"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.318
|
čitano: 5.740.032
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Vidim da se gore pljucka po xiaomi 6A, sta mu konkretno fali? Trazim neki jeftini a solidan xiaomi do 900kn.. ako 6A ne valja, onda cu vjerojatno na 4..
12 godina
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Zato što je korak unazad naspram prošle generacije. Pogledaj isti note 4, zapeo na 6.0.1 verzija sa mtk. Sa sd625 em radi bolje em ima 7.1, a postoji i custom rom na 8.1 jer je podrška ogromna. 900kn je bacanje love za taj 6A.

Gdje kupuješ i kako plaćaš?

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Hvala, nisam odma skuzio mediatek, necu mediatek niposto :)

Svejedno mi je odakle i kako.. mozda kod nas cisto radi brzine dostave.. redmi 5?
5 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
minarelli kaže...
maks0806 kaže...

Mi A2 lite ili redmi note 5 izvana koji je brži.

 Gledam malo taj Note 5 i redmi 5 plus, dva ista moba samo kaj jedan ima SD625 drugi SD636, na xda forumu našo neš da kao 5 plus posle updatea počne žderat bateriju nenormalno. Na našem forumu ne nalazim ništa u vezi toga pa sad neznam kaj napravit. Nemrem vjerovat da niko ne otvara teme o pojedinim mobitelima i piše iskustva da se ljudi lakše mogu odlučit koji uzet.

 

Edit: ma ništa od xiaomija, uzimam G6 Play

 Nije 5+ počeo žderati bateriju nego koliko sam vidio sada se (nakon update na 10) automatski boosta u igricama. U ranijoj verziji se to moralo ručno namjestiti. Po defaultu je bilo ugašeno.

Inače, u normalnom radu, radi kao i prije. Odnosno, nisam primjetio razliku. Eto samo da nadopišem.

5 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Što mislite o novom Cubot X18 plus?

Općenito, zanima me postoji li šansa da aplikacije tipa mbankinga lošije rade na "kineskim" mobitelima?

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.10.2018 13:55 (sia).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Da, kineski su mobiteli predviđeni za kineske banke... zato ima problema s našim bankarskim aplikacijama... pogotovo je teško čitati bankovne izvode na kineskom.
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
definho kaže...

sto trenutno uzeti do 1000 KN?

 Xiaomi redmi 5, redmi note 4 ili Meizu M6 note od kineza...

Pucaaaajjjj :)
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav ekipa,

 

da li netko od Vas ima Xiaomi Redmi Note 6 Pro? Iskustva? Razmišljam da si ga kupim pa..

 

https://m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_6_pro-9333.php

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Miki_16 kaže...

Pozdrav ekipa,

 

da li netko od Vas ima Xiaomi Redmi Note 6 Pro? Iskustva? 

 

 note 6 pro je tek nedavno izasao, tak' da jedva ima i recenzija...

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mcf kaže...
Vidim da se gore pljucka po xiaomi 6A,sta mu konkretno fali?Trazim neki jeftini a solidan xiaomi do 900kn.. ako 6A ne valja, onda cu vjerojatno na 4..

Ma jok normalno da ne valja, osim kaj je to najbolji najeftiniji mob bez ikakve konkurencije.Znaš kak se kaže, bitni su detalji pa ako je tu sve čisto eto kupi pa nema frke.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/xiaomi-predstavio-mobitele-redmi-6-redmi-6a/259331.aspx?page=0&jumpto=5686940&sort=asc&view=flat

maks0806 kaže...

Zato što je korak unazad naspram prošle generacije. Pogledaj isti note 4, zapeo na 6.0.1 verzija sa mtk. Sa sd625 em radi bolje em ima 7.1, a postoji icustom rom na 8.1 jer je podrška ogromna.900kn je bacanje love za taj 6A.

Gdje kupuješ i kako plaćaš?

Šta ti uopče uspoređuješ, jer ako je Redmi 6A pa on ima Android 8.1 dakle nema frke.Pa nije valjda Android 8.1 lošiji od 7.1, uostalom pa večina korisnika uopče ne koristi nikakve custom rom-ove.Dakle defotne mob postavke, i nikakvo dodatno prčkanje ili kemijanje kaj drugo.

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_6a-9217.php

 

Mediatek SoC tu nema problema, ili zapravo je dosta neočekivano da takav najeftini mob ima novi 12nm SoC.

 

Pogleč kaj je Samsung nagural u nove modele, dakle stari SoC vs najeftiniji Xiaomi model koji koristi novi 12nm SoC.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/samsung-galaxy-j4-j6-uskoro-prodaji/262975.aspx?page=0&jumpto=5748093&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.10.2018 17:37 (rambox).
5 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nije mi problem čitati izvode na kineskom. Ide mi to.

 

Što sam krivo pitala?

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

nisi krivo nego glupo pitala.

 

kakve ima veze što je mobitel iz kine da mu ne bi radila neka aplikacija?

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.10.2018 19:20 (mile59).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mile59 kaže...

nisi krivo nego glupo pitala.

 

kakve ima veze što je mobitel iz kine da mu ne bi radila neka aplikacija?

 Naišla sam na takve postove, da su neke aplikacije usporenije na tim mobitelima. Ne razumijem se u to, zato i pitam.

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Očito se i ti koji pišu takve postove ne razumiju - koristim mobilne aplikacije na kineskim mobitelima od 2013. g. i nikad nikakvih problema, čak i kad sam imao kineza s NFC-om negdje 2015./2016. najnormalnije je radilo beskontaktno plaćanje i to na root-anom custom ROM-u. Ako ima problema, to može biti do same bankovne aplikacije koja prepozna neku modifikaciju (na bilo kojem mobitelu) pa ga onda ograniči ili aplikacija odbija raditi. 

16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Devojka ništa nije pogrešila, bilo je situacija da pojedine aplikacije (pogotovo bankarske) ne rade uopšte na kineskim uređajima (čak i na Xiaomiju), verovatno zato što su negde sadržale određeni whitelist proizvođača na kome nije bilo onih "egzotičnijih". Takođe je bilo slučajeva da rade ili ne rade u zavisnosti od prisustva roota i drugih stvari. Meni iz istih razloga nije radila ni stara aplikacija kablovskog operatera (oni su se bojali da zli kineski telefoni mogu snimati sadržaj ekrana i kršiti njihova sveta autorska prava).

 

Srećom, situacija se u poslednjih godinu dana drastično popravila i trenutno nisam svestan niti jedne aplikacije sa takvim ograničenjima, i kada se povede priča na tu temu, korisnici listom prijavljuju da im sve radi. 

 

BTW, svrha jednog ovakvog foruma je, između ostalog, i to da manje iskusni korisnici mogu postaviti bilo kakvo, pa i početničko pitanje, i da se razbije poneki mit. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.10.2018 13:41 (Ivan(4)).
Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

posto sam gledao i odlucio dati nesto malo vise love, trenutno sam u dilemi izmedu sljedeca dva moba, ako tko ima komentara slobodno napise, a radi se o:

 

Xiaomi Mi A2 Lite 3GB/32GB

i

ZTE Nubia Z17 Lite

 

 

5 Xiaomi Mi A2 Lite 3GB/32GB
6 ZTE Nubia Z17 Lite
Anything that can be connected, will be connected.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Izmedu ta dva bolje uzeti Xiaomi makar po meni bolje dati jos malo i uzeti redmi note 5.

Ako ces uzimati lite bolje uzeti verziju 4/64gb

 

Evo i kupona za mia2 lite 4/64gb (18eur)  U762PA21 sa kuponom ispada 182eur.

 

Kupon na redmi note 5 10Eur : N59I5CAR 189eur 4/64gb puno bolja kupovina od mia2 lite a skulji minimalno, ako ne mozes uzeti 4/64 imas jos gold verziju 3/32 sa kuponom te ispada 170eur

 

 

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
protjeran
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Iz kojeg razloga su svi protiv nubie ...vče sam htio kupit ali uvjek svi viču da je xiaomi bolji izbor... po čemu točno ...ne razumijem... po cjeni nubie od 150 evra ja nevidim nijedan xiaomi da je bolji po ničemu... molim objasnite mi

Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Nema šanse da bi u 2018. uzeo smartphone sa SoC-om na 28nm, koju ta Nubia ima. Isto tako zaboravi na ikakvu podršku pokraj Android One uređaja. Ta Nubia je zbog toga za mene dosta lošiji odabir od navedenog Xiaomi
Moj PC  
6 1 hvala 2
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zuper kaže...
Nema šanse da bi u 2018. uzeo smartphone sa SoC-om na 28nm, koju ta Nubia ima. Isto tako zaboravi na ikakvu podršku pokraj Android One uređaja. Ta Nubia je zbog toga za mene dosta lošiji odabir od navedenog Xiaomi

 upravo to me i odbija, negdje sam vidio komentare na los support od ZTE-a i nisam bio siguran za taj SoC tako da Nubia ispada iz trke

 

Patrick_cro kaže...

Izmedu ta dva bolje uzeti Xiaomi makar po meni bolje dati jos malo i uzeti redmi note 5.

Ako ces uzimati lite bolje uzeti verziju 4/64gb

 

Evo i kupona za mia2 lite 4/64gb (18eur)  U762PA21 sa kuponom ispada 182eur.

 

Kupon na redmi note 5 10Eur : N59I5CAR 189eur 4/64gb puno bolja kupovina od mia2 lite a skulji minimalno, ako ne mozes uzeti 4/64 imas jos gold verziju 3/32 sa kuponom te ispada 170eur

 kakva je situacija s kamerama i software-om, koliko vidim Note 5 nije Android One? kod A2 Lite me privlaci dizajn i manji ekran, ako je kamera na Note 5 puno bolja onda mi je sigurno isplativije.

Anything that can be connected, will be connected.
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.10.2018 19:24 (definho).
9 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Može preporuka moba do 500kn max 600, za stariju osobu? Znaci koristiti ce se za zvanje I poruke te ponekad za surfanje

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ima verzija A2 lite 4/32 i bila je nekih 10$ skuplja od 3/32 na GW.
Sat fan
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ima verzija A2 lite 4/32 i bila je nekih 10$ skuplja od 3/32 na GW.
Sat fan
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Gledam frendici mob i ono tako reć 'dvoumim se i ne dvoumim se.'

Ja imam RN5 Pro, pa samo njega prepuručujem. Mob je stvarno zvijer.

Zanima me vaše mišljenje 

13 Xiaomi Redmi Note 5 Pro
1 Xiaomi Redmi 6 Pro
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Danas mi je na mobitel stigla SMS poruka od Uknown Sender i tekst poruke je bio Uknown Message.

Malo sam se pribojavao uopće otvoriti to, ali svejedno jesam, a onda mi se samo otvorio moj SMS meni (tamo gdje su sve poruke), dok ove misteriozne poruke nije bilo...

 

SZK kaže da nijedna poruka nije prošla kroz njihov sustav u tom periodu - o čemu se onda zapravo radi??!

 

Riješeno: Osoba koja mi je poslala poruku mi je i pokazala poslanu poruku, tu misterioznu koju sam "dobio, a nisam dobio", a koja "nije prošla kroz sustav mog operatera". Baš zanimljivo...

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.10.2018 2:12 (justbob).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
megan2711 kaže...

Gledam frendici mob i ono tako reć 'dvoumim se i ne dvoumim se.'

Ja imam RN5 Pro, pa samo njega prepuručujem. Mob je stvarno zvijer.

Zanima me vaše mišljenje 

 Po meni bolje rn 5 jer nema tu glupost od notcha a portret selfije mozes svejedno slikati prednjom iako nema duplu kameru naprijed.. tak da sa rn 6 ne dobijes nikakav upgrade, samo taj notch zbog kojeg neces vidjet ikone obavijesti u status baru normalno 

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
polymer1234 kaže...

Može preporuka moba do 500kn max 600, za stariju osobu? Znaci koristiti ce se za zvanje I poruke te ponekad za surfanje

Eto može ovaj Vivax, ipak je to Kinez sa Hrvatskom naljepnicom ili domačim brendom.Pretpostavljam da kupuješ u Hrvatskoj, ali i opčenito u tom cjenovnom rangu vrlo je teško nač mob koji ima ove dvije tehnikalije.Za tu lovu ja nisam našel niti jedan mob koji ima jednu i drugu tehnikaliju.

 

Vivax je ok za tu lovu, ili neusporedivo bolji od domačih Kineza Noa smeče mobitela za istu lovu.Pošto je to mob za stariju osobu(slabiji vid), eto Vivax ima vrlo dobar i svjetli zaslon za prilično malo love.Baterija je vrlo lako izmjenjiva, dakle kad se potroši bit če lako dostupnih djelova i nema frke.Vivax ima SoC sa ARM Cortex A53 CPU jezgrama, i to je najbitnije ili danas u 2018 godini bože me sačuvaj žutanjaka.

 

https://www.nabava.net/mobiteli/vivax-fun-s20-cijena-50-8gb-android-58804931

 

http://www.racunalo.com/vivax-fun-s20-recenzija-ultra-jeftini-smartfon-s-podrskom-za-4g-lte/

 

https://www.notebookcheck.net/Mediatek-MT6737-SoC-Benchmarks-and-Specs.178416.0.html

 

- barem 2GB radne memorije

 

- bilo koji SoC sa Quad Core ARM Cortex A53 cpu jezgrama

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/xiaomi-predstavio-mobitele-redmi-6-redmi-6a/259331.aspx?page=0&jumpto=5686940&sort=asc&view=flat

 

U praksi je najbitnije ovo, puno češ više osjetit probleme od preslabog procesora nego od eventualnog manjka radne memorije.Velika večina mobova u tom cjenovnom rangu, oni imaju SoC-eve sa starim i šepavim ARM Cortex A7 CPU jezgrama ili CPU arhitekturom=znatno niže CPU performanse.

 

Eto nekoliko modela mobova sa žutanjak procesorima, i kao obično jaki brend LG model je največe i najskuplje govno.

 

https://neutrinomobile.hr/cubot-r9-2gb-16gb-dual-starry-blue.html


https://neutrinomobile.hr/blackview-a7-dual-gold.html


https://neutrinomobile.hr/lg-k4-m160-2017-8gb-titan.html


https://neutrinomobile.hr/ulefone-s7-8gb-dual-blue.html

 

https://www.mall.hr/mobilni-telefoni/wiko-gsm-telefon-sunny-2-plus-zlatni?tab=parameters

 

http://www.meanit.hr/proizvod/339/meanIT-Smartphone-C12---sivi

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.10.2018 13:37 (rambox).
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Za 500-600kn gledaj njusku, ima pun klinac redmi modela kiji su bolji od ovih srotova sta se nude u ducanu kod nas.

I da redmi6a je promasaj po toj cijeni, vec sam naveo gore u postu zasto, samo treba procitati.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav raja. Imam Xiaomi Mi Max 3 i koliko vidim imam neki fake global rom ili tako barem citam po forumim, i ima problema sa pozivima. Pa me zanima jel ima itko iskustva sa time kako bi da prebacim se na mozda kineski rom koji nema problema sa pozivim i to da mi objasni u pm, bio bi itekako zahvalan, da ne bi zbrikao mob

Stelena
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Imaš ovdje zasebnu temu za Max 3 pa ćeš tamo vjerojatnije naći odgovore na pitanja, a preporučam i XDA Max 3 thread jer ima dosta toga što imaš za čitati u svojoj situaciji (paziti na antirollback verzije i sl.). Ovako ugrubo, da, najbolje i najlakše ti se prebaciti na kineski ROM jer na njemu sve radi normalno za razliku od ovog koji imaš...

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice