Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.797
|
čitano: 10.878.242
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

pozdrav {#}

 

Planiram kupiti neki jeftinjak Dual SIM smartphone, a dilema je između :

 

PRESTIGIO MultiPhone PAP3540 DUO (Dual sim,3.5" HVGA 320x480 TFT, MT6575M 1 Ghz, Android 4.1, RAM 512MB + eMMC 4GB,3.2 MP+ 0.3 MP AF Flash,2000 mAh battery) White Retail

 

i

 

Gigabyte GSmart TUKU T2 Dual SIM (4.0", 800x480, Qualcomm MSM8225 Dual Core 1GHz, 4GB/512MB, Android 4.0, SDHC, 5MP/0.3MP, WiFi, BT, 3G, GPS, 1500 mAh) Black + White

 

Gigabyte je 70 ak kuna skuplji ali to mi nije bitno ako je bolji, što ovako laički na prvi pogled i izgleda??

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
buggie kaže...

pozdrav {#}

 

Planiram kupiti neki jeftinjak Dual SIM smartphone, a dilema je između :

 

PRESTIGIO MultiPhone PAP3540 DUO (Dual sim,3.5" HVGA 320x480 TFT, MT6575M 1 Ghz, Android 4.1, RAM 512MB + eMMC 4GB,3.2 MP+ 0.3 MP AF Flash,2000 mAh battery) White Retail

 

i

 

Gigabyte GSmart TUKU T2 Dual SIM (4.0", 800x480, Qualcomm MSM8225 Dual Core 1GHz, 4GB/512MB, Android 4.0, SDHC, 5MP/0.3MP, WiFi, BT, 3G, GPS, 1500 mAh) Black + White

 

Gigabyte je 70 ak kuna skuplji ali to mi nije bitno ako je bolji, što ovako laički na prvi pogled i izgleda??

 

 

uzeo bih drugog radi bolje rezolucije, veceg ekrana, bolje kamere i jos par stvari,,jedino ovaj prvi dosta bolju bateriju

Ukoliko zelite podici ratia/upload na trackerima, javite mi se na pp,VEOMA JEFTINO
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MSN kaže...
buggie kaže...

pozdrav {#}

 

Planiram kupiti neki jeftinjak Dual SIM smartphone, a dilema je između :

 

PRESTIGIO MultiPhone PAP3540 DUO (Dual sim,3.5" HVGA 320x480 TFT, MT6575M 1 Ghz, Android 4.1, RAM 512MB + eMMC 4GB,3.2 MP+ 0.3 MP AF Flash,2000 mAh battery) White Retail

 

i

 

Gigabyte GSmart TUKU T2 Dual SIM (4.0", 800x480, Qualcomm MSM8225 Dual Core 1GHz, 4GB/512MB, Android 4.0, SDHC, 5MP/0.3MP, WiFi, BT, 3G, GPS, 1500 mAh) Black + White

 

Gigabyte je 70 ak kuna skuplji ali to mi nije bitno ako je bolji, što ovako laički na prvi pogled i izgleda??

 

 

uzeo bih drugog radi bolje rezolucije, veceg ekrana, bolje kamere i jos par stvari,,jedino ovaj prvi dosta bolju bateriju

 

tako i ja razmišljam.. imao sam do sada Samsung S5570 mini i toliki su moji zahtjevi.. da li su ova oba modela u toj kategoriji, tj. malo lošiji / bolji od S. minija ?

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
buggie kaže...
MSN kaže...

 

tako i ja razmišljam.. imao sam do sada Samsung S5570 mini i toliki su moji zahtjevi.. da li su ova oba modela u toj kategoriji, tj. malo lošiji / bolji od S. minija ?

 

prvi je ko min (dobro malo je bolji od minija, makar slicni su) a drugi mob je bolji jer ima veci ekran i bolju rezoluciju pa ce ti slika izgledati ljepse :D

Ukoliko zelite podici ratia/upload na trackerima, javite mi se na pp,VEOMA JEFTINO
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2013 15:38 (MSN).
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav,zelim jedan mobitel da nije napretplatu.Znaci Best Buy do 1200kn.

Hvala. :)

Don't hate me,hate people who don't like you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Darjokooo123 kaže...

Pozdrav,zelim jedan mobitel da nije napretplatu.Znaci Best Buy do 1200kn.

Hvala. :)

Novi ili na njuškalu polovni..

Ak ćeš novoga, Huawei Y300 je dobar izbor.

Ja bi osobno tražio Galaxy S2 kao rabljeni na njuški, ako ga nađeš, naravno, dosta je jači i bolji. Sad ovisi što preferiraš.

Android zablude - http://www.bug.hr/forum/topic/mobilni-os-ovi-softver/android-zablude/185626.aspx
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ajte ljudi ako mozete pa i meni pomozite,htjeo bi uzimat sebi novi mob.pa nez koji da uzmem,lg ku990 ili sony ericsson k850?koji je bolji od ova dva?msm ne po izgledu vec...

 

 

 

 

 

 


 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Danyyy kaže...

Ajte ljudi ako mozete pa i meni pomozite,htjeo bi uzimat sebi novi mob.pa nez koji da uzmem,lg ku990 ili sony ericsson k850?koji je bolji od ova dva?msm ne po izgledu vec...

 

 

 

 

 

 


 

LG ima veći ekran i podršku za 3G (koja je, doduše, prisutna i u modelu SE k850i, za razliku od k850). Preporučio bih LG ili k850i model. Nikako k850.

13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

pozz ljudi frendica mi traži polovni smartphone do 1000 kn

može neka preporuka link u pp
hvala unaprijed ^^

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

bok!

nova sam na forumu, trebam savjet glede kupnje smartphonea:

tražim nešto slijedećih karakteristika:

kvalitetna kamera (veći otvor blende, eventualno hdr mode, super ako je bljeskalica nešto bolje od led-a, ( i naravno 5, ili 8 mp)

bitna napomena!!: da nije veći od 4inch-a, nemam duge prste, pa sa nečim većim postaje nespretno;

da ima malo značajniju autonomiju baterije;

i još kad bi bila verzija dual sim,tim bolje, ali nije uvjet

 

nisam snob glede imena, dakle može i neki manje poznati proizvođač, bitna mi je kvaliteta, design nebitan, no da je robustne izrade

(i da nije iphone, prema njima baš imam averziju)

unaprijed hvala na pomoći!

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
gox7 kaže...

bok!

nova sam na forumu, trebam savjet glede kupnje smartphonea:

tražim nešto slijedećih karakteristika:

kvalitetna kamera (veći otvor blende, eventualno hdr mode, super ako je bljeskalica nešto bolje od led-a, ( i naravno 5, ili 8 mp)

bitna napomena!!: da nije veći od 4inch-a, nemam duge prste, pa sa nečim većim postaje nespretno;

da ima malo značajniju autonomiju baterije;

i još kad bi bila verzija dual sim,tim bolje, ali nije uvjet

 

nisam snob glede imena, dakle može i neki manje poznati proizvođač, bitna mi je kvaliteta, design nebitan, no da je robustne izrade

(i da nije iphone, prema njima baš imam averziju)

unaprijed hvala na pomoći!

 

Najbolji bio bi po izdržljivosti baterije i vrlo dobre kamere prestigio 5430 (imaš recenziju moju na mob.hr) ili htc desire x, xperia p

13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav!

 

Kupujem novi mobitel za par dana (u IT) i vamo je cijena LG optimusa 4x HD  270 eura, a cijena mobitela ostalih proizvođača (samsung, apple, nokia, htc...) sa sličnim specifikacijama (mislim na cpu, ram,rezoluciju ekrana itd.) je preko 500 eura.. pa me zanima postoji li neki trik ili ...?

 

Drugi izbor su mi Lumia 820 i SGS3 mini koji su također oko 270 eura ovisno o trgovini... pa ako moze mali savjet..unaprijed hvala.

 

evo anketa da ne zaspamamo

11 optimus 4xhd
7 lumia 820
0 sgs3mini
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2013 20:10 (razorst3).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
razorst3 kaže...

Pozdrav!

 

Kupujem novi mobitel za par dana (u IT) i vamo je cijena LG optimusa 4x HD  270 eura, a cijena mobitela ostalih proizvođača (samsung, apple, nokia, htc...) sa sličnim specifikacijama (mislim na cpu, ram,rezoluciju ekrana itd.) je preko 500 eura.. pa me zanima postoji li neki trik ili ...?

 

Drugi izbor su mi Lumia 820 i SGS3 mini koji su također oko 270 eura ovisno o trgovini... pa ako moze mali savjet..unaprijed hvala.

Ako je ikako moguće probaj za te pare uzeti nexus 4 ili motorolu razr xt925

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2013 20:10 (VILLA18900).
13 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Lumia 520 za 1,2k kuna ili ima bolji izbor?

EuNE:AnakinSW,WoT: BlackRainCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Dragi svi, imam budget oko 230EUR pa tražim mobitel koji bi imao ove karakteristike pa lijepo molim za pomoć pri odabiru: 

 

BITNO:Android 4 i više4-4,5" touch ekran1GB RAM i višefizičke tipke za navigaciju ili barem za početni ekrandobra vidljivost ekrana na dnevnom svjetluizdržljiva baterijadobra kvaliteta izradedobro držanje u ruciGPSFM radio prijamnikLED lampica

 

NEBITNO:velika rezolucija ekranasnažni procesor za igranjefoto i video mogućnosti

dual sim

 

Po specifikacijama i cijeni su mi zanimljivi ovo dolje pa ako netko ima iskustva - svaki savjet dobro je došao:

Samsung Galaxy S3 Mini i8190

Samsung Galaxy Express i8730

Sony Xperia L

Samsung Galaxy Xcover 2 S7710 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
pandza94 kaže...

Lumia 520 za 1,2k kuna ili ima bolji izbor?

 

Ima! Lumia 520 za 1100kn ako si na vipu. {#}

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MartinV kaže...

Dragi svi, imam budget oko 230EUR pa tražim mobitel koji bi imao ove karakteristike pa lijepo molim za pomoć pri odabiru: 

 

BITNO:Android 4 i više4-4,5" touch ekran1GB RAM i višefizičke tipke za navigaciju ili barem za početni ekrandobra vidljivost ekrana na dnevnom svjetluizdržljiva baterijadobra kvaliteta izradedobro držanje u ruciGPSFM radio prijamnikLED lampica

 

NEBITNO:velika rezolucija ekranasnažni procesor za igranjefoto i video mogućnosti

dual sim

 

Po specifikacijama i cijeni su mi zanimljivi ovo dolje pa ako netko ima iskustva - svaki savjet dobro je došao:

Samsung Galaxy S3 Mini i8190

Samsung Galaxy Express i8730

Sony Xperia L

Samsung Galaxy Xcover 2 S7710 

Jesi li razmisljao o kineskim mobitelim o kojima se trenutno dosta govori:

230€= oko 310$

1. ako zelis riskirati(ovo riskirati mislim u slucaju da budes morao platiti porez, carina se ne placa na mobitele, ima tabela sa postotcima http://www.carina.hr/Carina/CarinskiPostupakPosta.aspx#P19) i uzeti mobitel od 310$ onda bi morao dati jos nekih 80-ak $, ovo su neki od mobitela za u cijenu:

http://www.banggood.com/IOcean-X7-Elite-5_0-Inch-Android-4_2-MTK6589T-Smart-Phone-All-Black-p-83054.html

http://www.banggood.com/UMI-X2-5_0-Inch-2G-RAM-Android-4_2-1_5GHz-MTK6589-Smart-Phone-Black-p-82940.html

http://www.banggood.com/ThL-W8S-Android-4_2-5_0-Inch-32GB-ROM-MTK6589T-Smart-Phone-Black-p-80859.html

 

2. a ako ne zelis riskirati(ostaviti dio novca za PDV i carinu) onda bi mogao dati nekih 250$, pa su ovo neki od mobitela za tu cijenu:

http://www.banggood.com/IOcean-X7-Plus-5_0-Inch-16G-ROM-Android-4_2-MTK6589T-Smart-Phone-p-80443.html

http://www.banggood.com/JIAYU-JY-G4-Basic-1G-RAM-Android-4_1-MTK6589-Android-Phone-Black-p-74523.html

http://www.pandawill.com/faea-f2-elite-smartphone-mtk6589t-50-inch-fhd-ogs-screen-android-42-nfc-otg-gyroscope-16gb-p78612.html 

http://www.pandawill.com/newman-n2-quad-core-smart-phone-47-inch-hd-ips-screen-android-40-exynos-4412-14ghz-13mp-camera-10-point-touch-p71166.html (hardver kao u Galaxy-u S3 i9300, rezolucija ista ali je bolji erkan jer je IPS, ima gorilla glass, baterija 2500mAh, RAM-a isto, 3G radi na 900/2100MHz) ja mislim da bi ti ovo bio najbolji izbor, ali opet tvoja odluka koji ces sebi uzeti i imas veoma sirok izbor sto se toga tice ako se odlucis za neki kineski mobitel

 

A u Hrvatskoj pogledaj na njuskalu LG Optimus P880 ili HTC One X za te novce puno su bolji izbor nego ovi mobiteli koje si ti naveo, iako su polovni dosta ih ima garanciju 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2013 0:33 (eagle05).
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Lumia 820 ili 8x? Molim savjete samo od onih koji su koristili oba uredaja.
iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
gamer34 kaže...
pandza94 kaže...

Lumia 520 za 1,2k kuna ili ima bolji izbor?

 

Ima! Lumia 520 za 1100kn ako si na vipu. {#}

ima i tmobile 1118 + zuta maska + suncane

ako si na t, simpa ili bonbon

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ajde molim te možeš mi dati link toga iz t-mobilea jer nemogu naći na stranici.
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Sony Xperia U vs. Samsung Galaxy Ace 2, koji bi vi kupili, s tim da racunate da je cijena ista?!? Kakava su vaša iskustva ako ste nekad koristili neki od ova dva mobitela?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Zuka kaže...

Sony Xperia U vs. Samsung Galaxy Ace 2, koji bi vi kupili, s tim da racunate da je cijena ista?!? Kakava su vaša iskustva ako ste nekad koristili neki od ova dva mobitela?

Imam samsung galaxy ace 2 i imam samo riječi hvale za njega.

 

  • Ekran

Meni je super (prije njega sam imao SG mini i razlika je nebo i zemlja)

 

Jako dobra vidljivost iz različitih kuteva.

 

Pixseli se i nevide.

 

  • Brzina

Dual-core 800 MHz CPU i 756 mb rama jedosta.

 

Nema laga u malo zahtjevnim igrama (Temple run 2, Minecraft PE itd..)

 

  • Kamera

Je dobra, 5 MP,2592x1944 pixels, Fotografije su dobre, autofocus, LED flash

720 p video je OK, nema

 

Ako te još što zanima samo se javi .

Neznam se potpisat..xDD Ako sam ti pomogao pritisni Hvala !
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2013 13:46 (IMVK).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Je li ekran ono kao plasticni(kad pritisnes prstom savije se), ili stakleni?

I jesi ikad koristio prednju kameru za skype, kakav je kvalitet?

Isto tako me zanima i brzina web browsing-a? 

 

Hvala na odgovorima :D

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Zuka kaže...

Je li ekran ono kao plasticni(kad pritisnes prstom savije se), ili stakleni?

I jesi ikad koristio prednju kameru za skype, kakav je kvalitet?

Isto tako me zanima i brzina web browsing-a? 

 

Hvala na odgovorima :D

  • Ekran se ne savija, PLS TFT

 

  • Jesam koristio sam, kvalitet je sasvim OK

 

  • Brzina web browsinga je jako dobra, ja sam zadovoljan.

{#}

 

 

Neznam se potpisat..xDD Ako sam ti pomogao pritisni Hvala !
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Del_Boy97 kaže...
ajde molim te možeš mi dati link toga iz t-mobilea jer nemogu naći na stranici.

bilo je negdje i pisalo je da je rasprodano

nemogu nac trenutno

ali ja nisam ni znao da imaju, nego sam otisao u ducan raspitat se

11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Pa jesi uocio bar i jendu manu, sitnicu?

 

Izgleda da je taj mobitel savrsen :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Zuka kaže...

Pa jesi uocio bar i jendu manu, sitnicu?

 

Izgleda da je taj mobitel savrsen :)

Jedino što kod nas nije dostupan Jelly Bean, nego ima Gingerbread

Neznam se potpisat..xDD Ako sam ti pomogao pritisni Hvala !
12 godina
protjeran
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Zuka kaže...

Sony Xperia U vs. Samsung Galaxy Ace 2, koji bi vi kupili, s tim da racunate da je cijena ista?!? Kakava su vaša iskustva ako ste nekad koristili neki od ova dva mobitela?

Nabavio sony xperia u,sto se tice osnovnoga dobar je,vrlo stabilan i nema nekih vecig lagova...Igrice i malo jace aplikacije nisam probao ali planiram i to probat pa da vidim tocno kako se nosi s tim...Inace za osnovne potrebe dobar,ne prevelik sto mi je dosta bitno,vrlo robusan,kvalitetno izraden ali nesto losiji ekran i te neke musice koje mu se znaju desit kad radis neku osnovnu radnju tipa imenik,surfanje u chromu pa se zaledi na kratko i nastavi dalje radit,neka zna nazivcirat...Baterija izdrzi 2 dana ako si povremeno na njemu,a cijeli dan ako si konstantno na njemu,bar moj...Ako planiras vise se bazirat na multimediju i zahtjevnije radnje samsung mislim da je bolji malo,ali ako ti je bitan robusniji i mobitel koji ce duze izdrzat tu je sony bolji jer kvaliteta samsunga se do sada nije pokazala nikako dobrom...Eto moj utisak,ako te nesto jos zanima u vezi sony javi pa cemo isprobat...{#}

 

TL-za zahvalu klikni hvala
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2013 16:45 (Tomo53nja).
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Prijedlog za mobitel do 2000kn? Poželjno da ima prednju kameru i blic

aadds
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Imas u edigitalu Lumia 820 na snizenju 2000kn ravno. Odlican mob za te novce prema tome da je nov iz trgovine. Naravno ima i prednju kameru i blic.
iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice