Nesamostalni rad-UPDATE

poruka: 6
|
čitano: 3.819
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Nesamostalni rad-UPDATE

Pozdrav ljudi,

 

prošlo je neko vrijeme od zadnje rasprave na ovu temu. Mislim da smo svi već upoznati sa tom problematikom oko IT paušalnih obrta. Kako sada stvari stoje u Hrvatskoj?

Ja i dalje planiram sljedeći mjesec započeti sa procesom otvaranja obrta+mjere zapošljavanja. Imati ću jednu veliku mušteriju(moja bivša firma koja nije u IT branši) i imam dogovreno par malih projekta.

Znači prema njihovom tumačenju to bi bio onda prikriveni rad. Da li se porezna malo smirila ili i dalje češlja sve obrtnike?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Nesamostalni rad-UPDATE
Rad za bivseg poslodavca preko obrta je red flag njima. Nije garantirano da ce te proglasiti u prekrsaju ali sigurno ce ti trebati dobri argumenti da nije prikriveni radni odnos. Naravno, u slucaju da nastave s provjerama. Zasad se radi samo o 2020. Ali glasine su da ce ici dalje
10 godina
offline
Nesamostalni rad-UPDATE

I dalje mi nije jasno zašto je to red flag? Kako oni uopće mogu znati da je moj bivši poslodavac u Njemačkoj? Još jednom je naglasak na to da mi on neće biti jedina mušterija, ali prvih pola godine će sigurno biti najveća..treba mi jednostavno vremena da se posao razvije..

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Nesamostalni rad-UPDATE

Djaba objasnjavas. Po opisu im je to jako veliki red flag. Eventualno nadjes odvjetnika da ti sastavi ugovor koji ima sve one stavke negativne. Ali citajuci te zapisnike i sto se sve izvrtalo, pripremi se na sudske bitke jer mislim da ce tek tamo to pasti.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nesamostalni rad-UPDATE
Ripjaw kaže...

I dalje mi nije jasno zašto je to red flag?..

 -zavaravaš samog sebe.. tj znaš i sam i zato postavljaš pitanje, znaš jer radiš za bivšeg poslodavca i to je prikriveni rad.

-no šanse su ti 'dobre'.. jer kažeš firma je iz dojča.. no rizik je tvoj pa se ne oslanjaj na to što ja mislim da su šanse 'dobre'.. :)

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Nesamostalni rad-UPDATE
ihush kaže...
Ripjaw kaže...

I dalje mi nije jasno zašto je to red flag?..

 -zavaravaš samog sebe.. tj znaš i sam i zato postavljaš pitanje, znaš jer radiš za bivšeg poslodavca i to je prikriveni rad.

-no šanse su ti 'dobre'.. jer kažeš firma je iz dojča.. no rizik je tvoj pa se ne oslanjaj na to što ja mislim da su šanse 'dobre'.. :)

 

prema viđenom, nije imalo apsolutno nikakve veze je li firma van HR - EU, USA i sve ostalo je jednako (loše) prolazilo, i to ne samo u ovakvim slucajevima

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice