Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.813
|
čitano: 4.430.407
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
snake44 kaže...

Jesam, pročitao sam. Baš mi je zato i zapeo za oko jer ga toliko hvale. Opet me muči je li Dell bolji i ako je po čemu je to bolji (obzirom da je i dosta skuplji). Kao što sam rekao želim kupit monitor koji će trajat duži period pa mi nije problem izdvojit malo više novaca, ali opet naravno ako mogu uštedit zašto ne :)

 

Zašto te brine 4k na 27 incha?

 Nisam vidio uživo ali mislim da je sitno, samo to.

Imam 1440p 27 incha i to mi je ok, sve sitnije mislim kako bi mi bio problem s obzirom na dioptriju.

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav.

 Prije par minuta stari LG 23''(FHD) prestao davat znakove života...

Spojio sam stari samsung 22''(1680) za prvu ruku.. ima malu boljku sa power konektorom.. ali taman da izdrži do kupnje novog..

 

Pa me zanima kaj uzet... IGRE ne igram skoro ništa.. Tu i tamo minecraft..

Uglavnom web, multimedija, forumi i pogledam koju seriju, filmić, ako več ne gledam na telki..

 

Pošto več kupujem novi... barem da nije zadnje smeče...

I da mi više tekst ne skače dok scrolam web..

VA ili IPS svejedno.. ne bavim se grafikom...

 

Kaj se tiče dijagonale.. ja bi 27''+..

Buđet oko 200€..

 

Eto jedino kaj nisam ziher da je full HD dosta na 27''+..

 

Neki prijedolzi?!

 

Hvala

 

Edit: Grafa je HD7850, pa nisam ziher kak bi ona uopče vrtila 2k monitor.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2020 9:40 (Zver).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

AOC Q3279VWFD8 32" 1440p 75Hz IPS

 

EDIT: ako pitaš za 1440p i ako ti je najzahtjevnija igra minecraft - bez problema

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2020 9:42 (ibme74).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

AOC Q3279VWFD8 32" 1440p 75Hz IPS

 

EDIT: ako pitaš za 1440p i ako ti je najzahtjevnija igra minecraft - bez problema

 

Na njega sam i mislio.. kupio sam klincu ali VA model, još nije bilo IPS-a...

 

Edit.. a ništa.. navečer skočin u ZG... ovaki mama nekaj za obaviti... pa ga piknem ili u Instaru ili Linksu... ili Svijet medija... ko ga ima na lageru...

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2020 9:58 (Zver).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Zver, uzmi si neki 32" 1440p 75Hz. Kolega je nedavno uzeo neki AOC, jako dobar za te novce.

Edit: provjerio sam, model Q3279VWFD8. 1440p 32"

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
snake44 kaže...

 

 

Zašto te brine 4k na 27 incha?

 Zbog 0.155mm dot pitcha i 163 ppi. Probaj pogledati uživo negdje 4K na 27", pa vidi je li ti presitno ili ne, meni osobno je.

 

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
191x7 kaže...

Zver, uzmi si neki 32" 1440p 75Hz. Kolega je nedavno uzeo neki AOC, jako dobar za te novce.

Edit: provjerio sam, model Q3279VWFD8. 1440p 32"

 

 

Evo kupljen u Instaru za 1600kn Q3279VWFD8.

Trenutno mi je prevelik jer ga nemrem do zida pogurnut... kuča mi je raskopana... u renovaciji sam..

Pa ču se patit koji tjedan..

5 godina
offline
Koji monitor kupiti

Budeš se brzo priviknuo (bar ja jesam). Skroz dobar monitor za te novce.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

moze neka preporuka za 24 i/ili 27'' 1440p monitor? 144hz max, 75 min :)

 

hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Xanndros kaže...

moze neka preporuka za 24 i/ili 27'' 1440p monitor? 144hz max, 75 min :)

 

hvala!

 Moraš napisati cijenovni rang kada tražiš preporuku. I predlažem da se odlučiš između 75 i 144, to dosta mijenja.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Trazim IPS 32in 1440p monitor s freesync/g-sync (svejedno, ali bitno da ima jedno od toga). Hz mi nisu bitni, povremeno igre, vecinom multimedija i programiranje. BITNO mi je da ima barem podesavanje po visini i nagibu.

 

pljunut cu kolko treba, do 4-5000kn jer ce mi to biti main monitor narednih par god, ali me zanima sto dobivam za te novce, u odnosu na best buy AOC Q3279VWFD8 koji vec ticka sve navedene boxove - osim ergonomije - nema podesavanje po visini. 

 

Jos za vas koji imate AOC-a: koliko vam je visok radni stol i dokle vam ide AOC? Jel u razini ociju, vise, nize?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

do 3k po mogucnosti : )

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
crazy_luđak kaže...

Trazim IPS 32in 1440p monitor s freesync/g-sync (svejedno, ali bitno da ima jedno od toga). Hz mi nisu bitni, povremeno igre, vecinom multimedija i programiranje. BITNO mi je da ima barem podesavanje po visini i nagibu.

 

pljunut cu kolko treba, do 4-5000kn jer ce mi to biti main monitor narednih par god, ali me zanima sto dobivam za te novce, u odnosu na best buy AOC Q3279VWFD8 koji vec ticka sve navedene boxove - osim ergonomije - nema podesavanje po visini. 

 

Jos za vas koji imate AOC-a: koliko vam je visok radni stol i dokle vam ide AOC? Jel u razini ociju, vise, nize?

 Morao sam staviti kutiju od tenisica i tipkovnice da mi bude ok :) onda je bio potres... sad planiram opet ga kupit :/ oči su mi bile u sredini monitora tako mi je nekako najviše odgovaralo . Čini mi se da ako nemaš koji metar+ od monitora da je malo prevelik... 

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Xanndros kaže...

moze neka preporuka za 24 i/ili 27'' 1440p monitor? 144hz max, 75 min :)

 

hvala!

Xanndros kaže...

do 3k po mogucnosti : )

 

klik

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
anarky1988 kaže...
crazy_luđak kaže...

Trazim IPS 32in 1440p monitor s freesync/g-sync (svejedno, ali bitno da ima jedno od toga). Hz mi nisu bitni, povremeno igre, vecinom multimedija i programiranje. BITNO mi je da ima barem podesavanje po visini i nagibu.

 

pljunut cu kolko treba, do 4-5000kn jer ce mi to biti main monitor narednih par god, ali me zanima sto dobivam za te novce, u odnosu na best buy AOC Q3279VWFD8 koji vec ticka sve navedene boxove - osim ergonomije - nema podesavanje po visini. 

 

Jos za vas koji imate AOC-a: koliko vam je visok radni stol i dokle vam ide AOC? Jel u razini ociju, vise, nize?

 Morao sam staviti kutiju od tenisica i tipkovnice da mi bude ok :) onda je bio potres... sad planiram opet ga kupit :/ oči su mi bile u sredini monitora tako mi je nekako najviše odgovaralo . Čini mi se da ako nemaš koji metar+ od monitora da je malo prevelik... 

 Ma velicina m ne brine, samo znam prosli monitor je bio nepodesiv pa sam se trajno odrekao hrvatske gramatike kako bi mi bio u visini ociju. I danas osjecam posljedice toga, a sve se bojim da bi ovaj put ulogu preuzeo engleski rjecnik...

5 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
crazy_luđak kaže...

Jos za vas koji imate AOC-a: koliko vam je visok radni stol i dokle vam ide AOC? Jel u razini ociju, vise, nize?

 

Kod mene je ploča stola na visini 62 cm. Monitor se može štelati po visini i meni bi osobno odgovaralo da ga mogu spustiti još jedno 2 cm niže, ali to je već u razini cjepidlačenja. Gledam ga s nekih 70-80 cm udaljenosti, visok sam 187 cm.

9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Da nije 72cm visina stola? 62 je fakat nisko

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
BigD_Cro kaže...
crazy_luđak kaže...

Jos za vas koji imate AOC-a: koliko vam je visok radni stol i dokle vam ide AOC? Jel u razini ociju, vise, nize?

 

Kod mene je ploča stola na visini 62 cm. Monitor se može štelati po visini i meni bi osobno odgovaralo da ga mogu spustiti još jedno 2 cm niže, ali to je već u razini cjepidlačenja. Gledam ga s nekih 70-80 cm udaljenosti, visok sam 187 cm.

 Jel pricamo o istom monitoru? AOC Q3279VWFD8 se samo tilta, ne namjesta se po visini (osim ako podmetanje knjige ne smatras stelanjem po visini, ali knjiga se kupuje zasebno)

5 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
crazy_luđak kaže...
BigD_Cro kaže...
crazy_luđak kaže...

Jos za vas koji imate AOC-a: koliko vam je visok radni stol i dokle vam ide AOC? Jel u razini ociju, vise, nize?

 

Kod mene je ploča stola na visini 62 cm. Monitor se može štelati po visini i meni bi osobno odgovaralo da ga mogu spustiti još jedno 2 cm niže, ali to je već u razini cjepidlačenja. Gledam ga s nekih 70-80 cm udaljenosti, visok sam 187 cm.

 Jel pricamo o istom monitoru? AOC Q3279VWFD8 se samo tilta, ne namjesta se po visini (osim ako podmetanje knjige ne smatras stelanjem po visini, ali knjiga se kupuje zasebno)

 Da, imaš pravo, imam još jedan manji AOC na custom stalku pa sam pomješao... Uglavnom, rađe bih da je mrvu niže.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
crazy_luđak kaže...
BigD_Cro kaže...
crazy_luđak kaže...

Jos za vas koji imate AOC-a: koliko vam je visok radni stol i dokle vam ide AOC? Jel u razini ociju, vise, nize?

 

Kod mene je ploča stola na visini 62 cm. Monitor se može štelati po visini i meni bi osobno odgovaralo da ga mogu spustiti još jedno 2 cm niže, ali to je već u razini cjepidlačenja. Gledam ga s nekih 70-80 cm udaljenosti, visok sam 187 cm.

 Jel pricamo o istom monitoru? AOC Q3279VWFD8 se samo tilta, ne namjesta se po visini (osim ako podmetanje knjige ne smatras stelanjem po visini, ali knjiga se kupuje zasebno)

 Kao da je problem staviti neku encikopediju ili složiti neki stalak za male pare....

8 godina
offline
Koji monitor kupiti

imam aoc 24" 144hz 1080p, curved

 

htio bih preci bar na 1440, 144hz

 

curved mi se svida pa nebi bilo lose da je i novi takav, al nije uvjet

 

dvoumim se izmedu 27 i 32, nekako vise vuce na 32

 

igre - cs:go, anno 1800, assasins creed, civ 6,

 

cifra - do 500e

 

preporuka?

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
duxx369 kaže...

imam aoc 24" 144hz 1080p, curved

 

htio bih preci bar na 1440, 144hz

 

curved mi se svida pa nebi bilo lose da je i novi takav, al nije uvjet

 

dvoumim se izmedu 27 i 32, nekako vise vuce na 32

 

igre - cs:go, anno 1800, assasins creed, civ 6,

 

cifra - do 500e

 

preporuka?

 https://www.nabava.net/monitori/benq-ex3203r-monitor-cijena-va-315-16-9-75636631

14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Sumnjam da vrijedi 1500 kn vise od aoc cq32g1, a i za te pare se tu i tamo moze ugrabiti onaj popularni lg koji je puno bolji monitor.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
5 SAMSUNG LC24FG73FQUXEN
1 AOC C24G1
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Probaj nac 24g2 aoc..on je tu u rangu cijene...imas jedan na njuskalu

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

prodao sam svoj monitor i sada trebam pod hitno novi kupiti.

 

moja konfa: 16gb ddr4, ryzen 5 1600x, rtx2060

Ono što igram je warzone (75hz mi je prihvatljivo probao sam), football manager i s novim monitorom i vecom rezolucijom bi se vratio malo strategijama

civ6, starcraft, remaster command and conquer...

 

Pod broj jedan sam nekak zapikirao AOC Q3279VWFD8 ali sam sada još naletio na

Samsung LC27JG50QQUXEN koji je taman na gornjoj granici mog buđeta od 2000kn, a prednost naspram AOC-a je veci ppi na 27", 144hz, ali je VA i curved.

Mozda mi je zgodno to što bi na 27" u fps igricama(ako dodju zahtjevnije) mogao spustiti rezu da bi dobio veci refresh rate, a na strategijama i dalje iskoristiti 1440p.

 

Konfu sljedecih godinu dana ne planiram nadograđivati, nakon toga plan mi je novi proc i onda kasnije mozda grafa, nisam prezahtjevan korisnik.

Osim za igrice komp mi sluzi za osnovne stvari, surfanje i rijetko koji film jer imam tv pokraj.

Ima li jos koja opcija osim ta dva monitora u tom nekom buđetu?

Svaki savjet je dobrodošao.

 

bubnut cu i anketu

6 AOC Q3279VWFD8
0 SAMSUNG LC27JG50
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Molim misljenje o AOC G2590VXQ, u kombinaciji s rx580 i r1600, lagani gaming, lagani rad.....

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Damir22 kaže...

Molim misljenje o AOC G2590VXQ, u kombinaciji s rx580 i r1600, lagani gaming, lagani rad.....

 

 

 

kakav rad? ako je nesto oko fotki/videa nebi preporučio s obzirom da je TN matrica

8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ma ne, ono, word, pp, škola, i igranje za klinca.....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Trazim monitor koji ce služiti prvenstveno za grafičko dizajniranje

U ovom trenutku sam u nedoumici između ova dva monitora:

U2520D ili PD2700Q

 

Sama veličina ekrana mi i ne igra neku ulogu

Benq nešto je veći od ovog Della i podržava 10 bit-ne boje , ali Dell ima nešto veći ppi i bolji Anti-Glare coating, a meni je prostorija dosta osvjetljena.
Na stranicama od Benq-a piše da je ovaj monitor kalibriran u tvornici, što mi odgovara jer nemam spektometar.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice