Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

poruka: 2.779
|
čitano: 797.010
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Blagdani su u Kini trenutno i jako su spori kada su na godišnjem. Imaš Mobi servis u Vukovarskoj.

 

Moja recenzija Cubota GT99 na anton008.com Ako tko želi 10$ ili 10% kupone za Banggood nek se javi na pp.
16 godina
moderator
online
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Eyekool kaže...
Quaresma kaže...

...

Što se tiče 3G-a, vidio sam na jednoj španjolskoj recenziji kako rješavaju taj problem isključivanjem nekih nepotrebnih frekvencija. Navodno telefon stalno pretražuje sve moguće GSM i 3G frekvencije i onda to uzrokuje problem sa signalom. Ne sjećam se jesu li koristili neki program za koji je potreban root ili se možda negdje u developer meniju to može isključit, ali poisključivali su sve nepotrebne frekvencije i tako mob radi perfektno na 3G

To bi vjerovatno moglo biti ovo:

 

Nemam nikakvih problema s 3G signalom pa cu za sad ostaviti ovako kako je.

Da, samo što je nemoguće iskopati koje sve točno frekvencije naši operateri koriste. Stoga sam se vodio ovim postom s drugog foruma. Na T-mobileu sam i ostavio sam uključeno za GSM EGSM900 i DCS1800, a za UMTS sam ostavio WCDMA-IMT-2000 i WCDMA-GSM-900, pa ćemo vidjeti...

 

Ima na hakomu pdf s rasponima frekvencija, ali ne piše što je što pa praktički ispada da se skoro sve koristi. Ako netko zna interpretirati (ako uopće u tom pdf-u pišu te informacije), neka se javi.

 

 

EDIT:Sudeći prema ovoj stranici UMTS frekvencije koje sam isključio se ne koriste u Europi, stoga bih molio ekipu koja ima problem s 3G-om da uključi 3G i makne kvačice sa svih UMTS frekvencija osim navedenih (WCDMA-IMT-2000 i WCDMA-GSM-900), pa javite je li to riješilo problem.

Ne bojte se, nemate što zeznuti - ako ne radi, možete vratiti kvačice (po defaultu su uključeni svi nezasivljeni elementi, dakle svi elementi na koje se može staviti kvačica). Dakle, instalirate program Mobileuncle MTK Tools, u njemu kliknete na Engineer Mode > Engineer Mode (MTK) > BandMode > SIM1 > i onda dobijete popis frekvencija. Maknite kvačice viška i kliknite na gumb SET. Ajmo malo akcije! Isprobavajte! {#}

 

EDIT2: S obzirom da u specifikacijama piše da mobitel ne podržava UMTS na 900 MHz te da su korisnici javili da izvan gradova nemaju UMTS/3G signal, dakle na mjestima gdje neki operateri koriste 900 MHz, možete slobodno isključiti i frekvenciju WCDMA-GSM-900.

 

EDIT3: Ujedno, u Network Selecting i u RAT za Set preferred network type odabrao sam GSM/WCDMA (auto) - sad više nisam 100% siguran, ali mi se čini da je na jednom ili na oba ta mjesta bilo odabramo GSM/WCDMA (WCDMA preferred). Dakle, ako imate problem i nakon isključivanja nekorištenih frekvencija, probajte promijeniti i tu opciju i restartati smartfon.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.9.2013 18:00 (mbaksa).
12 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
definho kaže...

zna li itko neki dobar servis u rijeci da bi mi htjeli otvorit cubota i pocistit oko tipke za zkljucavanje ili ju promijenit (iako ne znam kako kad sigurno nemaju zamjensku tipku za njega) a da nije preskupo? sa banggooda nista ne javljaju, nisu se udostojili odgovoriti ni na jedan mail, a live chat im je uvijek offline?

Probaj u mobitel shop-u

Ja sam Bošnjak i time se dičim, kome smeta lopatom ga spičim !
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2013 16:04 (ramzocro-HCR).
15 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Eyekool kaže...
Quaresma kaže...

...

Što se tiče 3G-a, vidio sam na jednoj španjolskoj recenziji kako rješavaju taj problem isključivanjem nekih nepotrebnih frekvencija. Navodno telefon stalno pretražuje sve moguće GSM i 3G frekvencije i onda to uzrokuje problem sa signalom. Ne sjećam se jesu li koristili neki program za koji je potreban root ili se možda negdje u developer meniju to može isključit, ali poisključivali su sve nepotrebne frekvencije i tako mob radi perfektno na 3G

To bi vjerovatno moglo biti ovo:

 

 Nemam nikakvih problema s 3G signalom pa cu za sad ostaviti ovako kako je.

Točno, sjećam se da je program tako izgledao, to je taj. Mislim da su recenzenti bili Španjolci i isključivali su sve frekvencije koje se ne koriste u Španjolskoj. I nakon toga kažu da nema nikakvih problema.

 

@Ag008

Blagdani u Kini opet? Pa ti Kinezi kao neki veliki radnici, a svako malo blagdani po tjedan dana :D

Ona kineska nova godina kad bude, desetak dana ništa ne radi. Šta je trenutno?

13 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Quaresma kaže...
Eyekool kaže...
Quaresma kaže..

@Ag008

Blagdani u Kini opet? Pa ti Kinezi kao neki veliki radnici, a svako malo blagdani po tjedan dana :D

Ona kineska nova godina kad bude, desetak dana ništa ne radi. Šta je trenutno?

bit ce da je Mid-Autumn Festival holiday...

Respect the Raise...!
16 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Ljudi moji, ja nisam mogao izdržati do ponedjeljka pa sam večeras pobjegao s posla, skoknuo do Zagreba i preuzeo svoj primjerak Cubota.

 

Prvi dojmovi... EXTRAAAAAAAAAA! {#}

 

Telefon je za desetku... I to čistu! {#}

3G radi bez problema, mikrofon i slušalica funkcioniraju. Još nisam ništa instalirao na njega osim Facebook aplikacije, ali zato sutra imam čitav dan za isprobavanje.

 

Valja spomenuti kako sam ga naručio 26. kolovoza. Na carinu je došao 14. rujna, a dostavljen je jučer i za njega sam platio malo manje od 218 HRK PDV-a.

 

Na koncu, evo vam i par fotki koje sam snimio prilikom otvaranja pošiljke. 

 

PS

 

Da vas ne zbuni... Naručio sam dvije baterije, za svaki slučaj. {#}

"Kuverta" u kojoj je došao "Kuverta" u kojoj je došao
Pakiranje Pakiranje
Sadržaj pakiranja Sadržaj pakiranja
Prvo paljenje Prvo paljenje
...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2013 23:07 (cro_blue).
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Ostavio sam kvacicu na wcdma imt 2000 i imam stalan 3g bez saltanja na edge.
Cure su lude kad se zaljubljuju u nas muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Isprike na duplom postu ali to je to. Secem se po sobi, full H+, ne prebacuje se. Baksa, ti si genije, igranje se isplatilo. :)
Cure su lude kad se zaljubljuju u nas muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
13 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

To  je  to?

Zdravi i veseli bili :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2013 0:18 (bradonja_85).
 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Gdje ima custom romova za cubota?

 

I pitanje...Ako bi se naručio i na carini odluče naplatiti pdv, gdje bi se to plačalo?

LoL eune: Heineken01
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
KKristijan kaže...

Gdje ima custom romova za cubota?

 

I pitanje...Ako bi se naručio i na carini odluče naplatiti pdv, gdje bi se to plačalo?

PDV plaćaš poštaru prilikom dostave pošiljke.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
16 godina
online
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
mbaksa kaže...
Ivan(4) kaže...
EDIT: Zar ovaj uređaj, s obzirom na to da ima stock Android 4.2, ne bi trebalo da dolazi sa swipe tastaturom?!

Zar swipe tipkovnica nije komercijalni proizvod? Na Playu se mora kupiti (trial traje 30 dana). Ima i SwiftKey, koji je također komercijalan. Ili ti misliš na neku treću tipkovnicu? Koju?

Zapravo sam mislio na Google Keyboard. Mislio sam da ta tastatura standardno dolazi sa Androidom 4.2, no očigledno sam pogrešio. I, na žalost, ne mogu da je skinem: "This item cannot be installed in your device's country."

13 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
cro_blue kaže...

Ljudi moji, ja nisam mogao izdržati do ponedjeljka pa sam večeras pobjegao s posla, skoknuo do Zagreba i preuzeo svoj primjerak Cubota.

 

Prvi dojmovi... EXTRAAAAAAAAAA! {#}

 

Telefon je za desetku... I to čistu! {#}

3G radi bez problema, mikrofon i slušalica funkcioniraju. Još nisam ništa instalirao na njega osim Facebook aplikacije, ali zato sutra imam čitav dan za isprobavanje.

 

Valja spomenuti kako sam ga naručio 26. kolovoza. Na carinu je došao 14. rujna, a dostavljen je jučer i za njega sam platio malo manje od 218 HRK PDV-a.

 

Na koncu, evo vam i par fotki koje sam snimio prilikom otvaranja pošiljke. 

 

PS

 

Da vas ne zbuni... Naručio sam dvije baterije, za svaki slučaj. {#}

Cekao si skoro mjesec dana za njega {#}

LoL eune: Heineken01
10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

jel ikome dosao mobitel nakon 2 tjedna ?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

http://www.orientdeal.com/cubot-gt99-smartphone-android-4.2-mtk6589-quad-core-4.5-inch-12.0mp-camera.html

 

139 dolara Cubot GT99

 

Treba vidjet još šta je sa poštarinom?!

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
11glava11 kaže...

jel ikome dosao mobitel nakon 2 tjedna ?

Preko Banga mislim da nema šanse. Moj je naručen 16.8., otpremljen 20., u Singapuru bio 23., u Nemačkoj tek 11.9. (dakle, samo Singapur-Nemačka je bilo 19 dana), a uručen je 18.9. Svakako je to uz malo sreće moglo biti brže, ali ispod 20 dana ne verujem.

11 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

eto mene opet, malo sam ljubomoran dok čitam o svima vama kako uživate u svom telefonu, dok se ja bavim ovime :

 

Dear Sir:

SO sorry for reply late.

 

Now we have some solution.
If you send your phone back,the manufacturer will check that,if the phone problem is not caused by human factors,it has warranty. If the phone problem is caused by human factors,we will tell you the cost of the repair.And you should undertake the post fee and tax from you to China. In fact it will take a lot of time,about 4 month.
We hope to find a quickly way to help you,so we suggest that could you please take it check in repair store in your place,Tell me what parts you need and we will send the parts for you. and please ask the repair fee and tell me about this .

We will try our best to help you solve the problem.

 

Šta kažete na ovu ponudu kineza? Nemam namjeru čekati 4 mjeseca, pa molim one koji znaju neki servis u Zagrebu i okolici koji se voljan pozabaviti sa ovim kvarom ( možda i je uzrokovam ljudskim faktorom, ali ne mojim nego kineskim)

 

još jedna stvar, ako ču čekati dijelove ili čak na kraju slati mob k njima na popravak, bi li bilo pametno otvoriti PP dispute pa nek stoji u rezervi dok se sve ne riješi, i smijem li to napraviti?

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2013 7:49 (domeklija).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
KKristijan kaže...{#}

Cekao si skoro mjesec dana za njega  {#}

Naravno, mjesec dana! ...ustvari, malo manje.

 

Kupio sam ga 26. kolovoza, a poslan je tri dana kasnije.

 

Prilično je uobičajeno da pošiljke koje su poslane iz Kine/Singapura do Europe putuju dugo.

 

Da nije bilo zadržavanja na Carini, pošiljka bi stigla barem tjedan dana ranije.

Put Cubota iz Singapura do Zaprešića Put Cubota iz Singapura do Zaprešića
...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
16 godina
moderator
online
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
domeklija kaže...

Šta kažete na ovu ponudu kineza? Nemam namjeru čekati 4 mjeseca, pa molim one koji znaju neki servis u Zagrebu i okolici koji se voljan pozabaviti sa ovim kvarom ( možda i je uzrokovam ljudskim faktorom, ali ne mojim nego kineskim)

Čine se vrlo korektnima i voljnima pomoći da se situacija riješi na obostrano zadovoljstvo. Znao si da uvijek postoji takav rizik, odnosno da ćeš u slučaju problema izgubiti puno vremena - Kina je daleko. U većini slučajeva nema nikakvih problema, ali eto - nažalost, tu i tamo se nešto dogodi.

 

domeklija kaže...

još jedna stvar, ako ču čekati dijelove ili čak na kraju slati mob k njima na popravak, bi li bilo pametno otvoriti PP dispute pa nek stoji u rezervi dok se sve ne riješi, i smijem li to napraviti?

S otvaranjem PP disputea samo bi si mogao uzrokovati veće probleme. Naime, situacija ti se prilično sigurno neće riješiti u roku u kojem trebaš zatvoriti dispute (ne znam koliko je to - na eBayu je 15 dana ako se ne varam, moguće da isto vrijedi i za PayPal) i u kojoj si onda situaciji? Da na silu tražiš da im PayPal uzme lovu i vrati ti je, a s druge strane oni mogu u ofenzivu i reći da će ti vratiti kad im vratiš neispravan uređaj, što do njih neće doći u roku. I na čemu ste onda?

 

S obzirom da su ti odgovorili na e-mail i da su spremni pomoći, ja osobno da sam na tvom mjestu ne bih otvarao nikakav dispute, jer iz toga može proizaći više štete nego koristi. Sigurno im nije u interesu da te zeznu, s obzirom da imaju puno kupaca iz Hrvatske, a i mogu ih očekivati u budućnosti, jer su Hrvati konačno otkrili on-line šoping i original kineske mobitele. {#}

11 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Slažem se da je dosadašnja komunikacija bila korektna. Samo moram naći servis, ili ću to morati sam, pošto mislim da vidim gdje je kvar.

 

Malo sam prokopao po PP-lu, tamo kaže koliko ja kužim da nakon otvaranja dispute imam 20 dana za zatvaranje osim ako ga dižem na viši nivo tj claim. pošto će mi vjerojatno slati dijelove mislio sa to iskoristit da si produžim rok da mi dijelovi stignu za tih 20 dana. 

Sutra je točno mjesec dana od kad sam kupio mob, pa ako dispute otvorim 44. dan + ovih 20 , onda bi to valjda trebalo stiči do mene.

 

11 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Imam jedno početnićko pitanje {#}

 

Vidim da ovaj Tronsmart TS7 ima u 3G i frekvenciju 850MHz. E sad bil signal 3G na Tele 2 izvan grada bio bolji šta od Cubot Gt99? Ili frekvencija baš mora bit tih 900MHz da bi se osjetila razlika?

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Tele2 signal 3G ne radi na 850 Mhz nego ne a 900Mhz i 2100Mhz. Ako mobitel ne podržava te dvije frekvencije na 3G-u onda nećeš hvatati 3G mrežu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2013 13:23 (itomic009).
11 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

A recite mi šta su to G, P, L, N senzori? Ovaj G senzor je kao brzinomjer? A ostali?

 

EDIT: Da li je bolji kapacitivni ili IPS ekran? Pretpostavljam IPS, ali da li je baš tolika razlika? Il kakva podjela ide među tim ekranima?

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2013 11:01 (ivano_69).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
ivano_69 kaže...

Vidim da ovaj Tronsmart TS7 ima u 3G i frekvenciju 850MHz. E sad bil signal 3G na Tele 2 izvan grada bio bolji šta od Cubot Gt99? Ili frekvencija baš mora bit tih 900MHz da bi se osjetila razlika?

LOL To je ko da pitaš jel možeš Radio 101 slušati na 98.5 MHz! {#}

 

###

 

BTW ekipa jeste li primijetil da u službenim specifikacijama Cubota piše da podržava 3G samo na WCDMA 2100? Sad se postavlja pitanje jesu li specifikacije pogrešne ili se pomoću MTK toola mogu "uključiti" frekvencije koje smartfon zapravo ni ne podržava pa zbog toga i dolazi stalnog prebacivanja...

 

###

 

Nisam sad točno shvatio kakve vi imate probleme - meni je recimo problem što povremeno posve izgubim signal (dakle i GSM signal!) i ne može se neko vrijeme uopće spojiti na mrežu. Sad na kraju sam od UMTS-a ostavio uključeno samo WCDMA-IMT-2000 i još sam napravio jednu stvar - u Network Selecting i u RAT za Set preferred network type odabrao sam GSM/WCDMA (auto) - sad više nisam 100% siguran, ali mi se čini da je na jednom ili na oba ta mjesta bilo odabramo GSM/WCDMA (WCDMA preferred). Dakle, ako imate problem i nakon isključivanja nekorištenih frekvencija, probajte promijeniti i tu opciju i restartati smartfon. U ovom trenutku mi se čini da sve funkcionira kako treba, ali vidjet ćemo kroz koji dan - ako mi se opet neće htjeti spojti na mrežu, onda je kod mene vjerojatno nešto drugo u pitanju (SIM kartica, korisnički račun kod operatera, trenutna lokacija...).

12 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

@mbaksa:

 

Pogledajte pod Network Setting u Unkle Tool/Engin mod/ i dalje znate što imate oznaćeno kod mene na drugom modelu mobitela je sve kako ste naveli prije u postovima, ali i pod Network Setting su sve tri stavke oznaćene:

1. IVSR oznaćeno

2. 23GCRO oznaćeno

3. 23GHOO oznaćeno

možda to nema veze ali možda i ima pa pogledajte, ja signalom nemam problema nikakvih. Nisam ostao niti jednom bez signala 2g/3g. i ne mijenja se konstantno.

"Just A Dream ".
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Fero kaže...

@mbaksa:

 

Pogledajte pod Network Setting u Unkle Tool/Engin mod/ i dalje znate što imate oznaćeno kod mene na drugom modelu mobitela je sve kako ste naveli prije u postovima, ali i pod Network Setting su sve tri stavke oznaćene:

1. IVSR oznaćeno

2. 23GCRO oznaćeno

3. 23GHOO oznaćeno

možda to nema veze ali možda i ima pa pogledajte, ja signalom nemam problema nikakvih. Nisam ostao niti jednom bez signala 2g/3g. i ne mijenja se konstantno.

Vidio sam to i pitao sam se što je to. Imam označene također sve tri stavke (tako je po defaultu). Međutim, kao što rekoh, u ovom trenutku mi sve savršeno funkcionira, a ako se opet pojavi problem, onda idem prčkat po tome. {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
itomic009 kaže...

Tele2 signal 3G ne radi na 850 Mhz nego ne a 900Mhz i 1800Mhz. Ako mobitel ne podržava te dvije frekvencije na 3G-u onda nećeš hvatati 3G mrežu.

 3g/h ne radi na 1800MHz nego na 900MHz i 2100MHz kod tele2, a koliko sam shvatio i drugi operateri koriste te frekve tako da bi bilo dobro da mobitel ima podršku za obje frekvencije. A ostale koristi za GSM ili ti 2g.

"Just A Dream ".
12 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
@ivano_69
kapacitivni je pojam koji se odnosi na osjetljivost i vrstu dodira ekrana.
Takvi su danas svi ekrani na mob bez obzira bio on tft,ips amoled,lcd...
a senzori služe-za osvjetljenje,rotaciju ekrana te senzor za blizinu(gasi ekran kad tel.prisloniš na uho)...itd
....ovo su laička objašnjenja
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Hvala na brzim i konkretnim odgovorima{#}

 

Nije nigdje navedeno. Dal mi netko može potvrdit da li Cubot Gt99 otvara pdf i .doc?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Lol, s office aplikacijama možeš otvoriti bilo što na bilo kojem androidu

Moja recenzija Cubota GT99 na anton008.com Ako tko želi 10$ ili 10% kupone za Banggood nek se javi na pp.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice