Koje je bolje napajanje za PC?

poruka: 7
|
čitano: 7.842
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Koje je bolje napajanje za PC?

Pozdrav kompani,

 

Zanima me koje je po vama bolje napajanje za 

CPU: Intel xenon 2630 v2

GPU: GTX 1060 6gb

RAM: 16gb (moguća nadogradnja na 32)

Matična ploča: Asus Rampage IV Formula

 

Od ova dva napajanja:

1.) https://www.xilence.net/en/power-supplies/13

2.) https://www.xilence.net/en/power-supplies/25

 

Ili ako ima ko volje da mi nađe najbolje napajanje neko do 420HRK😉

Nebitno koja konfa samo da je cim kvalitetnije i jace🤪

Hvala 😊

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koje je bolje napajanje za PC?

kad biraš ne pretjeruj (ali i ne potcjenjuj) potrebnu snagu (izračunaj optimalno) i kupuj s certifikatom gold ili platinum. ako živiš tamo gdje su naponske fluktuacije/ispadi zbog mreže/oluja/trošila/čegaveć, svakako u sustav dodaj dobar UPS (primjerice, cyberpower ili emerson) koji će čuvati napajanje i osigurati mu kvalitetan napon, jer napajanje prvo nastrada kad vrag odnese šalu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koje je bolje napajanje za PC?

Izračunao sam na aplikaciji i ispadne mi oko 458w. znači napajanje od 500w platinum bi mi bilo super. Ali pošto platinum 500w košta puno više nego ovo od 700-730w razmisljao sam uzeti ovo od više W pa da mi daje sigurnih 500w. Krivo razmišljam? Budite slobodni me ispraviti:)

15 godina
offline
Re: Koje je bolje napajanje za PC?
bl1tZz kaže...

Izračunao sam na aplikaciji i ispadne mi oko 458w. znači napajanje od 500w platinum bi mi bilo super. Ali pošto platinum 500w košta puno više nego ovo od 700-730w razmisljao sam uzeti ovo od više W pa da mi daje sigurnih 500w. Krivo razmišljam? Budite slobodni me ispraviti:)

 zapravo da. više (primjerice 600-650W) bi ti moglo zatrebati u slučaju "ozbiljnije" nadogradnje (stigneš nabaviti, jednom), na pr. grafičke koja troši k'o lada. certifikat kvalitete napona je važniji od snage i nisu uzajamno zamjenjivi/nadomjestivi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
11 godina
offline
Re: Koje je bolje napajanje za PC?

bl1tZz

 

Prvi model XP730R8 pripada njihovoj Performance A+ seriji koja je pozicionirana više od Redwing iz koje je XP700R7 pa bi po tome R8 trebao biti bolji. Nažalost, ne nađem test ili ikakve slike platforme zadnje revizije XP700R7 s aktivnim PFC-om (prethodne su imale pasivni), ali pretp. da je lošija od ove iz modela XP730R8.

 

XP730R8 (test: 630 W / 730 W) ima platformu meni nepoznatog proizvođača, no dobro je što ima DC-DC platformu i sklop za zaštite poznatog proizvođača Sitronix. Ono što nije baš ohrabrujuće su kondenzatori (12 Kuang Jing Enterprise i ChengX) koji se uglavnom viđaju u napajanjima ispod 250 kn, a šteta što nemamo informacije koji su tranzistori na platformi.

 

S obzirom da konfiguracija s navedenim Xenon-om i GTX 1060 (@stock) pri bench opterećenju ne bi trebala trošiti više od 250-300 W (CPU - 80 W TDP, GPU - 135 W) i kvalitetnih 450 W bi bilo dovoljno, no s >550 W bi bio sigurniji za buduće nadogradnje. Kako Xenon i njegova platforma ne pripadaju low end-u, bilo bi bolje kada bi se moglo izdvojiti oko 600 kn za neke kvalitetnije Gold modele, ali do oko 420 kn bih osobno gledao Riotoro Builder 600 W (od 430 kn; 3 god. jamstva). Ima dulje jamstvo, Sirtec/High Power platformu s poznatim i provjerenim proizvođačima komponenata i boljom regulacijom napona.

5 godina
neaktivan
offline
Koje je bolje napajanje za PC?

Pozdrav ljudi,

 zanima me jel mi potrebno bolje/jace napajanje od 600W (neki gigabyte), nisam sad tocno siguran koje je. 

 

  gpu: nvidia 1080ti OC strix 11gb

  cpu: intel i7- 6700k

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koje je bolje napajanje za PC?

ljak220

 

S obzirom da su njihovi 600 W modeli stari i do +10 godina, vjerojatno je poželjno uzeti drugo napajanje. Ako je pak u pitanju noviji P650B, onda će on biti dovoljan.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice