Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.785
|
čitano: 10.873.795
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Tebi se sviđa, ali mnogima se ne sviđa. Ja sam baš mislio da EMUI ne mogu zavoljet, i ne mogu, ali mi više nije tako mrzak 😁
Imao sam Poco X3, i ne hvala nikad više 😏
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
Tebi se sviđa, ali mnogima se ne sviđa. Ja sam baš mislio da EMUI ne mogu zavoljet, i ne mogu, ali mi više nije tako mrzak 😁
Imao sam Poco X3, i ne hvala nikad više 😏

 

 

Imao sam dva mjeseca Mi10 PRO i korisničko iskustvo MIUI na jednom takvom mobu je vrhunsko.

Ti si imao praktički najjeftiniji model pa vjerojatno sudis po njemu.

Ja koristim trenutno EMUI na dva Huaweia, jedan ima nativnu Google podrsku dok drugi nema.

Jedan mi ima full sve dok drugi ima ilegalnu Google podrsku pa nemam Google Pay...nije bas sve idealno...

 

Kada ukupno sve sagledam ako govorimo o top modelima meni je Xiaomi bolji.

Imam full legalni Google support, sucelje koje mi je oku ugodnije, bolje kamere i podrsku za Gcam koji je čudo na Xiaomiu...i unatoc svemu nisam Huawei hejter jer i njih jako puno korisntim...kao sto rekoh, dva su u mene trenutno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.4.2021 13:12 (ocean77).
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ja sa. Otisao od xiaomija samo zato sto nemaju ni jedan mob normalnih dimenzija - 160mm

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.4.2021 17:15 (R3nchi).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ocean77 kaže...
vepar kaže...
Tebi se sviđa, ali mnogima se ne sviđa. Ja sam baš mislio da EMUI ne mogu zavoljet, i ne mogu, ali mi više nije tako mrzak 😁
Imao sam Poco X3, i ne hvala nikad više 😏

 

 

Imao sam dva mjeseca Mi10 PRO i korisničko iskustvo MIUI na jednom takvom mobu je vrhunsko.

Ti si imao praktički najjeftiniji model pa vjerojatno sudis po njemu.

Ja koristim trenutno EMUI na dva Huaweia, jedan ima nativnu Google podrsku dok drugi nema.

Jedan mi ima full sve dok drugi ima ilegalnu Google podrsku pa nemam Google Pay...nije bas sve idealno...

 

Kada ukupno sve sagledam ako govorimo o top modelima meni je Xiaomi bolji.

Imam full legalni Google support, sucelje koje mi je oku ugodnije, bolje kamere i podrsku za Gcam koji je čudo na Xiaomiu...i unatoc svemu nisam Huawei hejter jer i njih jako puno korisntim...kao sto rekoh, dva su u mene trenutno.

 Kao što si rekao, tebi se sviđa. Meni osobno Huawei i Xiaomi nisu za usporedbu. Huawei je unatoč nedostatku Google daleko ozbiljnija kompanija...A softver Xiaomija je daleko od ozbiljnog.

 

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mi 10T lite da ima vrhunske kamere i ekran ?
Dobra šala :)
 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
R3nchi kaže...

Ja sa. Otisao od xiaomija samo zato sto nemaju ni jedan mob normalnih dimenzija - 160mm

Ima nešto od 160mm i nešto ispod.

Redmi note 10 160,5 mm

Mi Note 10, 10 lite i 10 pro 157,8 mm

MI 11 Lite 160,5 mm

 

 

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

iskustva sa x3 nfc...kasne notifikacije? kakva je stvarno baterija kod jaceg koristenja? kamere? zvucnik kod razgovora?

realme 8 pro? a52? sta uzeti za oko 2000 +/- parsto kn?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ocean77 kaže...

Ti si imao praktički najjeftiniji model pa vjerojatno sudis po njemu.

Ma imao je on vraga crnog, a ne neki od nabrojanih Xiaomija, isto kao i kolega gnomisa, samo trolaju bez veze. Možda su probali jedan low-budget model prije 120 godina i sada prema tom iskustvu pišu konstantne kritike i budalaštine.

 

Zadnjih mjeseci se družim sa Mi Note 10 i jedini razlog zbog kojeg ću se prebaciti na Mi 11 Ultra je nešto sporiji SoC koji osobno primijetim samo kod fotkanja glavnom kamerom, onda mu treba malo vremena kod prebacivanja na drugu kameru. Kad se fotka drugim kamerama onda prebacivanje ide jako brzo. Sve ostalo na tom mobu je vrhunski. MIUI na njemu radi fenomenalno, a nema top SoC.

 

Kamere su meni osobno vrh za jedan mobilni uređaj.

15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Kako planiras preci na mi 11 ultra, iz kine il cekas global release?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Furymaker kaže...
Kako planiras preci na mi 11 ultra, iz kine il cekas global release?

 Čekam globalnu, mislim da stiže 23.04., ako razlika u cijeni bude prevelika onda uzmem kinesku verziju pa stavim EU ROM, nije ni to problem. Trenutno mi se ne žuri, ovaj Mi Note 10 je stvarno izvrstan mob, tako da mogu pričekati i mjesec-dva da se cijena upristoji. 

15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
Furymaker kaže...
Kako planiras preci na mi 11 ultra, iz kine il cekas global release?

 Čekam globalnu, mislim da stiže 23.04., ako razlika u cijeni bude prevelika onda uzmem kinesku verziju pa stavim EU ROM, nije ni to problem. Trenutno mi se ne žuri, ovaj Mi Note 10 je stvarno izvrstan mob, tako da mogu pričekati i mjesec-dva da se cijena upristoji. 

 ja sam narucivao sebi oppo find x3 pro, medjutim otkazali mi narudzbu pa rekli da moram opet, pa sam gledao jos malo i nisam siguran da li cekati global launch za mi 11 ultra il uzeti kinesku verziju il jednostavno kupiti oppo find x3 pro kako sam i mislio, iako mi ovaj obicni find x3 bolje odgovara jer mislim da ce baterija biti bolja nego na x3 pro (870 vs 888)
jel sve normalno radi kad se naruci cn rom i stavi eu rom na xiaomi mobitele? TradingShenzen djeluje kao ok kompanija za takve stvari, navodno cak i sami plate carinu sto je super

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Furymaker kaže...
mzopg kaže...
Furymaker kaže...
Kako planiras preci na mi 11 ultra, iz kine il cekas global release?

 Čekam globalnu, mislim da stiže 23.04., ako razlika u cijeni bude prevelika onda uzmem kinesku verziju pa stavim EU ROM, nije ni to problem. Trenutno mi se ne žuri, ovaj Mi Note 10 je stvarno izvrstan mob, tako da mogu pričekati i mjesec-dva da se cijena upristoji. 

 ja sam narucivao sebi oppo find x3 pro, medjutim otkazali mi narudzbu pa rekli da moram opet, pa sam gledao jos malo i nisam siguran da li cekati global launch za mi 11 ultra il uzeti kinesku verziju il jednostavno kupiti oppo find x3 pro kako sam i mislio, iako mi ovaj obicni find x3 bolje odgovara jer mislim da ce baterija biti bolja nego na x3 pro (870 vs 888)
jel sve normalno radi kad se naruci cn rom i stavi eu rom na xiaomi mobitele? TradingShenzen djeluje kao ok kompanija za takve stvari, navodno cak i sami plate carinu sto je super

 Kad stavis xiaom.eu rom sve ti je normalno i imas najbolje feature iz globalnog i kineskog softvera. 

Ali mozda bolje pricekat globalni release, mislim da ce ih bit u svih operatera kod nas  - u prijevodu bit ce ih na njuskalu za normalnu cijenu.

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
ocean77 kaže...

Ti si imao praktički najjeftiniji model pa vjerojatno sudis po njemu.

Ma imao je on vraga crnog, a ne neki od nabrojanih Xiaomija, isto kao i kolega gnomisa, samo trolaju bez veze. Možda su probali jedan low-budget model prije 120 godina i sada prema tom iskustvu pišu konstantne kritike i budalaštine.

 

Zadnjih mjeseci se družim sa Mi Note 10 i jedini razlog zbog kojeg ću se prebaciti na Mi 11 Ultra je nešto sporiji SoC koji osobno primijetim samo kod fotkanja glavnom kamerom, onda mu treba malo vremena kod prebacivanja na drugu kameru. Kad se fotka drugim kamerama onda prebacivanje ide jako brzo. Sve ostalo na tom mobu je vrhunski. MIUI na njemu radi fenomenalno, a nema top SoC.

 

Kamere su meni osobno vrh za jedan mobilni uređaj.

 

 

Slazem se, meni se isto taj mob svidio.

Nije savrsen, ali ok je...mene recimo zezalo skeniranje kodova na racunima...SOC je spor kao sto si rekao za glavnu kameru, ali kada se stavi Gcam i to je puno bolje...za ostale radnje taj SOC je sasvim dovoljan.

11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Furymaker kaže...
mzopg kaže...
Furymaker kaže...
Kako planiras preci na mi 11 ultra, iz kine il cekas global release?

 Čekam globalnu, mislim da stiže 23.04., ako razlika u cijeni bude prevelika onda uzmem kinesku verziju pa stavim EU ROM, nije ni to problem. Trenutno mi se ne žuri, ovaj Mi Note 10 je stvarno izvrstan mob, tako da mogu pričekati i mjesec-dva da se cijena upristoji. 

 ja sam narucivao sebi oppo find x3 pro, medjutim otkazali mi narudzbu pa rekli da moram opet, pa sam gledao jos malo i nisam siguran da li cekati global launch za mi 11 ultra il uzeti kinesku verziju il jednostavno kupiti oppo find x3 pro kako sam i mislio, iako mi ovaj obicni find x3 bolje odgovara jer mislim da ce baterija biti bolja nego na x3 pro (870 vs 888)

 

ne bi trebala sa 5G biti bolja baterija jer 888 ima integriran 5G modem dok 870 ima vanjski modem koji trosi vise baterije za 5G signal

znam da trenutno 5G nema ulogu, ali ga vec ima u ponudi nasih telekoma (npr t-com nudi 3 paketa sa 5G brzinama, od 6mj ce ga nuditi u jos vise paketa) i iduce godine bi 5G trebao biti normala kao i 4G (tj biti prisutan kod svih telekoma u svim paketima - pokrivenost signalom sigurno nece biti dobra po cijeloj hr, ali svi veci gradovi bi trebali biti pokriveni)

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
ocean77 kaže...

Ti si imao praktički najjeftiniji model pa vjerojatno sudis po njemu.

Ma imao je on vraga crnog, a ne neki od nabrojanih Xiaomija, isto kao i kolega gnomisa, samo trolaju bez veze. Možda su probali jedan low-budget model prije 120 godina i sada prema tom iskustvu pišu konstantne kritike i budalaštine.

 

Zadnjih mjeseci se družim sa Mi Note 10 i jedini razlog zbog kojeg ću se prebaciti na Mi 11 Ultra je nešto sporiji SoC koji osobno primijetim samo kod fotkanja glavnom kamerom, onda mu treba malo vremena kod prebacivanja na drugu kameru. Kad se fotka drugim kamerama onda prebacivanje ide jako brzo. Sve ostalo na tom mobu je vrhunski. MIUI na njemu radi fenomenalno, a nema top SoC.

 

Kamere su meni osobno vrh za jedan mobilni uređaj.

PR Šaomija u punom pogonu 🤭

 

 

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Furymaker kaže...
mzopg kaže...
Furymaker kaže...
Kako planiras preci na mi 11 ultra, iz kine il cekas global release?

 Čekam globalnu, mislim da stiže 23.04., ako razlika u cijeni bude prevelika onda uzmem kinesku verziju pa stavim EU ROM, nije ni to problem. Trenutno mi se ne žuri, ovaj Mi Note 10 je stvarno izvrstan mob, tako da mogu pričekati i mjesec-dva da se cijena upristoji. 

 ja sam narucivao sebi oppo find x3 pro, medjutim otkazali mi narudzbu pa rekli da moram opet, pa sam gledao jos malo i nisam siguran da li cekati global launch za mi 11 ultra il uzeti kinesku verziju il jednostavno kupiti oppo find x3 pro kako sam i mislio, iako mi ovaj obicni find x3 bolje odgovara jer mislim da ce baterija biti bolja nego na x3 pro (870 vs 888)
jel sve normalno radi kad se naruci cn rom i stavi eu rom na xiaomi mobitele? TradingShenzen djeluje kao ok kompanija za takve stvari, navodno cak i sami plate carinu sto je super

 Naruči si bolje Find X3 i nemoj se petljati s romovima....Imaš flagship s pouzdanim softverom i vrhunskim kamerama.

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Je kako da ne a odgovor upravo pisem sa Huaweia i jos jedan Huawei pored mene.
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nisam na tebe mislio, zezam se malo....😁
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

na kraju krajeva uzeo A72 preko njuskala zapakiran kupljen pred 10 dana

cisto da nastavimo slijed A50, A51...

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...

PR Šaomija u punom pogonu 🤭

Kolega "svako svoga konja hvali". 

Kod tebe je to Realme kod mene Xiaomi, po meni opravdano. Isto tako smatram i da je Realme odličan u low i medium budget segmentu, ali posebno u low-budget, ima jako dobrih uređaja za smiješne novce.

11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
RuskeGTT kaže...

na kraju krajeva uzeo A72 preko njuskala zapakiran kupljen pred 10 dana

cisto da nastavimo slijed A50, A51...

 

imam A71 i A72

 

nevjerojatno kolika je razlika u ta 2 mobitela - nikad ne bih rekao da je jedan nasljednik drugog

A72 je osjetno deblji dok A71 puno bolje lezi u ruci jer je tanji (nesto manji) i zaobljeniji

 

A72 doduse ljepse izgleda i puno je bolja mat plastika pozadi nego sjajna plastika na A71

 

btw fascinantno mi je kako A71 ima jaci SOC od A71 (Snapdragon 730 vs Snapdragon 720G) - ono wtf

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nije jaci, jaci je 720G neznatno.. malo su zeznuli nomenklaturu proceva
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
vepar kaže...

PR Šaomija u punom pogonu 🤭

Kolega "svako svoga konja hvali". 

Kod tebe je to Realme kod mene Xiaomi, po meni opravdano. Isto tako smatram i da je Realme odličan u low i medium budget segmentu, ali posebno u low-budget, ima jako dobrih uređaja za smiješne novce.

 

 

O da, Realme 6S je pravo malo cudo.

Tako fluidan mobitel ja mislim da ne postoji za manje od 1000 Kn.

Ekran mu je isto odlican i jedino je kamera tek prosjecna ali bilo bi nevjerojatno da je jos i to top.

 

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
vepar kaže...

PR Šaomija u punom pogonu 🤭

Kolega "svako svoga konja hvali". 

Kod tebe je to Realme kod mene Xiaomi, po meni opravdano. Isto tako smatram i da je Realme odličan u low i medium budget segmentu, ali posebno u low-budget, ima jako dobrih uređaja za smiješne novce.

 A gledaj, nije meni Realme fetiš. Ima tu još dobrih marki. Malo sam nekad oštar prema Šaomiju, ali samo zato što mi nekad stvarno dižu tlak 

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ocean77 kaže...
mzopg kaže...
vepar kaže...

PR Šaomija u punom pogonu 🤭

Kolega "svako svoga konja hvali". 

Kod tebe je to Realme kod mene Xiaomi, po meni opravdano. Isto tako smatram i da je Realme odličan u low i medium budget segmentu, ali posebno u low-budget, ima jako dobrih uređaja za smiješne novce.

 

 

O da, Realme 6S je pravo malo cudo.

Tako fluidan mobitel ja mislim da ne postoji za manje od 1000 Kn.

Ekran mu je isto odlican i jedino je kamera tek prosjecna ali bilo bi nevjerojatno da je jos i to top.

 

 Imamo ga veće neko vrijeme, a i materi sam ga kupio. Strašan mob. Recimo Realme 7 je po meni neisplativ, kao i Realme 7i. O 5i da i ne pričamo, potpuni promašaj. Ima tu kukolja 

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

 

Nakon Doogee X5, Redmi Note 4X i trenutno imam Redmi Note 5 Pro. Sta preporucujete kao sljedeci mobitel? Volio bih ostati u Redmi Note seriji, neznam kakva je 10tka, vjerovatno dobra za novce koje treba investirati iako sam malo citao i raspitao, kao da su povukli rucnu i nisu napravili mobitel kakav su mogli, tako da i prelazak na neku drugu Xiaomi seriju nije na odmet, pa cak i drugog proizvođača, ali mi je Xiaomi ipak nekako prirastao srcu, pa bi i ostao na njemu. 

Sto se tice specifikacija, bitno da ne steka prilikom multitaskinga, igre ne igram, ako i igram nista zahtjevno. Kamera isto ne bitna, iako sam je poceo sve vise koristiti, tako da nije na odmet da bude i bolja, ali nista presudno. Volio bih da ima i jack otvor za slusalice iako moze i bez toga, također led notifikacijsko svijetlo, i ako je moguce u razlicitim bojama ili barem jednoj. I to je u biti to, otisak prsta je standardan sada.

Nadam se da nisam previse iskomplicirao :D
 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Budžet?

Redmi note 10 je ok.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
do 2000kn, ako malo prelazi nema veze. Najgore mi je sto se nezna hoce li RN5Pro dobiti MIUI 12 nadogradnju iako je najavljeno, niti vise ime sigurnosnih azuriranja. 

 

 

12 godina
offline
Preporuka za mobitel

Molim preporuku mobitela od niže navedenih. 

Igre na mobitelu me ne zanimaju, ono što me zanima je kamera, ekran dobro čitljiv na suncu, stereo zvučnici, NFC.

0 Realme 7 pro
0 Redmi note 10 pro
5 Poco F3
3 Mi 11 lite 5G
1 Samsung Galaxy A52
0 Samsung Galaxy A52 5G
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.4.2021 15:23 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
RedHill kaže...
do 2000kn, ako malo prelazi nema veze. Najgore mi je sto se nezna hoce li RN5Pro dobiti MIUI 12 nadogradnju iako je najavljeno, niti vise ime sigurnosnih azuriranja. 

 

 

Pogledaj Poco x3 npr. Veći ekran, jači procesor od redmi note 10, bolja baterija, ips 120 hz vs. amoled na rn10.

 

Btw. Ako ti rn5 pro zadovoljava potrebe, ja ga nebi mijenjao dok ne krepa. Kakve veze ima Miui 12. Ništa spektakularno... 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice