Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.813
|
čitano: 10.881.837
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
m0rph.y kaže...

Pozdrav svima..

 

Vrijeme je za novi mobitel i trenutno sam u trilemi pa molim savjete 

 

Samsung mi je nekako najmanje interesantan, ali je u odabiru zbog preporuka sa svih strana, dok osobno više naginjem prema 1+

 Nord 2 zbog brzine, najboljeg procesora i jako brzog punjenja, Galaxy A52s zbog toga što je prilično kompletan, a tu je i Mi11 Lite NE koji nije za odbacit.  Lijep i vrlo tanak, lagan za nositi u džepu. Teško ćeš pogriješiti....

14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ja bih isto išao prvo na Nord 2, pa onda na A52S.

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav,

 

zanima me koji je najbolji mobitel do 1500 kn trenutno. Bitno mi je da dobro izdržava neki blaži multitasking i da ima kolko tolko solidan ekran za pogledat koju epizodu serije, gaming i kamere su mi nebitni.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Realme 8 (jedan zvučnik) i Xiaomi redmi note 10 (stereov zvučnici, ali nisu nešto preglasni koliko čitam).

Ostalo bi trebalo zadovoljiti navedene potrebe.

To mi pada napamet ovako na prvu.  

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Da se nac i realme 7 pro ili se rastegnut 300 kn pa uzet rabljeni galaxy a52s

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koji bi bio neki best buy do cca 3000kn, ako moze i manje super. Fokus na bateriji i kameri.


Od polovnih gledam P30 Pro za cca 1400 ili Mate 20 Pro.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

P30 pro i mate će biti bolji kamerom od gotovo svega  novog do 3000k,  trenutno. Doduše ja ne bih kupovao tako stare mobitele više. 

Pogledaj si oneplus nord 2 ako naleti za dobru cijenu ili za manje Samsung A52s. 

Ako ti se da zezati sa guglom Huawei P40 što se kamere tiče. 

8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

U dilemi sam dal uzeti OnePlus 8t 8/128 ili Nord 2 12/256 direkt sa oneplus stranice ?; 8t je cijena 462 eura, a Nord 2 479 eura. 

Trenutano mi je nekako najbitnije dugovječnost mobitela, te mi je zbog 3 nadogradnje androida 8t primamljiviji.

 

Slobodno i predložite nešto drugo za do 4000kn.

 

Hvala.

3 OnePlus 8t 8/128
7 Nord 2 12/256
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Zavisi šta ti je najbitnije kod mobitela. Ako kamera nije žešći prioritet možda pogledati Realme Gt Neo 2 npr. Inače Nord 2 po meni. 

Ili možda Samsung S20 FE (Snapdragon verzija).

I sveprisutni A52s za jeftinije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2022 21:24 (hardcoree).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...

Zavisi šta ti je najbitnije kod mobitela. Ako kamera nije žešći prioritet možda pogledati Realme Gt Neo 2 npr. Inače Nord 2 po meni. 

Ili možda Samsung S20 FE (Snapdragon verzija).

I sveprisutni A52s za jeftinije.

 Pa gledam većinu procesor i godine software supporta, zbog toga mi je u izboru i oneplus 8t, jer bi trebao dobiti android 14 kao zadnji update, a Nord 2 bi trebao dobiti android 13.

 

Poco f3 je isto bio u igri, zbog procesora, ali nekako ne računam baš da će dobiti puno update.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.1.2022 22:23 (Platyp).
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Platyp kaže...
hardcoree kaže...

Zavisi šta ti je najbitnije kod mobitela. Ako kamera nije žešći prioritet možda pogledati Realme Gt Neo 2 npr. Inače Nord 2 po meni. 

Ili možda Samsung S20 FE (Snapdragon verzija).

I sveprisutni A52s za jeftinije.

 Pa gledam većinu procesor i godine software supporta, zbog toga mi je u izboru i oneplus 8t, jer bi trebao dobiti android 14 kao zadnji update, a Nord 2 bi trebao dobiti android 13.

 

Poco f3 je isto bio u igri, zbog procesora, ali nekako ne računam baš da će dobiti puno update.

 

Što se tiče OnePlus-a, na ovoj stranici imaš 8T 128gb za dosta nižu cijenu a 9R i 9RT imaš za cijenu koju si bio spreman dati za 8T:

https://tradingshenzhen.com/en/oneplus

 

A s obzirom da su ti procesor i support bitni razmisli o S20 FE ali Snapdragon verziji, imaš i Snapdragon 4g verziju od nedavno koju nabaviš za 400tinjak eura, ja sam ga dobio za 389eur...

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Moze li preporuka telefona do nekih 2500kn, ukoliko se bas isplati moglo bi se protegnuti i do 3000kn.

Osobi koja uzima telefon najbitnija je kamera i plus bi bio također da nije edge display.

Citajuci forum vidim da se dosta preporucuje A52s, mi smo gledali i OnePlus Nord 2, Redmi Note 10 Pro,.. ali i dalje nismo sigurni koji mob je najbolji s kamerama u ovom cjenovnom rangu.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
javax kaže...

Moze li preporuka telefona do nekih 2500kn, ukoliko se bas isplati moglo bi se protegnuti i do 3000kn.

Osobi koja uzima telefon najbitnija je kamera i plus bi bio također da nije edge display.

Citajuci forum vidim da se dosta preporucuje A52s, mi smo gledali i OnePlus Nord 2, Redmi Note 10 Pro,.. ali i dalje nismo sigurni koji mob je najbolji s kamerama u ovom cjenovnom rangu.

 

 

Podijeljeno po cjenovnom rangu...

 

Samsung A52s za nekih 2000 s njuške a ako je bitan optički zoom x3 ima A72 za sličnu cijenu, Poco F3 cca 2600(kamera bi trebala biti ok), Samsung S20 FE(Snapdragon 4g ili 5g verzija) i Huawei P40 nešto preko 3000.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.1.2022 14:48 (Chriss).
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

ja a52 ne bi ni gledao pored a72

cijena slicna, a baterija je cudo na a72...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Baterija je čudo i na A52 :)

 

Ugrubo, ako A72 ima 10h SOT-a onda A52s ima nekih 9h SOT-a što je zanemarivo ako uzmemo u obzir da A52s ima dosta bolji procesor i 120hz ekran naspram 90hz i manji je, naravno, ako su te 3 stavke bitne korisniku...

15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
javax kaže...

Moze li preporuka telefona do nekih 2500kn, ukoliko se bas isplati moglo bi se protegnuti i do 3000kn.

Osobi koja uzima telefon najbitnija je kamera i plus bi bio također da nije edge display.

Citajuci forum vidim da se dosta preporucuje A52s, mi smo gledali i OnePlus Nord 2, Redmi Note 10 Pro,.. ali i dalje nismo sigurni koji mob je najbolji s kamerama u ovom cjenovnom rangu.

 

Galaxy A seriju ni pod razno ako je najbitnija kamera. Najbolje P40 ako ikako možete naći po toj cijeni.

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Chriss kaže...
javax kaže...

Moze li preporuka telefona do nekih 2500kn, ukoliko se bas isplati moglo bi se protegnuti i do 3000kn.

Osobi koja uzima telefon najbitnija je kamera i plus bi bio također da nije edge display.

Citajuci forum vidim da se dosta preporucuje A52s, mi smo gledali i OnePlus Nord 2, Redmi Note 10 Pro,.. ali i dalje nismo sigurni koji mob je najbolji s kamerama u ovom cjenovnom rangu.

 

 

Podijeljeno po cjenovnom rangu...

 

Samsung A52s za nekih 2000 s njuške a ako je bitan optički zoom x3 ima A72 za sličnu cijenu, Poco F3 cca 2600(kamera bi trebala biti ok), Samsung S20 FE(Snapdragon 4g ili 5g verzija) i Huawei P40 nešto preko 3000.

 A72 se jako teško nalazi po oglasnicima nov, a kamoli za 2000 kn. Znam jer sam tražio za mamu do neki dan pa je na kraju kupljen A52s, vakumiran.

Poco f3 nikako ako je kamera najbitnija. 

+ Ima dosta prijavljenih problema sa proximity senzorom. Mene bi to odbilo u startu.

 

A52s za jeftinije i kao vrlo zaokružen mobitel, P40 bez razmišljanja ako google nije problem, a OnePlus nord 2 je odličan izbor ako se može protegnuti.

.

  

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.1.2022 7:53 (hardcoree).
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Poco F3 i nije za one kojima je bitna kamera. To je gaming telefon s dobrom baterijom. SD870 je daleko jači od SD778G i Dimensity 1200, posebno GPU.
A52s ima dobru bateriju zbog čipa, koji je štedljiv, ali neke jako zahtjevne igre će štucati (Fortnite, Genshin Impact) na višim detaljima. A kamera ništa posebno, taman u rangu klase kojoj pripada...
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.1.2022 9:12 (vepar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Molim preporuku, kako je moj A70 otišao na vječna lovišta, volio bi nešto sličnih performansi, ne robujem markama, bitnija mi je cijena, obzirom da mi uglavnom ni jedan mobitel ne izdrži cijeli garnatni rok, tak da su više manje potrošna roba (otpadaju one ojačane verzija tipa cata i sličnih jer mi se ne nosi cigla po džepovima).

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...
Chriss kaže...
javax kaže...

Moze li preporuka telefona do nekih 2500kn, ukoliko se bas isplati moglo bi se protegnuti i do 3000kn.

Osobi koja uzima telefon najbitnija je kamera i plus bi bio također da nije edge display.

Citajuci forum vidim da se dosta preporucuje A52s, mi smo gledali i OnePlus Nord 2, Redmi Note 10 Pro,.. ali i dalje nismo sigurni koji mob je najbolji s kamerama u ovom cjenovnom rangu.

 

 

Podijeljeno po cjenovnom rangu...

 

Samsung A52s za nekih 2000 s njuške a ako je bitan optički zoom x3 ima A72 za sličnu cijenu, Poco F3 cca 2600(kamera bi trebala biti ok), Samsung S20 FE(Snapdragon 4g ili 5g verzija) i Huawei P40 nešto preko 3000.

 A72 se jako teško nalazi po oglasnicima nov, a kamoli za 2000 kn. Znam jer sam tražio za mamu do neki dan pa je na kraju kupljen A52s, vakumiran.

Poco f3 nikako ako je kamera najbitnija. 

+ Ima dosta prijavljenih problema sa proximity senzorom. Mene bi to odbilo u startu.

 

A52s za jeftinije i kao vrlo zaokružen mobitel, P40 bez razmišljanja ako google nije problem, a OnePlus nord 2 je odličan izbor ako se može protegnuti.

.

  

 

Da, vidim da se i dostupnost i cijena promijenila za A72, nisam neko vrijeme gledao, više sam pratio A52(i ja za roditelje :) )...

 

Na kraju naručio obični A52 iz Italije za 249eur, njima nije potreban jači procesor iz A52s a obični 4g ima skoro 3put manji SAR(znam da neki ne vjeruju u to, ja ne znam što bih mislio ali zašto riskirat kad je tolika razlika a nebitan im jači procesor) +  je bolji po pitanju baterije i jeftiniji.

 

A za F3, ubacio sam ga jer u tom cjenovnom rangu nema nešto pametnije a nisam siguran da je na A52s bolja kamera, nemam iskustva s F3 ali kladio bi se na njegovu kameru pored A52, pogotovo za video...

 

A52s se nije proslavio s kamerama, zvučalo je dobro radi OIS-a ali nisu ga baš iskoristili, pogotovo za video...

 

Ali naravno, u tom cjenovnom rangu(2000kn) A52s je najzaokruženiji.

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Checola kaže...

Molim preporuku, kako je moj A70 otišao na vječna lovišta, volio bi nešto sličnih performansi, ne robujem markama, bitnija mi je cijena, obzirom da mi uglavnom ni jedan mobitel ne izdrži cijeli garnatni rok, tak da su više manje potrošna roba (otpadaju one ojačane verzija tipa cata i sličnih jer mi se ne nosi cigla po džepovima).

Do koje cifre? Samsung A52s, ovako na prvu, kao neki best buy all around uređaj. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.1.2022 16:18 (hardcoree).
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

njega sam gledao, pošto se i ponavlja tu u temi ili  xiaomi 11 lite, al opet sa druge strane koliko mi mobiteli izduraju možda bi išao i na nešto jeftinije

2 godine
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Može preporuka brzog punjača, nekakav best buy? Držao bih ga na poslu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Checola kaže...

njega sam gledao, pošto se i ponavlja tu u temi ili  xiaomi 11 lite, al opet sa druge strane koliko mi mobiteli izduraju možda bi išao i na nešto jeftinije

 Poco x3 pro, mi 11 lite, rabljeni flaghipovi tipa oneplus 8/8t, s20/20fe. Ja bih na tvojem mjestu samo kupovao rabljene flagshipove, pogotovo ako ti mobiteli traju po 1-1.5 godinu.

MadeInCroatia
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
EXIMO kaže...

Može preporuka brzog punjača, nekakav best buy? Držao bih ga na poslu.

 Ovaj sam sebi kupio, jako dobar....

 

 

https://www.aliexpress.com/item/4001196982595.html?spm=a2g0o.store_pc_groupList.8148356.8.2acc6040fX7pMQ

 

2 godine
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
EXIMO kaže...

Može preporuka brzog punjača, nekakav best buy? Držao bih ga na poslu.

 Ovaj sam sebi kupio, jako dobar....

 

 

https://www.aliexpress.com/item/4001196982595.html?spm=a2g0o.store_pc_groupList.8148356.8.2acc6040fX7pMQ

 

 Vjerojatno jest dobar ali preskup + carina...

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
EXIMO kaže...
vepar kaže...
EXIMO kaže...

Može preporuka brzog punjača, nekakav best buy? Držao bih ga na poslu.

 Ovaj sam sebi kupio, jako dobar....

 

 

https://www.aliexpress.com/item/4001196982595.html?spm=a2g0o.store_pc_groupList.8148356.8.2acc6040fX7pMQ

 

 Vjerojatno jest dobar ali preskup + carina...

 Nažalost jeste. U isto vrijeme prošle godine platio ga 24 dolara s 2m kabela...

8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Samsung s21 ili S21 Fe ? Frend bi uzeo. 

Kamera nije toliko bitna, koliko gejming, ali ništa prezahtjevno. Jedna igrica se igra, tenis. 

U osnovi exynos vs Snapdragon? Preporučio bih Snapdragon bez razmišljanja, ali oko 888 se vrte priče da više guta bateriju i pregrijava se pa...

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.1.2022 18:46 (hardcoree).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...

Samsung s21 ili S21 Fe ? Frend bi uzeo. 

Kamera nije toliko bitna, koliko gejming, ali ništa prezahtjevno. Jedna igrica se igra, tenis. 

U osnovi exynos vs Snapdragon? Preporučio bih Snapdragon bez razmišljanja, ali oko 888 se vrte priče da više guta bateriju i pregrijava se pa...

Moj ti je savjet S20FE Snapdragon verzija, telefon pun pogodak.

Iskreno, ovakav S21FE, kad uzmemo u obzir cijenu, mi nema nikakvog smisla pored S20FE Snap verzije.

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

ne mozete usporedivati A72 i A52s...

A72 mi ima 10h SoT jedino ako sam na wifiju cijelo vrijeme, inace je oko 7-8 kad sam mjesano, padne najvise na 5-6h ako sam cijeli dan vani (na 3G, jel - 4G ne zelim koristiti jer mi baterija draga)

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice