Bitcoin - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.092
|
čitano: 892.116
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Damir1908 kaže...

o cemu pricas Ti ?! Tko spominje izbjegavanje poreza? Pitam specificna pitanja sto vjerovatno i vecinu bi zanimalo na mome mjestu. Ni na jedno pitanje mi nisi odgovorio. 

"plati što trebaš, mirno spavaj i uživaj u sretnom dobitku" Pa to upravo i zelim da uradim !

 sorry, krivo sam te shvatio, bilo je rano ujutro pa mi je bio malkoc sužen vid... a očito i um 

 

EDIT:

najbolje ti nazvati banku i tražiti savjer, pitaj da te spoje s osobnim bankarom za savjet oko prebacivanja velike cifre iz inozemstva

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 11:56 (picajzla0707).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

sjecam se tebe 2014 si prodavao xperia z1 ( provjerio poruke )  . Da ovo je 2. pitanje koje sam postavio ove godine nakon njih mnogo. Vidim da mentalitet nam je sve gori i gori vjerujem da ima mnogo ljudi koji bi pitali ali ne zele da ih se ismijava ili prozove. Prije mjesec dana moj stari je zvao, ali je rekao da ni oni nisu sigurni kako to ide sa kriptovalutama. 

Mozda netko ovdje bude dao neki koristan savjet ili sugestiju pa nam bude od pomoci. 

You can have more than you got because you can become more than you are .
13 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Damir1908 kaže...

sjecam se tebe 2014 si prodavao xperia z1 ( provjerio poruke )  . Da ovo je 2. pitanje koje sam postavio ove godine nakon njih mnogo. Vidim da mentalitet nam je sve gori i gori vjerujem da ima mnogo ljudi koji bi pitali ali ne zele da ih se ismijava ili prozove. Prije mjesec dana moj stari je zvao, ali je rekao da ni oni nisu sigurni kako to ide sa kriptovalutama. 

Mozda netko ovdje bude dao neki koristan savjet ili sugestiju pa nam bude od pomoci. 

 Onu s razbijenim ekranom? :D Prodao sam tonu na forumu, njuskalu i tko zna gdje ne. Vidim sad u porukama s tobom i hd 7970 sapphire 3gb iz 2012. godine. 

 

Po meni ce u buducnosti sigurno povecat poreze na kripto kad vide kako se to odvija, mozda ne u HR medu prvima, ali sigurno hoce. Najbolje kontaktirat mailom nekog tko bi trebao znat i pitat za tocne korake sta treba pa ako kasnije bude nekih problema imas napismeno. Za HR je jedino fora sto je dosta zakona nejasno, ne vrijedi isto za svakoga i provode ga ljudi s upitnim moralom. 

11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Damir1908 kaže...

sjecam se tebe 2014 si prodavao xperia z1 ( provjerio poruke )  . Da ovo je 2. pitanje koje sam postavio ove godine nakon njih mnogo. Vidim da mentalitet nam je sve gori i gori vjerujem da ima mnogo ljudi koji bi pitali ali ne zele da ih se ismijava ili prozove. Prije mjesec dana moj stari je zvao, ali je rekao da ni oni nisu sigurni kako to ide sa kriptovalutama. 

Mozda netko ovdje bude dao neki koristan savjet ili sugestiju pa nam bude od pomoci. 

 miša mu jarca, već sam ti se ispričao, ispričavam se još jednom i nije doi mentaliteta nego do krivog shvaćanja

 

ovdje imaš mišljenja porezne uprave

 

popis_misljenja - Posredovanje pri kupnji i prodaji virtualne... (porezna-uprava.hr)

 

popis_misljenja - Porezni tretman kapitalnih dobitaka po osnovi... (porezna-uprava.hr)

 

10 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Damir1908 kaže...

Pozdrav svima.

Ulozio sam odredenu svotu novca i " posrecilo " mi se. Ako bih izvrsio uplatu vecu od 100k EUR hoce li mi banka automatski stopirati transkaciju i pitati odakle mi?
Novce sam prebacio sa irske bank visa kartice ne znam da li to moze predstaviti problem poreznoj ?
Jel se poreznoj direktno salje ili na kraju godine ispunim nekakvu prijavu ?
Imam racun u PBZ ako to ista znaci ?!
Da li postoji odredena svota novca koja prolazi bez ikakvih provjera i pitanja ?
Da li je najbolje da direktno sa binance prebacim na racun ili preko coinbasea?
Volio bih da se javi netko tko je prebacivao slicni ili veci iznos, a ne " rekla-kazala" .

Hvala na pomoci i tko god ovo cita zelim mu svu srecu u zivotu ! Sretan uskrs takoder Vam zelim. :)

Koliko dugo ti stoji ta suma u walletu? Pod time mislim da nisi mijenjao iz coina u coin? Jer ako drzis neki coin vise od 2 godine, možeš ga isplatiti bez placanja poreza.
A ovo za koliku sumu ce ti moci isplatiti bez blokada i provjera - za to nisam toliki sreckovic da znam

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
odjavljen
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Jedna stvar je sami prijenos novca iz inozemstva, a druga prijava poreza.

 

Za ovo prvo, banci nije bitno "kako to funkcionira sa kriptovalutama" jer ces ti jednostavno isplatiti devize na racun a ne kripto. Ono sto tebe zanima je kakva je procedura sa vecim uplatama iz inozemstva, kripto ili ne tu nije bitno, tako da ih samo to pitaj.

 

Sto se tice poreza, njega prijavljujes ti preko JOPPD obrasca do kraja 2. mjeseca sljedece godine. Ali to je vrlo slozeno pitanje jer ako si ucestalo trejdao pogotovo altcoine jako je tesko voditi evidenciju za takvu dobit jer se kod nas to tretira isto kao trgovanje dionicama - evidencija putem FIFO metode.

Ono sto mozes napraviti je prijaviti cijeli uplacen iznos kao dobit i na njega platiti 10% + prirez i nadati se da porezna nece zabijati nos.

Stanje je takvo da ljudi aktivno traze nacine kako da plate porez na kripto da sve bude "po zakonu" i na kraju otkriju da je gotovo nemoguce dokazati odreden tok novca (u ovom slucaju tok kriptovaluta) jer se koriste razne mjenjacnice (od kojih su neke i propale te se izgubila evidencija) i walleti sto ne postoji u svijetu dionica.

 

Ovo je najdetaljnija tema o porezu kod nas. Najlakse je ako si kupio i samo holdao i izravno prodao isti kripto, nakon 2 god si cak i osloboden poreza ako naravno mozes dokazati da nisi prodavao unutar zadnjih 2 godine.

Za sve ostalo, pripremi se na glavobolju. Mozes proci dobro, a ako ti netko bas zeli zagorcati zivot, u ovom slucaju vrlo lako moze.

 

Javi nam kako prode, sretno

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
online
Bitcoin - pitanja i odgovori

Koliko je isplativo investirati u cro tokene i ravencoin?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
x18x05x kaže...

Koliko je isplativo investirati u cro tokene i ravencoin?

 Posto pretpostavljam da nisi trader, preporucujem ti da se drzis bitcoina. Na dugi rok, BTC outperforma sve ostalo.

 

Sto se tice CRO tokena, po meni ih ima smisla drzati jedino ako planiras uzeti njihovu debitnu karticu pa onda moras imati odredju kolicinu da dobijes 1% cashback.

14 godina
online
Bitcoin - pitanja i odgovori

Mislio sam kupiti pa očekivat neki porast za godinu dvije? Koliko treba uzet tih cro tokena za tu karticu?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Iz prve ruke znam da za cashback možeš imati i njihovu free karticu bez da posjeduješ i jedan cro token. Doduše, u tom slučaju je cashback 1%. Nisam siguran, moram provjerit, ali mislim da je za veći potrebno posjedovati cro-a u vrijednosti od 400 dolara i ruby steel karticu. Da, u tom slučaju je 2% povrata. Max je 8%, ali za to trebaš imati cro-a u vrijednosti 400k dolara. Baš ovih dana se educiram i isprobavam pa sam stackao nešto u njihov defi wallet i svakodnevno earnam neki sić. Već nekoliko tokena sam dobio nazad kao earn, a mogu ih opet stackat ili ih prebacit u wallet. Metal kartice još imaju bonus free netflix i spotify pretplate ako nastackaš hrpu tokena. Tranutno je earn od stackanja nešto ispod 35% na zalog od 3 mjeseca.
Još sam si složio da mi s ethermine-a sredstva šalje direkt na taj wallet jer mi je lako modificirat iz kripta u euro ako želim tom karticom plaćat a nemam dovoljno fiata gore.
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.4.2021 0:41 (dax-lax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Bitcoin - pitanja i odgovori

Kartice me ne zanimaju. Ovo štekanje je fora. Za bitcoin je 4.5%. Kako si ti uspio dobit 35%?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Samo za cro u defi walletu je tolko. Svi ostali su skoro ništa.
12 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

postoji tema za  

 

Crypto.com

 

ovo je BTC tema,a raven nema pa ako te zanima možeš otvoriti 

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

sta se dogadja s bitcoin-storeom? mogu sam send na drugi novcanik, ne mogu withdraw...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
Iz prve ruke znam da za cashback možeš imati i njihovu free karticu bez da posjeduješ i jedan cro token. Doduše, u tom slučaju je cashback 1%. Nisam siguran, moram provjerit, ali mislim da je za veći potrebno posjedovati cro-a u vrijednosti od 400 dolara i ruby steel karticu. Da, u tom slučaju je 2% povrata. Max je 8%, ali za to trebaš imati cro-a u vrijednosti 400k dolara. Baš ovih dana se educiram i isprobavam pa sam stackao nešto u njihov defi wallet i svakodnevno earnam neki sić. Već nekoliko tokena sam dobio nazad kao earn, a mogu ih opet stackat ili ih prebacit u wallet. Metal kartice još imaju bonus free netflix i spotify pretplate ako nastackaš hrpu tokena. Tranutno je earn od stackanja nešto ispod 35% na zalog od 3 mjeseca.
Još sam si složio da mi s ethermine-a sredstva šalje direkt na taj wallet jer mi je lako modificirat iz kripta u euro ako želim tom karticom plaćat a nemam dovoljno fiata gore.

 U pravu si ovo za cashback, pomiješao sam crypto com i UTK karticu. 

11 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

CEO Sacramento Kingsa (NBA momcad) ce pounuditi svim zaposlenicima te fransize da dio place ili cak cijelu dobiju u bitcoinu.

 

https://www.forbes.com/sites/jasonbrett/2021/04/05/sacramento-kings-will-offer-bitcoin-as-salary-to-players/

 

Kako to, pa bitcoin je monopoly novac, reci ce forumski dusebriznici i sveznadari

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 10:37 (geronimo4661).
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
geronimo4661 kaže...

CEO Sacramento Kingsa (NBA momcad) ce pounuditi svim zaposlenicima te fransize da dio place ili cak cijelu dobiju u bitcoinu.

 

https://www.forbes.com/sites/jasonbrett/2021/04/05/sacramento-kings-will-offer-bitcoin-as-salary-to-players/

 

Kako to, pa bitcoin je monopoly novac, reci ce forumski dusebriznici i sveznadari

 

nit sam dusebriznik niti sveznadar, imam crypto valute, i smatram da crypto valute nisu za sada ono sto im je bila ideja i cilja, vec su isto zlo zbog kojega su nastale, manipulativna roba za trgovanje, veliku zaradu ili veliki gubitak sredstava ulaganja

 

 

dobijes placu danas, karikiram, imas 10000kn, probudis se ujutro, odjednom imas 5000kn, a ako imas srece mozes imati 15000kn, uzas

 

dok ne budu stabilne sa minimalnim promjenama vrijednosti, nece nikada biti nista drugo od onoga sto su sada, burzovna roba za trgovanje kao i svaka druga

 

ne znam tko bi sa imalo mozga htio da mu se placa isplacuje u bilo kojoj kripto valuti, isplati ti meni fiat, pa cu si sam kupovati crypto

 

5 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
geronimo4661 kaže...

CEO Sacramento Kingsa (NBA momcad) ce pounuditi svim zaposlenicima te fransize da dio place ili cak cijelu dobiju u bitcoinu.

 

https://www.forbes.com/sites/jasonbrett/2021/04/05/sacramento-kings-will-offer-bitcoin-as-salary-to-players/

 

Kako to, pa bitcoin je monopoly novac, reci ce forumski dusebriznici i sveznadari

 

 BTC nije novac uopste. monoply niti bilo kakav drugi.....

Na njihovom mjestu bi li ti primao btc umjesto kesha? Plus nisam siguran sta bi njihova poreska rekla na takve egzibicije.... Poreska u SAD nije bas poznata po progresivnom razmisljanju niti flexibilnosti.....

11 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Bitno je da se bitcoin adopcija siri, placanje bitcoinom postaje realnost i malo pomalo ulazi u mainstream. I sve to u samo desetak godina. A kolicina bitcoina je jako ogranicena te za 3 godine nagrada po bolku ide dolje za 50%, svi znamo sto to znaci u kombinaciji sa povecanom potraznjom

 

Uostalom, lijepo je navedeno da se samo dio moze isplatiti u btcu. A ni profesionalni NBA igraci sigurno ne zive od place do place pa da ce se tresti ako btc ode gore dolje 10%.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 12:48 (geronimo4661).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
geronimo4661 kaže...

...A ni profesionalni NBA igraci sigurno ne zive od place do place pa da ce se tresti ako btc ode gore dolje 10%.

 mda, za 10% se sigurno neće tresti

no, zna to pasti i puno više od 10%, samo nedavno si imao padove od 20%, sa 57 na 45k usd i onda se pitaš - hoće li se vratit ili stropoštat dolje kao prije par godina za par stotina posto

 

zanimljivo kako ove teme živnu kad kojnovi idu gore, a kad je btc pao na cca 3k usd 2019., nije bilo posta u ovoj temi mjesecima 

sigurno se nitko nije tresao 

11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
picajzla0707 kaže...
geronimo4661 kaže...

...A ni profesionalni NBA igraci sigurno ne zive od place do place pa da ce se tresti ako btc ode gore dolje 10%.

 mda, za 10% se sigurno neće tresti

no, zna to pasti i puno više od 10%, samo nedavno si imao padove od 20%, sa 57 na 45k usd i onda se pitaš - hoće li se vratit ili stropoštat dolje kao prije par godina za par stotina posto

 

zanimljivo kako ove teme živnu kad kojnovi idu gore, a kad je btc pao na cca 3k usd 2019., nije bilo posta u ovoj temi mjesecima 

sigurno se nitko nije tresao 

 Naravno da zna, samo je pitanje vremena kad ce BTC okinuti opet i to jace, dip od 50% nikad nije iskljucen, ali sve su manje sanse da vidimo dipove od 80 ili 90 % kako sve vec igraci ulaze u pricu.  Poanta je da dugorocno to ide gore.

 

Nitko ne savjetuje da se cijela zivotna ustedjevina ubaci u btc ili da se dizu krediti, to je debilizam i to od mene nikad neces cuti. Ali mislim da uloziti dio viska u btc uopce nije losa odluka, jer je risk to reward ratio jako dobar.

 

Iskreno, s obzirom na opcu klimu ovdje na forumu, i ovo sto sada pisem je cisto gubljenje vremena, al eto vrag mi neda mira. Zalosno je da je jedan IT forum tako zestoko protiv bitcoina...

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 13:26 (geronimo4661).
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
geronimo4661 kaže...

Ali mislim da uloziti dio viska u btc uopce nije losa odluka, jer je risk to reward ratio jako dobar.

 

Iskreno, s obzirom na opcu klimu ovdje na forumu, i ovo sto sada pisem je cisto gubljenje vremena, al eto vrag mi neda mira. Zalosno je da je jedan IT forum tako zestoko protiv bitcoina...

 a što očekuješ kad u hrvatskoj rijetko tko ima viška, a i to što ima ne želi riskirati na takav način

tržište dionicama je daleko sigurnije, ako ništa drugo barem poznatije i priznatije, pa opet nemaš nit par posto ljudi u hrvatskoj koji štede na taj način

 

još na to dodaj strah od pucanja balona koji se dogodio prije samo tri godine i sasvim normalno je da imaš izuzetno malo ljudi koji su spremni riskirati, pogotovo sad kad misle da je 'prošo voz' jeftinog kupovanja kojnova

 

EDIT

eh da, i po čemu je risk to reward ratio jako dobar

danas uzmeš po 50k btc, sutra može past vrijednost nekoliko puta

i tzo smo vidjeli prije samo tri godine, nije to neka davna prošlost, a bogme to tržište ionako nema skoro pa nikakvu prošlost, to je sve nesigurno da nesigurnije teško da može bit

i te priče sa velikim igračima, pa veliki igrači su investirali kad gode se pumpalo, a nakon pumpanja bilo je ispuhivanje, od dionica, do nekretnina i easy kredita, sve što se napuhalo jednom se ispuhalo, uvijek s 'velikim igračima' u igri

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 13:48 (picajzla0707).
5 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
geronimo4661 kaže...
picajzla0707 kaže...
geronimo4661 kaže...

...A ni profesionalni NBA igraci sigurno ne zive od place do place pa da ce se tresti ako btc ode gore dolje 10%.

 mda, za 10% se sigurno neće tresti

no, zna to pasti i puno više od 10%, samo nedavno si imao padove od 20%, sa 57 na 45k usd i onda se pitaš - hoće li se vratit ili stropoštat dolje kao prije par godina za par stotina posto

 

zanimljivo kako ove teme živnu kad kojnovi idu gore, a kad je btc pao na cca 3k usd 2019., nije bilo posta u ovoj temi mjesecima 

sigurno se nitko nije tresao 

 Naravno da zna, samo je pitanje vremena kad ce BTC okinuti opet i to jace, dip od 50% nikad nije iskljucen, ali sve su manje sanse da vidimo dipove od 80 ili 90 % kako sve vec igraci ulaze u pricu.  Poanta je da dugorocno to ide gore.

 

Nitko ne savjetuje da se cijela zivotna ustedjevina ubaci u btc ili da se dizu krediti, to je debilizam i to od mene nikad neces cuti. Ali mislim da uloziti dio viska u btc uopce nije losa odluka, jer je risk to reward ratio jako dobar.

 

Iskreno, s obzirom na opcu klimu ovdje na forumu, i ovo sto sada pisem je cisto gubljenje vremena, al eto vrag mi neda mira. Zalosno je da je jedan IT forum tako zestoko protiv bitcoina...

 A btc ide gore dolje 10% a i mudro si izbjegao odgovoriti bi li ti na njihovom mjestu pristao na pola palte u BTC. Njihove plate su milionske. U USD milionske....I bas zato nemaju nikakvog razloga rizikovati bilo sta. Uloze u neki sigurni fond koji godisnje donosi 5% i mirni do kraja zivota. Cemu kocka?

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 15:43 (Posmatrač).
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
picajzla0707 kaže...
geronimo4661 kaže...

Ali mislim da uloziti dio viska u btc uopce nije losa odluka, jer je risk to reward ratio jako dobar.

 

Iskreno, s obzirom na opcu klimu ovdje na forumu, i ovo sto sada pisem je cisto gubljenje vremena, al eto vrag mi neda mira. Zalosno je da je jedan IT forum tako zestoko protiv bitcoina...

 a što očekuješ kad u hrvatskoj rijetko tko ima viška, a i to što ima ne želi riskirati na takav način

tržište dionicama je daleko sigurnije, ako ništa drugo barem poznatije i priznatije, pa opet nemaš nit par posto ljudi u hrvatskoj koji štede na taj način

 

još na to dodaj strah od pucanja balona koji se dogodio prije samo tri godine i sasvim normalno je da imaš izuzetno malo ljudi koji su spremni riskirati, pogotovo sad kad misle da je 'prošo voz' jeftinog kupovanja kojnova

 

EDIT

eh da, i po čemu je risk to reward ratio jako dobar

danas uzmeš po 50k btc, sutra može past vrijednost nekoliko puta

i tzo smo vidjeli prije samo tri godine, nije to neka davna prošlost, a bogme to tržište ionako nema skoro pa nikakvu prošlost, to je sve nesigurno da nesigurnije teško da može bit

i te priče sa velikim igračima, pa veliki igrači su investirali kad gode se pumpalo, a nakon pumpanja bilo je ispuhivanje, od dionica, do nekretnina i easy kredita, sve što se napuhalo jednom se ispuhalo, uvijek s 'velikim igračima' u igri

 Ma jedno je reci jebiga jedva sastavljam kraj sa krajem, a ne da jos ulazem u nesto kao bitcoin, a drugo su fore tipa btc je ponzi, sve su to smislili iluminati ili tako neka druga glupost kakva se uglavnom da cuti ovdje.

 

Sto se tice risk to reward ratia, nizak je u smislu da i ako netko kupi BTC sada po cijeni  od ~58k, i ako BTC padne, ogromne su sanse da ce se cijena ne oporaviti, nego i visestruko nadmasiti ovu. Naravno, uvijek je riskantno kupiti btc nakon ovakvih pumpova, zato ja tu vec par godina promoviram dollar cost avereragu metodu. Jos 2019 sam pisao o tome, da to jednostavno u slucaju bitcoina funkcionira, pa se ekipa opet podsmjehivala.

 

Evo jednog posta iz sredine 2019

Ja ne znam samo otkud ti ideja da je samo par pojedinaca zaradilo na BTC.U ovih 10 godina otkad je BTCa,samo cca 65-70 dana je bio iznad trenutne razine ($10650), sve ostalo je bio ispod,i uglavnom debelo ispod te cijene.A cak i ovi koji su kupili na 19-20k ako su bili pametni i hodlali ce na kraju profitirati.

 

Evo ti jednostavne racunice kako bi izgledalo da si poceo ulagati u BTC za vrijeme najveceg hajpa, znaci u najnepovoljnije  moguce vrijeme, da si na pocetku svakog mjeseca ulozio $100,ovoliko bi dobio BTCa:

 

12/2017  0.0098
01/2018  0.0070
02/2018  0.0097
03/2018  0.0096
04/2018  0.0142
05/2018  0.0108
06/2018  0.0133
07/2018  0.0155
08/2018  0.0128
09/2018  0.0141
10/2018  0.0151
11/2018  0.0158
12/2018  0.0248
01/2019  0.0266
02/2019  0.0289
03/2019  0.0259
04/2019  0.0253
05/2019  0.0186
06/2019  0.0116

 

Sve skupa bi ulozio $1900 a dobio  0.3094 BTC koji danas vrijede $3300 . A to je najnepovoljniji moguci slucaj gdje si uletio kad je poceo fomo.A vi se tjesite da je vecina u gubitku.

 

 

 

Danas tih 0.3 BTC vrijede cca 18k :)

 

 

@Posmatrač Ja odvajam vise od 10% mjesecno I da, rado bi da mi dio place bude isplacen direktno u kriptu jer ovako pusim par % na svakoj kupovini te me BTC izadje skuplje. Prosle godine je  NFL igrac  Russell Okung koji ima placu 13 milijuna USD godisnje trazio da mu pola bude isplaceno u btcu, te je to i dobio. Sad tih 6.5 milijuna usd u btc vrijedi dosta vise.

https://bleacherreport.com/articles/2924583-russell-okung-to-be-1st-nfl-player-paid-in-bitcoin-65m-of-panthers-salary

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 16:02 (geronimo4661).
5 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
geronimo4661 kaže...
....

 

 

@Posmatrač Ja odvajam vise od 10% mjesecno I da, rado bi da mi dio place bude isplacen direktno u kriptu jer ovako pusim par % na svakoj kupovini te me BTC izadje skuplje. Prosle godine je  NFL igrac  Russell Okung koji ima placu 13 milijuna USD godisnje trazio da mu pola bude isplaceno u btcu, te je to i dobio. Sad tih 6.5 milijuna usd u btc vrijedi dosta vise.

https://bleacherreport.com/articles/2924583-russell-okung-to-be-1st-nfl-player-paid-in-bitcoin-65m-of-panthers-salary

 

 

 S obzirom da puno, vjerovatno vecina na kraju karijere ili kasnije sve protrace ne bih bas uzimao za obziljno finansijske savjete od NBA igraca ali ok....

11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Problemčić je što tvoja 'velika sigurnost ulaganja' na 50k usd izlazi iz dupeta i zasniva se na vjerovanju, a sve to može roknut kako je roknuo i bilo koji balon prije. Dapače, puno lakše

EDIT
Izvlačiš post iz sredine 2019., a što ne izvučeš 'jedan post' s početka 2019. dok je btc mjesecima bio oko 3k usd. Nema postova naravno, jer je većina hajpaša tada bila u teškoj banani i tema je zamrla.
Kako je tada izgledala računica o plusu?
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 20:10 (picajzla0707).
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
picajzla0707 kaže...
Problemčić je što tvoja 'velika sigurnost ulaganja' na 50k usd izlazi iz dupeta i zasniva se na vjerovanju, a sve to može roknut kako je roknuo i bilo koji balon prije. Dapače, puno lakše

EDIT
Izvlačiš post iz sredine 2019., a što ne izvučeš 'jedan post' s početka 2019. dok je btc mjesecima bio oko 3k usd. Nema postova naravno, jer je većina hajpaša tada bila u teškoj banani i tema je zamrla.
Kako je tada izgledala računica o plusu?

 Ajde malo prouci koje su prednosti DCA metode pa ces vidjeti o cemu govorim. Poanta je da ne uletis ko kusonja, nego pomalo i redovno ulazes I tako si smanjis rizik ako i kad sve rokne.

 

Uzmi period od godinu dana od početka trgovanja pa do danas, ubaci u kalkulator i vidjeti ćeš da dugorocno neces biti u minusu.

 

 

 

 

Sto puta sam  spomenuo na forumu da btc ima svoje rizike, kao uostalom sve te da se ne ulaze zadnja lova ili da se ide u kredite zbog bitcoina ali ekipa cuje samo ono sto zeli. Ne samo da sam spominjao rizike nego sam i neke osobe odgovorio od ulaganja jer sam znao da su panicari ili kockari.

 

A sad nastavite dalje kao da ovdje netko nagovara ljude da prodaju bubreg i kupe btc. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 20:34 (geronimo4661).
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Nema potrebe za dramom. Govorimo o 'velikoj sigurnosti ulaganja' iz pozicije danas.
Velika sigurnost ulaganja bila je na vrhuncu svakog balona i ovakve računice su izgledale isto. Još su tada ulaganja imala nekakvu konkretnu podlogu u nekretninama, dionicama i slično, isto su veliki igrači ulazili, pa bi balon puko.
Kripto se zasniva na ničem konkretnom, samim time sigurnost ulaganja je nikakva, jer kad taj balon punke neće ostati ništa, nit nekretnine, nit dionice, samo prazni prostor na internetu
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 20:39 (picajzla0707).
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
picajzla0707 kaže...
Nema potrebe za dramom. Govorimo o 'velikoj sigurnosti ulaganja' iz pozicije danas.
Velika sigurnost ulaganja bila je na vrhuncu svakog balona i ovakve računice su izgledale isto.

 Gdje sam ja spomenuo veliku sigurnost ulaganja? Ja govorim o risk to reward ratiu. Pogledaj u proslost kako se kretala cijena btc.

 

Reci mi ovo :po tebi, kakve su sanse da je ovo vrhunac cijene btca i da nikad nece biti veca? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 20:43 (geronimo4661).
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Po čemu ta prošlost daje bilo kakav risk to reward ratio, a kamo li dobar. Da, tko je kupovao prije pet i više godina je puno sigurniji i odavno je zaradio, a pametniji su bar dio te zarade prebacili u nešto sigurnije.
Ali onaj koji kupuje sad je izrazito nesiguran jer balon kad pukne bit će gadno, a puknut će sigurno i pitanje je hoće li se ikad više oporaviti, ne zato jer će nestat ovaca, nego će se uključit države i taj balon regulirati zbog stabilnosti sveg ostalig tržišta
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice