Wallstreet Bets

poruka: 322
|
čitano: 46.924
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Wallstreet Bets
bloodborne kaže...

 imam revolut zapeo sam doduse na poreznom broju.

 To ti je OIB.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2021 10:19 (ivan72478).
15 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
bloodborne kaže...
mar123 kaže...
bloodborne kaže...
mar123 kaže...
Vandit kaže...
mar123 kaže...

 

ovo sto se danas desilo je necuveno i za to ce vjerojatno mnogi letit u zatvor. zaustavljanje slobodnog trzista kako bi pogodovali sebi tako da zabranjuju kupnju dionica uz opravdanje "pa htjeli smo se zastititi" ili "zato sto oni ne kupuju iz pravih razloga" te jos iznosenje navedenih recenica na javnoj televiziji ce ih zasigurno pokopati.  

 Ovo. Svaki puta kada pogledam neki dokumentarac o Wall Streetu bude mi loše od silne muljaže, pogodovanja, lova u mutnom koji se tamo događa. I zato mi je neizmjerno drago što se ovo sada događa. Naravno, glavni razlog je novac, ali romantik u meni vjeruje da u svemu tome ima i borbe malih protiv velikih. 

 

I nadam se da će netko završiti u zatvoru, jer zatvoriti tržište samo zato što ti ne ide po planu je do sada neviđeno. No opet, nakon špekulacija koje su prouzročile krizu 2008. godine nitko nije završio u zatvoru tako da nemam velike nade za ovaj slučaj. Vidjet ćemo...

 bio je tip na redditu(tj jos uvijek je tamo) koji je zaradio oko 13-14 milijuna dolara na ovom, jucer mu je sve naravno krenulo nizbrdo kao i nama i nije prodao nijednu dionicu nego je samo kupio jos. 

onih koji su zaradili 100-150k dolara ima jako puno(veliki su to novci za obicne ljude) i ni oni nisu prodavali.

sad se lagano javljaju bivsi brokeri s wall streeta i bivsi radnici iz hedge fundova i svi su protiv njih.

 

mislim da je ovo lagano preslo iz zarade novca u jedan veliki pokret i ako se ne odustane gamad s wall streeta ce izgubit jako veliku lovu, a pretpostavljam da je njima to 10 puta gore od bilokojeg zatvora(koji ih isto vjv ceka, jer vec su pokrenuli sudske postupke jucer protiv svih). 

 

jucer su europljani spasili amere jer smo kupovali, a oni nisu mogli. da nismo stock bi pao jos puno nize. pao je sve do 125$ i evo ga trenutno opet preko 300, to je npr bio odlican trenutak za nas koji smo mogli kupovat da kupimo jos hrpu dionica i kog zanima zarada jucer je u par sati mogao uzet par tisuca kuna. 

 kako uopce to funkcionira ? di se regas, kako kupis, itd. ?

 vrlo jednostavno.

otvoris prvo racun na revolutu. nakon toga u revolutu imas dio "stocks", tamo ces isto odradit registraciju tako da upises svoj oib i prihvatis neke ugovore za trgovanje dionicama. i to je to, uplacujes lovu preko kartice i trejdas. sucelje je vrlo vrlo jednostavno.

 

usput revolut vam nudi i trgovanje kriptovalutama, dionicama, te zlatom i srebrom. ponuda dionica im nije nesto presiroka i ima tu nekih koje bas fale, ali za ovo "basic" trgovanje je super. 

 imam revolut zapeo sam doduse na poreznom broju.

Dino_Velvet kaže...
bloodborne kaže...
mar123 kaže...
Vandit kaže...
mar123 kaže...

 

ovo sto se danas desilo je necuveno i za to ce vjerojatno mnogi letit u zatvor. zaustavljanje slobodnog trzista kako bi pogodovali sebi tako da zabranjuju kupnju dionica uz opravdanje "pa htjeli smo se zastititi" ili "zato sto oni ne kupuju iz pravih razloga" te jos iznosenje navedenih recenica na javnoj televiziji ce ih zasigurno pokopati.  

 Ovo. Svaki puta kada pogledam neki dokumentarac o Wall Streetu bude mi loše od silne muljaže, pogodovanja, lova u mutnom koji se tamo događa. I zato mi je neizmjerno drago što se ovo sada događa. Naravno, glavni razlog je novac, ali romantik u meni vjeruje da u svemu tome ima i borbe malih protiv velikih. 

 

I nadam se da će netko završiti u zatvoru, jer zatvoriti tržište samo zato što ti ne ide po planu je do sada neviđeno. No opet, nakon špekulacija koje su prouzročile krizu 2008. godine nitko nije završio u zatvoru tako da nemam velike nade za ovaj slučaj. Vidjet ćemo...

 bio je tip na redditu(tj jos uvijek je tamo) koji je zaradio oko 13-14 milijuna dolara na ovom, jucer mu je sve naravno krenulo nizbrdo kao i nama i nije prodao nijednu dionicu nego je samo kupio jos. 

onih koji su zaradili 100-150k dolara ima jako puno(veliki su to novci za obicne ljude) i ni oni nisu prodavali.

sad se lagano javljaju bivsi brokeri s wall streeta i bivsi radnici iz hedge fundova i svi su protiv njih.

 

mislim da je ovo lagano preslo iz zarade novca u jedan veliki pokret i ako se ne odustane gamad s wall streeta ce izgubit jako veliku lovu, a pretpostavljam da je njima to 10 puta gore od bilokojeg zatvora(koji ih isto vjv ceka, jer vec su pokrenuli sudske postupke jucer protiv svih). 

 

jucer su europljani spasili amere jer smo kupovali, a oni nisu mogli. da nismo stock bi pao jos puno nize. pao je sve do 125$ i evo ga trenutno opet preko 300, to je npr bio odlican trenutak za nas koji smo mogli kupovat da kupimo jos hrpu dionica i kog zanima zarada jucer je u par sati mogao uzet par tisuca kuna. 

 kako uopce to funkcionira ? di se regas, kako kupis, itd. ?

Vjerojatno je najbrzi nacin otvaranje racuna na Revolutu.
Imaj na umu da svi ti app-traderi su zapravo middle man koji koriste nekog drugog za egzekucije (vidi kaj se dogodilo sa Robin Hoodom), no Revolut se zasad pokazao pouzdanim.

Ja imam ING-DiBa, Degiro i Interactive Brokers, i koristim ovisno o situaciji, ING za ETF, a ostalo za trading.

Nemoj samo da te FOMO ubija, jer ulaziti sad kad je sve vruce moze biti zajebano ako nisi spreman izgubiti ne sve, al dobar dio uloga.

 nemam pojma kolega šta si mi rekao :D nisam nikada ulagao u dionice, iako me oduvijek zanimalo to trgovanje.
 ali sam poprilican laik po pitanju toga.

 u principu pitanje za vas obojicu dionice gamestopa su po 320$ znaci kupim i cekam cekam cekam
 i kad "ako" skoce na vise trade-am, odnosno prodam ? 

 taj trade/sale funkcionira da ce "uvijek" netko kupiti ? mislim kazem nisam na ti sa dionicarskim biznisom.
 nisam zapravo ni siguran kako postaviti pitanje.

 sori kaj citiram bas sve ovo, al porezni broj ti je oib. znaci upisujes svoj oib tamo. 
Debili su to mogli malo razjasnit ljudima, jer mnogi nemaju pojma sto je porezni broj. 

5 godina
offline
Wallstreet Bets

Jel kasno za uletit? Ako dobro kužim trebalo bi kupiti GS dionice i onda držat?

Sve Vas Volim
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Wallstreet Bets

Guglao sam nesto je bilo vezano za oib

medutim pisalo je upisati zadnje 4 znamenke.

 

Budem istrazio malo tokom dana i naravno necu se

zaletavati sa vecim iznosima.

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Wallstreet Bets
Srce Isusovo kaže...

Jel kasno za uletit? Ako dobro kužim trebalo bi kupiti GS dionice i onda držat?

Odluka je totalno na tebi.

Zasad je vec pre-market cijena na NYSE +110%

Sve sto ulozis budi spreman izgubit.

Floskule - al situacija je takva u ovom trenutku

 

 

 

   ‍‍‍‍               .            .                                             ˚            ,                                       .                      .             .               *            ✦                                               .        🚀          .           .        .                   .           .              🚀

˚                     ゚     .               .      ‍‍‍‍‍‍‍ ,                * .                    .           ✦             ˚              *                        .              .       ,    ‍‍‍‍               .            .                                             ˚            ,                                       .                      .             .               *            ✦                                               .                  .           .        .                  .           .              

˚                     ゚     .               .      🌎 ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ ,                * .                    .           ✦             ˚              *                        .              .

.           ✦             ˚              *                        .              .            ✦              ‍‍‍‍                  ,      

.             .   ゚      .           ☀️  .

,       .                                                                                

          .           .             .                                                                                        ✦        ,                      ,    ‍‍‍‍               .            .                                             ˚            ,                                       .                      .             .               *            ✦                                               .                  .           .        .                   .           .              🚀

˚                     ゚     .               .      ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ ,                * .                    .           ✦             ˚              *                        .              .

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2021 10:49 (Dino_Velvet).
15 godina
offline
Wallstreet Bets

evo npr ujutro je vrijednost bila 300-320$, trenutno je preslo 400$. Nadam se da ce do kraja dana ic preko 500. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Wallstreet Bets
mar123 kaže...

evo npr ujutro je vrijednost bila 300-320$, trenutno je preslo 400$. Nadam se da ce do kraja dana ic preko 500. 

 znaci ti sad u principu kupis za 400$+ i kasnije ju mozes prodati za 500$ ? ako naravno skoci na 500.

 ili popusiti ako vec sutra padne nazad na 300$, odnosno popusio si 100$

10 godina
neaktivan
offline
Re: Wallstreet Bets

Mislim da se trenutno ne može kupovati jer je market zatvoren do 14:30 GMT

15 godina
offline
Re: Wallstreet Bets
bloodborne kaže...
mar123 kaže...

evo npr ujutro je vrijednost bila 300-320$, trenutno je preslo 400$. Nadam se da ce do kraja dana ic preko 500. 

 znaci ti sad u principu kupis za 400$+ i kasnije ju mozes prodati za 500$ ? ako naravno skoci na 500.

 ili popusiti ako vec sutra padne nazad na 300$, odnosno popusio si 100$

tako je.

evo npr jucer je sve jako palo, bio sam bas u ogromnom minusu, danas sam vec u blagom plusu. Malo mi je bilo zao kad sam vidio minus al nisam se dao i holdo sam. to je najbitnije, holdat u ovom trenutku i ne prodavat.  

Ili si postavite cilj, npr kupim za 300$, prodajem kad dode do 600$ ili kad padne na 100$ i drzite se onda tog. 

 

bitno je da si odredite sto zelite od ovog sveg, nisu sve dionice iste i ne vaze za sve dionice ista pravila. postoje dionice koje kupujes kratkorocno, postoje dionice koje kupis i ostavis ih i ne gledas uopce godinama. i onda postoje ovakve situacije ko s gamestopom gdje je sve totalno nepredvidivo i samo se igramo. 

 

i da, nije tolko bitna cijena same dionice, bitan je postotak rasta. ne moras ti kupit jednu dionicu neceg, ti ulazes novca koliko god zelis, mozes ulozit 50$ i onda kad naraste za 100% ti si zaradio 50$. sto vise ulozis to ce veca zarada biti(i gubitak naravno).  

3 godine
neaktivan
offline
Re: Wallstreet Bets
ivan72478 kaže...

Mislim da se trenutno ne može kupovati jer je market zatvoren do 14:30 GMT

GME je izlistan svugdje po svijetu, ja imam 55 dionica na NYSE i 85 u Frankfurtu.

XETRA je otvorena od pola 9 ujutro.

 

 

Btw ljudi, squeeze se jos nije dogodio, pogledajte kako je izgledao VW 2008., kad se desi, bit ce brz i nasilan :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2021 11:56 (Dino_Velvet).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Wallstreet Bets
Dino_Velvet kaže...
ivan72478 kaže...

Mislim da se trenutno ne može kupovati jer je market zatvoren do 14:30 GMT

GME je izlistan svugdje po svijetu, ja imam 55 dionica na NYSE i 85 u Frankfurtu.

XETRA je otvorena od pola 9 ujutro.

 

 

Btw ljudi, short squeeze se jos nije dogodio, pogledajte kako je izgledao VW 2008., kad se desi, bit ce brz i nasilan :)

 Kako kupiti?

Ja trenutno pratim Revolut jer za njih jedino znam da mogu kupiti

3 godine
neaktivan
offline
Re: Wallstreet Bets

Revolut preko svog brokera kupuje na NYSE, oni se otvaraju 3.5 sata, sa njima nemas druge opcije nego cekat.

Za ostale europske brokere registracija traje predugo, vjerojatno ne bi imao account prije ponedjeljka.

4 godine
protjeran
offline
Re: Wallstreet Bets
mar123 kaže...
bloodborne kaže...
mar123 kaže...

evo npr ujutro je vrijednost bila 300-320$, trenutno je preslo 400$. Nadam se da ce do kraja dana ic preko 500. 

 znaci ti sad u principu kupis za 400$+ i kasnije ju mozes prodati za 500$ ? ako naravno skoci na 500.

 ili popusiti ako vec sutra padne nazad na 300$, odnosno popusio si 100$

tako je.

evo npr jucer je sve jako palo, bio sam bas u ogromnom minusu, danas sam vec u blagom plusu. Malo mi je bilo zao kad sam vidio minus al nisam se dao i holdo sam. to je najbitnije, holdat u ovom trenutku i ne prodavat.  

Ili si postavite cilj, npr kupim za 300$, prodajem kad dode do 600$ ili kad padne na 100$ i drzite se onda tog. 

 

bitno je da si odredite sto zelite od ovog sveg, nisu sve dionice iste i ne vaze za sve dionice ista pravila. postoje dionice koje kupujes kratkorocno, postoje dionice koje kupis i ostavis ih i ne gledas uopce godinama. i onda postoje ovakve situacije ko s gamestopom gdje je sve totalno nepredvidivo i samo se igramo. 

 

i da, nije tolko bitna cijena same dionice, bitan je postotak rasta. ne moras ti kupit jednu dionicu neceg, ti ulazes novca koliko god zelis, mozes ulozit 50$ i onda kad naraste za 100% ti si zaradio 50$. sto vise ulozis to ce veca zarada biti(i gubitak naravno).  

 ako te smijem pitati koliko ti onako potrosis tj kupis dionica ?

 ja bih gledao nesto kratkorocno za pocetak mislim cisto dok se ne ufuram
 malo u nacin na kako to funkcionira.

 

 ne preveliki iznosi ali 1000kn mjesecno mogu zrtvovat mislim

 kupujem svaki dan glupe cigarete za 30+kn puta 30 dana
 dosli smo na 1000kn, onda ih radije "bacim" na nesto od cega cu "imati" koristi
 eventualno ako me posere i ako dobro odigram.

 

 htio sam te jos pitati sorry ak malo dosadan, nisi imao problema sa revolutom
 glede freeze-a računa ? čitao sam da su nekim ljudima smrzavali račune kada su imali
 preko 1000kn na računu uz napomenu da je nepoznat novac ili da ne mogu ustvrditi porijeklo
 iako su ljudi uplacivali pare cijelo vrijeme na isti nacin samo mijenjali iznose.

 to pitam cisto da znam jer sam ja dosad revolut koristio u nasim ducanima,

 ali express, santa web shop. i u principu kad sam nesto htio kupiti online
 prebacivao sam tako do 400kn max mislim da je bilo sta sam imao na njoj.

 bas iz gore navedenog razloga.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Wallstreet Bets
bloodborne kaže...

 ako te smijem pitati koliko ti onako potrosis tj kupis dionica ?

 ja bih gledao nesto kratkorocno za pocetak mislim cisto dok se ne ufuram
 malo u nacin na kako to funkcionira.

 

 ne preveliki iznosi ali 1000kn mjesecno mogu zrtvovat mislim

 kupujem svaki dan glupe cigarete za 30+kn puta 30 dana
 dosli smo na 1000kn, onda ih radije "bacim" na nesto od cega cu "imati" koristi
 eventualno ako me posere i ako dobro odigram.

 

 htio sam te jos pitati sorry ak malo dosadan, nisi imao problema sa revolutom
 glede freeze-a računa ? čitao sam da su nekim ljudima smrzavali račune kada su imali
 preko 1000kn na računu uz napomenu da je nepoznat novac ili da ne mogu ustvrditi porijeklo
 iako su ljudi uplacivali pare cijelo vrijeme na isti nacin samo mijenjali iznose.

 to pitam cisto da znam jer sam ja dosad revolut koristio u nasim ducanima,

 ali express, santa web shop. i u principu kad sam nesto htio kupiti online
 prebacivao sam tako do 400kn max mislim da je bilo sta sam imao na njoj.

 bas iz gore navedenog razloga.

 Ako ćeš već lupat cifre od 1000kn mjesečno onda mislim da ti je bolja opcija nešto kao Interactive Brokers. 

9 godina
offline
Wallstreet Bets

jel se ovdje registriram? Bolji način upravljanja novcem | Revolut HR  već neko vrijeme razmišljam da škicnem malo dionice ali nikako, ovo je možda dobar trenutak

 

inače ovo me baš oduševilo, ovakav otpor i neprodavanje i nabijanje wall street gamadi, svaka čast, možda i ima neke nade za budućnost

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Wallstreet Bets
bloodborne kaže...
...

Sad je veliki hype oko EV biznisa.

Tesla je prica za sebe i u nju ne bih ulazio a i valuacija im je ionako jedno 100x prevelika.

 

Sve sto ima veze sa EV autima, punionicama, baterijama, vodikom, materijalima za baterije, dakle sve vezano uz EV u 2020. je eksplodiralo.

Slobodno baci oko i na kineske firme (NIO, Xpeng), izlistane su na NYSE i po Europi.

Pogledaj i big data firme, npr. Palantir, iako ih retardi sa WSB podrzavaju, oni polako izlaze iz meme stock kategorije i profiliraju se kao dobar igrac na trzistu.

Sad se ocekuje 2 trillion stimulans od nove americke vlade, dobar dio toga ce ici u green energy, ici ce gore jos jace.

Pogledaj r/stocks, r/options, r/SPACs cisto da dobijes dojam sto je trenutno aktualno, i prema vlastitom nahodjenju (i informiranju naravno) - kupuj.

Nemoj gledat kretanja svaki dan jer nema smisla, fluktuira od -10% do +20%, fokusiraj se na neki srednji rok i ne placi nad fluktuacijama.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2021 12:37 (Dino_Velvet).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Wallstreet Bets
Dino_Velvet kaže...

Revolut preko svog brokera kupuje na NYSE, oni se otvaraju 3.5 sata, sa njima nemas druge opcije nego cekat.

Za ostale europske brokere registracija traje predugo, vjerojatno ne bi imao account prije ponedjeljka.

 Shiit.

Onda cekam otvaranje i ulazim u GME i AMC.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Wallstreet Bets

Sa Revolutom je dobro sto mozes kupovat fractional dionice, dakle ne moras kupit cijelu za, lupam, $350. Mozes uzet za $100 i onda dobijes 100/350 dionice.

4 godine
protjeran
offline
Re: Wallstreet Bets
footballer kaže...
bloodborne kaže...

 ako te smijem pitati koliko ti onako potrosis tj kupis dionica ?

 ja bih gledao nesto kratkorocno za pocetak mislim cisto dok se ne ufuram
 malo u nacin na kako to funkcionira.

 

 ne preveliki iznosi ali 1000kn mjesecno mogu zrtvovat mislim

 kupujem svaki dan glupe cigarete za 30+kn puta 30 dana
 dosli smo na 1000kn, onda ih radije "bacim" na nesto od cega cu "imati" koristi
 eventualno ako me posere i ako dobro odigram.

 

 htio sam te jos pitati sorry ak malo dosadan, nisi imao problema sa revolutom
 glede freeze-a računa ? čitao sam da su nekim ljudima smrzavali račune kada su imali
 preko 1000kn na računu uz napomenu da je nepoznat novac ili da ne mogu ustvrditi porijeklo
 iako su ljudi uplacivali pare cijelo vrijeme na isti nacin samo mijenjali iznose.

 to pitam cisto da znam jer sam ja dosad revolut koristio u nasim ducanima,

 ali express, santa web shop. i u principu kad sam nesto htio kupiti online
 prebacivao sam tako do 400kn max mislim da je bilo sta sam imao na njoj.

 bas iz gore navedenog razloga.

 Ako ćeš već lupat cifre od 1000kn mjesečno onda mislim da ti je bolja opcija nešto kao Interactive Brokers. 

 budem bacio oko hvala ti kolega :D

Cansee kaže...

jel se ovdje registriram? Bolji način upravljanja novcem | Revolut HR  već neko vrijeme razmišljam da škicnem malo dionice ali nikako, ovo je možda dobar trenutak

 

inače ovo me baš oduševilo, ovakav otpor i neprodavanje i nabijanje wall street gamadi, svaka čast, možda i ima neke nade za budućnost

 daj odi na temu za revolut da ti netko posalje pozivnicu da ne placas dostavu kartice.
 evo LINK.

Dino_Velvet kaže...
bloodborne kaže...
...

Sad je veliki hype oko EV biznisa.

Tesla je prica za sebe i u nju ne bih ulazio a i valuacija im je ionako jedno 100x prevelika.

 

Sve sto ima veze sa EV autima, punionicama, baterijama, dakle sve vezano uz EV u 2020. je eksplodiralo.

Slobodno baci oko i na kineske firme (NIO, Xpeng), izlistane su na NYSE i po Europi.

Pogledaj i big data firme, npr. Palantir, iako ih retardi sa WSB podrzavaju, oni polako izlaze iz meme stock kategorije i profiliraju se kao dobar igrac na trzistu.

Sad se ocekuje 2 trillion stimulans od nove americke vlade, dobar dio toga ce ici u green energy, ici ce gore jos jace.

Pogledaj r/stocks, r/options, r/SPACs cisto da dobijes dojam sto je trenutno aktualno, i prema vlastitom nahodjenju (i informiranju naravno) - kupuj.

Nemoj gledat kretanja svaki dan jer nema smisla, fluktuira od -10% do +20%, fokusiraj se na neki srednji rok i ne placi nad fluktuacijama.

 budem bas danas kad dodem doma to sve ispratio. tj proucio malo detaljnije. :D

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2021 12:33 (bloodborne).
15 godina
offline
Wallstreet Bets

evo kolega dino vam je sve objasnio.

 

sto se tice tog kolko ulazem, nemam neki mjesecni fond za ulaganje. ulozim uvijek drukcije svote, ovisno kakva je dionica, kolko mi se cini "sigurna", dal je dugorocno ulaganje ili kratkorocno. u gamestop sam ubacio par tisuca kuna. 

u amc jos nisam puno, manje od tisucu kuna imam, smatram da se nece desiti ista situacija ko s gamestopom. 

 

kao sto vam je kolega dino reko, pratite doslovno sve, planove, tweetove, drzavne poticaje, trenutak kad firma iznosi izvjestaje, situaciju u svijetu itd itd. hrpa je faktora koji utjecu na cijenu dionica. npr da elon musk sad tweeta da je tesla sranje i da sve sto su najavljivali nema sanse da ikad uspije dionice tesle bi istog trena naglo pale. 

 

jos jedan savjet bi bio da ne slusate samo neke poznate analiticare i prema njima ulazete, okej je procitat al nemojte se tog drzat ko pijan plota. 

Moj PC  
2 0 hvala 2
4 godine
protjeran
offline
Re: Wallstreet Bets
mar123 kaže...

evo kolega dino vam je sve objasnio.

 

sto se tice tog kolko ulazem, nemam neki mjesecni fond za ulaganje. ulozim uvijek drukcije svote, ovisno kakva je dionica, kolko mi se cini "sigurna", dal je dugorocno ulaganje ili kratkorocno. u gamestop sam ubacio par tisuca kuna. 

u amc jos nisam puno, manje od tisucu kuna imam, smatram da se nece desiti ista situacija ko s gamestopom. 

 

kao sto vam je kolega dino reko, pratite doslovno sve, planove, tweetove, drzavne poticaje, trenutak kad firma iznosi izvjestaje, situaciju u svijetu itd itd. hrpa je faktora koji utjecu na cijenu dionica. npr da elon musk sad tweeta da je tesla sranje i da sve sto su najavljivali nema sanse da ikad uspije dionice tesle bi istog trena naglo pale. 

 

jos jedan savjet bi bio da ne slusate samo neke poznate analiticare i prema njima ulazete, okej je procitat al nemojte se tog drzat ko pijan plota. 

 znaci u principu nakon njegovog tweeta "Use Signal" ( situacija s whappom )
 je bila odlican trenutak za bacit nesto love u firmu koja je napravila tu app :D

12 godina
offline
Wallstreet Bets

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Wallstreet Bets
bloodborne kaže...
mar123 kaže...

evo kolega dino vam je sve objasnio.

 

sto se tice tog kolko ulazem, nemam neki mjesecni fond za ulaganje. ulozim uvijek drukcije svote, ovisno kakva je dionica, kolko mi se cini "sigurna", dal je dugorocno ulaganje ili kratkorocno. u gamestop sam ubacio par tisuca kuna. 

u amc jos nisam puno, manje od tisucu kuna imam, smatram da se nece desiti ista situacija ko s gamestopom. 

 

kao sto vam je kolega dino reko, pratite doslovno sve, planove, tweetove, drzavne poticaje, trenutak kad firma iznosi izvjestaje, situaciju u svijetu itd itd. hrpa je faktora koji utjecu na cijenu dionica. npr da elon musk sad tweeta da je tesla sranje i da sve sto su najavljivali nema sanse da ikad uspije dionice tesle bi istog trena naglo pale. 

 

jos jedan savjet bi bio da ne slusate samo neke poznate analiticare i prema njima ulazete, okej je procitat al nemojte se tog drzat ko pijan plota. 

 znaci u principu nakon njegovog tweeta "Use Signal" ( situacija s whappom )
 je bila odlican trenutak za bacit nesto love u firmu koja je napravila tu app :D

Da, samo tu dolazimo do cijelog apsurda Elonovih tweetova (kojeg postujem BTW).

Nakon njegovog tweeta ljudi su poceli kupovat dionice Signala - ali od Signala koji nema veze sa messengerom, jer firma iza Signal messengera uopce nije na burzi, nego su kupovali dionice od neke random firme koja je ni kriva ni duzna imala rast vrijednosti od 60x u svega 2-3 dana.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2021 13:08 (Dino_Velvet).
13 godina
offline
Wallstreet Bets

Samo da kazem par stvari vezano za revolut koje trebate paziti.

1. Imate daily trade limite na određenu dionicu, milsim da je 3 tradea (1 trade = kupovina+prodaja) unutar 5 dana, pa ako odlucite kupovati/prodavati nemojte se zeznuti da ostanete bez mogucnosti kupovine.

2. Max koliko mozete kupiti odjednom je $10k (bar je meni tako bilo)

3. Max koliko mozete staviti na limit order (tipa stavite cijenu 5000$, kad dionica skoci na toliko sustav ce ju prodati) je $10k odnosno u slucaju $5k mozete prodati samo 2 dionice. Ukoliko prodajete market order (trenutna "najbolja" cijena) mozete prodati i više.

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 3
13 godina
odjavljen
offline
Re: Wallstreet Bets
mar123 kaže...

 

 

jos jedan savjet bi bio da ne slusate samo neke poznate analiticare i prema njima ulazete, okej je procitat al nemojte se tog drzat ko pijan plota. 

 Ovo, + ne škodi imati stalnu, konzervativnu taktiku kod većine portfelja. Ja znam da je u tome manji postotak zarade, ali se meni pokazala kao konstantna. S&P500 index fondovi, Blue Chip dionice, sve to ide gore dugoročno. Pošto je informatički forum, nije loše iskoristiti znanje o trendovima i prema tome isto obraćati pažnju na dionice firmi u tom sektoru, jako puno ljudi tu zna "oko kompjutera". Ja sam recimo na AMD-u zaradio duplo od prošle godine. To su provjerene firme, koje posluju toliko dugo i toliko dobro da institucije ulažu u njih konstantno. 

 

Imam nešto i Tesle, čak mislim ubaciti nešto novaca iz zajebancije u $GME da vidim što će biti, i crypto, ali to je sve na nekoj manjoj bazi od ove konzervativnije jer je meni osobno riskantnije. Okej, možda Tesla i ne baš, vjerujem u njih kao firmu i ideju tako da iza njih stojim ipak malo više haha.

 

Ovo je tema o kojoj mogu laprdat do besvijesti, i drago mi je da se ekipa zanima van onog programa "get rich quick". Što se tiče još stvari, vidim da je netko od kolega spomenuo frakcijske dionice. To nudi jako puno brokera i omogućuje ulagačima da lakše dolaze do barem dijela dionica. Meni je to fora jer, realno gledano, svi su u drukčijem stadiju života, a ovo potiče barem nekakvo ulaganje i istraživanje i s manjim budžetom.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Wallstreet Bets
footballer kaže...
mar123 kaže...

 

 

jos jedan savjet bi bio da ne slusate samo neke poznate analiticare i prema njima ulazete, okej je procitat al nemojte se tog drzat ko pijan plota. 

1. Ovo, + ne škodi imati stalnu, konzervativnu taktiku kod većine portfelja. Ja znam da je u tome manji postotak zarade, ali se meni pokazala kao konstantna. S&P500 index fondovi, Blue Chip dionice, sve to ide gore dugoročno. Pošto je informatički forum, nije loše iskoristiti znanje o trendovima i prema tome isto obraćati pažnju na dionice firmi u tom sektoru, jako puno ljudi tu zna "oko kompjutera". Ja sam recimo na AMD-u zaradio duplo od prošle godine. To su provjerene firme, koje posluju toliko dugo i toliko dobro da institucije ulažu u njih konstantno. 

 

2. Što se tiče još stvari, vidim da je netko od kolega spomenuo frakcijske dionice. To nudi jako puno brokera i omogućuje ulagačima da lakše dolaze do barem dijela dionica. Meni je to fora jer, realno gledano, svi su u drukčijem stadiju života, a ovo potiče barem nekakvo ulaganje i istraživanje i s manjim budžetom.

1. Tako je, ovo je kljucno.

U ETF-u se cuva ona bitna lova koja ce se gnojiti do penzije i onda ide kuca na Kanarima.

Postoci su relativno niski, al zato stabilni.

 

2. Tako je, sa frakcijskim dionicama je lagano radit dollar-cost-average i ne brinut dal imas dosta za dionicu/index jednom kad pocnes redovito stediti/ulagati.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2021 13:58 (Dino_Velvet).
16 godina
neaktivan
offline
Wallstreet Bets

Vidim da je zlatna groznica uhvatila i one koji nemaju nikakva znanja o dionicama, pa bi moglo biti suza. 

 

Treba biti svjestan da je dionica Gamestopa inicijalno šortana jer je procijenjeno (vjerojatno s razlogom) da ne vrijedi toliko. Nakon toga ulaze mali ulagači i pumpaju cijenu, računajući da će prodati po još većoj. To će se mnogima i dogoditi, ali u nekom trenutku će se cijena vratiti na realnu, a ona je, kao što smo rekli, manja i od one početne, a drastično manja od sadašnje. Dakle dugoročno držanje nije opcija, a u ovom periodu volatilnosti će netko dobiti, a netko izgubiti, a natječete se protiv daleko iskusnijih igrača.

 

Priča je slična Bitcoinu, samo dok BC ima kakvu-takvu šansu dugoročno biti visok, ova dionica nema, kad fondovi zatvore svoje šortove ona postaje bezvrijedna.

 

Neki fondovi su navodno već propali zbog ovoga. Ako fond propadne nestaje i potencijalni kupac.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Wallstreet Bets
Visak kaže...

..

Ja se iskreno divim onima koji sad ulaze unutra a da nisu svjesni da je ovo rollercoster kakvog jos u povijesti nije bilo :D

13 godina
odjavljen
offline
Re: Wallstreet Bets
Visak kaže...

 

 

Treba biti svjestan da je dionica Gamestopa inicijalno šortana jer je procijenjeno (vjerojatno s razlogom) da ne vrijedi toliko.

Procjena je mislim bila da će padat revenue zbog lockdowna i povećane kupovine digitalnih igara, većim dijelom. Zato ni neću veliku svotu ubacivat u ovakve stvari, to je rezervirano za Vanguard ETF. 

6 godina
offline
Wallstreet Bets

da se malo nasmijemo - dokaz da živimo u simulaciji: https://www.reddit.com/r/wallstreetbets/comments/l7gjou/69420_per_share_of_gme_is_just_the_right_amount/

 

ahahahahahha

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice