MemTest dosta errora

poruka: 6
|
čitano: 4.794
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
MemTest dosta errora

Od zadnjeg Win updejta imam problema s kompom. Prvo mi je Chrome počeo rušiti stranice s "out of memory" i sl. errorima. Mislio sam zeza samo, klasika. No, zadnjih dan dva mi se par puta desio i "blue screen", danas baš zbog memory menagmenta.

Napravio sam test u Winsima, sve oke. Skinuo MemTest, i sad je na drugom passu i vec ima detektiranih 1000+ errora.

 

S obzirom da su RAMovi relativno novi i mogu ih još vratiti, prvo me zanima može li RAM speed utjecat na errore? Ovi koje imam su tvornički na 2400, a morao sam ih u biosu spustiti na 2133 koliko najviše matična podržava, a ne znam jel može to raditi problem?

 

Najčudnije od svega mi je što problema nije bilo do updejta, bio sam uvjeren da je softwarski problem, no sad nakon MemTesta više nisam siguran.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 12:44 (ficosime).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
MemTest dosta errora

Pa obicno je problem s RAMima ili radi nestabilnog overclocka ili radi hardverskog problema. Ako je tvoj na 2133 odnosno ne radi cak ni na deklariranoj frekvenciji kak spada, zvuci ko da nes ne valja sa samom memorijom. Mozes probat maknut jedan keks i isprobat dal svaki zasebno funkcionira normalno

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: MemTest dosta errora

Probao opet s iskopcanim hddom, ssdom itd.

Jedan 0 errora, drugi pun. Probao zamijeniti i mjesta, ista stvar.

 

Samo mi nije jasno zašto se manifestiralo sada nakon skoro godinu dana tek i baš nakon winds updejta

10 godina
offline
Re: MemTest dosta errora
ficosime kaže...

Probao opet s iskopcanim hddom, ssdom itd.

Jedan 0 errora, drugi pun. Probao zamijeniti i mjesta, ista stvar.

 

Samo mi nije jasno zašto se manifestiralo sada nakon skoro godinu dana tek i baš nakon winds updejta

 Šta ti ima bit nejasno ram je crka sad a ne prije godinu dana, događa se

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
12 godina
offline
MemTest dosta errora

Nis, reklamacija, vjerojatno su pod garancijom? A ak uzimas nove, preporucam Crucial Ballistix 3200/CL16 ili 3000/CL15 - garantirani Micron E-Die koji je trenutno najbolji na trzistu, a kostaju isto ko ostali RAM kod kojih nikad ne znas sta dobivas, mozes dobiti totalni drlog koji se nemre ni 100 MHz overclockati kao ja sa Patriot Viper Steel.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: MemTest dosta errora

Odlucio sam se na komplet upgrade PC-a. RAM cu svakako zamijeniti (garancija je 60 mjeseci), pa cu dati sve dijelove starcima ili prodati.

Ako imaš prijedloge za upgrade postao sam u grupu za konfiguracije pitanje updejte PC-a do cca. 8000kn, svaki savjet je dobrodošao! Link

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice