Nadogradnja RAM memorije izdvojena tema

poruka: 1.576
|
čitano: 607.875
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
protjeran
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Pošto je RAM relativno jeftin, ja bih ti preporučio da uzmeš 8 GB , jer si onda miran duže vrijeme.

9 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav, 

 

namjeravam nadograditi RAM i dodati još 8 gb na postojećih 8 gb. Laptop je HP Pavilion Gaming, procesor je Intel Core i5 9300H. Postojeći RAM je Samsung M471A1K43CB1-CTD DDR4-2667 (1333Mhz). Htio bih dodati 8gb rama pa me zanima koji ram bi trebalo traziti da bude kompatibilan sa maticnom plocom i procesorom? Mislio sam uzeti ovaj https://www.links.hr/hr/memorija-so-dimm-pc-21300-8-gb-kingston-fury-kf426s15ib-8-ddr4-2666mhz-051200487 . Također, je li bolja opcija uzeti jedan novi ram od 16gb ili dodati na ovaj postojeći još jedan od 8 gb pa imati 2x8gb i koliko će se to odraziti na performanse?

 

Hvala i srdačan pozdrav

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
googol kaže...

Pozdrav, 

 

namjeravam nadograditi RAM i dodati još 8 gb na postojećih 8 gb. Laptop je HP Pavilion Gaming, procesor je Intel Core i5 9300H. Postojeći RAM je Samsung M471A1K43CB1-CTD DDR4-2667 (1333Mhz). Htio bih dodati 8gb rama pa me zanima koji ram bi trebalo traziti da bude kompatibilan sa maticnom plocom i procesorom? Mislio sam uzeti ovaj https://www.links.hr/hr/memorija-so-dimm-pc-21300-8-gb-kingston-fury-kf426s15ib-8-ddr4-2666mhz-051200487 . Također, je li bolja opcija uzeti jedan novi ram od 16gb ili dodati na ovaj postojeći još jedan od 8 gb pa imati 2x8gb i koliko će se to odraziti na performanse?

 

Hvala i srdačan pozdrav

 Ako imaš slobodan utor kupi 8 gb  RAMa , nema potrebe da trošiš lovu na 16. Samo pazi da je DDR4 i da ima isto Mhz-a. Poželjno je da je od istog proizvođača, ali nije nužno.

Nisam neki ekspert za hardware, ali mislim da ne trebaš provjeravati kompatibilnost sa matičnom i procesorom, samo uzmeš taj isti i nadgradiš u slobodan utor.

To možeš i sam, bez da nosiš na ovlašteni servis.

Lijep pozdrav!

12 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Bolje je 2x8 , bit ce razlike u nekim igrama koje pozderu preko 8gb rama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Bok Ekipa,

namjeravam nadograditi 8gb rama na 16gb, ddr3 ram.

Trenutno imam pločicu od 8gb ddr3 AMD Entraintanment Series.

Matična ploča podržava samo 2 slota do 1600MHZ ASUS H81M-R/C/SI.

Htio bih kupiti rabljenu pločicu od 8gb.

Zanima me je li odgovaraju ove dvije pločice tako da imam dual channel način rada.

Trenutno ne mogu naći AMD pločicu rama koju već imam.

Jesu li ovo dobre opcije: Samsung i Intenso ?

Trenutno mi je jednostavnije nabaviti Intenso za 150kn.

Stavio sam i oglas na BUGu da tražim takav ram.

Zanima me hoće li Ramovi raditi normalno na matičnoj uzimajući u obzir frekvenciju i latenciju te treba li još nešto uzeti u obzir ?

Hvala na razumijevanju.

 

Lijep pozdrav

Joca Mastercard
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.11.2021 23:05 (Joca Amsterdam).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Cura sam i stvarno se ne razumijem u stvari oko nadogradnje rama, imam laptop sa jako malo ram memorije (4gb) i ne funkcionira mi, a nedavno sam ga kupila. Zanima me je li preporučljiva ta nadogradnja ili to nije dobro jer ne bih htjela uništiti skoro nov laptop...Dobila sam na poklon Sims koji mi naravno ne funkcionira dobro sa 4 gb, jer mi je već ram napunjen do 3,8 gb. Dakle bila bi dobra neka količina rama koja bi se mogla igrati za igrice, možda nadograditi za još 4 pa da bude ukupno 8, evo ne znam, vi preporučite što mislite...
Ako imate preporuku za neku trgovinu ili servis laptopa na području Rijeke koji se bave nadogradnjom, ne bih sama to kupovala već njima odnijela da to naprave. Hvala!
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

pozdrav, jedno početničko pitanje.

 

imam 4 utora za ram i jednu pločicu od 8 gb ddr4 memorije. na pločici piše iduće: 

 

F4-2133C15S-8GNS

DDR4-2133 CL15-15-15-35 1.20v

PC4-17000 8Gx1 Plug and play

 

htio bih nadogradit ram memoriju sa još jednom pločicom od 8 gb pa me zanima je li ova ista ovoj koju ja imam:

 

https://www.links.hr/hr/memorija-so-dimm-pc-17000-8-gb-g-skill-ripjaws-f4-2133c15s-8grs-ddr4-2133mhz-051200240

 

ako ubacim ovu sa linksa hoće li sve radit kako treba? kao što se vidi ova je neka SO-DIMM, ne znam ima li to ikakve veze i jesu li iste memorije?

 

oprostite na malo glupom pitanju.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Lik1990 kaže...

pozdrav, jedno početničko pitanje.

 

imam 4 utora za ram i jednu pločicu od 8 gb ddr4 memorije. na pločici piše iduće: 

 

F4-2133C15S-8GNS

DDR4-2133 CL15-15-15-35 1.20v

PC4-17000 8Gx1 Plug and play

 

htio bih nadogradit ram memoriju sa još jednom pločicom od 8 gb pa me zanima je li ova ista ovoj koju ja imam:

 

https://www.links.hr/hr/memorija-so-dimm-pc-17000-8-gb-g-skill-ripjaws-f4-2133c15s-8grs-ddr4-2133mhz-051200240

 

ako ubacim ovu sa linksa hoće li sve radit kako treba? kao što se vidi ova je neka SO-DIMM, ne znam ima li to ikakve veze i jesu li iste memorije?

 

oprostite na malo glupom pitanju.

 Neće ti radit jer je nećeš moći ni stavit u računalo. Ta memrija iz linksa ti je za laptop.

9 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

hvala na konkretnom i brzom odgovoru. zanima me solucija da kupim od drugog proizvođača pločicu od 16 gb jer koliko vidim po netu nigdje ne mogu pronać ovu od 8 koju tražim.

 

u tom slučaju, kako mogu provjerit frekvneciju matične ploče i koliko sam shvatio ram memorija mora imat istu ili nižu frekvenciju od matične ploče? ili može radit normlano ako ima i veću?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Lik1990 kaže...

hvala na konkretnom i brzom odgovoru. zanima me solucija da kupim od drugog proizvođača pločicu od 16 gb jer koliko vidim po netu nigdje ne mogu pronać ovu od 8 koju tražim.

 

u tom slučaju, kako mogu provjerit frekvneciju matične ploče i koliko sam shvatio ram memorija mora imat istu ili nižu frekvenciju od matične ploče? ili može radit normlano ako ima i veću?

 Ne treba komplicirat. Kupi bilo koju DDR4 memoriju a da nije za laptop i radit će ti. I onako imaš memoriju koja radi 2133 MHz niže od toga nema

9 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

oprosti što sam dosadan malo, znači kupim ovu npr:

 

https://www.links.hr/hr/memorija-pc-19200-8-gb-g-skill-aegis-f4-2400c15s-8gis-ddr4-2400mhz-051200269

 

i ubacim je i imat ću 16 gb rama i sve će normalno radit? iako je jedna pločica 2133 a druga 2400 mhz?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Lik1990 kaže...

oprosti što sam dosadan malo, znači kupim ovu npr:

 

https://www.links.hr/hr/memorija-pc-19200-8-gb-g-skill-aegis-f4-2400c15s-8gis-ddr4-2400mhz-051200269

 

i ubacim je i imat ću 16 gb rama i sve će normalno radit? iako je jedna pločica 2133 a druga 2400 mhz?

 Tako je radit će ti obe na istoj frekvenciji, uvijek na onoj nižoj 2133.

7 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Nadimak_forumaša kaže...
Lik1990 kaže...

oprosti što sam dosadan malo, znači kupim ovu npr:

 

https://www.links.hr/hr/memorija-pc-19200-8-gb-g-skill-aegis-f4-2400c15s-8gis-ddr4-2400mhz-051200269

 

i ubacim je i imat ću 16 gb rama i sve će normalno radit? iako je jedna pločica 2133 a druga 2400 mhz?

 Tako je radit će ti obe na istoj frekvenciji, uvijek na onoj nižoj 2133.

 Samo pazi da ubaciš u pravi utor memoriju da ti radi u dualchanel modu. obično ako imaš 4 utora imaš i dvije različite boje. Ubaci ih u istu boju.

9 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Hvala puno na brzoj i konkretnoj pomoći. Naučio sam ovu sa gornjeg linka 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Lijep pozdrav. Imam pitanje, na ovaj svoj pc (imate na mom profilu) bih nadogradio jos 16gb rama, iste koje imam ali sa rgbom, da li ce to odgovarat na postojecu ovu maticnu (vjer glupo pitanje al ne znam jesu ta slobodna 2 utora na maticnoj ista kao i ova? Kad igram igre i streamam, ne znam jel igra lose optimizirana ili jednostavno nesto fali, ali fps dosta pada, pa me zanima hocu dobit sta s ovih dodatnih 16gb?

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Ako ti pada fps malo je vjerojatno to ram...  Iako moguće prije ti može biti gpu ili CPU ili CPU koji bottlenecka gpu...  Koje specifikacije imaš? 

Mislim ja sam na laptopu na 4gb ubacio pločicu od 8gb rama u igrama sam dobio možda 2% fps vise ali zato sam rad na Windowsu je nemjerljiv... 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Moj PC - boki707
▪️CPU▪️AMD Ryzen 7 3800X
8 Cores - 3900 MHz - 105 watts
▪️CPU COOLER▪️ NZXT Kraken Z53
▪️GPU▪️GIGABYTE Radeon RX 6900XT GAMING OC 16GB (RDNA 2, GDDR6, 2x DisplayPort, 2x HDMI 2.1)
▪️MONITOR 1▪️ GIGABYTE 27" AORUS FI27Q-X 240Hz IPS - 1 ms AMD FreeSync Premium
▪️MONITOR 2 ▪️Samsung UHD 4K U28E590D (70cm) 60Hz
▪️PSU▪️SEASONIC FOCUS-GX-850 Netzteil 850 Watt TUV, BSMI, CB, CCC, RoHS, WEEE, cULus, Energy-Related Products (ErP) Lot 6, REACH, EAC
▪️HDD▪️Western Digital Green 1TB
▪️SSD▪️V-NAND Samsung EVO 850 - 500GB
▪️RAM▪️CRUCIAL Ballistix Arbeitsspeicher 16 GB DDR4
▪️MBO▪️ASUS Prime X570 P Mainboard
12 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Za najbolje performanse bi trebao r5 5600X ili 5800X i brzi ram minimalno 3600mhz a sto veca brzina to bolje.

Napomena ta maticna ima 4 utora za ram ako su ti dva popunjena sa 2x8gb ja ti ne bi preporucio da popunis ostala 2 sa 2x8gb vec bolje da uzmes 2x16gb za dvokanalni rad.A i sto je najbolje ako dode do nekog problema sa radnom memorijom lakse je dijagnosticirat kvar.

Sto se stremanja tice bez brze internetske konekcije mozes zaboravit, a mislim da je nvidia bolja nego radeon.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Pa nesto i nije neka velika razlika izmedu tih komponenti i ovih koje ja imam, razlike su bas minimalne. Ovo za rame si u pravu, bolje uzet 2x16 i ostavit dva prazna utora.

Internet je i vise nego dobar, radi se konkretno o pubg-u, igra je jednostavno lose optimizirana, svima pada fps, streamao ili ne, uvijek, ne meni vec svim igracima, jednostavno katastrofa

12 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Pubg je zivi uzas to ako igram igram samo iz zabave , tako i tako lose igram.Jedina fps igra koja nema teske dropove je Rainbow Six Siege.

14 godina
protjeran
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
MGloc kaže...

Za najbolje performanse bi trebao r5 5600X ili 5800X i brzi ram minimalno 3600mhz a sto veca brzina to bolje.

Napomena ta maticna ima 4 utora za ram ako su ti dva popunjena sa 2x8gb ja ti ne bi preporucio da popunis ostala 2 sa 2x8gb vec bolje da uzmes 2x16gb za dvokanalni rad.A i sto je najbolje ako dode do nekog problema sa radnom memorijom lakse je dijagnosticirat kvar.

Sto se stremanja tice bez brze internetske konekcije mozes zaboravit, a mislim da je nvidia bolja nego radeon.

Iz ovog se moze zakljucit da nece imat dvokanalni rad sa 4 sticka, naravno da hoce...

11 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav,

 

trebam nadograditi ram sada imam 2x8gb i isao bih na isto toliko....pitanje....zbog cega se ssd brzo napunio 120gb i da li se moze nadograditi ili ubaciti još jedan?

 

Imam dosta dobri komp pa bi mozda još neko vrijeme probao sa njime...i7 4790K,asrock z nesto oc formula..gtx 750ti itd....

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Pozdrav,nadogradio bi RAM ali ne znam sto je vazno kod kupnje,da mi sve funkcionira. Maticna je Asus P5K Premium.
u prilogu je slika trenutnog rama. znam samo da trebam ddr2,2gb i 800mhz,da li je potrebno jos nesto od podataka kod kupnje?
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Pazi jedino da ne kupis SO-DIMM umjesto DIMM ram-a, SO je za laptope...

8 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Jučer sam nepromišljeno prodao svoju memoriju Patriot Viper Steel 3200 2x8 frendu ( zaskočio me ), i reko idem kupit novu u ADM. Donesem ju doma, piknem u PC, kad ono banana, naja, ni slike ni tona. Reko, kaj je ovo, sve izrotirao i nista, nazvao frenda da odem do njega da probamo kod njega na njegovoj AMD konfi, opet naja, reko ovo ne valja mema, a još nikad nisam imao taj slučaj da nova mema ne trza. Danas odnio na servis u ADM, objasnio im problem, oni isto ko iz topa, me nije do meme al bumo testirali, reko majstore aj malo ubrzaj jer nisam ja iz ZG pa nemrem stalno ići do vas. Bio je fakat brz, za nekih ćuku vremena me nazvao i reko da je meme samsung b-die u pravom smlislu riječi b-die ( mrtva ko pas ) i pazi sad, uzeo ovo umjesto ovog. Donesem doma, piknem u PC i radi, ali sam ju spustio na 3200 i pomoću onog dram kalka sam mrdao i ostavio na 3200 sa cl13. Malo bacio neki test stabilnosti, nije niš specijalno vrištao pa sam tak ostavio. Zašto sam stavio na 3200 umjesto na 3600, pa jer se pokazala da je bolja na toj brzini u testovima, bar meni. I da, taj dram kal je neloš ali se pazite sa subtiming-zima, puno prćkanja puno clrcmos-a, na kraju sam se uhvatio samo tRC i tRFC i to sam mjenjao, ostalo sam ostavio nekom drugom da mrda, ja nebum više

 

Poanta je, da me frend zezno na najjače, nisam mu trebao prodati memu koja me vozila kak treba. Valjda bude i ova al sam bacio novčiće bezveze.

 

evi i slikice od drama kako to izgleda 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.2.2022 21:53 (Taraba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Imam pitanje.

 

Trenuto u laptopu imam 4GB RAM-a DDR4 2133MHz. Radi se o laptopu Lenovo IdeaPad S145. Želio bih ga nadograditi na 8GB. Samo je jedan slot za RAM. Nije mi baš najjasnije kolko može biti maksimalna brzina. U specifikacijama procesora je navedeno da maksimalno podržava 2133MHz, dok na starnicama proizvođača laptopa piše da se može staviti i RAM od 2666MHz. Stvarno ne znam što da učinim, molim bilo kakvu pomoć.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
mes123 kaže...

Imam pitanje.

 

Trenuto u laptopu imam 4GB RAM-a DDR4 2133MHz. Radi se o laptopu Lenovo IdeaPad S145. Želio bih ga nadograditi na 8GB. Samo je jedan slot za RAM. Nije mi baš najjasnije kolko može biti maksimalna brzina. U specifikacijama procesora je navedeno da maksimalno podržava 2133MHz, dok na starnicama proizvođača laptopa piše da se može staviti i RAM od 2666MHz. Stvarno ne znam što da učinim, molim bilo kakvu pomoć.

 

Imas samo jedan slot kupi jedan sodimm keks od 8gb ddr4 2666mhz, ukoliko ta brzina nije podrzana sam ce ju downclockat na 2133mhz default.Nekakve primjetne razlike tako i tako nema sto se tice brzine u normalnom koristenju.

 

Netherwind Nisam siguran za novije procesore ali sto se tice igara najbolje je imat memoriju sa sto nizim latencijama, iako tebe najvise koci ta RX580 ako se zelis igrat na visoki refresh rate trebas jaci gpu za 1080p minimalno rtx 3050 a ako si na 1440p trazi si 3060/ti.Ryzen 3600 ti je jos uvijek dobar CPU i bit ce naredne 2 godine a tad mozes ubacit 5800x ili ces na intel i5 12600K.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.3.2022 21:10 (MGloc).
11 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Bolje trazi jaci gpu,a latecije mozes rucno spustit koliko moze ici,zavisi koji je ram,imas na you tubeu postupak

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Koje rame imas?

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pa nemoras mjenjat,ak uzimas novi proc mozes manualno spustit latencije na mozda 16 i bit ce dobro

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice