Linux flickering screen

poruka: 9
|
čitano: 1.803
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Linux flickering screen

Pozdrav ekipa,

 

instalirao sam na Windows 10 x64 host unutar VirtualBox-a Linux Ubuntu 15.10 kao guest OS. Sve radi super, instalirao Guest Addons, ali kada uključim 3D akceleraciju, prilikom pokretanja programa dobivam nekakav flickering screen. Ekran par puta "zaflicka" i zabljesne neki bijeli screen na ful kratko, a nakon toga sve super.

Zna li netko zašto se takav problem javlja?

 

Konfa:

Xeon E3 v1321

16GB ram

GTX 960 2GB

256 SSD

...

 

Ovo su postavke u VirtualBoxu:

 

ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Linux flickering screen

Nitko nema ideju zbog čega se javlja taj flickering prozora prilikom otvaranja programa u virtualci na Linuxu? Probao sam googlati rješenje, isključiti 3D akceleraciju (što mi nije poželjno), smanjiti video memoriju na 0MB ili na pola, i opet se javlja isti problem.

 

 

 
 
 

ZOTAC: It's Time to Play.
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2015 14:34 (DmL).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Linux flickering screen

Moguće da je do virtualboxa. Vbox ima razne OS specific bugove.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2015 11:22 (g12356).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Linux flickering screen
g12356 kaže...

Moguće da je do virtualboxa. Vbox ima razne OS specific bugove.

 Hvala na odgovoru.

 

Slučajno sam primjetio da se problem javlja samo prilikom uključenog FullScreen mode-a, kada VirtualBox sakrije menu bar i ostalo te se guest OS prikazuje preko cijelog ekrana.

Misliš li da bih trebao izbrisati VirtualBox i staviti možda VMware Player? Ili možda staviti Ubuntu 14.04 umjesto 15.10?

 

ZOTAC: It's Time to Play.
13 godina
neaktivan
offline
Linux flickering screen

Jesi li instalirao guest additions na VM?

Mislim da ako ti problem nije prevelik, zašto išta radit? KOliko dugo traje vlickering, par sekundi?deset sekundi, minutu?

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Linux flickering screen
g12356 kaže...

Jesi li instalirao guest additions na VM?

Mislim da ako ti problem nije prevelik, zašto išta radit? KOliko dugo traje vlickering, par sekundi?deset sekundi, minutu?

 Jesam, instalirao sam guest additions.

 

Flickering traje par sekundi - ali mi ti bljeskovi poprilično smetaju u radu.

ZOTAC: It's Time to Play.
13 godina
neaktivan
offline
Linux flickering screen

Neznam, nikad nisam imao taj problem, googlaj.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Linux flickering screen

Nakon sto si instalirate neki od distribucija linuxa trebate otići na software & updates i instalirati Virtualbox graphics driver a ne njegov nativni. Kod linuxa inace nemam problema sa tim tako da je to problem do Host OS-a (Windows). Virtualke sa linux distribucijama na linux hostu radi normalno cak bez instalacija tih drivera unutar virtualke.

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Linux flickering screen
marin_sagovac kaže...

Nakon sto si instalirate neki od distribucija linuxa trebate otići na software & updates i instalirati Virtualbox graphics driver a ne njegov nativni. Kod linuxa inace nemam problema sa tim tako da je to problem do Host OS-a (Windows). Virtualke sa linux distribucijama na linux hostu radi normalno cak bez instalacija tih drivera unutar virtualke.

 Nisam znao da to postoji.
Hvala na informaciji, naučio sam nešto.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice