3200 vs 3600 Hz

poruka: 13
|
čitano: 2.833
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: 3200 vs 3600 Hz

 Minimalna razlika, mozes uocit razliku jedino ak radis 1:1, i to samo u 0.1% i 1%. 

 

 Bolje uzmi ove rame, po zelji ih mozes kloknut na 3600 cl16 (i vise vjerovatno, neki su isprobavali i radi im na 3733 cl16...) i izabrao bi neko kuciste sa prednjom mesh stranicom, tipa meshify s2, icue 220t rgb, meshify c...

15 godina
protjeran
offline
Re: 3200 vs 3600 Hz
hahhaajaads kaže...

 Minimalna razlika, mozes uocit razliku jedino ak radis 1:1, i to samo u 0.1% i 1%. 

 

 Bolje uzmi ove rame, po zelji ih mozes kloknut na 3600 cl16 (i vise vjerovatno, neki su isprobavali i radi im na 3733 cl16...) i izabrao bi neko kuciste sa prednjom mesh stranicom, tipa meshify s2, icue 220t rgb, meshify c...

Hvala puno! I mislio sam si da Hz rami i ne igraju preveliku ulogu međutim, zamislio sam se kad sa vidio review-e na youtube kako svi imaju 3600 hz pa sam se pitao, nisam li nešto propustio haha

Mesh zbog protoka zraka? Uf odmah mi se opcije smanjuju jer želim i prozor sa strane a da nema šarolike ventilatore i nikako u bijeloj...

Još jednom hvala na odgovoru :)

p.s. Trebao sam naručiti dijelove sljedećeg petka, za 14 dana međutim... od sutra ne radim, zatvorili su gradilišta u IRL a sa sljedećom plajom (ovaj petak) ne stignem sve pokupovati... Ako nema ramova koje si mi preporučio (out of stock, samo su 2) - neću puno pogriješiti sa ovima koje sam mislio? Trn mi je u oku ovo "Ryzen optimised".... ima li to ikakvoga smisla?

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2020 1:33 (HaM).
10 godina
offline
Re: 3200 vs 3600 Hz
HaM kaže...



Mesh zbog protoka zraka? Uf odmah mi se opcije smanjuju jer želim i prozor sa strane a da nema šarolike ventilatore i nikako u bijeloj...

Još jednom hvala na odgovoru :)

p.s. Trebao sam naručiti dijelove sljedećeg petka, za 14 dana međutim... od sutra ne radim, zatvorili su gradilišta u IRL a sa sljedećom plajom (ovaj petak) ne stignem sve pokupovati... Ako nema ramova koje si mi preporučio (out of stock, samo su 2) - neću puno pogriješiti sa ovima koje sam mislio? Trn mi je u oku ovo "Ryzen optimised".... ima li to ikakvoga smisla?

 Da zbog protoka zraka, onda mozes otic na Meshify C, 115 funti je.

 

 Ryzen optimized znaci da su testirani na ryzen platformi, ali to zavisi od ploce do ploce, iako bi ti sad na svakoj normalnoj ploci trebao xmp od 3600 radit od prve. Naravno da mozes otic ak zelis na 3600mhz ak ne bude ovih e-die ballistixa, sve su to slicne performanse 

8 godina
offline
Re: 3200 vs 3600 Hz
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2020 11:07 (HowYesN0).
15 godina
protjeran
offline
Re: 3200 vs 3600 Hz

Hvala na odgovoru!

Dakle samo su testirani a ne i "optimizirani", što god to značilo haha 

Razmišljam se o protoku zraka ali bih se više oslanjao na ventilatore, Zelman ima već ugrađene.... Muku mučim sa odabirom no dobro.... inače, ove komponente uzimam:

https://www.overclockers.co.uk/powercolor-radeon-rx-5700-xt-8gb-gddr6-pci-express-graphics-card-gx-198-pc.html
https://www.overclockers.co.uk/wd-black-500gb-sn750-m.2-2280-nvme-pci-e-gen3-solid-state-drive-includes-heatsink-wds500g3xhc-hd-55w-wd.html
https://www.overclockers.co.uk/asus-prime-x570-p-amd-am4-ddr4-x570-chipset-atx-motherboard-mb-6dp-as.html <---- trenutno OUT of stock, pa poludit ću... još prošli tjedan ih je bilo +10 a neki dan +7 aaaaaaaaa!
+ neka memorija 16 gb na 3200... ostaviti ću si staro napajanje, super flower od 450, golden koje se ponaša poput solidnog napajanja od 550W pa mislim da za ovaj sistem mu je to dovoljno da povuče.

To mi je sasvim dovoljno za 1920*1080 rezu, takav mi je i monitor a ne da mi se mjenjati monitor bez obzira što su dobri a jeftini za poluditi i to od 27".

HowYesNo: Kao što sam napisao, živim u IRL - prevelika mi je poštarina iz Protisa, iz UK do Irske mi je poštarina 40 eura što je bagatela u slučaju da bude bila potrebna reklamacija pa moram vraćati nazad itd... Uostalom, više vjerujem zapadnom tržištu nego istočnom, što se tiče hardwarea. I odjeće / obuće.

p.s. Nisam siguran koliko će Covid potrajati, kažu do 12.4 ali osobno ne vjerujem medijima pa si razmišljam čuvati pare za XY stanje, renta mi je 750€ primjerice... Sorry za veliki zid od teksta, kasno mi je tu pa sam se raspisao bez veze...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2020 1:30 (HaM).
11 godina
offline
Re: 3200 vs 3600 Hz

daj odi na temu slaganja računala, odredi budget i napomeni u kojim trgovinama kupuješ pa neka ti slože komp kako spada

ovo je sve pomalo bezveze, em da uzmeš poštenu grafu i hladnjak za proc nisi primoran ići na mesh kućište i bogzna kakav propuh i buku, em ti x570 nije nužan, isto i taj ssd... mislim da to može puno bolje složiti ekipa koja se malo bolje kuži od tebe i ostatka ekipe ovdje

8 godina
offline
3200 vs 3600 Hz

nisam znao za irsku. ok

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: 3200 vs 3600 Hz
picajzla0707 kaže...

daj odi na temu slaganja računala, odredi budget i napomeni u kojim trgovinama kupuješ pa neka ti slože komp kako spada

ovo je sve pomalo bezveze, em da uzmeš poštenu grafu i hladnjak za proc nisi primoran ići na mesh kućište i bogzna kakav propuh i buku, em ti x570 nije nužan, isto i taj ssd... mislim da to može puno bolje složiti ekipa koja se malo bolje kuži od tebe i ostatka ekipe ovdje

Kako x570 nije nužan ako imaš grafičku koja radi na PCI 4.0? 

Nadalje, zašto ne iskoristiti X570 ploču sa PCI 4.0 sučeljem i ne staviti dobar NVME disk? Moj Samsung EVO ima oko 500 read/write, novi M.2 X4 NVME ima 3500/2500 read write.

Zar da za iste pare (!) stavim identični disk (!) koji radi 7 puta sporije (uspoređujem Samsung EVO 500 i ovaj M.2 od WD) na matičnoj koja podržava ovu brzinu?

Ti si čudan ali pitati ću za svaki slučaj, ništa ne škodi bez obzira što sam prilično uvjeren da opcije neću mijenjati... 


Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2020 14:49 (HaM).
14 godina
odjavljen
offline
Re: 3200 vs 3600 Hz
HaM kaže...
picajzla0707 kaže...

daj odi na temu slaganja računala, odredi budget i napomeni u kojim trgovinama kupuješ pa neka ti slože komp kako spada

ovo je sve pomalo bezveze, em da uzmeš poštenu grafu i hladnjak za proc nisi primoran ići na mesh kućište i bogzna kakav propuh i buku, em ti x570 nije nužan, isto i taj ssd... mislim da to može puno bolje složiti ekipa koja se malo bolje kuži od tebe i ostatka ekipe ovdje

Kako x570 nije nužan ako imaš grafičku koja radi na PCI 4.0? 

Nadalje, zašto ne iskoristiti X570 ploču sa PCI 4.0 sučeljem i ne staviti dobar NVME disk? Moj Samsung EVO ima oko 500 read/write, novi M.2 X4 NVME ima 3500/2500 read write.

Zar da za iste pare (!) stavim identični disk (!) koji radi 7 puta sporije (uspoređujem Samsung EVO 500 i ovaj M.2 od WD) na matičnoj koja podržava ovu brzinu?

Ti si čudan ali pitati ću za svaki slučaj, ništa ne škodi bez obzira što sam prilično uvjeren da opcije neću mijenjati... 


 :facepalm:

 

Moja preporuka je da se obratiš nekome tko ima znanja i iskustva da ne popušiš hrpu para bezveze.

 

BTW, tek nedavno smo popuno iskoristili pcie 2.0 x16 sa rtx2080ti. Ta tvoja "pcie 4.0" grafička bi radila na pcie 3.0 x4 tako da ne biš ni znao razliku

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
protjeran
offline
Re: 3200 vs 3600 Hz
Jakovp kaže...
HaM kaže...
picajzla0707 kaže...

daj odi na temu slaganja računala, odredi budget i napomeni u kojim trgovinama kupuješ pa neka ti slože komp kako spada

ovo je sve pomalo bezveze, em da uzmeš poštenu grafu i hladnjak za proc nisi primoran ići na mesh kućište i bogzna kakav propuh i buku, em ti x570 nije nužan, isto i taj ssd... mislim da to može puno bolje složiti ekipa koja se malo bolje kuži od tebe i ostatka ekipe ovdje

Kako x570 nije nužan ako imaš grafičku koja radi na PCI 4.0? 

Nadalje, zašto ne iskoristiti X570 ploču sa PCI 4.0 sučeljem i ne staviti dobar NVME disk? Moj Samsung EVO ima oko 500 read/write, novi M.2 X4 NVME ima 3500/2500 read write.

Zar da za iste pare (!) stavim identični disk (!) koji radi 7 puta sporije (uspoređujem Samsung EVO 500 i ovaj M.2 od WD) na matičnoj koja podržava ovu brzinu?

Ti si čudan ali pitati ću za svaki slučaj, ništa ne škodi bez obzira što sam prilično uvjeren da opcije neću mijenjati... 


 :facepalm:

 

Moja preporuka je da se obratiš nekome tko ima znanja i iskustva da ne popušiš hrpu para bezveze.

 

BTW, tek nedavno smo popuno iskoristili pcie 2.0 x16 sa rtx2080ti. Ta tvoja "pcie 4.0" grafička bi radila na pcie 3.0 x4 tako da ne biš ni znao razliku

 AAaaa u pravu si, isti klinac je li 3 ili 4, baš sam googlao review... Dakle, PCI 4.0 je zapravo jedino za brzinu SDDa, točnu ovu koliko NVME diskovi oglašavaju... Hvala :)

A i da je hrpa para... i nije baš haha pričamo o 80€ između dobre B450 i dobre X570 ploče.

14 godina
odjavljen
offline
Re: 3200 vs 3600 Hz
Pa dodaj 80 eura na jacu graficku ili proc, i skocio si jedan razred, tako da nije bas za baciti.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: 3200 vs 3600 Hz
HaM kaže...

 AAaaa u pravu si, isti klinac je li 3 ili 4, baš sam googlao review... Dakle, PCI 4.0 je zapravo jedino za brzinu SDDa, točnu ovu koliko NVME diskovi oglašavaju... Hvala :)

A i da je hrpa para... i nije baš haha pričamo o 80€ između dobre B450 i dobre X570 ploče.

 a i za ssd-ove ne znam koliko imaš koristi od tih brzina - u loadanju igrica ne vjerujem da je neka razlika, svakodnevni rad na windozama, surfanje... teško da ćeš ikad vidjet razliku u odnosu na najobičniji sata ssd, a kamo li neki nvme s brzinama koje omogućuje već i sadašnji pci 3.0, prebacivanje na neki drugi medij - stick, mobilni ssd i slično, onda moraš imati i vanjski uređaj koji podržava te brzine...

 

 

tako da zasad baš i nema nekakvog smisla i koristi, eventualno ako misliš zadržati konfu idućih 4-5 godina, pa eto da si miran za buduće ssdove i grafe tih 4-5 godina

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice