Patch panel ili switch

poruka: 5
|
čitano: 4.344
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Patch panel ili switch

pozz drustvo renoviram trenutno kucu i zelim da u svakoj sobi imam uticnice za mrezu. Svaki mrezni kabal iz uticnica bi isao u prizemlje u jednu "tehnicku sobu" gdje mi stoji trenutno router od telemacha. Sad me interesuje jel dovoljno da u tu tehnicku sobu stavim jedan gigabitni switch 16 izlaza ili patch panel pa onda switch? malo me buni za sta sluzi patch panel? Jer koliko vidim mrezni kabal se spaja na patch panel direktno preko zica i onda iz njega mrezni kabal sa zabicama u switch? pa ako moze neko pomoci oko toga

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Patch panel ili switch

patch panel služi preštekavanju po potrebi.. možeš čak reći višak, ali kad je potrebno to je urednije (kad se govori o više desetaka-stotina spojeva..).

-switch je uvjek iza.. tj isti rezultat dobiješ ako prespojiš žice u switchu.. i tad je panel višak, tj za kućnu je višak sigurno, dok za firme s telefonijom (centrala-prebacivanje) imaš potrebu za više palarelnih-odvojenih mreža pa i par switcheva (ili smart s vlanom) .. itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Patch panel ili switch
ihush kaže...

patch panel služi preštekavanju po potrebi.. možeš čak reći višak, ali kad je potrebno to je urednije (kad se govori o više desetaka-stotina spojeva..).

-switch je uvjek iza.. tj isti rezultat dobiješ ako prespojiš žice u switchu.. i tad je panel višak, tj za kućnu je višak sigurno, dok za firme s telefonijom (centrala-prebacivanje) imaš potrebu za više palarelnih-odvojenih mreža pa i par switcheva (ili smart s vlanom) .. itd.

 znaci u mom slucaju najbolje da uzmem switch 16 ili 24 kanala spojim direktno i miran? hvala na odgovoru u svakom slucaju

16 godina
offline
Re: Patch panel ili switch
Ne moraš spajati sve utičnice, samo aktivne.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Patch panel ili switch
I naravno, što manje terminacija kabela, to bolje. Ne treba ti patch panel. Samo direkt u switch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice