Raspberry PI - brza Linux distra

poruka: 4
|
čitano: 1.561
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Raspberry PI - brza Linux distra

Pozdrav,

 

može li mi netko preporučiti brzu (naglasak na brzu) Linux distribuciju za Raspberry Pi, prvi model B. Primjerice, čitam PDF dokument s Rasbianom i treba mi 4-5 sekundi da prebacim na novu stranicu PDF dokumenta.

Ima li načina da se to ubrza?

ZOTAC: It's Time to Play.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2015 22:41 (DmL).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry PI - brza Linux distra
DmL kaže...

Pozdrav,

 

može li mi netko preporučiti brzu (naglasak na brzu) Linux distribuciju za Raspberry Pi, prvi model B. Primjerice, čitam PDF dokument s Rasbianom i treba mi 4-5 sekundi da prebacim na novu stranicu PDF dokumenta.

Ima li načina da se to ubrza?

 Ima li itko kakav prijedlog?

ZOTAC: It's Time to Play.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2015 17:08 (DmL).
11 godina
neaktivan
offline
Raspberry PI - brza Linux distra

Prvo zapravo probaj stavit neki drugi brzi PDF reader...

 

Pa na ovom forumu inace preporucuju Linux Mint i Lubuntu kao brze distre za kompove.

 

Al vjerojatno je rasbian vec brzi od toga kad su ga napravili za njega...

 

ako ti i to nije dovoljno po brzini onda imas problem da ces trebat malo vise vremena instalirat i sam sklepat laganu konfiguraciju sta i nije problem... uz wiki je to sve nakraju copy/paste i point and click.

 

archlinux npr ce te naucit stosta toga i imat ces brzu distru ako npr stavis samo neki tiling window manager kao awesomewm, a ne nakrcat mali rasppi sa DE...

 

ja bi lipo instalirao Debian na tvome mjestu i ne sa Gnomeom sta mu je default nego stavio neki tilin window manager kao awesomewm... nece ti bit tesko i bit ce brzo...

 

sad biraj... jos ce ti i izgledat awesome :D

 

https://www.google.hr/search?q=awesomewm&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CCcQsARqFQoTCKqZ26WrmckCFYg_FAodqKwGPw&biw=1920&bih=989

 

uzivaj'

 

7z'
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2015 7:38 (dixie7z).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Raspberry PI - brza Linux distra

Hvala ti na odgovoru.

Probat ću si sam složit distru, sigurno ima masa tutorijala na netu. Al' mi nije tako nešto palo na pamet do sada. :)

 

ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice