo, ne količina koja je nevažna.

- nema mogućnosti isključivanja, jer to je torrent, tj nula nije ništa, nego neograničeno itd.. i zato nema ni jednog komercijalnog-legalnog torrenta, jer bi svi korisnici istovremeno bili pirati tj isključivo free+vlansik kao npr linux distre i sl. imaš na legalnom torrentu, ništa drugo (komercijalno) ne postoji. Zakon.

 

btw.. time dokazuješ kako ne znaš, tj nula nije ništa, upravo suprotno, nula je neograničen upload.. i prije nego nešto koristiš, provjeri-pročitaj, piše, nije skriveno samo treba čitati i time možda izbjegneš nepotrebne probleme ako ne sa zakonom, onda s modemom-mrežom..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2021 20:00 (ihush).
10 godina
offline
Re: Njemacka skidanje
sks78 kaže...
Cekajte, ako sam dobro shvatio, problem torrenta nije download vec upload ?
Zar nema svaki torrent klijent u postavkama da se limitira upload.
Limitiram ga na nulu i ne krsim nikakav zakon jer ne uploadam nista dok skidam torrent ??

 Jednostavnije, bez problema, zakupi seedbox i riješi se brige.

 

Tako ja radim i nemam problema. Bit će sad godina dana kako sam na fiksnom netu.

Stavim na seedbox, em seedam jer to i je bit torrent zajednice em nemam brigu.

 

Ako se još više želiš osigurat - nabavi si i VPN.

14 godina
offline
Re: Njemacka skidanje
ihush kaže...
sks78 kaže...
Cekajte, ako sam dobro shvatio, problem torrenta nije download vec upload ?
Zar nema svaki torrent klijent u postavkama da se limitira upload.
Limitiram ga na nulu i ne krsim nikakav zakon jer ne uploadam nista dok skidam torrent ??

-  pravno nije važno jesi li poslao jedan byte.. ne mora ništa (nula-fi-0..zilč) :) .. samo postojanje, omogućavanje je kazneno djelo, ne količina koja je nevažna.

- nema mogućnosti isključivanja, jer to je torrent, tj nula nije ništa, nego neograničeno itd.. i zato nema ni jednog komercijalnog-legalnog torrenta, jer bi svi korisnici istovremeno bili pirati tj isključivo free+vlansik kao npr linux distre i sl. imaš na legalnom torrentu, ništa drugo (komercijalno) ne postoji. Zakon.

 

btw.. time dokazuješ kako ne znaš, tj nula nije ništa, upravo suprotno, nula je neograničen upload.. i prije nego nešto koristiš, provjeri-pročitaj, piše, nije skriveno samo treba čitati i time možda izbjegneš nepotrebne probleme ako ne sa zakonom, onda s modemom-mrežom..

 Ako čovjeku nećeš pomoć, nemoj ni pisat ovakve nebulozne tekstove. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
14 godina
offline
Re: Njemacka skidanje
sks78 kaže...
Cekajte, ako sam dobro shvatio, problem torrenta nije download vec upload ?
Zar nema svaki torrent klijent u postavkama da se limitira upload.
Limitiram ga na nulu i ne krsim nikakav zakon jer ne uploadam nista dok skidam torrent ??

 Nemoj koristit torrent programe. Imaš real debrid i uzmi si vpn ako misliš skidat.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Njemacka skidanje
ihush kaže...
sks78 kaže...
Cekajte, ako sam dobro shvatio, problem torrenta nije download vec upload ?
Zar nema svaki torrent klijent u postavkama da se limitira upload.
Limitiram ga na nulu i ne krsim nikakav zakon jer ne uploadam nista dok skidam torrent ??

-  pravno nije važno jesi li poslao jedan byte.. ne mora ništa (nula-fi-0..zilč) :) .. samo postojanje, omogućavanje je kazneno djelo, ne količina koja je nevažna.

- nema mogućnosti isključivanja, jer to je torrent, tj nula nije ništa, nego neograničeno itd.. i zato nema ni jednog komercijalnog-legalnog torrenta, jer bi svi korisnici istovremeno bili pirati tj isključivo free+vlansik kao npr linux distre i sl. imaš na legalnom torrentu, ništa drugo (komercijalno) ne postoji. Zakon.

 

btw.. time dokazuješ kako ne znaš, tj nula nije ništa, upravo suprotno, nula je neograničen upload.. i prije nego nešto koristiš, provjeri-pročitaj, piše, nije skriveno samo treba čitati i time možda izbjegneš nepotrebne probleme ako ne sa zakonom, onda s modemom-mrežom..

 Upitnici su pitanja, ko pita valjda i ne zna

A onaj ko dokazuje tudje neznanje zna valjda sve do beskonacnosti svemira.

Upravo provijerih, govorim o limit upload speed i nije neograniceno vec je nista, pokusaj....

2 godine
neaktivan
offline
Re: Njemacka skidanje

Za koliko mu je vremenski dosla kazna od kada je skido  film

2 godine
neaktivan
offline
Njemacka skidanje

Skidao sam pjesme i miksove  i mp3 formatu za auto preko aplikacije snaptube na mobitelu dali mi moze doci kazna  skinuo sam 300pjesama i 10 miksova 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Njemacka skidanje
Ne.
12 godina
offline
Re: Njemacka skidanje
Kakva je sada situacija za torrente u Hr?
Sve da i imam,otkud mi
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.10.2021 20:42 (ZdravkoZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Njemacka skidanje

Realno, za manje od 5€ mj možeš imati vlastiti VPN.

6 godina
offline
Njemacka skidanje

hvala Bogu pa mi u Svicarskoj mozemo skidati bez problema, tako kaze politika.

 

navodno smije se skidati na svoju korist, ali ne smijes dalje davati, prodavati i slicno.

 

ja evo koliko sam u Svicarskoj 11 godina skidam preko torrenta filmove i nikad nisam imao problema.

 

PS. cim skinem nesto odmah gasim klijent i brisem seedanje. nije fer prema drugima ali jbg.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Njemacka skidanje

jedino pouzdano rješenje je seedbox.

VPN zna pući i eto im tvoje IP adrese.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Njemacka skidanje

kašljuc: google kašljuc: myfreemp3

 

zakašljao se, pardoncek

 

 

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Njemacka skidanje
sks78 kaže...
Cekajte, ako sam dobro shvatio, problem torrenta nije download vec upload ?
Zar nema svaki torrent klijent u postavkama da se limitira upload.
Limitiram ga na nulu i ne krsim nikakav zakon jer ne uploadam nista dok skidam torrent ??

to bi valjda funkcioniralo ali ne bih riskirao. Kao što su već rekli, uzmeš seedbox i miran si. Sa njega skidaš FTPom enkriptirano, pa čak i da vide da skidaš ne mogu dokazati što si skidao (recimo Linux distribuciju, što nije ilegalno).
Koliko znam ti njemački uredi zapravo nalaze žrtve na vrlo primitivan način: tako što skidaju torrent, pa u klijentu vide IP adresu seedera. Davno sam čuo da zapravo na ilegalan način dolaze do identiteta korisnika IP adrese i da je to netko čak dokazao u sudskom sporu što je rezultiralo zatvorskim kaznama za ujerivače, ali tko bi se s tim petljao. Ljudi plate i žele samo da im se takve krvopije skinu s vrata.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.10.2021 15:43 (jozef).
14 godina
offline
Njemacka skidanje

Ja imam plaćen RealDebrid i vpn. Magnet link kopiram u RealDebrid, odmah ga skine na stranicu. VPN naravno stalno upaljen, skinem na komp bez problema i to jako brzo ide.

Torrent klient mi ne treba. Sad da me idu hvatat, teško bi to bilo za te levate, ne kažem da nije moguće al opet na ovaj način sam se zaštitio vjv da me nikad ni ne provjeravaju.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 mjeseci
offline
Re: Njemacka skidanje
Imam pitanje?
Smijem li ažurirati krekirane igre u njemačkoj?
U pitanju je ets 2 skino sam u hrvatskoj preko neke SE7EN stranice gdje nisam trebao platiti za dlc-ove.
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.11.2023 12:58 (LEON CF).
 
0 1 hvala 0
5 mjeseci
offline
Re: Njemacka skidanje
Imam pitanje!
Smiju li se u njemačkoj ažurirati kreirane igrice?
U pitanju je euro truck simulator 2 skino sam ga u hrvatskoj preko 7launcher stranice gdje nisam morao platiti za dlc-ove.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice