Google Pixel 7/Pro

poruka: 298
|
čitano: 142.220
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Google Pixel 7/Pro

Predstavljeni novi pixeli serije 7..

https://www.gsmarena.com/pixel_7_and_7_pro_unveiled_with_tensor_g2_and_camera_improvements_same_prices_as_before-news-56068.php

 

Onak na prvu, zanimljiv je ovaj Pixel 7, navodno bi trebao bit dost bolji od P6, a kolko sam vidio, fotić dost hvale kao i sam video koji stoji uz bok ajfonu 14pro..

 

 

Moj PC  
1 1 hvala 0
5 godina
offline
Google Pixel 7/Pro

Golicaju me ove besplatne slusalice Buds Pro uz Pixel 7. Da li to stvarno vrijedi oko 200 EUR da li se isplati uzeti. Trebaju mi nekakve slusalice

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
Bitno je samo da li će modem u ovom modelu biti bolji od onoga u 6-ici. Ekipa kaže da je zbog modema to bio najgori telefon do sada. Loša konekcija, pucanje veze. 7-ica će imati novi Samsungov modem. Da li je bolji, testovi će pokazati
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Google Pixel 7/Pro

Dal prek njemačkog GS šalju pixel u HR?

 

Vidim da ima ponuđeno za birat države, al i dalje stoji kod odabira HR, DE..

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Google Pixel 7/Pro

Mislim da je najbolja solucija amazon.de - imaju istu cijenu, istu promociju za buds ili sat i shipping je 10€ - sve legitimno :)

jedino ne znam salju li odmah promo proizvod ili ga treba claimati, mozda izmisle nesto pa ne zele poslati - ali opet je kupljeno preko amazona, koji mora stati iza tog haha

 

ovo pise u uvjetima: Participants must provide a delivery address in Germany

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.10.2022 18:42 (Tvkreten).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Google Pixel 7/Pro

Google Tensor SoC vs Google Tensor G2 SoC u Google Pixel 7 mobovima.

 

- novija verzija ARM Cortex A78 CPU

 

- novija verzija ARM Mali G710 GPU

 

 
 

 

To su najbitnije hardverske SoC razlike, a okviran napredak u SoC performansama vidimo na dolnjem linku.

 

https://www.androidauthority.com/google-tensor-g2-benchmark-test-3219452/

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
Tvkreten kaže...

Mislim da je najbolja solucija amazon.de - imaju istu cijenu, istu promociju za buds ili sat i shipping je 10€ - sve legitimno :)

jedino ne znam salju li odmah promo proizvod ili ga treba claimati, mozda izmisle nesto pa ne zele poslati - ali opet je kupljeno preko amazona, koji mora stati iza tog haha

 

ovo pise u uvjetima: Participants must provide a delivery address in Germany

 Uzeo danas pa ce mo vidit jer mogu frendu u njemackoj uvalit sat da mi reshippa.

6 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
Je netko naručio s Google store? Kako je prošlo?
 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
Tensor G2 se pregrijava prilikom snimanja videa i videopoziva 😔
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Google Pixel 7/Pro

Naručio prije 2 dana Pixel 7 danas isporučen sestri, sad prebaciti iz Beča za BiH :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
Imam Oneplus 8 Pro. Se isplati preci na Pixel 7 (ne pro)?
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
malina22 kaže...

Naručio prije 2 dana Pixel 7 danas isporučen sestri, sad prebaciti iz Beča za BiH :)

Koliko je trebalo od trenutka naručivanja do slanja s njihove strane, ja sam naručio jučer pa se ništa ne mrda sa skladišta, nekako sam očekiva da će danas pisati shipped..

15 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
Slav_224 kaže...
Tensor G2 se pregrijava prilikom snimanja videa i videopoziva 😔

Pratim manje vise sve relevantnije izvore i nitko dosad nista slicno nije spomenuo. Ako vec pises ovako nesto, izvoli stavit i izvor.

14 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
Ima li kakvih komentara vezano za modem. Navodno je 6.ica imala dosta loš modem odnosno signal.
XDA javlja da PRO ima "problem" s ekranom kad si vani na svjetlosti. Zbog toga troši previše wata i baterija krepaje brže. Valjda se svjetlina ekrana poveća i to utječe na trajanje baterije. Navodno Pixel 7 sa 90Hz ekranom nema tih problema
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Google Pixel 7/Pro

Zasjeo na vrh Dxomark liste. Izgleda obečavajuće, ali čekam još malo kakvih sve problema ima/nema tj. dal se lako riješe updateom.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Google Pixel 7/Pro

Kamera je prosjecna, ono sto ja vidim iz fotki na DxO ne izgleda nista posebno dobro, cisti prosjek.

I dalje je tu preizostravanje sto rezultira za moj ukus losim IQ.

Preizostravanje je karakteristika svih Pixela pa cak i 2XL kojega sam imao dok je bio aktualan i njegova kamera mi se nije svidjala zbog toga.

Sta rec na ovo dolje, pa to moj P30 odradi bez greske.

 

Ja se nikako nebi vodio rang listom DxO da mob biram isključivo prema kameri.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.10.2022 10:11 (ocean77).
 
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
Mark's Tech kanal na yt, u dva videa spominje pregrijavanje 😉
14 godina
offline
Google Pixel 7/Pro

Well, a baš sam se ponadao da imam dostojnog nasljednika za p40pro konačno. No, izgleda kita opet🙄. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Google Pixel 7/Pro

Pregrevanje nije pomenuto ni u jednom testu koji sam ja video. Doduše, uglavnom su toplotu testirali igranjem i sintetičkim benchmarcima, ali su svi testirali i video i nisu pomenuli da su naišli na probleme.

 

Modem je po svemu sudeći dosta bolji, to jest barem je utisak da na ovom modelu nije problematičan.

 

Što se kamere tiče, glavni napredak je na polju videa, što je do sada bila slaba tačka, i deluje da je primetan. Kvalitet fotografija je uporediv sa prethodnim modelom. Kao napredak se uglavnom ističe glatka integracija stražnjih kamera kod korišćenja zuma i dobar učinak "AI" obrade - izoštravanje slika kod preduge ekspozicije (iako se uglavnom ističe da novi Pixeli uglavnom koriste vrlo kratke ekspozicije), automatsko okidanje dve stražnje kamere odjednom i pravljenje kompozita koristeći informacije sa obe kako bi se dobila kvalitetnija slika i vrlo dobra dorada digitalno zumiranih fotografija (rezultati koje sam video su zaista pristojni, u nekim situacijama i više od toga).

 

Iskreno, meni su ovo možda najinteresantniji modeli na tržištu, i po "pametnim" mogućnostima sa kojima dolaze (call screening, prikazivanje menija sa opcijama kod razgovora sa "robotima", prepoznavanje govora, koje deluje vrlo precizno, sa dobrom interpunkcijom i automatskim obeležavanjem različitih sagovornika, iako sumnjam da radi tako dobro kod nas), i po dizajnu, iako mi se vizualno više dopadala prethodna varijanta vizira. Naravno, slično je važilo i za prošlu verziju, ali je ona imala previše mušica, no čini mi se da je ova generacija dosta bolja po tom pitanju.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
love2ml86 kaže...
malina22 kaže...

Naručio prije 2 dana Pixel 7 danas isporučen sestri, sad prebaciti iz Beča za BiH :)

Koliko je trebalo od trenutka naručivanja do slanja s njihove strane, ja sam naručio jučer pa se ništa ne mrda sa skladišta, nekako sam očekiva da će danas pisati shipped..

 Pa juče je krenula isporuka, 11 sam naručio naveče i juče je zvanično isporuka krenula, ja sam preko Amazona naručio.

12 godina
neaktivan
offline
Google Pixel 7/Pro

Kao i sve drugo, nije dobro uzimati stvari koje su tek izašle, nikad se nezna da li je hit ili miss. Pametan kakav jesam, nisam poslušao svoj savjet, pa sam upravo naručio P7, da isprobam i Google. Nadam se samo da modem bude bio ok i to je to.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
Memhis kaže...

Kao i sve drugo, nije dobro uzimati stvari koje su tek izašle, nikad se nezna da li je hit ili miss. Pametan kakav jesam, nisam poslušao svoj savjet, pa sam upravo naručio P7, da isprobam i Google. Nadam se samo da modem bude bio ok i to je to.

Slazem se, no s druge strane, ipak je to Google. Sa Pixel 6icom su se opekli i bilo je za ocekivati da ce 7ica biti zaokruzeniji model, tim vise sto su ju najavili svega nekoliko mjeseci poslije izlaska 6ice.

 

Ono sto je za mene bilo odlucujuce je to sto su dali dobru trade-in mogucnost + Pixel Watch kao poklon. Konkretno u mom slucaju:

- Dao sam svoj S20+ i dobio 320€ nazad

- Dobio Pixel Watch LTE u vrijednosti od 429€

- Dobio 90€ Google Store kredita

 

i u teoriji za 55€ presao sa S20+ na P7P. Iz te perspektive mislim da se rizik isplati(o), ali o tom - potom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.10.2022 15:13 (Knez_007).
12 godina
online
Google Pixel 7/Pro

Za koliko mislite da se može prodati LTE sat; ja očekujem nekih 250€.

Razmišljam ozbiljno o kupnji 7P. 

Dakle, može se uzet s Amazona(.de) i poslati mob na HRV adresu, a poklon ide na DE adresu?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
Kako ste im poslali svoj s20+ s obzirom da je problem i s dostavom za Hrvatsku...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
KiX777 kaže...

Za koliko mislite da se može prodati LTE sat; ja očekujem nekih 250€.

Razmišljam ozbiljno o kupnji 7P. 

Dakle, može se uzet s Amazona(.de) i poslati mob na HRV adresu, a poklon ide na DE adresu?

 Da ali uzmi u obzir da specificno kazu

 

Die Verwendung von Nachsendeadressen (und ähnlichen Diensten) ist ausgeschlossen.

 

Tako da gledaj da vjerovatn znaju sve popularne servise

 

15 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
neve111 kaže...
Kako ste im poslali svoj s20+ s obzirom da je problem i s dostavom za Hrvatsku...

Zaboravi... U Njemackoj sam... 

11 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
Pixel 7 pro 9499kn
Pixel 7 6999kn

U mobisu, definitivno nisu normalni.
Prvo mi je pixel bio na listi zelja, sad me vise nikako ne zanima.
Ima boljih uredaja za te jeftinije novce,a i jasno je da ovi u mobisu imaju abnormalno visoke cijene
TikTok - daki__92 (Youtube - DAKI92 )
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
Pa imas ga na amazonu.de po 650 eura.

Mislim da bi radije imao njihovu garanciju nego od mobisa
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
mp3david kaže...
Pixel 7 pro 9499kn
Pixel 7 6999kn

U mobisu, definitivno nisu normalni.
Prvo mi je pixel bio na listi zelja, sad me vise nikako ne zanima.
Ima boljih uredaja za te jeftinije novce,a i jasno je da ovi u mobisu imaju abnormalno visoke cijene

 

Ima Cybershop HR 7 Pro za 7800kn; i dalje te ispadne ko 256Gb s amazona (ovaj je 128), al skoro 2 soma manje nego mobis.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
12 godina
online
Re: Google Pixel 7/Pro

Odnosi li se to na mobitel ili poklon?

Mislis da bi bio problem ako bi se razlikovale adrese za mobitel i poklon? Teoretski bih mogao reći da je sat poklon rodbini u DE, ali opet ide na milost ili nemilost njima onda 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice