Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.390.928
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Upravo to, rađe neka uzme Fortron Raider 650w 80+ Silver a ostatak spremi u džep

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Kad bi se odlučio za rx470 onda bi vjerovatno trebao mijenjat napajanje?
Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
8 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
x18x05x kaže...
Kad bi se odlučio za rx470 onda bi vjerovatno trebao mijenjat napajanje?

 U tom slucaju prvo promjeni tog pentiuma 

9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Alo međede lucidni, uzimam nove dijelove uskoro, a i malo za preseravanje :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kolegama bi bilo lakše ti preporučiti kad bi otkrio o kojim se novim dijelovima radi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2016 22:02 (Gearbox).
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
playjob kaže...
Alo međede lucidni, uzimam nove dijelove uskoro, a i malo za preseravanje :D

Da je ne znam kakva single grafika unutra, nema šanse da 650W EVGA ne bi držala (i još imala prostora za OC).

8 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
playjob kaže...
Alo međede lucidni, uzimam nove dijelove uskoro, a i malo za preseravanje :D

 A dobro, javi sta se uzima pa ce se preporucit. Realno sta god da uzmes iznad 750w nema smisla uzimat. U toj kategoriji bi isao na EVGA G2 750 napajanje, i putem registracije napajanja na EVGA-inoj sluzbenoj stranici ostvaris 10 godina garancije i boli te tuki za napajnje naredno desetljece.

9 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Poštovanje. Zanima me kakva je Corsair CX serija napajanje, točnije CX550M model? Dali je napajanje vrijedno kupovine ili je bolje uzeti neko drugo za te novce tj. nekih 600kn ,nešto tipa Fractal Integra M 550W , pošto mi je primarno da napajanje bude modularno; u ovom slučaju polu modularno. Zahvaljujem unaprijed na pomoći 
 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
To su ulazni modeli od Corsaira vs i i cx serija, nista posebno, jedino 5 god garanciju daju sta je + za razliku od fractala 3god, opet za tu cijenu imas i modularni hyper 700m isto 5god garancije.Za koju konfiguraciju ti treba? Ili mislis kasnije prelaziti na novu platformu? Ja bih riskirao modularnost i uzeo super flower 550w gold za tu lovu, malo iznad 600kn.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav. Naručio sam XFX 450w pro napajanje i u među vremenu sam skužio da se ljudi žale na pre glasan ventilator. Dali je netko imao slična iskustva s time, ili ima neko rješenje pošto mi je tišina prioritet. Naručio sam u HG spotu u poslovnici pa ako odma može preporuka nekog drugog napajanja da uzmem nešto drugo, tiše naravno.

Pro audio equipment
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala na odgovoru.Da, isprva bih promijenio napajanje i HDD, a početkom sljedeće godine proc , matičnu i grafu; nešto u rangu i5 6500 i RX 470. Al pričekat ću do početka sljedeće godine da vidim što će AMD ponuditi sa Zenom i Vegom

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2016 6:58 (phobos007).
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
playjob kaže...
playjob kaže...

Ljudi pozdrav svima, evo izgleda da me napajanje ostavlja pa se bojim da ne skurim sve komponente, čujem pucketanje struje u napajanju i ponekad ostanem bez slike na monitoru, pojavi se crn ekran i nakon nekoliko sekundi bude normalno, al najviše me brine pucketanje struje. Razmišljao sam uzeti malo jače napajanje od trenutnog jer ću i nadograđivati komp s vremena na vrijeme, što kažete o ovom? Hitnooooooo!! 

 Molim vas ljudi!!!

 To je odlično napajanje ali što kolege kažu bacanje je novaca dati 1400kn za napajanje ako ne budeš slagao dual GPU set up. No, tvoji novci pa kupuj što hoćeš. Kako god, to napajanje je odlično.

x18x05x kaže...
Kad bi se odlučio za rx470 onda bi vjerovatno trebao mijenjat napajanje?

 S obzirom na CPU ne trebaš jer ti konfiguracija ne bi trošila ni 200W u gamingu.

phobos007 kaže...

Poštovanje. Zanima me kakva je Corsair CX serija napajanje, točnije CX550M model? Dali je napajanje vrijedno kupovine ili je bolje uzeti neko drugo za te novce tj. nekih 600kn ,nešto tipa Fractal Integra M 550W , pošto mi je primarno da napajanje bude modularno; u ovom slučaju polu modularno. Zahvaljujem unaprijed na pomoći 
 

 Sasvim ok napajanje plus još imaš 5 godina garanciju. U toj klasi ako gledaš modularnost još imaš i Cooler Master G550M koje je isto ok napajanje. Oba napajanja su sasvim ok za bilo kakav normalan komp sa jednom grafom.

Nikacc kaže...

Pozdrav. Naručio sam XFX 450w pro napajanje i u među vremenu sam skužio da se ljudi žale na pre glasan ventilator. Dali je netko imao slična iskustva s time, ili ima neko rješenje pošto mi je tišina prioritet. Naručio sam u HG spotu u poslovnici pa ako odma može preporuka nekog drugog napajanja da uzmem nešto drugo, tiše naravno.

 Obično se žale na opterećenju većem od oko 200W ili 250W što tvoj trenutni set up niti ne može dosegnuti tako da ne vjerujem da će biti glasno osim ako je defektan vent.

9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
itomic009 kaže...
playjob kaže...
playjob kaže...

Ljudi pozdrav svima, evo izgleda da me napajanje ostavlja pa se bojim da ne skurim sve komponente, čujem pucketanje struje u napajanju i ponekad ostanem bez slike na monitoru, pojavi se crn ekran i nakon nekoliko sekundi bude normalno, al najviše me brine pucketanje struje. Razmišljao sam uzeti malo jače napajanje od trenutnog jer ću i nadograđivati komp s vremena na vrijeme, što kažete o ovom? Hitnooooooo!! 

 Molim vas ljudi!!!

 To je odlično napajanje ali što kolege kažu bacanje je novaca dati 1400kn za napajanje ako ne budeš slagao dual GPU set up. No, tvoji novci pa kupuj što hoćeš. Kako god, to napajanje je odlično.

 Ići će dual GPU uskoro, hvala na info!

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
playjob kaže...
itomic009 kaže...
playjob kaže...
playjob kaže...

Ljudi pozdrav svima, evo izgleda da me napajanje ostavlja pa se bojim da ne skurim sve komponente, čujem pucketanje struje u napajanju i ponekad ostanem bez slike na monitoru, pojavi se crn ekran i nakon nekoliko sekundi bude normalno, al najviše me brine pucketanje struje. Razmišljao sam uzeti malo jače napajanje od trenutnog jer ću i nadograđivati komp s vremena na vrijeme, što kažete o ovom? Hitnooooooo!! 

 Molim vas ljudi!!!

 To je odlično napajanje ali što kolege kažu bacanje je novaca dati 1400kn za napajanje ako ne budeš slagao dual GPU set up. No, tvoji novci pa kupuj što hoćeš. Kako god, to napajanje je odlično.

 Ići će dual GPU uskoro, hvala na info!

Tako već da. Razmisli i o novom Primeu. Ima fantastične rezultate, ali je i skup.

14 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Prime je bacanje para, to ako slazes komp za 30,000kn pa ajde...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
1400kn i 5 god garancije, po meni bolje rmi serija od corsaira sa 10god garancije u tom rangu, ili evga koja isto daje 10god
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

HG spot je stavio u ponudu SS Prime 650w model. Cijena mu je oko 1400kn. Čisto pristojno za to napajanje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2016 19:59 (ITelektronika).
 
1 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Patrick_cro kaže...
1400kn i 5 god garancije, po meni bolje rmi serija od corsaira sa 10god garancije u tom rangu, ili evga koja isto daje 10god

Na službenoj stranici piše 10 godina garancije. Zašto je tu 5, pojma nemam.

9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Vjerovatno je mislio na COOLERMASTER V850.....

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ITelektronika kaže...

Vjerovatno je mislio na COOLERMASTER V850.....

Nije, vidiš da na HGSpotovoj stranici piše 60mj., al ništa čudno, već sam više puta vidio da oni krivo napišu garanciju. Trebala bi biti 10 godina.

Ako je mislio CM, onda se slažem da je pljačka.

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kad sam uzeo V700 od CM u linksa, imali su garu 84mj ako se dobro sjecam.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nije nigdje 10 god garancija, cak i na sluzbenoj stranici 5god tako da bih ga ja zaobisao kada u tom rangu imas bolje napajanje sa 10 god garancije.
Corsair rmx 850w kod nas ili izvana mozes dobiti i platinum sa 10god za tu cijenu ili cak 1000w gold isto 10god.
www.coolermaster.com/powersupply/v-series-psu/v850/

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2016 21:56 (Patrick_cro).
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Patrick_cro kaže...

Nije nigdje 10 god garancija, cak i na sluzbenoj stranici 5god tako da bih ga ja zaobisao kada u tom rangu imas bolje napajanje sa 10 god garancije.
Corsair rmx 850w kod nas ili izvana mozes dobiti i platinum sa 10god za tu cijenu ili cak 1000w gold isto 10god.
www.coolermaster.com/powersupply/v-series-psu/v850/

Ja sam mislio da ti o Primeu pričaš, pa sam o njemu govorio. Sorry.

16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Taj prime je po meni precijenjen, 650w pa makar titanium za 1400kn meni nije nikakva isplativa kupnja, bolje uzeti jace napajanje 850w gold, platinum, 1000w platinum za tu lovu i pri full loadu ce sigurno biti bolji tisi i duze trajati zbog manjeg loada.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Patrick_cro kaže...
Taj prime je po meni precijenjen, 650w pa makar titanium za 1400kn meni nije nikakva isplativa kupnja, bolje uzeti jace napajanje 850w gold, platinum, 1000w platinum za tu lovu i pri full loadu ce sigurno biti bolji tisi i duze trajati zbog manjeg loada.

Šta ja znam, AXI je 1700kn 760w ako se ne varam. Precijenjen ili ne to je poprilično subjektivno. Ono što nema smisla je usporedba Prime s nekakvim RM-om pa makar i 850w, jednostavno nema smisla. Tom logikom možemo u nedogled.

 

16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pa dobro jer tebi ima smisla dati toliko para za napajanje kad za tu lovu dobijes puno jace?? gold, platinum vs titanium nije neka velika razlika da bi se opravdala tolika razlika u cijeni

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2016 0:43 (Patrick_cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Meni dali ima smisla? Nema nikako. Moj komp je na nekom pentiumu i na integriranoj grafici.

Da kojim sličajem radim nešto ozbiljno na kompu što zahtjeva ozbiljnu konfiguraciju i da mi je to još izvor zarade bez ikakvih razmišljanja Prime bi bio moj prvi izbor.

gold, platinum vs titanium nije neka velika razlika da bi se opravdala tolika razlika u cijeni

To su velike razlike. Pa nije ti tu u pitanju samo ta efikasnost, koga briga za tih par kuna mjesečno. Vrati se malo nazad, uzmi Gold certifikat i pogledaj kakva napajanja su bila u ponudi kada se ovaj certifikat tek pojavio, pogledaj recenzije i usporedi s današnjim gold napajanjima. Tako je i s Titanium napajanjima. Danas su Titanium napajanja isključivo napajanja s vrhunskim performansama, za bubam 10g će MS industrila izbaciti platinum napajnje.......Kad bolje razmislim možda i nisam naveo najbolji primjer.

Za tih onako naizgled par posto bolje efikasnosti inžinjeri moraju muda pustiti da bi ostvarili naizgled malu razliku i budi siguran u jedno, da će između tog Platinuma i nekog mainstream Golda biti ogromna razlika. I ako pogledamo, vidi stvarno Prime ostvaruje u svim dostupnim recenzijama vrhunske performanse.

Ajmo nazad na snagu, ne nikada nebih predimenzionirao napajanje po cijenu kvalitete. Jer u pravilu overkill u snazi za iste novce podrazumijeva nižu kvalitetu.

 

16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Gle ta titanium napajanja imaju smisla samo nekome tko ima server 24/7, u suprotnom ne vidim nikakav smisao kupnje slabijeg napajanja za istu lovu pa makar imao i titanium certifikat. Malo bolje komponente ali mene iskreno boli k... za to ako imam za istu lovu jace napajanje i sa 10 god garancijom. 

Evo grubi izracun link kolika je ta razlika znaci 16h dnevno prosjecna potrosnja 180w i sad ti meni reci jer ima smisla titanium napajanje za nekoga tko nema server i ne drzi upaljeno komp 24/7? 

Nije problem mozemo i ovdje na forumu napraviti izracun pa da se vidi jer se to isplati i nakon koliko vremena, ako se uopce isplati

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Non stop spominjes da ces radje uzet jace, al ovdje pricamo o situaciji gdje je 650W dovoljno.

To su sve single gpu konfiguracije i vecina sli/cf konfi...

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Patrick_cro kaže...

Nije problem mozemo i ovdje na forumu napraviti izracun pa da se vidi jer se to isplati i nakon koliko vremena, ako se uopce isplati

 Nije problem, al daj pročitaj s razumijevanjem što sam napisao;

Pa nije ti tu u pitanju samo ta efikasnost, koga briga za tih par kuna mjesečno.

Ako uzmeš Titanium koji radi na 100% i golda koji radi na 50% razlika u efikasnoti će biti 2%. Na 600w to iznosi 12w dakle oko 70kn godišnje za 16 sati rada.

Sada se možemo vratit na ono što sam htio reći u postu. Najprije treba istaknuti ovo;

Malo bolje komponente ali mene iskreno boli k

To je ok, za tebe. Za nekog nije. I u tome je stvar. Prime je napajanje koje ne samo da ima "malo" bolje komponente nego ostvaruje vrhunske performanse prema svim dostupnim recenzijama. To više nije subjektivna kategorija, to je činjenica. Koliko je to tebi, meni ili Anti bitno je drugi par rukava i prema tome ćemo si odabrati napajanje za koje mislimo da je optimalno.

Nekom mogu performanse komponente biti potpuno nebitne pa će kupiti MS industrial. I to je ok, ali ostaje činjenica da to napajanje ima loše peformanse i komponente upitne kvalitete.

Ako netko traži napajanje u cijenovnom rangu od 1400kn i 650w je dovoljno Prime s obzirom na dostupne podatke je prvi izbor, bez da ulazimo u razloge zašto netko odvaja za napajanje više ili manje novaca.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2016 12:27 (ITelektronika).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice