Mobitel prisluškuje?

poruka: 128
|
čitano: 31.792
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Mobitel prisluškuje?
Jučer kad sam otišao spavati stavio sam mobitel pokraj glave da me probudi ujutro. Nakon pet minuta počele su dolaziti notifikacije i onda od jedanput čujem sebe na zvučniku moba!!! Iz zvučnika dolazila je snimka otprilike pet minuta mog razgovora sa suprugom prije nego sam otišao spavati. Počeo je snimati otprilike nakon sam komentirao dokumentarac o Auschwitz-u koji smo gledali riječima da mi prije nije bilo jasno kako se zločin tih razmjera mogao dogoditi ali da će nažalost Auschwitz izgledati mila majka za ono što čeka čovječanstvo uskoro na osnovi što se radi sada i opravdava Covidom. I tako sjedim i slušam nas što smo pričali poslije toga. Ekran je bio lockan dok je "snimka" išla. Izgleda da nema tragova zapisa na storage-u. Ne instaliram aplikacije, igram istu igru godinu i pol, ne klikam na privitke ili phishing , ne surfam baš na mobu osim pročitam po koje novine tu i tamo. Virusa i malwera izgleda nema. Mobitel je Xiaomi Mi 9 Lite.
Da li jos netko ima slična iskustva u posljednje vrijeme? Sumnjam da vjerojatno Google snima sve, bar sve vezano za neke teme jer sam ja dosadan ali me je ipak netko snimao. Supruga mi je danas rekla da je prije dobivala reklame na osnovi što je pretraživala, a sada je primijetila da je dovoljno s nekim razgovarati o nečem i evo vezanih reklama. Ako niste imali slična iskustva jeste li primijetili drugo "čudno" ponašanje mobitela u zadnje vrijeme?
 
1 1 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
Hoggy kaže...
Jučer kad sam otišao spavati stavio sam mobitel pokraj glave da me probudi ujutro. Nakon pet minuta počele su dolaziti notifikacije i onda od jedanput čujem sebe na zvučniku moba!!! Iz zvučnika dolazila je snimka otprilike pet minuta mog razgovora sa suprugom prije nego sam otišao spavati. Počeo je snimati otprilike nakon sam komentirao dokumentarac o Auschwitz-u koji smo gledali riječima da mi prije nije bilo jasno kako se zločin tih razmjera mogao dogoditi ali da će nažalost Auschwitz izgledati mila majka za ono što čeka čovječanstvo uskoro na osnovi što se radi sada i opravdava Covidom. I tako sjedim i slušam nas što smo pričali poslije toga. Ekran je bio lockan dok je "snimka" išla. Izgleda da nema tragova zapisa na storage-u. Ne instaliram aplikacije, igram istu igru godinu i pol, ne klikam na privitke ili phishing , ne surfam baš na mobu osim pročitam po koje novine tu i tamo. Virusa i malwera izgleda nema. Mobitel je Xiaomi Mi 9 Lite.
Da li jos netko ima slična iskustva u posljednje vrijeme? Sumnjam da vjerojatno Google snima sve, bar sve vezano za neke teme jer sam ja dosadan ali me je ipak netko snimao. Supruga mi je danas rekla da je prije dobivala reklame na osnovi što je pretraživala, a sada je primijetila da je dovoljno s nekim razgovarati o nečem i evo vezanih reklama. Ako niste imali slična iskustva jeste li primijetili drugo "čudno" ponašanje mobitela u zadnje vrijeme?

 Od koje aplikacije ?

5 godina
offline
Mobitel prisluškuje?

Prijatelju moj, ja kada odem na tvoje napisane poruke tu na forumu nalazim samo hocete li se cijepiti protiv covida i sada ovo prisluskivanje. Nemoj me krivo shvatiti, ali ne vjerujem da si toliko bitan da itko gubi vrijeme na tvoje, pa i moje prisluskivanje. Supruga, ako je pricala, vjerojatno je i googlala. Tako sam i ja dobio silne reklame za lijek za prostatu kada sam bio u posjeti kod staroga.

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
Hoggy kaže...
Da li jos netko ima slična iskustva u posljednje vrijeme? Sumnjam da vjerojatno Google snima sve, bar sve vezano za neke teme jer sam ja dosadan ali me je ipak netko snimao. Supruga mi je danas rekla da je prije dobivala reklame na osnovi što je pretraživala, a sada je primijetila da je dovoljno s nekim razgovarati o nečem i evo vezanih reklama. Ako niste imali slična iskustva jeste li primijetili drugo "čudno" ponašanje mobitela u zadnje vrijeme?

 već sam čuo od ljudi da su primijetili da im reklame dolaze u ovisnosti o tome što su s nekim pričali, dakle nisi jedini. Ako je to točno znači da google prisluškuje korisnike. Osobno nisam primijetio, ali sasvim je moguće. 
P.S. inače se često na nekakvim povjerljivim poslovnim ili političkim sastancima telefoni ostavljaju u autu, jer je navodno moguće prisluškivati čak i ugašene uređaje. Ne znam je li to samo paranoja ali to čine ljudi koji imaju razne savjetnike za sigurnost pa valjda nije bez veze.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.4.2021 1:31 (jozef).
5 godina
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
jozef kaže...

 već sam čuo od ljudi da su primijetili da im reklame dolaze u ovisnosti o tome što su s nekim pričali, dakle nisi jedini. Ako je to točno znači da google prisluškuje korisnike. Osobno nisam primijetio, ali sasvim je moguće. 

 Nitko ne prisluskuje nikoga. AI radi svoje. AI je jako uznapredovao. Sto vise pises o sebi ili pisu o tebi, vise toga ce znati o tebi. Meni objektivno ne dolaze takve svinjarije jer me na mrezi svih mreza gotovo i nema (mislim ima, ali to je zapravo jedan sataras koji ja pokusavam i dalje kuhati). Meni dolaze gluposti tipa jel' vam se svidja ovaj video koji smo vam preporucili.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.4.2021 1:32 (SamoPitam3).
14 godina
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
SamoPitam3 kaže...
jozef kaže...

 već sam čuo od ljudi da su primijetili da im reklame dolaze u ovisnosti o tome što su s nekim pričali, dakle nisi jedini. Ako je to točno znači da google prisluškuje korisnike. Osobno nisam primijetio, ali sasvim je moguće. 

 Nitko ne prisluskuje nikoga. AI radi svoje. AI je jako uznapredovao. Sto vise pises o sebi ili pisu o tebi, vise toga ce znati o tebi. Meni objektivno ne dolaze takve svinjarije jer me na mrezi svih mreza gotovo i nema (mislim ima, ali to je zapravo jedan sataras koji ja pokusavam i dalje kuhati). Meni dolaze gluposti tipa jel' vam se svidja ovaj video koji smo vam preporucili.

  nije bitno tko (što) obrađuje informacije, bitno je da te netko ili nešto sluša bez tvog pristanka (ili možda EULA Androida i to pokriva). Ljudi tvrde da su samo pričali o nekoj temi, nisu guglali, nisu objavljivali to (utipkavali) nigdje.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
jozef kaže...
SamoPitam3 kaže...
jozef kaže...

 već sam čuo od ljudi da su primijetili da im reklame dolaze u ovisnosti o tome što su s nekim pričali, dakle nisi jedini. Ako je to točno znači da google prisluškuje korisnike. Osobno nisam primijetio, ali sasvim je moguće. 

 Nitko ne prisluskuje nikoga. AI radi svoje. AI je jako uznapredovao. Sto vise pises o sebi ili pisu o tebi, vise toga ce znati o tebi. Meni objektivno ne dolaze takve svinjarije jer me na mrezi svih mreza gotovo i nema (mislim ima, ali to je zapravo jedan sataras koji ja pokusavam i dalje kuhati). Meni dolaze gluposti tipa jel' vam se svidja ovaj video koji smo vam preporucili.

  nije bitno tko (što) obrađuje informacije, bitno je da te netko ili nešto sluša bez tvog pristanka (ili možda EULA Androida i to pokriva). Ljudi tvrde da su samo pričali o nekoj temi, nisu guglali, nisu objavljivali to (utipkavali) nigdje.

 Makni je*eni whatsapp s mobitela pa ćete možda manje pucat paranoja. Inače se njihov poslovni model zasniva na prodavanju oglasa kreiranih po tebi. Al si mislio da to što koristiš njihovu aplikaciju dobivaš dzabe?

5 godina
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
jozef kaže...

  nije bitno tko (što) obrađuje informacije, bitno je da te netko ili nešto sluša bez tvog pristanka (ili možda EULA Androida i to pokriva). Ljudi tvrde da su samo pričali o nekoj temi, nisu guglali, nisu objavljivali to (utipkavali) nigdje.

 Budimo iskreni. Ljudi pricaju gluposti i lazu. A kada si popiju tek onda nisu svjesni sto su radili. Nitko nikoga ne slusa, pogotovo ne nas. To je gubitak vremena, jer nismo bitni za nikoga. Sve to odradjuje obican AI. Zar ti stvarno vjerujes da su ljudi samo pricali, a da nisu googlali oko toga ? Kao dozivjeli su prosvjetljenje od ne znam koga, mozda samog Boga, oko neke teme ?!?!

13 godina
offline
Mobitel prisluškuje?

Ja sam isto puno puta, isto kolege na poslu zamjetili da nam najednom iskacu reklame full friško nakon što smo pričali o tome, znaju biti totalno glupe stvari koji nikad u životu ne googlam i eto ti reklama na Facebook i skoči recimo. Znači iso sam i search svoj history koji se uredno sprema da vidim da nije netko sjeo za moj pc i googlo i naravno ništa..

 

I hrpa me ljudi pitala za isto jel šta znam da im se često desi, pošto se bavim sa IT..

 

Pa više  I sam neznam ko je tu lud? 

Moj PC  
16 0 hvala 6
5 godina
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
Meni uglavnom izbacuje "Vesna, 2 km od tebe"
 
40 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Mobitel prisluškuje?

Hoggy oni te prate a ti si poseban.neo.tko su oni nezna se.crna odijela

7 godina
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
GSP kaže...

Hoggy oni te prate a ti si poseban.neo.tko su oni nezna se.crna odijela

 S tim da mu je bolje da bira plavu tabletu, bar bude žena zadovoljna 

 

(kidam nalijevo....)

 

Kruha i igala...
6 godina
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
@Samopitam3, ne moraš trolati i svima govoriti da ih se ne prisluškuje. S kojim autoritetom to govoriš? AI, ne snima sam od sebe sto govore ljudi u sobi. Dakle čuo sam snimku razgovora mene i supruge, a sam sam rekao da sam dosadan i nebitan i zadnja osoba za prisluškivanje jer kažem sto mislim bez uvijanja. Dakle ako nemaš takva iskustva ili nemaš sto reći, nemoj. To što ja ne koristim često bug forum jer nisam imao potrebe ne govori ništa vec samo da nisam trol koji svima ima nešto za reći.

@Ostali, notifikacije su došle od puno aplikacija pa i one koje sam tog dana vec kliknuo...
Hvala.
 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Mobitel prisluškuje?

Inače, google glasovni asistent ti snima cijelo vrijeme ako ga nisi isključio (probaj na otključanom ekranu držati home tipku par sekundi, pa ako se pojavi onaj mikrofon da daš naredbu onda znaš da je uključen).

A ovo kaj si čuo par minuta snimljenog razgovora, to si ziher nekaj stisnuo.

James Bond spike su gluposti, nitko nikoga ne prisluškuje jer bi to bilo malo prezahtjevno, čak i kad AI obrađuje sve - jednostavno nemreš dovoljno zaradit na takvim informacijama da bi imalo smisla.

A taman kad netko i veliča fašizam i nacizam - vau, special snowflake...

Ljudi si daju preveliku važnost, edgy klinci nikome nisu zanimljivi (osim pedofilima, ali na drugi način ).

 

Kruha i igala...
12 godina
neaktivan
offline
Mobitel prisluškuje?

Makni whatsapp i još bitnije makni facebook messenger s mobitela i rješit ćeš se problema. Uostalom prođi kroz settingse google accounta i vidi što sve trenutno dijeliš s njima. Imaš opciju za isključit mali milijon stvari

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
ivicask kaže...

Ja sam isto puno puta, isto kolege na poslu zamjetili da nam najednom iskacu reklame full friško nakon što smo pričali o tome, znaju biti totalno glupe stvari koji nikad u životu ne googlam i eto ti reklama na Facebook i skoči recimo. Znači iso sam i search svoj history koji se uredno sprema da vidim da nije netko sjeo za moj pc i googlo i naravno ništa..

 

I hrpa me ljudi pitala za isto jel šta znam da im se često desi, pošto se bavim sa IT..

 

Pa više  I sam neznam ko je tu lud? 

 Baviš se IT-em a ne znaš o ovome ništa ?

6 godina
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
@MasterOdisasteR, usput ja sam baš nedavno skinuo whatsup i prešao na telegram, a Facebook nisam nikad ni koristio.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Mobitel prisluškuje?

yup, OK Google fraza radi cijelo vrijeme. I ja sam se toga naknadno sjetio. Dakle može se reći da su korisnici "prisluškivani" po defaultu. Isplati li se njima korištenje AI da bi izvukli ključne riječi za reklame je nepoznanica, a možda rade i samo eksperimentalno ili zbog treninga pa je trošak u drugom planu. Možda treniraju AI za obavještajne službe koje se ionako muče sa slušanjem svega što mogu/trebaju čuti pa im je svako poboljšanje AI na tom području itekako dobrodošlo.
Snimljeni razgovor iz OP je možda nešto slučajno pritisnuto, a može bit i neka softverska greška pa je to uređaj sam odradio. Nije nužno povezano sa slušanjem korisnika koje smo potvrdili kao feature androida koji postoji još od verzije 5 ili 6 (Google assistant), a ista stvar je i na iphoneu (Siri).

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
Google mi je kompletno "isključen" osim maila i ništa ne djelim po postavkama. Kad su rekli da Photos prelazi u kvotu, kupio sam NAS stavio u Raid 1 i sve slike i bitni fajlovi mi se backupiraju na NAS te backup NASa na jos jedan udaljen disk. Sve radi ko svicarski sat i google mi je kompletno nepotreban tako da sam sve isključio osim maila početkom godine. Je sam zato postao "važan" tj interesantan jer ih ne trebam ? Zar trebam kupiti huawei ili linux mobitel da imam privatnost? Mislim nije da me briga tko me sluša jer nema što čuti , al iskustvo je bilo zastrašujuće.Ne mogu reci da mi sada nije palo na pamet što se može raditi čovječanstvu ako možeš ući tajno u domove, slušati što govore, mozda snimati... i imati AI koji sve obrađuje. Samo ucjenama možeš suzbiti demokraciju i natjerati ljude da rade što želiš. Ja jesam nebitan pa baš zato ako je ovo stoga globalno onda je budućnost moje (naše) djece stvarno ružna. Zato Vas pitam koliko Vas ima dojam da nas mobitel prisluškuje svakodnevno. Hvala!
 
3 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Mobitel prisluškuje?

I, jesi probao dugi pritisak na home tipku?

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Mobitel prisluškuje?

Uvjerio sam se puno puta da prisluskuje zasigurno. Npr spomenem nesto na rucku s kolegama - nesto full specificno sto NIKAD nisam googlao niti imao ikakvu vezu s time, i dodem gore u ured i odmah oglas za to - koji mi nikad prije nije prikazan.

 

Ista stvar, jednom sam konkretno spomenuo u sali, pazi sad, da zelim uciti macevanje... i za koji sat izlazi mi faking ad za klub za macevanje u kvartu. Vise puta su mi se dogodile slicne, ful specificne stvari koje jednostavno ne mogu biti slucajnost. Sad je samo pitanje dal je do googlea stvar, ili do facebooka, ili do xiaomija tj Kine.

 

Either way, nije me posebno briga, dovoljno sam nebitan da se ne moram puno opterecivati oko tih stvari...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
8 0 hvala 3
8 godina
protjeran
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
Hoggy kaže...
Zar trebam kupiti huawei ili linux mobitel da imam privatnost? 

imas xiaomija i mislis da je huawei bolji sto se tice privatnosti? znas kako kazu, "s konja na magarca", samo sto bi u ovom slucaju to bilo "s magarca na kozu"...

zanimljivost 1

zanimljivost 2

zanimljivost 3

12 godina
neaktivan
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
Hoggy kaže...
Google mi je kompletno "isključen" osim maila i ništa ne djelim po postavkama. Kad su rekli da Photos prelazi u kvotu, kupio sam NAS stavio u Raid 1 i sve slike i bitni fajlovi mi se backupiraju na NAS te backup NASa na jos jedan udaljen disk. Sve radi ko svicarski sat i google mi je kompletno nepotreban tako da sam sve isključio osim maila početkom godine. Je sam zato postao "važan" tj interesantan jer ih ne trebam ? Zar trebam kupiti huawei ili linux mobitel da imam privatnost? Mislim nije da me briga tko me sluša jer nema što čuti , al iskustvo je bilo zastrašujuće.Ne mogu reci da mi sada nije palo na pamet što se može raditi čovječanstvu ako možeš ući tajno u domove, slušati što govore, mozda snimati... i imati AI koji sve obrađuje. Samo ucjenama možeš suzbiti demokraciju i natjerati ljude da rade što želiš. Ja jesam nebitan pa baš zato ako je ovo stoga globalno onda je budućnost moje (naše) djece stvarno ružna. Zato Vas pitam koliko Vas ima dojam da nas mobitel prisluškuje svakodnevno. Hvala!

Ne treba te to zabrinjavat. Tebi je najpametnije dad popiješ nešto za smirenje ili prošetaš u prirodi. Realno "oni" (koga ti sad dozivljavas pod oni nemam pojma) mogu što hoće ali resurse trošit na tebe sigurno ne žele, to zapamti. Uostalom sto se tice tvog razmisljanja ti si ograničen samo na mobitel, a o providerima i ostalim stvrima nitko ne priča. Uostalom AI o kojem ti pričaš ne postoji. Danas se svašta zove AI i svak svašta zove AI.

Jedino što "oni" hoće od tebe je prodaja reklami i optimizacija sadrzaja koji ti se prikazuje pri browsanju, jer to mogu nekome naplatit. Ništa više, ništa manje.

6 godina
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
@fer-de-lance, koristim gestures tako se google pali povlačenjem donjeg desnog ruba ekrana gore. Google asistent je isključen. Donji rub zasvijetli u bojama asistenta ali ostane ugašen.
15 godina
offline
Mobitel prisluškuje?

Osobno sumnjam da mobiteli potajno snimaju razgovore. Obrada ljudskog jezika je na razini samo za velike jezike, a hrvatski je još u povojima.

Većina anegdota gdje ljude mobitel "čuje" pa onda im se plasira reklama su rezultat selektivnog opažanja (npr kada naučite novu riječ i onda ju svugdje čujete) i uznapredovalih algoritama predviđanja interesa.

 

Što se tiče op-a, moguće je da je fat fingerao snimanje, pa naknadno i reprodukciju.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.4.2021 11:53 (Dojitza).
 
2 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
Hoggy kaže...
@fer-de-lance, koristim gestures tako se google pali povlačenjem donjeg desnog ruba ekrana gore. Google asistent je isključen. Donji rub zasvijetli u bojama asistenta ali ostane ugašen.

 Jesi mozda nekad davno imao winows phone? Bio je jedan ovdje koji je vidio reklame na andoridu koje niko nije vidio i nije mogao spavati zbog njih....

7 godina
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
Hoggy kaže...
@fer-de-lance, koristim gestures tako se google pali povlačenjem donjeg desnog ruba ekrana gore. Google asistent je isključen. Donji rub zasvijetli u bojama asistenta ali ostane ugašen.

 Otvori https://history.google.com/history/audio i pogledaj.

Ako tu nema ništa onda je neka druga aplikacija, osim ako je ovo kaj je kolega Posmatrač napisao (nadam se da nije, u tom slučaju bolje potraži stručnu pomoć, jer ti se kvaliteta života bude naglo srozala i razvio budeš teži oblik psihoze).

 

Kruha i igala...
6 godina
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
@fer-de-lance, kaže your web and app activity is off što sam i znao. Koliko znam vjerojatno sam zadnji koji će psihički oboliti naročito od paranoje. Ali hvala na komentaru. Na tvom mjestu vjerojatno bi i sam isto rekao. U selu mog oca još je bila stara tradicija. Ženilo se i udavalo ne za novac nego samo ako u obitelji ne postoji tradicija psihičkih i drugih bolesti.Mi pa i ja smo to zaboravili ali meni je koristilo. Nisam više mlad, al doktora ne bi vidio da nisam slomio ruku i nogu. Tabletu u životu nisam popio za ništa, temperaturu sam imao jednom u životu dva dana. A nisam više mlad. Stojim čvrsto na zemlji i ponekad zahvalim dobrim genima i dragom Bogu. Od pameti živim (prodajem znanje) prilično dobro, a u životu nikom nisam ni kunu uzeo. Samo dao.
10 godina
offline
Mobitel prisluškuje?

Na ovakvu temu samo ovo  reći

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Moj PC  
1 4 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Mobitel prisluškuje?
Ček mobitel (Google? ) te snima, što je tehnički moguće

A onda te Google još i trola.

To su dve radnje.

Što ti misliš zašto?
1. upozorava te da ne trkeljaš gluposti. A koliko vidimo neuspješno.
2. Imaju bug u softveru. Pa se snimka slučajno odvrtila ponovo.

U svakom slučaju Google je tu u tvojoj priči dost nesposobna korporacija,
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.4.2021 14:15 (ccc2002).
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice