Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.782
|
čitano: 10.872.547
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
goranmactavish kaže...

Best buy do 1500 kuna?

 u Rvatistanu:

 

Xiaomi Redmi Note 8/8T (T ima NFC)

 

od cca 1250 do 1600 kn

Ju je je? Je ju je!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vjeko333 kaže...
mzopg kaže...
vjeko333 kaže...

A da li znate da ovaj često spominjani best buy Xiaomi Mi9 Lite ima BUG. Kad imate propušteni poziv ili poruku (a nema notifikacijeke ledice), obavijest u smislu da se pojavljuje ikonica na Allways on display modu, ne radi. Radi samo za messenger i gmail. Tako da ne znate da imate propušteni poziv dok ne otključate mobitel...

Kod njega je multicolor notifikacijska ledica na stražnjici u "obliku" Xiaomi logotipa. Meni je to skroz fora. 

Nisam upoznat s Gcam, a da li je potrebno instalirati na njega? Imaju li kakva uputstva? Koja je najbolja? Nešto sam stavio s onog linka gcambrasil, kao nešto to šljaka, a da li treba kakve sistemske postavke raditi i sl

Vidi tu https://www.celsoazevedo.com/mapa-do-site/

Koja je najbolja ovisi o korisniku i uređaju, otprilike kao da pitaš koji je najbolji ROM. Nažalost ništa nije jednostavno.

 

Ja koristim ove verzije https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-parrot043/

 

Za verzije 7.1 i više ti treba Android 10, ostale rade na Android 9.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
goranmactavish kaže...

Best buy do 1500 kuna?

Xiaomi Mi 9 Lite, Xiaomi Mi A3, Redmi Note 8 Pro

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
CyberDemonVZ kaže...
goranmactavish kaže...

Best buy do 1500 kuna?

 Naši ili strani dućani?

 Svejedno, glavno da je bez poreza ukoliko je izvana ali preferiram naše dućane. Note 8T mi je najviše zapeo za oko. Ima li neki u tom cjenovnom rangu da se više isplati?

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2019 20:01 (goranmactavish).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
vjeko333 kaže...
mzopg kaže...
vjeko333 kaže...

A da li znate da ovaj često spominjani best buy Xiaomi Mi9 Lite ima BUG. Kad imate propušteni poziv ili poruku (a nema notifikacijeke ledice), obavijest u smislu da se pojavljuje ikonica na Allways on display modu, ne radi. Radi samo za messenger i gmail. Tako da ne znate da imate propušteni poziv dok ne otključate mobitel...

Kod njega je multicolor notifikacijska ledica na stražnjici u "obliku" Xiaomi logotipa. Meni je to skroz fora. 

Nisam upoznat s Gcam, a da li je potrebno instalirati na njega? Imaju li kakva uputstva? Koja je najbolja? Nešto sam stavio s onog linka gcambrasil, kao nešto to šljaka, a da li treba kakve sistemske postavke raditi i sl

Vidi tu https://www.celsoazevedo.com/mapa-do-site/

Koja je najbolja ovisi o korisniku i uređaju, otprilike kao da pitaš koji je najbolji ROM. Nažalost ništa nije jednostavno.

 

Ja koristim ove verzije https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-parrot043/

 

Za verzije 7.1 i više ti treba Android 10, ostale rade na Android 9.

 A da li mogu bilo koju od tih staviti ili postoji samo jedna koja je za Mi9 Lite? I da li mogu zeznut mob? Stavio sam neku za Mi9SE sa gcambrasil linka. Meni to nije nešto. Loše slike. Malo jesu oštrije sl onak... Vjerojatno nešto krivo radim

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozz ekipa, ubrzo mi se približava produljenje ugovora u tcom. Pa me zanima sto mi preporucujete od ova 3--4 uređaja

 Do sad sam koristio op6 cca 2ipo godi

S kojim sam iznimno zadovoljan...... Prelazak na op7 mi se ne cini kao neko Ajmo rec napredovanje dok op7 pro mi je preskup 

 

Dakle treba mi brz, fluidan mobitel s moćnijom kamerom jer volim fotkat a sigitalac mi se ne nosa svugdje

Ne igram igre. Dakle od mobitela mi je najbitna ta kamera.. Solidna baterija da i nakon godinu dana može prožvakat od jutra do navečer nekakav rad.

U tcomu mi nude ova 3 ujeđaja: Huawei p30, mate 20 pro i xiaomi mi9

Koje najbolja opcija te Dal vi imate neku drugu preporuku do cca 3000-3500

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Xiaomi ima najslabiju bateriju od ponuđenih, tako da suzi izbor na ova dva Huaweia. Koristim samo Xiaomi zadnjih 5+ godina i kod ovoga me upravo baterija odbila. Ja bi uzeo Mate 20 pro na tvom mjestu. 

Btw. nigdje ga ne vidim u ponudi. Možda bih prenio broj u HT i uzeo ga. Za koliko mjesečno ti ga nude?

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2019 10:28 (hardcoree).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Nazvali su me i ponudili na L tarifi 199 kn mi ga daju za 1450 kn jednokratno 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Od ponudjenih bez razmisljanja mate 20 pro. Iako ne kuzim ako ti njega daju za tako malo para, zasto ti ne bi OP7 pro dali za 3000 kn, za crni petak je bio 3800 u M i L tarifi, stalnom korisniku bi to sigurno islo i za manje. 

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Gdje je najbolja cijena za OnePlus 7T od 256gb?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
goranmactavish kaže...

Best buy do 1500 kuna?

Xiaomi Mi 9 Lite, Xiaomi Mi A3, Redmi Note 8 Pro

 Kupljen Xiaomi Mi A3, nadam se da nisam pogrijesio u odnosu na Note 8T. Zahvaljujem!

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2019 18:57 (goranmactavish).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
goranmactavish kaže...
mzopg kaže...
goranmactavish kaže...

Best buy do 1500 kuna?

Xiaomi Mi 9 Lite, Xiaomi Mi A3, Redmi Note 8 Pro

 Kupljen Xiaomi Mi A3, nadam se da nisam pogrijesio u odnosu na Note 8T. Zahvaljujem!

Jedino ako ti je NFC bitan. U protivnom si dobro izabrao, bolja baterija, bolja kamera, ostalo je podjednako. Možeš si staviti i GCam za još bolju kameru.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Poz. Nakon par dana razmisljanja ipak sam odlucio ici sa kompaktnim smartphone-om (5.9incha), ne igram igrice, ne slusam glazbu, bitna dakle kamera, autonomija, ekran, android i na kraju bestbuy faktor...(nema mi smisla trosit novce za nesto sto mi realno ne treba)

U dilemi sam da li preko Goldway store-a na aliexpressu uzet Xiaomi Mi 9 Se 128gb za cca 1850kn ili se protegnut do 2900-3000kn za novi Galaxy S10E ili cak rabljeni do tri mjeseca star koji ide za oko 2500kn (mozda i manje).

Dajte svoje misljenje ili mozda jos koju preporuku, A50? Ili?

Koji bi bio bestbuy kompaktni midranger?

Tnx

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Onda nema smisla da izdvajas puno love za nesto, kada ce se za godinu dana vrijednost prepoloviti, a ti razliku u performansama nebi niti primijetio..

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Jel ima redmi note 8t kakvu led notifikaciju sprijeda.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Jel ima redmi note 8t kakvu led notifikaciju sprijeda.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Chriss kaže...

Gdje je najbolja cijena za OnePlus 7T od 256gb?

A Goldway na Aliexpressu, racunaj nekih 3200-3300 s dhl dostavom da ce te izac. Sad imaju neke kupone na 8$ ako ih ima jos

 

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ddomost kaže...
Chriss kaže...

Gdje je najbolja cijena za OnePlus 7T od 256gb?

A Goldway na Aliexpressu, racunaj nekih 3200-3300 s dhl dostavom da ce te izac. Sad imaju neke kupone na 8$ ako ih ima jos

 

 Jučer sam isprobao nekih desetak komada kodova, ni jedan nije radio.

Izgleda da su istekli (ili sam jako, jako loše sreće :D )

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Chriss kaže...
vjeko333 kaže...

Ispričavam se što je oftopic. Ali koju micro sd karticu ubaciti u Xiaomi Mi9 Lite 4/64. Od 64 ili 128 gb. Neku onako da nije neki krš, al opet da nije preskupo. Treba mi uglavnom za slike. 

 Ja sam vise puta uzimao sa sincerity-a...

 

Dode za nekih 10dana u kuverti/pismu.

 

 

 

Samsung

 

Sandisk Endurance

 

 

 Naručio od sincerlty-a Samsung U3, 128 gb. 95 kn ukupno. Stiglo zs 5 dana. Nevjerojatno. 5+++++

Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Zelim mami kupiti novi mobitel. Koristi samo WhatsApp, tu i tamo procita novine i pogleda koji vídeo na YouTubeu.

 

Budet je do 1500 kuna (naravno sto jeftinije to bolje, s obzirom na njene potrebe. Ako moze za 1000 Kuna jos bolje).

 

U obzir dolaze samo hrv ducani

Battlelog:cro1911
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 11:26 (CoKsA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

bilo što od Xiaomija...

 

starija populacija je zaboravna i prva stvar - treba im čim veća baterija, tu su Xiaomiji s 4000 mAh baterijama zakon:

 

pogledaj ove:

 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9946&idPhone2=9513&idPhone3=9769

 

u sredini je malo stariji model, mogao bi biti dosta jeftiniji, oovaj lijevi sam sebi uzeo, a desni je čisti Android One, ima malo slabiju rezoluciju, ali vele da se ne primijeti, a sigurno je blagotvorno za bateriju

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
CoKsA kaže...

Zelim mami kupiti novi mobitel. Koristi samo WhatsApp, tu i tamo procita novine i pogleda koji vídeo na YouTubeu.

 

Budet je do 1500 kuna (naravno sto jeftinije to bolje, s obzirom na njene potrebe. Ako moze za 1000 Kuna jos bolje).

 

U obzir dolaze samo hrv ducani

Redmi 7 ili Redmi 8 možeš nabaviti kod nas za oko 900-950kn, za nju će biti više nego dovoljno, sve preko je bacanje novaca na nešto što ona neće koristiti.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vjeko333 kaže...

 A da li mogu bilo koju od tih staviti ili postoji samo jedna koja je za Mi9 Lite? I da li mogu zeznut mob? Stavio sam neku za Mi9SE sa gcambrasil linka. Meni to nije nešto. Loše slike. Malo jesu oštrije sl onak... Vjerojatno nešto krivo radim

Nećeš zeznuti mob, ne brini, u najgorem slučaju nećeš moći pokrenuti aplikaciju ili će se rušiti kod pokretanja.

Fotke sa GCam bi ti trebale biti osjetno bolje, pogotovo kod slabijeg osvjetljenja.

Kreni sa zadnjom verzijom za Android koji imaš.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Chriss kaže...

Gdje je najbolja cijena za OnePlus 7T od 256gb?

 za usporedbu cijena u HR imas

https://www.nabava.net

https://www.jeftinije.hr

 

Ako ces u Njemackoj

https://www.idealo.de

 

Ima i idealo za EU cijene...

 

 

Kimovil je za uporedbe kineskih trgovaca

https://www.kimovil.com/en/

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
martyzd kaže...
Poz. Nakon par dana razmisljanja ipak sam odlucio ici sa kompaktnim smartphone-om (5.9incha), ne igram igrice, ne slusam glazbu, bitna dakle kamera, autonomija, ekran, android i na kraju bestbuy faktor...(nema mi smisla trosit novce za nesto sto mi realno ne treba)

U dilemi sam da li preko Goldway store-a na aliexpressu uzet Xiaomi Mi 9 Se 128gb za cca 1850kn ili se protegnut do 2900-3000kn za novi Galaxy S10E ili cak rabljeni do tri mjeseca star koji ide za oko 2500kn (mozda i manje).

Dajte svoje misljenje ili mozda jos koju preporuku, A50? Ili?

Koji bi bio bestbuy kompaktni midranger?

Tnx

Kompaktni uređaji = lošija baterija. Mislim da si i sam odabrao dva dobra uređaja i svaki je bestbuy u svojoj kategoriji, a i nemaju previše konkurencije s obzirom da su današnji uređaji gotovo svi veći od 6".

 

Sve ti je jasno, Xiaomi Mi 9 SE je odličan uređaj za svoju cijenu, ali nema ga smisla uspoređivati sa Galaxy S10e koji je bolji u svemu osim po pitanju baterije, tu su podjednako slabi. 

Osobno rabljeni za tu cijenu nikada ne bi uzeo, previše rizika, možda ako bi došla sa garancijom i od osobe za koju znam kako je pazila mob.

 

Sad je samo pitanje želiš li kupiti 1.6 Xiaomi ili 1 Samsung. Ako ti je kamera jako bitna idi na Samsunga.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
sage kaže...
Jel ima redmi note 8t kakvu led notifikaciju sprijeda.

 Nema.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vjeko333 kaže...
Chriss kaže...
vjeko333 kaže...

Ispričavam se što je oftopic. Ali koju micro sd karticu ubaciti u Xiaomi Mi9 Lite 4/64. Od 64 ili 128 gb. Neku onako da nije neki krš, al opet da nije preskupo. Treba mi uglavnom za slike. 

 Ja sam vise puta uzimao sa sincerity-a...

 

Dode za nekih 10dana u kuverti/pismu.

 

 

 

Samsung

 

Sandisk Endurance

 

 

 Naručio od sincerlty-a Samsung U3, 128 gb. 95 kn ukupno. Stiglo zs 5 dana. Nevjerojatno. 5+++++

Je li original? Ako imaš volje odraditi test brzine sa crystaldiskmark bilo bi super.

15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ima li u Austriji neka web stranica za usporedbu cijena kao kod nas nabava.net ili idealo.de u Njemackoj
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
sage kaže...
Ima li u Austriji neka web stranica za usporedbu cijena kao kod nas nabava.net ili idealo.de u Njemackoj

 geihalzs.eu mozda ? Pod filterima ima opcija da se stavi samo Austria

15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
...
Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 22:00 (vjeko333).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice