Sony Xperia Z

poruka: 3.343
|
čitano: 918.249
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z
the_dammed kaže...
the_dammed kaže...

Prikopcao sa mob preko pc companiona, no nisam mogao istekati ga preko "safely remove hardware" cisto zato sto te ikonice uopce nije bilo ( govorim o ikoni iz sistem treya pomocu koje inace izbacujete eksterna USBovi i tome slicno)E sad zasto nema ikonice, tj kako da ga istekam?

Otkrio sam problem. I settingsima nije mass storage mode, nego medi transfer mode. I kad oću prebaciti iz jedne opcije u drugu, kaze da ne mogu, da se samo SD kartice mogu staviti u mode za mass storage. Dali se to moze nekoako zaobici?

Riješio. Ubacio neku staru SD karticu.

14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Bio jučer slučajno u T-comu pa uzeo Xperiu Z u ruke da vidim i to čudo. Iskreno očekivao sam da će me oduševiti bogatstvom boja i kontrasta ali kao što se već spominje, ekran jednostavno ne odiše "punoćom". Kut gledanja me toliko i ne pati, ali izravan pogled sam mislio da će biti puno bolji. Sad sve više razmišljam da uzmem Xperiu S jer dizajn i brzina ne vrijede tih dodatnih 2000 kn.

Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
ChillyBoy kaže...

Bio jučer slučajno u T-comu pa uzeo Xperiu Z u ruke da vidim i to čudo. Iskreno očekivao sam da će me oduševiti bogatstvom boja i kontrasta ali kao što se već spominje, ekran jednostavno ne odiše "punoćom". Kut gledanja me toliko i ne pati, ali izravan pogled sam mislio da će biti puno bolji. Sad sve više razmišljam da uzmem Xperiu S jer dizajn i brzina ne vrijede tih dodatnih 2000 kn.

 

Tak sam se točno i ja osjećao... A još je bila pokraj sgs3 koji ima puno življe boje! Probao sam malo u postavkama popraviti kontrast i nisam pronašao ništa osim opcije zamjene tema i pozadine. Nisam nikada posjedovao android pa ne znam da li je tako na svim mobitelima ili samo na xperii ne možeš malo "podesiti" boje! Uglavnom, to me jedino pati kod tog mobitela, a ne da mi se sgs4 ili htc one čekati još dva mjeseca... :-((
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Yovitssa-2302/hero/17304910
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Ma pun mi k.... zaobljenih mobitela kao što je HTC i Samsung. Koliko još godina treba proći da se njihov dizajn donekle promjeni. Isti su kao VW sa Golfom. Malo faceliftinga, kroma i piči dalje. Sony ima petlje za detaljnim promjenama i to mi se sviđa.

Moj PC  
4 2 hvala 0
13 godina
offline
Sony Xperia Z

Dal ove xperie iz t mobila imaju otkljucan bootloader?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z

Evo nakon što sam gnjavio po temi naručio sam si danas Xperiu Z. Treba uskoro stići na adresu pa se javim :)

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z

Koja je razlika između Z i ZL? Koliko sam vidio to su isti uređaju samo što ZL nije vodootporan.. 

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Ništa posebno.

 

Xperia Z ima taj IP57 certifikat, sniamnje u HDR-u i nešto bolje performanse baterije iako je malo manja od one u Xperiji ZL.

Ono što ide u prilog Xperiji ZL je što je manja dosta.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z

Mogu mi korisnici reći kakva je situacija sa novim updejtom? Da li baterija duze traje? Jer meni će taj uređaj biti vjerujem minimalno 8h dnevno u rukama, pa ne bi volio da ga moram puniti npr kada odem spavati i još navečer idući dan.. 

 

 

Android 5.0 pitanje - ima li informacija kada stiže novi android, tj točniju informaciju kada će dolaziti na XZ

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
15 godina
online
Re: Sony Xperia Z
Pa cekaj prvo da ga izbace...
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z

Pa dobro, ne kažem da ne treba čekati, ali možda negdje je netko našao ponešto pa zbog toga pitam. Svjestan sam toga :D

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z
Poznavajauci sony nemoj bas ocekivat 5.0 cim izade trziste tj nexus modele. Vlasnici xperie z ce dobit krajem godine 5.0, ako 5,0 izide sad u 5-6 mj.
15 godina
online
Re: Sony Xperia Z
gamer34 kaže...

Dal ove xperie iz t mobila imaju otkljucan bootloader?

Locked bootloader 

Xperia Z ::: next: HTC One
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Meni nikako da dode update. Cim ustekam mob, pc companion kaze Your mobac is up to date.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
the_dammed kaže...

Meni nikako da dode update. Cim ustekam mob, pc companion kaze Your mobac is up to date.

Jesi probao preko Sony web stranice update napravti? Link

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
15 godina
online
Re: Sony Xperia Z
gamer34 kaže...

Dal ove xperie iz t mobila imaju otkljucan bootloader?

Pa nijedan uređaj ne dolazi s otključanim bootloaderom {#}

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
online
Sony Xperia Z

Da zakljucani su, ali se neki mogu otkljucati drugi ne...

 

Mozes ici na service meni i tamo provjeriti stanje uredaja.

Utipkaj u dialer *#*#7378423#*#* i onda Service info > Configuration > vidi pod Rooting status.

 

Na mom (TMobile) pise:

Bootloader unlock allowed: No

 

 

Usput, meni je i na OTA dostupan update.

Xperia Z ::: next: HTC One
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.3.2013 10:58 (parizer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z
AmD kaže...

Jesi probao preko Sony web stranice update napravti? Link

 

Meni i preko pc companiona i te sony stranice kaže up to date..počeo me sekirat...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z
fatbastard kaže...
AmD kaže...

Jesi probao preko Sony web stranice update napravti? Link

 

Meni i preko pc companiona i te sony stranice kaže up to date..počeo me sekirat...

Meni također tako, već tjedan dana provjeravam, ne znam u čemu je kvaka. {#}

15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z

Probajte se obratit supportu na sony web stranici .. 

GL&HF
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z
AmD kaže...

Probajte se obratit supportu na sony web stranici .. 

Ma ja im posalo na support prije tjedan dana, oni odgovorili da im još ništa nije javljeno iz Sony-a za novi update pa rekoh tko tu koga? {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z
Ispricavam se sta upadam u temu no ako se misli opcenito na android mobitele, svi samsungovi galaxy dolaze sa otkljucanim bootloaderom. Dok reciml htc daje sluzbenu podrusku za otkljucavanje i ponovno zakljucavanje, a sa sony ijem to nije slucaj.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
Marijano22 kaže...
AmD kaže...

Probajte se obratit supportu na sony web stranici .. 

Ma ja im posalo na support prije tjedan dana, oni odgovorili da im još ništa nije javljeno iz Sony-a za novi update pa rekoh tko tu koga? {#}

Meni se čini da svi sve je*u .. :) 

 

 

No kako nekima je uspješno updejtano dok nekima uopće nije dostupan update? To mi je pomalo čudno .. 

GL&HF
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z
Vjerojatno ovisi o operateru, ako je neciji tmo a tvoj vip .. moguce da je tmo pustio OTA dok vip i ekipa nisu... iskljucivo ovisi o operateru koji je brendiro i zakljuco mob
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
PC - stručnjak kaže...
Ispricavam se sta upadam u temu no ako se misli opcenito na android mobitele, svi samsungovi galaxy dolaze sa otkljucanim bootloaderom. Dok reciml htc daje sluzbenu podrusku za otkljucavanje i ponovno zakljucavanje, a sa sony ijem to nije slucaj.

Sony želi da se držiš njihove verzije androida, dok su očito ovi malo više otvoreni po tome pitanju.. Iako nisam siguran da galaxy dolazi sa otkljucanim, no dobro .. U svakom slučaju to se riješi lako, makar danas imaš tone tutoriala o tome.

GL&HF
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z
Ja ti mogu garantirat da galaxy s, +, 2 i 3 imaju otkljucan bootloader. Dok xperia x8, go... HTC one X nemaju.. to je ono sta sa isprobavo... dok ja koristum s2... stvar kod galsxya je da on broji svaku promjenu kernela.. i u download modu pise taj broj pa ako je veci od 0 garancija ne vrijedi.. no na sreci s jednom aplikacijom koja ima na marketu se resetira na 0.

NO nije bitan samsung.... moze meni netko reci kakav je u stvarnost ekran na X Z ... jer s2 je vec lagano zastario iako sluzi svrsi i obavlja jos uvjek sve kako treba no razmisljam o zamjeni ... ili X Z ili sgs 4 ... no najvise me ekran brine. Pa kakav je.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
PC - stručnjak kaže...
Ja ti mogu garantirat da galaxy s, +, 2 i 3 imaju otkljucan bootloader. Dok xperia x8, go... HTC one X nemaju.. to je ono sta sa isprobavo... dok ja koristum s2... stvar kod galsxya je da on broji svaku promjenu kernela.. i u download modu pise taj broj pa ako je veci od 0 garancija ne vrijedi.. no na sreci s jednom aplikacijom koja ima na marketu se resetira na 0.

NO nije bitan samsung.... moze meni netko reci kakav je u stvarnost ekran na X Z ... jer s2 je vec lagano zastario iako sluzi svrsi i obavlja jos uvjek sve kako treba no razmisljam o zamjeni ... ili X Z ili sgs 4 ... no najvise me ekran brine. Pa kakav je.

 

Vec je dobro poznato, ali sad sam ga i ja probao i mogu potvrdit, da ekran je pomalo ispran, boje nisu tako lijepe, i crna nije crna a kutovi gledanja su losi. Ako ti je ekran bitna stavka ovaj mobitel nije za tebe i mislim da ce ti trebat dosta da se naviknes posto si na amoledu na s2.

15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z

Evo samo da napišem da sam gledao sada malo po GSM areni i nekoliko postova sam vidio da xperia z moze podrzati i memorijsku karticu od 64GB, kada ponudi formatiranje stisnete yes i trebalo bi raditi .. Ako netko ima memorijsku od 64GB neka isproba.. 

GL&HF
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
AmD kaže...
PC - stručnjak kaže...
Ispricavam se sta upadam u temu no ako se misli opcenito na android mobitele, svi samsungovi galaxy dolaze sa otkljucanim bootloaderom. Dok reciml htc daje sluzbenu podrusku za otkljucavanje i ponovno zakljucavanje, a sa sony ijem to nije slucaj.

Sony želi da se držiš njihove verzije androida, dok su očito ovi malo više otvoreni po tome pitanju.. Iako nisam siguran da galaxy dolazi sa otkljucanim, no dobro .. U svakom slučaju to se riješi lako, makar danas imaš tone tutoriala o tome.

Nije baš tako kako mislite. Sve xperie imaju zaključan bootloader, ali na onima kupljenim u slobodnoj prodaji se može otključati i za to postoji službeni alat. I na xda su za sony rekli da je najbolji što se tiče suradnje sa developerima i izdavanju drivera za custom romove.

12 godina
offline
Sony Xperia Z

Da li ima neki način kako otključati Xperiu Z besplatno (bez koda)?

Eh šta volim ovaj režim... Sunce sija, a ja ležim...
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice