OnePlus 12

poruka: 135
|
čitano: 29.972
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: OnePlus 12
Sad nasao u Oxygen updateru da je EU rom. Al i mene cudi toliki zaostatak s azuriranjem. Koliko sam pohvatao po forumima Indija dobiva prva azuriranja, oni su im kao beta testeri. EU dobiva oko 2 tjedna nakon. A u mene 2 mjeseca fore hehe
12 godina
offline
Re: OnePlus 12
Kad sam upalio mob ponudio mi je azuriranje na 802 verziju, a koja je May security update. I nakon toga nista. A vec smo pri kraju srpnja. Znaci nesto je zapelo bilo u mom slucaju jer fali jos jedno azuriranje izmedju tj June security update. 810 verzija koju svi imaju je July tj najaktualnija
5 godina
offline
Re: OnePlus 12

Nešto je zapelo da. Ne nudi ti niti u Oxygen Updater-u ažuriranje za EU? Ovaj mjesec sve regije su dosta blizu dobile ažuriranja. EU/GLO/NA/ROW par dana. India tjedan prije.

16 godina
offline
Re: OnePlus 12
struja1911 kaže...
Kad sam upalio mob ponudio mi je azuriranje na 802 verziju, a koja je May security update. I nakon toga nista. A vec smo pri kraju srpnja. Znaci nesto je zapelo bilo u mom slucaju jer fali jos jedno azuriranje izmedju tj June security update. 810 verzija koju svi imaju je July tj najaktualnija

 Polako, doći će i do tebe, neće te update preskočit.

Mob će ti i dalje radit bez zadnjeg updatea

Ne znam kakav je bio 802, meni je odmah kod prvo paljenja bio ponuđen 810. 

12 godina
offline
Re: OnePlus 12
Azurirao sam na 810 putem Oxygen updatera.
 
1 0 hvala 0
3 mjeseca
offline
Re: OnePlus 12
Mr.Inferno kaže...

Nešto je zapelo da. Ne nudi ti niti u Oxygen Updater-u ažuriranje za EU? Ovaj mjesec sve regije su dosta blizu dobile ažuriranja. EU/GLO/NA/ROW par dana. India tjedan prije.

 Može li se bez problema prebaciti na indijsku regiju da se dobije ranije ažuiranje

5 godina
offline
Re: OnePlus 12
Witcher1 kaže...
Mr.Inferno kaže...

Nešto je zapelo da. Ne nudi ti niti u Oxygen Updater-u ažuriranje za EU? Ovaj mjesec sve regije su dosta blizu dobile ažuriranja. EU/GLO/NA/ROW par dana. India tjedan prije.

 Može li se bez problema prebaciti na indijsku regiju da se dobije ranije ažuiranje

 Ako misliš na Oxygen Updater ne.

12 godina
offline
Re: OnePlus 12
Ima li itko problema s lag-om prilikom prebacivanja aplikacija?

Primjer, koristim Youtube reVanced, upalim pjesmu i ostavim da radi u pozadini te odem npr na Firefox i pregledavam internet. Nakon što minimaliziram Firefox uđem u Youtube da promjenim pjesmu i vidim da je Youtube smrznut na početak pjesme (iako zvuk ide uredno) i nakon dvije sekunde se odmrzne i prebaci uredno na dio pjesme (tj videa) gdje bi i trebao biti.

Firefox isto kad minimaliziram pa opet uđem je 2 sekunde smrznut, tj ne odgovara na touch.

Nadam se da sam dobro opisao problem. A vidim po forumima da se puno ljudi žali na lag između aplikacija. Kako je kod vas?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
OnePlus 12

To isto se meni i na S24 događa.

To je očito do aplikacije. Ali s obzirom na što sve nudi revanced, lako oprostim taj mali glitch

Moj PC  
0 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: OnePlus 12

Poznat problem, posebno su istaknute google aplikacije.

Evo meni samo Egde na mobitelu ima taj 1-2sec lag.

12 godina
offline
OnePlus 12

Da probamo to čudo.

Inače koji app koristite, a da je univerzalno na svakom mobitelu da vam pamti lozinke, automatski popunjava itd...

Na samsungu dugo vremena koristim samsung pass ali ovdje mi očito treba neka alternativa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: OnePlus 12
Smretko kaže...

Da probamo to čudo.

Inače koji app koristite, a da je univerzalno na svakom mobitelu da vam pamti lozinke, automatski popunjava itd...

Na samsungu dugo vremena koristim samsung pass ali ovdje mi očito treba neka alternativa.

Bitwarden, čak preporuka plaćene verzije, mislim da je 10$ godišnje.

12 godina
offline
Re: OnePlus 12
Stigla 830 verzija softvera, srpanjski security patch. Na OnePlus forumu Indijci se tradicionalno žale za ovaj update na throttlanje u igricama i battery drain. Ne igram igrice pa nemam pojma jel istina ili ne, a baterija je meni osobno ok.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
OnePlus 12

Jel ima kakvih razlika izmedju 810 i 830?

To je kao security patch, al negdje citam da baterija jos vise curi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.7.2024 15:48 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
OnePlus 12

Pozdrav, zainteresiran sam za Oneplus 12 i planiram ga uzeti preko TradingShenzen jer je trenutno 16GB/512GB trenutno 687E. Kako funkcionira kupnja preko njih?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: OnePlus 12
830 je samo security patch. Iako, možda su nešto čačkali u pozadini, a da nisu naveli u changelog-u pa utječe na potrošnju baterije.
3 mjeseca
offline
Re: OnePlus 12
MasterYX kaže...

Pozdrav, zainteresiran sam za Oneplus 12 i planiram ga uzeti preko TradingShenzen jer je trenutno 16GB/512GB trenutno 687E. Kako funkcionira kupnja preko njih?

 Ako naručiš preko njih ne plaćaš ni PDV ni carinu

 

For customers in Europe, there is no customs duty on smartphones, tablets or smaller gadgets in most countries. However, customers in Europe are required to pay import sales tax that may be charged by the respective country on the ordered item. However, since we currently only offer Global Priority as a shipping method, these costs do not apply. 

 

https://tradingshenzhen.com/en/content/customs-and-duties

16 godina
offline
OnePlus 12

Napravio downgrade na 802, pa ćemo vidit, sfušali su 810 a i 830 nije niš bolji..

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.8.2024 0:26 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: OnePlus 12
Jel lag prilikom prebacivanja aplikacija prisutan i na toj verziji softvera?
16 godina
offline
OnePlus 12

Nisam primjetio neki lag.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: OnePlus 12
Ako ga na 802 stvarno nema onda cu i ja morat downgrade-at. Inace, radi se o ovome (vidi video u linku). Mene zivcira samo tako.

Doslovno hrpa postova na redditu, xda, kao i na sluzbenom Oneplus forumu, svi isti problem imaju.

https://www.reddit.com/r/OnePlus12/comments/1e69tsz/stability_and_lag_issues_after_recent_update/
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: OnePlus 12
struja1911 kaže...
Ako ga na 802 stvarno nema onda cu i ja morat downgrade-at. Inace, radi se o ovome (vidi video u linku). Mene zivcira samo tako.

Doslovno hrpa postova na redditu, xda, kao i na sluzbenom Oneplus forumu, svi isti problem imaju.

https://www.reddit.com/r/OnePlus12/comments/1e69tsz/stability_and_lag_issues_after_recent_update/

 Ako mislis da je 0% lag, onda zaboravi opcenito na android

Cak i ajfon ima s tim "problema". Tu je gugl s pixelima nemocan.

 

Mozda firmware 810 ima bolje tranzicije kod prelaska s aplikacije na aplikaciju, onak silky smooth, al tesko mi je sad to procijenit, 810 su zeznuli s dost toga, a najvise s baterijom. Vidit cemo kakav je 802, doduse, potonjeg nisam imao dugo neg sam odmah skocio na 810 a citao sam dost losih komentara o tom firmwareu, pa sam se tu zeznuo sto sam updejtal na 810 umjesto da sam ostao na 802 i cekat neki bolji update. Srecom pa postoji downgrade, a i baza firmwarea je ok, tak da svak moze odlucit koji ce firmware flesati.

12 godina
offline
Re: OnePlus 12
Mislim da me nisi najbolje razumio. Dakle, prebacivanje iz aplikacije u aplikaciju nije problem, on to odradi "ko iz puške". Problem je sto touch ne odgovara doslovno dvije sekunde kad udjes iz aplikacije u aplikaciju.

Primjer, scrollas po ajmo rec Firefox-u, ili Chromeu. Minimaliziras ga, otidjes u npr. Youtube koji ti radi u pozadini i probaj scrollat po Youtube-u. Ne mozes jer iako video radi touch je sekundu do dvije smrznut.

Vrati se potom u Chrome pa probaj opet scrollat. Opet ne mozes jer je smrznut.

Bio sam na kavi s Batman-om da mu pokazem mob i on je to odmah primjetio, navodno se to pocelo dogadjati prvo na 810 pa nastavilo na 830, tako da ti na 802 vjerovatno nemas sad taj problem pa ti zvuci ko da ja trazim dlaku u jajetu.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: OnePlus 12
struja1911 kaže...
Mislim da me nisi najbolje razumio. Dakle, prebacivanje iz aplikacije u aplikaciju nije problem, on to odradi "ko iz puške". Problem je sto touch ne odgovara doslovno dvije sekunde kad udjes iz aplikacije u aplikaciju.

Primjer, scrollas po ajmo rec Firefox-u, ili Chromeu. Minimaliziras ga, otidjes u npr. Youtube koji ti radi u pozadini i probaj scrollat po Youtube-u. Ne mozes jer iako video radi touch je sekundu do dvije smrznut.

Vrati se potom u Chrome pa probaj opet scrollat. Opet ne mozes jer je smrznut.

Bio sam na kavi s Batman-om da mu pokazem mob i on je to odmah primjetio, navodno se to pocelo dogadjati prvo na 810 pa nastavilo na 830, tako da ti na 802 vjerovatno nemas sad taj problem pa ti zvuci ko da ja trazim dlaku u jajetu.

 Hmm, cudno, da, sad vidim, vidi se to na 802, dok na 810/830 ti nisam primjetio.

12 godina
offline
Re: OnePlus 12
Eto ga, sad vidis da mi sunce nije udarilo u glavu 😁

Inace koliko sam upratio na Xda forumu jedan developer je doskocio ovom problemu putem skripte koju ubacis u sustav (al jbg to je samo za one koji imaju root) te je takodjer kontaktirao OnePlus i ponudio im pomoc u rjesavanju problema. Tako da su obecali ispraviti problem novom nadogradnjom. Sad nam samo preostaje da sacekamo i vidimo rezultat.
16 godina
offline
OnePlus 12

Nisu sve aplikacije u pitanju, kod mene je yt i vivaldi browser, tu se vidi lag.

Clear cache i data u yt, onda je ok, al kak dugo, vidit cemo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.8.2024 16:03 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: OnePlus 12
Ajd probaj i ovo molim te: napravi istu stvar s bilo kojom drugom aplikacijom, ali prvo otvori Gmail i minimaliziraj ga. Onda prijedji s te otvorene aplikacije u Gmail.

E sad javi sto se dogodilo Gmail-u. Ne, nije lag u pitanju nego jos veca glupost - u gajbu pive da ce ti se ekran totalno zacrnit.
16 godina
offline
Re: OnePlus 12
struja1911 kaže...
Ajd probaj i ovo molim te: napravi istu stvar s bilo kojom drugom aplikacijom, ali prvo otvori Gmail i minimaliziraj ga. Onda prijedji s te otvorene aplikacije u Gmail.

E sad javi sto se dogodilo Gmail-u. Ne, nije lag u pitanju nego jos veca glupost - u gajbu pive da ce ti se ekran totalno zacrnit.

 Probao sam. Gmail se nije zacrnio neg je prisutan lag. 

A jel imas kakav link, za to rjesenje? Rekao si da OP mora bit rootan, to je najmanji problem napravit, samo ak je to rjeseno.

 

5 godina
offline
OnePlus 12

Ja sam vam ponudio već potencijalno riješenje sa Phone Managerom. Neki korisnici su zahvaćeni tim problemima neki ne, čini se potpuno nasumično koja/e aplikacija/e i u kojoj mjeri. Recimo ja ih nemam sa tim lagom.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: OnePlus 12
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice