Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.737
|
čitano: 10.858.441
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
E ti, al ocito svi ne gledaju svijet tvojim ocima. Jer bi u suprotnom svi kupovali taj relame ali ga ne kupuju kao ni ti sam.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
U kući imam 5 Realmija. Ali dobro, izbacimo ga iz kombinacija. Uz Honor 70 dobijem sat kojeg eventualno prodam za 600kn.

Za 3300 kn kupi se Xiaomi 11T Pro sa SD888, 120W punjačem i stereo zvučnicima. Za 3000kn ide Motorola Edge 30, koja ima OIS i stereo zvučnike, ali ima slabiju bateriju i sporije punjenje.
Gore se spominje S21FE na oglasniku ili zalagaonici ispod 3000kn. Tu je i Zenfone 8, S21+...

Ne želim ratovati nego pojasniti da ima itekako dobre alternative za slično ili manje novaca. Tom Honoru najviše zamjeram cijenu zbog koje po meni nije dovoljno konkurentan. Ima tih par nedostataka koji ne idu u prilog.
Moj PC  
5 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Memphis kaže...
Logikom osnovne matematičke operacije. Dobis cuku koja vredi bar soma kn onda sve ostalo je jasno kao dan. A tebi treba gsmaarena da ti kaze sta da si kupiš ili da drugima to preneseš.

Ne znam ko si ti i taj huaweijev expert ovdje da si uzimate za pravo da vrijedjate sve nas ostale koji nesto o mobitelima znaju.

Budemo te predlozili gsm areni da pises clanke umjesto njih jer oni nemaju pojma a ti ipak znas nesto o mobitelima.. Sd 778, kamera bez ois-a, 1 zvucnik za 4000 kn.. Pa daj se ozljedi necim 

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
U kući imam 5 Realmija. Ali dobro, izbacimo ga iz kombinacija. Uz Honor 70 dobijem sat kojeg eventualno prodam za 600kn.

Za 3300 kn kupi se Xiaomi 11T Pro sa SD888, 120W punjačem i stereo zvučnicima. Za 3000kn ide Motorola Edge 30, koja ima OIS i stereo zvučnike, ali ima slabiju bateriju i sporije punjenje.
Gore se spominje S21FE na oglasniku ili zalagaonici ispod 3000kn. Tu je i Zenfone 8, S21+...

Ne želim ratovati nego pojasniti da ima itekako dobre alternative za slično ili manje novaca. Tom Honoru najviše zamjeram cijenu zbog koje po meni nije dovoljno konkurentan. Ima tih par nedostataka koji ne idu u prilog.

 Imam i ja doma nekoliko realmea pa kaj sad? (realme 8, GT Master). Ja gledam i upoređujem cijene prema dućanu a ne po zalogaonicama, njušakalo i sl. ili to kaj bu tebi frend preprodao za 100 eura manje. Vi ste zapeli sa S21 FE i ne razumijete da ima ljudi kao vaš prijatelj koji ne žele Samsung ili takav sličan telefon. Nije sve u specifikacijama to svaki mornar već zna osim ovog dole kaj misli ak čita prospekte da nekaj zna. Sve to kaj nabrajaš su stari modeli ... jer da usporediš Honor 70 sa nekim ovogogodišnjim midrangerom cijena će biti tu negdje. A to je ono kaj vi nemrete nikako povezat.

domac5 kaže...
Memphis kaže...
Logikom osnovne matematičke operacije. Dobis cuku koja vredi bar soma kn onda sve ostalo je jasno kao dan. A tebi treba gsmaarena da ti kaze sta da si kupiš ili da drugima to preneseš.

Ne znam ko si ti i taj huaweijev expert ovdje da si uzimate za pravo da vrijedjate sve nas ostale koji nesto o mobitelima znaju.

Budemo te predlozili gsm areni da pises clanke umjesto njih jer oni nemaju pojma a ti ipak znas nesto o mobitelima.. Sd 778, kamera bez ois-a, 1 zvucnik za 4000 kn.. Pa daj se ozljedi necim 

 Pa naravnono nećemo sigurno tebe koji nemaš pojma ...  i nije 778SD nego 778SD+ ... i nije 4 soma ne izmišljaj al dobro razumijem moraš se opravdat od blamaže.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2022 16:23 (Memphis).
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Memphis kaže...
vepar kaže...

Slažem se. Honor 70 je čisti promašaj. Nema stereo zvučnike, a kamera nema OIS. Uz to je i preskup...

 

Na oglasniku S21FE je najrazumniji izbor. Ima ih za 2700-3000kn. Ako mora novo, Realme GT2 za 3300kn. SD888 je ukroćen, 50MP s OIS-om, 5000mAh baterija i 65W punjenje...Teško je pronaći bolje da je novo iz trgovine.

 

https://www.mobileshop.eu/realme/mobile-phones/gt2-5g-dual-sim-128gb-8gb-ram/

 Po čemu je promašaj? Ako izuzmemo cijenu?Tipičanmidranger.

 Ahahahaha, kakav lol.

Tema je POMOĆ pri odabiru mobitela.

Ti sa svojih 10 postova zadnjih u temi NISI pomogao, i sad s boldanim još pokopaš do jaja.

Pa nego šta je nego PROMAŠAJ ako u varijabli kupnje mobitela imamo samo DVIJE stvari, od kojih je jedna CIJENA?

Bog te mazo prepametni, pa prva i osnovna stvar kad BILO TKO kupuje mobitel je ta da dobije ŠTO BOLJE (VIŠE, kako već hoćeš), za ŠTO MANJU CIJENU. A ne da plati midrange smeće od 250€ DVAPUT više.

To što ti tepeš već 10 postova po svom, i što ti to nitko nije jednostavno predočio, to je drugi par čarapa.

Čitaj s razumijevanjem, ako ga imaš, i nemoj se trudit odgovarat, sa boldanim si sve rekao.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Moj PC  
5 0 hvala 3
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kakav se to cuko, pas, psic dobije uz honor 70??

Ne kontam nista, prvo ti nabiju cijenu na poluporizvod i još uvale obvezu???

 

OBMJAŠNJENJE!?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Može pomoć što uzeti do max 2000 kn? Gledam trgovinu i njuška novo novo..Mob je za stariju osobu, ne želi xiaomi i realme..

2 Honor 50
11 Samsung A52s
0 Honor Magic lite 4
1 Ostalo
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2022 8:38 (sakho).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
sakho kaže...

Može pomoć što uzeti do max 2000 kn? Gledam trgovinu i njuška novo novo..Mob je za stariju osobu, ne želi xiaomi i realme..

 mislim da ti je a52s sigurica u ovom izboru

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pogotovo za onu cijenu koju je gore kolega naveo od cca 2100,00 kuna... Mada osobno da je ista cijena ovaj put bih uzeo Honor malo za promjenu, jer imam A52s. :)

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Sad piše 2.799,00 kn za Galaxy A52s 5G na Samsung.hr

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2022 10:10 (panonski12).
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ma nije moguće ...

 
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
panonski12 kaže...

Sad piše 2.799,00 kn za Galaxy A52s 5G na Samsung.hr

Najjeftinije ti je kod nas abrakadabra 2400kn ili pogledaj oglasnike ako naleti još koji vakumirani. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2022 11:20 (hardcoree).
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ima ih, samo treba otvoriti njuskalo, mobiteli se ne kupuju u ducanima ako imas kes
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
panonski12 kaže...

Sad piše 2.799,00 kn za Galaxy A52s 5G na Samsung.hr

 Akcija je trajala tjedan dana na samsung.hr...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
davor333 kaže...
mzopg, opet ja. Koju verziju firmwarea preporucaš? Vidim ima china, xiaomi.eu i global. Volio bi da ažuriranje ide automatski, iz sustava. Ali ako baš treba kabel i komp budem pokušao naučiti. E da, radi li i na 3g frekvenciji? Za sad skupljam informacije, a i moram malo podebljati budžet, mislim da se isplati uštedjeti još soma kuna pa ići na mi 11 ultru.

Pišu ti na linku na trading shen. koji sam stavio razlike:

 

CHINA Firmware = Saftynet Passed + OTA Updates + Widevine Level 1

XIAOMI.EU  Firmware (unlocked) = Saftynet Passed + OTA Updates + Widevine Level 1

GLOBAL Firmware (unlocked) = Saftynet Failed + OTA Updates + Widevine Level 1 ! NO GOOGLE PAY

 

Kod sva tri imaš OTA, znači idu automatski, razlika je što Global ne prolazi safetynet provjeru, znači ništa od GPaya (Walleta). Po meni je xiaomi.eu najbolji izbor jer je najčišći i redovito se održava.

 

3G frekvencije koje podržava:

WCDMA 850/1900/2100MHz

 

Naši operateri su uglavnom na 900 i 2100MHz tako da tu ne bi trebalo biti problema.

 

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ako se ne varam, OTA više ne radi. Ne izdaju više TWRP ROMove, nego samo download fastboot pa preko PCa (ako sam dobro shvatio, nisam se bavio upgrejdom preko PCa, a OTA mi ne radi)

https://xiaomi.eu/community/threads/ota-updater-not-working-mix-4.64885/

 

Isto je i za moj Mi 10

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
CyberDemonVZ kaže...

Ako se ne varam, OTA više ne radi. Ne izdaju više TWRP ROMove, nego samo download fastboot pa preko PCa (ako sam dobro shvatio, nisam se bavio upgrejdom preko PCa, a OTA mi ne radi)

https://xiaomi.eu/community/threads/ota-updater-not-working-mix-4.64885/

 

Isto je i za moj Mi 10

 Da, izgleda da si u pravu, problem je sa A12. Ja sam na globalnoj verziji, službenoj pa mi sve radi ok.

 

Evo ovdje i nekakav tutorial, ako nekome zatreba:

https://xiaomi.eu/community/threads/howto-install-fastboot-image.64508/

 

Mi 11 Ultra postoji i u globalnoj verziji, pa je onda možda bolje kupiti tu varijantu jer se onda dobije zaključani bootloader i globalna verzija MIUIa i sve će raditi bez problema, uključujući i nadogradnje (OTA).

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Imaš neki link za tu globalnu verziju?
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Ako se ne varam, OTA više ne radi. Ne izdaju više TWRP ROMove, nego samo download fastboot pa preko PCa (ako sam dobro shvatio, nisam se bavio upgrejdom preko PCa, a OTA mi ne radi)

https://xiaomi.eu/community/threads/ota-updater-not-working-mix-4.64885/

 

Isto je i za moj Mi 10

 Da, izgleda da si u pravu, problem je sa A12. Ja sam na globalnoj verziji, službenoj pa mi sve radi ok.

Evo ovdje i nekakav tutorial, ako nekome zatreba:

https://xiaomi.eu/community/threads/howto-install-fastboot-image.64508/

Mi 11 Ultra postoji i u globalnoj verziji, pa je onda možda bolje kupiti tu varijantu jer se onda dobije zaključani bootloader i globalna verzija MIUIa i sve će raditi bez problema, uključujući i nadogradnje (OTA).

 Ja sam otključao Mi 10 i snimio xiaomi.eu ROM jer je Xiaomi iz nekog razloga odlučio da official globalna verzija ne podržava 2 SIM utora, makar postoji hardverska podrška 

Xiomi EU je imao podršku za 2 SIM kartice (ako nabaviš SIM tray), radio je OTA, sve super.. i sad ovo :(

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...
sakho kaže...

Može pomoć što uzeti do max 2000 kn? Gledam trgovinu i njuška novo novo..Mob je za stariju osobu, ne želi xiaomi i realme..

 mislim da ti je a52s sigurica u ovom izboru

 A52s ne. Problem sa brzim trošenjem baterije koji Samsung već mjesecima ne rješava. I najpovoljniji je 2.300,00 kn.

6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
sakho kaže...

Može pomoć što uzeti do max 2000 kn? Gledam trgovinu i njuška novo novo..Mob je za stariju osobu, ne želi xiaomi i realme..

 Neka Motorola? Motorola G82 se da naći za 2.100,00 kn. eKupi, Mall.hr, SD znaju imati akcije sa 10% popusta.

6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
jopis kaže...
Memphis kaže...
vepar kaže...

Slažem se. Honor 70 je čisti promašaj. Nema stereo zvučnike, a kamera nema OIS. Uz to je i preskup...

 

Na oglasniku S21FE je najrazumniji izbor. Ima ih za 2700-3000kn. Ako mora novo, Realme GT2 za 3300kn. SD888 je ukroćen, 50MP s OIS-om, 5000mAh baterija i 65W punjenje...Teško je pronaći bolje da je novo iz trgovine.

 

https://www.mobileshop.eu/realme/mobile-phones/gt2-5g-dual-sim-128gb-8gb-ram/

 Po čemu je promašaj? Ako izuzmemo cijenu?Tipičanmidranger.

 Ahahahaha, kakav lol.

Tema je POMOĆ pri odabiru mobitela.

Ti sa svojih 10 postova zadnjih u temi NISI pomogao, i sad s boldanim još pokopaš do jaja.

Pa nego šta je nego PROMAŠAJ ako u varijabli kupnje mobitela imamo samo DVIJE stvari, od kojih je jedna CIJENA?

Bog te mazo prepametni, pa prva i osnovna stvar kad BILO TKO kupuje mobitel je ta da dobije ŠTO BOLJE (VIŠE, kako već hoćeš), za ŠTO MANJU CIJENU. A ne da plati midrange smeće od 250€ DVAPUT više.

To što ti tepeš već 10 postova po svom, i što ti to nitko nije jednostavno predočio, to je drugi par čarapa.

Čitaj s razumijevanjem, ako ga imaš, i nemoj se trudit odgovarat, sa boldanim si sve rekao.

 A1 na pretplatu nudi Honor 70. 100,00 kn odmah + 100,00 kn mjesečno na 2 godine. + tarifa. Znači da platiš mobitel 2.500,00 kn. Još dogovoriš aktiviranje popusta za potpis ugovora. Izađe povoljnije nego Samsung A52s, ljepši je od njega, noviji.

8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Imam A52s u kući i nema nikakvu značajnu potrošnju baterije. Motorola g82 naspram A52s je smijeh sa svojim procesorom, a Honor 70 u A1 nije dostupan i osim toga najneisplativije je kupiti mobitel na neke pretplate.

Pazi, tebi je računica da plaćaš uređaj 100kn mjesečno 2 godine (i 100kn odmah) i tako si uređaj platio 2500kn. To što je tarifa 300kn mjesečno, je manje bitno. Dođe ti uređaj+tarifa 400kn mjesečno. 

9600kn za 24mjeseca. Džabe.  

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nemo nemo kaže...
thebatman kaže...
sakho kaže...

Može pomoć što uzeti do max 2000 kn? Gledam trgovinu i njuška novo novo..Mob je za stariju osobu, ne želi xiaomi i realme..

 mislim da ti je a52s sigurica u ovom izboru

 A52s ne. Problem sa brzim trošenjem baterije koji Samsung već mjesecima ne rješava. I najpovoljniji je 2.300,00 kn.

 Koji su to problemi? Imam u kuci taj mobitel i automatski se azurira i nema problema oko nicega

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
sakho kaže...

Može pomoć što uzeti do max 2000 kn? Gledam trgovinu i njuška novo novo..Mob je za stariju osobu, ne želi xiaomi i realme..

 U trgovini Nord CE 5G za 1999kn.

 

https://www.chipoteka.hr/smartphone-oneplus-nord-ce-5g-643-8gb-128gb-plavi-9504000728

 

Na oglasniku ima svega. Motorola Edge 20, Galaxy A52s, Honor 50....

6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...

Imam A52s u kući i nema nikakvu značajnu potrošnju baterije. Motorola g82 naspram A52s je smijeh sa svojim procesorom, a Honor 70 u A1 nije dostupan i osim toga najneisplativije je kupiti mobitel na neke pretplate.

Pazi, tebi je računica da plaćaš uređaj 100kn mjesečno 2 godine (i 100kn odmah) i tako si uređaj platio 2500kn. To što je tarifa 300kn mjesečno, je manje bitno. Dođe ti uređaj+tarifa 400kn mjesečno. 

9600kn za 24mjeseca. Džabe.  

 Tarifa je 195 kn mjesečno. Ne 300. Nisi uzeo u obzir i popust za produženje ugovora. Što se tiče baterije;

https://www.androidinfotech.com/36123-fix-battery-drain-issues-in-samsung-galaxy-a52s-5g-sm-a528b-n/

https://eu.community.samsung.com/t5/galaxy-a-series/samsung-a52s-5g-battery-draining-fast/td-p/5055055

https://forum.xda-developers.com/t/a52s-15-battery-drain-overnight-0-screen-on-time-no-apps-used.4406603/

Kad se to dogodi Samsungu, Aplle nikom ništa. Kad se dogodi Xiaomiju, deblje i kamenje po njemu.

 

8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ok, tarifa je 195kn mjesečno i uređaj je 100kn mjesečno i 100kn odmah. 295kn mjesečno. Cca 7000kn za dvije godine.

Ja za 75kn mjesečno imam bonbon tarifu sa 20gb neta i minutama koje neću potrošiti. Nađe se i više ako nekome treba. Ajmo reći da je 100kn neki max koji bi dao za tarifu.  Znači da, IMO, preplaćuješ mobitel 95kn svaki mjesec. To je 2280 kn na 2 godine. Tako da si mobitel na kraju platio 4680kn.  Toliko ne vrijedi. 

Ovaj battery drain nemam, a ima mi mama Samsung A52s. Problema nekakvih će se uvijek naći kod svakog modela mobitela. Nit sam Samsung fan niti serem po xiaomiu (imao sam xiaomi kada 99% ljudi u Hr nije čulo za njega. Xiaomi hongmi iliti red rice. Prvi model). 

Ukratko, ovaj Honor 70 (pogotovo na dvogodišnju pretplatu) nije dobra preporuka.

Čovjek traži  mobitel za stariju osobu, do 2000kn i gleda dućan/njuškalo.

Ponudiš mu dvogodišnju pretplatu gdje će plaćati mobitel i tarifu 295kn mjesečno, dvije godine...

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2022 10:44 (hardcoree).
 
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
davor333 kaže...
Imaš neki link za tu globalnu verziju?

 ne nažalost, gdje god sam gledao je trenutno rasprodan. 

 

CyberDemonVZ kaže...
mzopg kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Ako se ne varam, OTA više ne radi. Ne izdaju više TWRP ROMove, nego samo download fastboot pa preko PCa (ako sam dobro shvatio, nisam se bavio upgrejdom preko PCa, a OTA mi ne radi)

https://xiaomi.eu/community/threads/ota-updater-not-working-mix-4.64885/

 

Isto je i za moj Mi 10

 Da, izgleda da si u pravu, problem je sa A12. Ja sam na globalnoj verziji, službenoj pa mi sve radi ok.

Evo ovdje i nekakav tutorial, ako nekome zatreba:

https://xiaomi.eu/community/threads/howto-install-fastboot-image.64508/

Mi 11 Ultra postoji i u globalnoj verziji, pa je onda možda bolje kupiti tu varijantu jer se onda dobije zaključani bootloader i globalna verzija MIUIa i sve će raditi bez problema, uključujući i nadogradnje (OTA).

 Ja sam otključao Mi 10 i snimio xiaomi.eu ROM jer je Xiaomi iz nekog razloga odlučio da official globalna verzija ne podržava 2 SIM utora, makar postoji hardverska podrška 

Xiomi EU je imao podršku za 2 SIM kartice (ako nabaviš SIM tray), radio je OTA, sve super.. i sad ovo :(

 to sa simovima mislim da je problem što se plaćaju nekakve licence, operater ili tko li već pa ih onda namjerno ugase preko softwarea. čitao sam negdje davnije o tome...

6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...

Ok, tarifa je 195kn mjesečno i uređaj je 100kn mjesečno i 100kn odmah. 295kn mjesečno. Cca 7000kn za dvije godine.

Ja za 75kn mjesečno imam bonbon tarifu sa 20gb neta i minutama koje neću potrošiti. Nađe se i više ako nekome treba. Ajmo reći da je 100kn neki max koji bi dao za tarifu.  Znači da, IMO, preplaćuješ mobitel 95kn svaki mjesec. To je 2280 kn na 2 godine. Tako da si mobitel na kraju platio 4680kn.  Toliko ne vrijedi. 

Ovaj battery drain nemam, a ima mi mama Samsung A52s. Problema nekakvih će se uvijek naći kod svakog modela mobitela. Nit sam Samsung fan niti serem po xiaomiu (imao sam xiaomi kada 99% ljudi u Hr nije čulo za njega. Xiaomi hongmi iliti red rice. Prvi model). 

Ukratko, ovaj Honor 70 (pogotovo na dvogodišnju pretplatu) nije dobra preporuka.

Čovjek traži  mobitel za stariju osobu, do 2000kn i gleda dućan/njuškalo.

Ponudiš mu dvogodišnju pretplatu gdje će plaćati mobitel i tarifu 295kn mjesečno, dvije godine...

 Treba čitati sa razumijevanjem. Za iznos  2.000,00 kn predložio sam Motorolu G82. Kolega je predložio Nord koji ima jači procesor.

Što se tiče pretplate i A1, tko je kod njih na pretplati od 195 kn mjesečno, za produženje dobije Honor 70 za 2.500,00 kn minus popust za produženje ugovora. Hoćeš reći da Honor 70 ne vrijedi toliko? Ili da su korisnici pretplate A1 naivni jer na bonbon-u mogu proći povoljnije? 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice