Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dvostr

poruka: 56
|
čitano: 9.837
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dvostr".
9 godina
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
O_O_O kaže...
Lil Dice kaže...

Zanimljivo, a na njušci likovi bez problema spuste po 500kn jer ne mogu prodat ajfonove. Sram me je uopće reći za koju mizeriju sam prodao 6s i 7-icu.

 Koliko si prodao 7icu? Ja sam je nedavno kupio (ne za sebe, za macku) za 1200 kuna.

 950kn na jedvite jade nakon mjesec dana po oglasniku. I to mint stanje, sva oprema i uz moju dostavu po Zagrebu gdje je pretpostavljam najveće tržište. Inače prodavao sam ga i točno prije godinu dana za 1800kn i također ništa pa sam odustao, al sad sam kupio novi pa sam ga morao prodat.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 20:40 (Lil Dice).
12 godina
offline
Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dvostr

jel stvarno raspravljate o soft supportu između ios-a i androida...

 

apple je sa tehničke strane pogodovao korisnicima iphonea 6 i 6s sa tim neslavnim usporavanjem (koje 99% nije ni osjetilo dok nije izašao članak u andorid authorityju mislim) jer je time produžio vijek trajanja baterije. to se radilo samo na tim modelima zbog produkcijske mane baterije. ima na ars technica i wiredu dosta detaljan članak o tome, ako se kome da kopat.

većina ajfon korisnika telefone koriste dok ne riknu, a ne zato jer se whatsapp pali 0.5 sekunde duže.

 

jedina stvar gdje je apple pogriješio je u načinu. traljavo su to obavili. trebali su jednostavno poslat obavijest korisnicima - i da oni sami odaberu da ili ne. onda ne bi bilo ovog marketinškog šitstorma.

Halo Bing! Kako bratac?
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
Lil Dice kaže...
O_O_O kaže...
Lil Dice kaže...

Zanimljivo, a na njušci likovi bez problema spuste po 500kn jer ne mogu prodat ajfonove. Sram me je uopće reći za koju mizeriju sam prodao 6s i 7-icu.

 Koliko si prodao 7icu? Ja sam je nedavno kupio (ne za sebe, za macku) za 1200 kuna.

 950kn na jedvite jade nakon mjesec dana po oglasniku. I to mint stanje, sva oprema i uz moju dostavu po Zagrebu gdje je pretpostavljam najveće tržište. Inače prodavao sam ga i točno prije godinu dana za 1800kn i također ništa pa sam odustao, al sad sam kupio novi pa sam ga morao prodat.

 Ček, nisi imao jamstvo više na toj 7ici?

Nisam ja ništa prčko.
9 godina
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
Spiridon kaže...
Lil Dice kaže...
O_O_O kaže...
Lil Dice kaže...

Zanimljivo, a na njušci likovi bez problema spuste po 500kn jer ne mogu prodat ajfonove. Sram me je uopće reći za koju mizeriju sam prodao 6s i 7-icu.

 Koliko si prodao 7icu? Ja sam je nedavno kupio (ne za sebe, za macku) za 1200 kuna.

 950kn na jedvite jade nakon mjesec dana po oglasniku. I to mint stanje, sva oprema i uz moju dostavu po Zagrebu gdje je pretpostavljam najveće tržište. Inače prodavao sam ga i točno prije godinu dana za 1800kn i također ništa pa sam odustao, al sad sam kupio novi pa sam ga morao prodat.

 Ček, nisi imao jamstvo više na toj 7ici?

 Kakvo jamstvo, pa to je bio mob skoro 3 godine star.

14 godina
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
Lil Dice kaže...
O_O_O kaže...
Lil Dice kaže...

Zanimljivo, a na njušci likovi bez problema spuste po 500kn jer ne mogu prodat ajfonove. Sram me je uopće reći za koju mizeriju sam prodao 6s i 7-icu.

 Koliko si prodao 7icu? Ja sam je nedavno kupio (ne za sebe, za macku) za 1200 kuna.

 950kn na jedvite jade nakon mjesec dana po oglasniku. I to mint stanje, sva oprema i uz moju dostavu po Zagrebu gdje je pretpostavljam najveće tržište. Inače prodavao sam ga i točno prije godinu dana za 1800kn i također ništa pa sam odustao, al sad sam kupio novi pa sam ga morao prodat.

 Hm.. moja 7.mica u top stanju i nakon preko 3 godine sa kvalitetom 87% baterije... bas se mislim zasto bi prodavao dok god ima nadogradnju... inace se sve stare modele prodavao dodao cca 2.000 kn i uzeo novi preko njuske u celofanu sa garancijom

9 godina
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
bus kaže...

 Hm.. moja 7.mica u top stanju i nakon preko 3 godine sa kvalitetom 87% baterije... bas se mislim zasto bi prodavao dok god ima nadogradnju... inace se sve stare modele prodavao dodao cca 2.000 kn i uzeo novi preko njuske u celofanu sa garancijom

 Smješno mi je kako ljudi pričaju da iphone drži cijenu, a moraš ga vuć po oglasima mjesec dana i još spustit par stoja. 6s kad sam prodavao ista stvar. I sad sam uzeo XS Max za buraza (to su sve njegovi iphonovi, ja mu obavljam kupovine, prodaje itd) zapakiran za 5000, čovjek je spustio 500kn. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2020 21:44 (Lil Dice).
5 godina
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
bus kaže...
Lil Dice kaže...
O_O_O kaže...
Lil Dice kaže...

Zanimljivo, a na njušci likovi bez problema spuste po 500kn jer ne mogu prodat ajfonove. Sram me je uopće reći za koju mizeriju sam prodao 6s i 7-icu.

 Koliko si prodao 7icu? Ja sam je nedavno kupio (ne za sebe, za macku) za 1200 kuna.

 950kn na jedvite jade nakon mjesec dana po oglasniku. I to mint stanje, sva oprema i uz moju dostavu po Zagrebu gdje je pretpostavljam najveće tržište. Inače prodavao sam ga i točno prije godinu dana za 1800kn i također ništa pa sam odustao, al sad sam kupio novi pa sam ga morao prodat.

 Hm.. moja 7.mica u top stanju i nakon preko 3 godine sa kvalitetom 87% baterije... bas se mislim zasto bi prodavao dok god ima nadogradnju... inace se sve stare modele prodavao dodao cca 2.000 kn i uzeo novi preko njuske u celofanu sa garancijom

 Zasto bi prodavao kad ne bude imao nadogradnju????

15 godina
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
Lil Dice kaže...
* * *

 950kn na jedvite jade nakon mjesec dana po oglasniku. I to mint stanje, sva oprema i uz moju dostavu po Zagrebu gdje je pretpostavljam najveće tržište. Inače prodavao sam ga i točno prije godinu dana za 1800kn i također ništa pa sam odustao, al sad sam kupio novi pa sam ga morao prodat.

* * *

 Kakvo jamstvo, pa to je bio mob skoro 3 godine star.

Jao kako vrijeme ide. Kao juče sam išao sa trojicom braće iz CH da kupe iPhone 7 Plus (max storage) i nisu ga prvih par dana nigdje mogli naći u Njemačkoj.
Ako je mint stanje i "kao novo" onda si ga jeftino dao. 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
zelenapaprika kaže...

 Kako koji mobitel na Androidu... Ja sam na Huaweiu srednje klase dobio jednu veću nadogradnju (Android 7 na 8) i samo par patcheva, ali po isteku 2 godine nema više nikakvih patcheva. Čak mi je žao da sam stavio Android 8. Sa sedmicom je radio brže.

Ja sam takvo iskustvo imao s niskobudžetnim Huawei tabletom koji je u trenutku kupnje bio relativno star model, dok sam s P8 ipak imao više nadogradnji. Problem je nastao kad su im malo narasla krila - cijene skočile, support se skratio. Zato više nisam korisnik Huaweia, što je još jedna od prednosti Android uređaja - ako neki proizvođač radi ono što ti se ne sviđa, imaš drugih opcija bez promjene ekosustava.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
Posmatrač kaže...
bus kaže...
Lil Dice kaže...
O_O_O kaže...
Lil Dice kaže...

Zanimljivo, a na njušci likovi bez problema spuste po 500kn jer ne mogu prodat ajfonove. Sram me je uopće reći za koju mizeriju sam prodao 6s i 7-icu.

 Koliko si prodao 7icu? Ja sam je nedavno kupio (ne za sebe, za macku) za 1200 kuna.

 950kn na jedvite jade nakon mjesec dana po oglasniku. I to mint stanje, sva oprema i uz moju dostavu po Zagrebu gdje je pretpostavljam najveće tržište. Inače prodavao sam ga i točno prije godinu dana za 1800kn i također ništa pa sam odustao, al sad sam kupio novi pa sam ga morao prodat.

 Hm.. moja 7.mica u top stanju i nakon preko 3 godine sa kvalitetom 87% baterije... bas se mislim zasto bi prodavao dok god ima nadogradnju... inace se sve stare modele prodavao dodao cca 2.000 kn i uzeo novi preko njuske u celofanu sa garancijom

 Zasto bi prodavao kad ne bude imao nadogradnju????

 

Pa sa nadogradnjom imas prakticno nov mobitel... to sta dolaze novi sa jacom kamerom ili vise kamera, vecim ekranom, brzim procesorima, otkljucavanjem sa prepoznavanjem lica?.. realno mi ne igra nikakve funkcionalne benefite... tek nakon toga mogu eventualno gledati za mjenjati ako bude potrebe

7 godina
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
bus kaže...

Pa sa nadogradnjom imas prakticno nov mobitel... 

 ????

Pojasni ovo malo, očito nekaj ne kužim...

 

Kruha i igala...
5 godina
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
fer-de-lance kaže...
bus kaže...

Pa sa nadogradnjom imas prakticno nov mobitel... 

 ????

Pojasni ovo malo, očito nekaj ne kužim...

 

 Upravo htjedoh ovo napisati.

12 godina
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
ATJLučko kaže...
Posmatrač kaže...

Clanak koji prenosi kretanje cijena na americkom trzistu... 

Zali boze vremena na citanje....

U čemu je onda kolega problem ?! 
Da ne govorimo o cijenama bez poreza! 
Ah da, android gadgeti su "smeće" za 24 mjeseca !!!!! 

Posmatrač kaže...
Ajar kaže...

zašto ne bismo vjerovali? trump, i to je amerika. mi smo europčani, rimembr? u nas čim izađeš iz dućana bilo što vrijedi bar 30% manje. 

 AL je u ducanu 50% vise pa se to preklopi :)

A kako je kod vas onda doma cijena, bilo kojem flagship modelu?!?! 
Možda je nešto jeftinije/povoljnije?! 
Koliki je kod vas standard, ili GDP?!?! 

 Tako je Roki !

Neće tebi NITKO govoriti da je tvoja jabuka Viljamovka.

*# @Frk #*/
15 godina
offline
Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dvostr

Ključna stvar kod daljnje prodaje rabljenog uređaja je njegovo fizičko stanje. Čak i najobičnija silikonska maskica i zaštitna folija na ekranu čine čuda, i ako uređaj nije doživio tešku havariju, bit će dovoljnje da uređaj ostane u perfektnom stanju. Ako se tome nadoda kutija sa svom pripadajućom opremom i dokumentacijom, kupci su spremni za takav aparat platiti više. 

 

Nedavno sam prodao jedan totalni low end android (ZTE BLade L3) koji je kupljen u prosincu 2015 za 500 kn, u "mint" stanju, koristio ga je jedan stariji član obitelji. Prodao sam ga u studenom 2019. za 250 kn. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dvostr

Stari moj ti ako si iphone 7 prodao za 950kn si loš trgovac ili ti je loše tržište.

 

Prodao sam 7cu za 1500 prošli tjedan, 6s za 1100.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
Ajde onda reci koliko traziti za ocuvan uredaj s racunom kutijom i svime, kako to procijeniti? Gledati koliko trenutno dode novi pa oduzeti neki postotak. To je problem jer kod nas je mentalitet takav da cim nesto kupis nitko neda vise od 50% cijene jer nije novo.
5 godina
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
Gogy7 kaže...
Ajde onda reci koliko traziti za ocuvan uredaj s racunom kutijom i svime, kako to procijeniti? Gledati koliko trenutno dode novi pa oduzeti neki postotak. To je problem jer kod nas je mentalitet takav da cim nesto kupis nitko neda vise od 50% cijene jer nije novo.

 Kakve to veze ima sa mentalitetom???????

Das li ti vise?

4 godine
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
thebatman kaže...

Stari moj ti ako si iphone 7 prodao za 950kn si loš trgovac ili ti je loše tržište.

 

Prodao sam 7cu za 1500 prošli tjedan, 6s za 1100.

 Većinu ljudi možeš zeznuti samo jednom. Iphone 6 i 7 su prastari modeli i ne znam na temelju čega bilo tko može nabiti nerealnu cijenu. Jedna domaća trgovina za iphone 7 traži 2999 kuna. Tko će im to kupiti?

10 godina
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
zelenapaprika kaže...
thebatman kaže...

Stari moj ti ako si iphone 7 prodao za 950kn si loš trgovac ili ti je loše tržište.

 

Prodao sam 7cu za 1500 prošli tjedan, 6s za 1100.

 Većinu ljudi možeš zeznuti samo jednom. Iphone 6 i 7 su prastari modeli i ne znam na temelju čega bilo tko može nabiti nerealnu cijenu. Jedna domaća trgovina za iphone 7 traži 2999 kuna. Tko će im to kupiti?

 I ja ti kazem iz prve ruke da ta tvrtka bar jednog dnevno proda. 

Pobogu iphone SE jos prodaje. 

Dok recimo s9 nema vise skoro nigdi u veleprodaji nabavit na konstantnoj razini. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2020 15:20 (thebatman).
12 godina
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
Kako ne bi kad je se jedini kompatktni nešrotni fon.
Halo Bing! Kako bratac?
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
thebatman kaže...

 I ja ti kazem iz prve ruke da ta tvrtka bar jednog dnevno proda. 

Pobogu iphone SE jos prodaje. 

Dok recimo s9 nema vise skoro nigdi u veleprodaji nabavit na konstantnoj razini. 

 Iphone SE ima svoju specifičnu publiku i mene jako zanima Iphone 9 iliti SE2 ili kako će se već zvati. Nemam iphone ali bih rado kupio takav manji mobitel, a da je solidan i da mu cijena nije paprena ("Startna cijena će mu u SAD-u biti 399 dolara za model od 64 GB.").

 

Staro 2 dana: https://www.tportal.hr/tehno/clanak/insajderi-potvrduju-iphone-se2-je-u-konacnom-stadiju-proizvodnje-foto-20200305

15 godina
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
thebatman kaže...

Stari moj ti ako si iphone 7 prodao za 950kn si loš trgovac ili ti je loše tržište.

 

Prodao sam 7cu za 1500 prošli tjedan, 6s za 1100.

Pa i ja kažem ako ga je prodao za 950kn onda ga je jako jeftino dao.
 

thebatman kaže...
* * *

Dok recimo s9 nema vise skoro nigdi u veleprodaji nabavit na konstantnoj razini. 

S Serija od Galaxyja je već od 9-tke postala precijenjen uređej. Tržite je tromo pa narod uzima još uvijek A/J seriju ali i to će proći prije no što kinezi zavladaju Android svijetom. Za sada su to Xiaomi/Huawei, sutra tko zna tko može biti ali definitivno Samsung Galaxy S neće biti uređaj za koje se pita da ga vidiš.

Pa šta ako je staro 2 dana. Ne vidim tamo tvoj komentar, nego baš ovdje.

Inače, ako dizajn ne bude pratio orginalnu SE liniju, neće to-biti-to, iako se možda bude dobro prodavao. Jer SE serija je i nastala po potražnji fanova da naprave uređaj koji je oštrih linija kao 5/5s. Čisto sumnjam da će fanovi tražiti noch, oblost kao svi ostali, ozbočenja zbog kamera.... ali ćemo da vidimo.

14 godina
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
Envy kaže....

Inače, ako dizajn ne bude pratio orginalnu SE liniju, neće to-biti-to, iako se možda bude dobro prodavao. Jer SE serija je i nastala po potražnji fanova da naprave uređaj koji je oštrih linija kao 5/5s. Čisto sumnjam da će fanovi tražiti noch, oblost kao svi ostali, ozbočenja zbog kamera.... ali ćemo da vidimo.

 Pa SE2 će biti "u tijelu" iPhonea 8 koji nema notch. Biti će iPhone 8 dizajn sa novim procesorom.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
15 godina
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv
antimadridista kaže...
Envy kaže....

Inače, ako dizajn ne bude pratio orginalnu SE liniju, neće to-biti-to, iako se možda bude dobro prodavao. Jer SE serija je i nastala po potražnji fanova da naprave uređaj koji je oštrih linija kao 5/5s. Čisto sumnjam da će fanovi tražiti noch, oblost kao svi ostali, ozbočenja zbog kamera.... ali ćemo da vidimo.

 Pa SE2 će biti "u tijelu" iPhonea 8 koji nema notch. Biti će iPhone 8 dizajn sa novim procesorom.

Ajde pred nama je pa ćemo vidjeti. Imao sam iPhone 4s pa onda kako mi se on svidio nabavio SE. Ali ako bude kao 8, preskačem u širokom luku. 

4 godine
offline
Re: Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dv

Ako bude imao normalnu cijenu, kupit ću ga. Fućka mi se za dizajn i fanove. Ima nas koji volimo manji format mobitela, a da njime možemo nešto i napraviti.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2020 22:54 (zelenapaprika).
15 godina
offline
Godinu dana star iPhone na vrijednosti gubi dvostr

Čitam priče kako multimilajrder (ne milioner) kaže da je kupnja novog automobila najgora moguća investicija. Isti taj milijarder koji voza RR Wrath sa svojim vozačom, ima batlera, vlastitog kuhara, čistača bazena, domara zapravo kompletnu firmu zaposlenu da se brine o njemu i njegovim imanjima.

Eh sada da mi je znati iz koje to firme izlaze polovni automobili ili polovni mobiteli? Da bi netko mogao kupiti polovan automobil (mobitel) isti netko mora da kupi - novog.

Kaže netko ovdje da čim izađete iz dućana vrijednost mobitela padne za 30%. Pa da mi je znati gdje je taj dućan da sjednem ispred njega i da kupim taj isti mobitel za -30%. Ne, on ne pada odmah 30% kada izađe iz nekog dućana nego nakon nekog vremena.

Ok, vratimo se na milijarderov savjet o kupnji auta gdje novo auto čim se proda padne za 20% cijene. Ajmo sada svi da kupujemo samo polovne automobile. Cijena polovnog više ne bi bila -20% nego nešto jedva od -2%, pa bi logično svi rekli pa ako je tako šta fali još tih 2% nadodati i kupiti novi automobil.

To je jednostavno ekonomska vaga koja klacka iz neke formule gdje je uključena ponuda i potražnja. Formulu nitko ne zna, zna samo njene krajnje izračune.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice