Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.745
|
čitano: 10.862.091
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Realme gt2 pro, oppo find x5, samsung s23, motorola edge 30 fusion. Ovako napamet. Imaš izbora napretek. 

 

Obzirom da nisi zahtjevan možda uzeti oneplus nord 2t u obzir ili samsung A54 npr. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.5.2023 6:30 (hardcoree).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Mislite li da su mobiteli dosegli svoj vrhunac? Ne vidim kuda dalje trebaju ići osim razvoja baterija.

12 mjeseci
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

Mislite li da su mobiteli dosegli svoj vrhunac? Ne vidim kuda dalje trebaju ići osim razvoja baterija.

 Kad riješe problem baterije, onda na red dolazi sve ostalo, jer će moći učiniti mobitel još tanjim, lakšim i tko zna kakvim. Ionako polako izbacuju fizičke priključke, pa će u budućnosti vjerojatno postojati samo bežično punjenje i to će biti zadnji fizički priključak koji će nestati iz mobitela. A dalje se sve stvar mašte. Ugradnja pod kožu, nošenje na uhu...

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

To se mislilo i za stolna računala pa danas imamo sve isto kao u vremenu Pentiuma 2.

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ćoby kaže...

Pozz ekipa. 

 

Šta mislite o ovoj novoj Honor Magic seriji? Gledam Magic 4 pošto je Magic 5 ipak preskup. Trenutno imam OnePlus 10 Pro i imam problema s 5G i signalom općenito pa gledam uzet neki drugi mob u cjenovnom rangu do tih 750e.

Imate li neki drugi prijedlog? Zaista nisam zahtjevan korisnik tako da u obzir ulaze i mobiteli iz nižeg cjenovnog ranga. Bitna mi je baterija i kamera da je ok.

Mobitel bi trebao biti novi iz dućana

 Zenfone 9

9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mišljenje o Motoroli Edge 40? Moze ga se uzeti za pristojnu cifru uz tarifu kod t coma.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Na papiru izgleda super poželjno treba u praksi tek treba vidjet.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mogao bih testirati tu teoriju pa javiti dojmove kroz tjedan, 10 dana.

Moj PC  
1 1 hvala 0
17 mjeseci
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozz,

 

zanima me dali je bolje tj. što biste vi napravili radije (iz naravno nekog razloga - tehničkog ili financijskog).

 

Prije par dana mi je opcija bila uzeti novi A34 (oko 350e). No, međutim danas mi je "ponuđen" Samsung Galaxy A53 koji je star 2-3 mjeseca s računom/garancijom za 200e.

 

Nisam upoznao tu ženu ali sam dobio "na riječ" od kolege da je kao legit. I po slikama računa sam vidio da je mobitel u izvanrednom stanju s računom.

 

No kako sam čuo hrpu zapravo loših stvari za njega (A53), ne znam kaj da radim.

 

Hvala svima na preporuci.

 

PS. osim A34 bile su i opcije Poco X5 te redmi note 12 pro, ali nakon 8 godina korištenja xiaomia (2 mobitela po 4 godine), vrijeme mi je možda za nešto drugo

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Pa po tome omjeru cijena je to "no brainer" da je najbolji deal taj A53 za 200eura!!! To ti je sigurno. A34 i A53 su dosta slični uređaji i koji god je osjetno povoljniji, predstavalja bolji izbor.

17 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Uzimam danas taj A53. Slažem se, bome je odlična prilika.

14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

A34. imaš novih po oglasniku za 200 eura.

 

ima bolji SoC (iako napram exynosa to nije teško) ostalo gotovo sve isto kao A53. A53 je teški poluproizvod svojih prethodnika. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.5.2023 10:27 (Memphis).
 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Bok ekipa, odlučili smo sestri uzeti A54 na kraju.

Kupovina u BiH - verzija 6/128.

Našao sam dvije firme koje prodaju za meni prihvatljivu cijenu. 

U prilogu šaljem slike deklaracija od obe firme. Ovaj prvi od 320€ je India (slučajno mi je poslao od 8GB verzije, ali porijeklo od 6gb verzije isto), drugi od 340€ je Korea. Točni model je SM-A546E/DS oba. 

Vidim da je to (Latin America), Brazil verzija...

Moje pitanje: Trebam li se brinuti oko nečega ovdje i je li svejedno uzeo Indijsku ili Vietnamsku verziju? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2023 14:26 (H3rc0).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

 Pozdrav

Može pomoć. Dvoumim se između redmi note 12 4/128 4g samsunga a14 5g 4/64gb ili Honor X8a 6/128GB.Koji bi bilo općenito bolje uzeti u tom cjenovnom rangu do 200€

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.5.2023 18:51 (Thorin20).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Thorin20 kaže...

 Pozdrav

Može pomoć. Dvoumim se između redmi note 12 4/128 4g samsunga a14 5g 4/64gb ili Honor X8a 6/128GB.Koji bi bilo općenito bolje uzeti u tom cjenovnom rangu do 200€

 Svaki od njih skriva neki kompromis. Koji? O tome proguglaj i pročitaj ili pogledaj recenzije. Ono što ja gledam, a trenutno imam mobitel 4/64, je mobitel koji ima 8GB RAM-a i barem 128GB za pohranu. Nikako samo 4GB RAM-a.

 

"8GB-12GB RAM is ideal, while 16GB seems to be nothing more than just bragging rights." (https://www.androidauthority.com/how-much-ram-do-i-need-phone-3086661/)


Naravno, toliko memorije košta puno više.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.5.2023 20:07 (NetkoNegdje).
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Honor X8a je nekako primamljiv, baš zbog 6GB RAM-a...
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
Honor X8a je nekako primamljiv, baš zbog 6GB RAM-a...

 bolji je X8

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ekipa

Honor X8a 6/128 ili Motorola Moto G23 8/128?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koji kinezi se mogu uspoređivati brandovima tipa Xiaomi, Realme, Huawei ? Gdje tu spada taj Honor ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Iamdanny kaže...

Ekipa

Honor X8a 6/128 ili Motorola Moto G23 8/128?

 

Kod Motorole mi sviđa što ima stereo zvučnike, micro SD i 3,5mm, ali rezolucija ekrana je minus. Honor ima oštriji ekran, ali mu fale ove mogućnosti koje ima G23...

 

Ako se možeš malo protegnuti, imaš Moto G72 za 239 eur. Bolji od oba.

 

https://www.sancta-domenica.hr/mobitel-motorola-g72-8gb-128gb-xt2255-1-ds-meteorite-grey.html

 

Ili još bolje Realme GT Neo 2 za 239 eur

 

https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=Realme%20GT%20Neo%202%205G

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

Koji kinezi se mogu uspoređivati brandovima tipa Xiaomi, Realme, Huawei ? Gdje tu spada taj Honor ?

 Nema greške s Honorom. Apsolutno u rangu s poznatim kineskim brendovima.

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

Koji kinezi se mogu uspoređivati brandovima tipa Xiaomi, Realme, Huawei ? Gdje tu spada taj Honor ?

 Honor je do 2020. bio sub brand Huaweia pa je prodan firmi koja je većinom u državnom vlasništvu. Tako da je Honor sasvim ok. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.5.2023 9:53 (hardcoree).
4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
H3rc0 kaže...

Bok ekipa, odlučili smo sestri uzeti A54 na kraju.

Kupovina u BiH - verzija 6/128.

Našao sam dvije firme koje prodaju za meni prihvatljivu cijenu. 

U prilogu šaljem slike deklaracija od obe firme. Ovaj prvi od 320€ je India (slučajno mi je poslao od 8GB verzije, ali porijeklo od 6gb verzije isto), drugi od 340€ je Korea. Točni model je SM-A546E/DS oba. 

Vidim da je to (Latin America), Brazil verzija...

Moje pitanje: Trebam li se brinuti oko nečega ovdje i je li svejedno uzeo Indijsku ili Vietnamsku verziju? 

 Po meni, kada se kupuje neki mob baziran na Android OS-u, bolje je uzeti kod operatera uz pretplatu, jer ćeš 100% dobiti mob za Europsko tržište i garanciju ćeš moći ostvariti u bilo kom servisu, za razliku od ovih indijskih za koji ti neće priznati garanciju, jer je ILEGALNO uvezen 

 

 Ovo govorim za Samsung (koji smatra da nije dobro kupovati mobove koji su ilegalno uvezeni), s druge strane, Apple je malo "pametniji", pa nudi "international" garanciju ostvarivu bilo gdje i za bilo koji njihov proizvod, kako god da je uvezen (uključujući i iPhoneove, iPadove...), jer izgleda smatra da nije bitno odakle telefoni potječu i odakle su uvezeni, važan je servis 

 

Sorry na kasnom odgovoru 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ne kupujem premium uređaje, a što se tiče inozemnih kupnji sve radi na našem tržištu.

 

Što se tiče da je najbolje kupovati kod domaćih "mesara" na pretplatu i to je komedija. Previše se da i na mobitel i na usputne tarife.

Ovako se naruči iz Kine mobitel za 200 eura, radi na našim mrežama, koristi se bon 50-80 kunića mjesečno i to je to. Nakon 2-4 godine neka i ode mobitel u vječna lovišta, a što se tiče brickanja mobitela i crnog ekrana do se da odraditi osobno bez pomoći majstora.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

kao da danas nema dovoljno mobitela na našem tržištu pa moraš naručivat iz kine. Kao nekada ...

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ekipa,imam trenutno Mi 11 8-256 gb i ne koristim pola mogucnosti uredaja i sad gledam na Telemachu A54 ispadne na ugovor cca 2700 kn sto je cijena na njuskalu,proucavao sam malo i A54 ima bolje kameru,bateriju itd.,no nema wireless charging,fast charging i slicno sto meni ne znaci puno previse,najvise koristim za web browsing,youtube i slicno pa realno da dodam tih 120-130 eura isplativ je prelazak na A54 ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Evo jedan primjer , dobijem mail od Samsung.hr o povoljlnoj ponudi u sklopu "Samsung festivala zabave" do 31.5. i to specijalni popusti 🤣😂 ...

 

Samsung A54 5G 8/128 povoljno nude za 489 € a taj isti novi na Amazon.de se prodaje za 398 € . 👌

 

Tako je i sa ostalim modelima pa mater im j.... koja je to ološ nije normalno i još "specijalni popust" .😂🤣

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mogu se tako ponašati kad smo mi š***k Europe
 
3 0 hvala 0
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

Ne kupujem premium uređaje, a što se tiče inozemnih kupnji sve radi na našem tržištu.

 

Što se tiče da je najbolje kupovati kod domaćih "mesara" na pretplatu i to je komedija. Previše se da i na mobitel i na usputne tarife.

Ovako se naruči iz Kine mobitel za 200 eura, radi na našim mrežama, koristi se bon 50-80 kunića mjesečno i to je to. Nakon 2-4 godine neka i ode mobitel u vječna lovišta, a što se tiče brickanja mobitela i crnog ekrana do se da odraditi osobno bez pomoći majstora.

Kod operatera zna biti dobrih cijena za mobitele. Evo, HT upravo nudi Samsung A52s za kakvih 1400 kuna. Jasno, uz tarifu, ali piše, bez ugovora (vjerojatno bez ugovorne obaveze). Najmanja tarifa za takav popust je 165 kuna.

 

Ukupno mjesečno
Bez ugovora
21,90 EUR/mj.
165,01 KN/mj.

 

 

Ukupno odmah
Jednokratno za uređaj
187,76 EUR
1.414,68 KN

 

S najjačom tarifom za 228 kuna, mobitel košta 691 kunu.

 

EDIT: Nove tarife na bonove za 50 kuna ćeš jako teško pronaći. Jedino Bonbon nudi 450 minuta + 2GB za 40 kuna.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.5.2023 11:23 (NetkoNegdje).
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Koja je razlika i koji je bolji: redmi note 12 pro ili poco x5 pro? Potonji je nešto jeftiniji ..
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice