Vivax tableti s Windowsima i Intel procesorom

poruka: 19
|
čitano: 7.296
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vivax tableti s Windowsima i Intel procesorom".
13 godina
offline
Vivax tableti s Windowsima i Intel procesorom

Od Vivaxa više ništa ne kupujem.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.6.2015 12:02 (Marko :D).
 
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vivax tableti s Windowsima i Intel procesorom

Inovativni Vivax tableti, što je točno tu inovativno. Danas se prelako koristi riječ inovativno pa one prave inovacije time gube na značaju.

16 godina
offline
Re: Vivax tableti s Windowsima i Intel procesorom
Marko :D kaže...

Od Vivaxa više ništa ne kupujem.

 Nemoj tako, evo kuhalo za vodu radi već 10 dana.

Wenn ist das Nunstuck git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
14 godina
odjavljen
offline
Vivax tableti s Windowsima i Intel procesorom

Od Vivaxa imam CRT televizor. Crko je plavi top, pa tako cijeli program izgleda kao provučen kroz Retricu, Instagram i slične bijele pošasti. Jedva čekam da crkne i crveni top, svaki film će biti Matrix.

Moj PC  
14 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vivax tableti s Windowsima i Intel procesorom
tww kaže...
Marko :D kaže...

Od Vivaxa više ništa ne kupujem.

 Nemoj tako, evo kuhalo za vodu radi već 10 dana.

Od njih sam kupio prvi DVD player koji je radio nekih 9 mjeseci, počeo strugati i onda krepao. Kupio sam drugi DVD player (isto Vivax, rekao možda ono bila slučajnost), radio 6 mjeseci, počeo strugat i evo, još uvijek radi jer ga nisam palio 3 godine. 

Najnoviji Vivaxov proizvod koji imam kod kuće je tamo neki Vivax tablet koji sam dobio na nagradnoj igri. Tablet je toliko spor, ima loš ekran i na bateriji može raditi 3 minute. Osim toga, kada se koristi mora se stiskati po rubovima jer se ekran odljepljuje.

 

Toliko o Vivaxu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.6.2015 12:33 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Vivax tableti s Windowsima i Intel procesorom
Marko :D kaže...
tww kaže...
Marko :D kaže...

Od Vivaxa više ništa ne kupujem.

 Nemoj tako, evo kuhalo za vodu radi već 10 dana.

Od njih sam kupio prvi DVD player koji je radio nekih 9 mjeseci, počeo strugati i onda krepao. Kupio sam drugi DVD player (isto Vivax, rekao možda ono bila slučajnost), radio 6 mjeseci, počeo strugat i evo, još uvijek radi jer ga nisam palio 3 godine. 

Najnoviji Vivaxov proizvod koji imam kod kuće je tamo neki Vivax tablet koji sam dobio na nagradnoj igri. Tablet je toliko spor, ima loš ekran i na bateriji može raditi 3 minute. Osim toga, kada se koristi mora se stiskati po rubovima jer se ekran odljepljuje.

 

Toliko o Vivaxu.

 Imam ista iskustva sa njihovim DVD playerom, ostalo njihovo izbjegavam u širokom luku, pametnom jednom dosta.

Potemkinhr#2800
14 godina
offline
Vivax tableti s Windowsima i Intel procesorom

Imao Vivax CRT TV i riknio nakon možda godinu i pol... 2 DVD Playera, svaki je držao oko godinu dana...

 

Sva sreća pa više nemam potrebu ni za TV-om ni Playerom...

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Vivax tableti s Windowsima i Intel procesorom

Imam Vivax-ov IMAGO LED TV-24LE20, FullHD, DVB-T, MPEG4,.MKV kupljen 29.10.2012 godine koji uredno radi kao TV i monitor na mom pisaćem stolu doma te nikad nisam sa istim imao nikakvih problema te sam iznimno zadovoljan a kod mojih roditelja doma se nalazi onaj DVD player sto se nudio u TComu besplatno kad si kod njih produzio ugovor na godinu dana te jos uredno radi te na njemu pustamo egzoticne DVD-e koji nece raditi na Sony-u.

 

Znam da mozda ovo zvuci kao trolski komentar ali stvarno nije, zbilja sam imao valjda srece sa ta dva proizvoda.

veni vidi didici
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vivax tableti s Windowsima i Intel procesorom
Za 10 godina ovo će biti lijep primjer retro-trash tehnike.

Vivax - Atom - Microsoft: match made in hell.
Moj PC  
1 3 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Vivax tableti s Windowsima i Intel procesorom

S obzirom da na tržištu već neko vrijeme postoje tableti s Core-M procesorima koji su usporedivi s i5 4200U a još uz to su fanless i ne pregrijavaju se čak niti prilikom igranja, ne vidim smisla u kupnji ovakvog "škarta" kojem će cijena opet biti previsoka za performanske koje nudi.

Osobno planiram pričekati do kraja godine i vidjeti kako će se situacija razvijati, ali već sada ima odličnih kineza sa Core-M, sa odličnim specifikacijama za relativno malu cijenu, a za očekivati je daljnji pad cijena.

Za oko mi je zapeo Cube i7 Stylus, stvarno odlične specifikacije za samo 400$. (Core-M, 10.6 inch IPS Retina FullHD, 4GB RAM, 64GB SSD, Win 8.1 itd...)

Verzija bez Stylusa je dobila odlične reviewe i čini se da ovaj može biti samo još bolji..

 

Kažem ja ću još malo pričekati, ili pad cijena pa da ubodem neki sa većim SSD-om do 500$ ili da se konkurencija zaoštri i poveća izbor.

Uglavnom ne pada mi na pamet kupovati Vivaxa ili bilo kojeg drugog s Intelovim Atom procesorom i smiješnih 2 GB RAMa.

 
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vivax tableti s Windowsima i Intel procesorom
dagoberhr kaže...

* * *

 

Znam da mozda ovo zvuci kao trolski komentar ali stvarno nije, zbilja sam imao valjda srece sa ta dva proizvoda.

A nisi jedini, znam ih još kojima perilice rublja rade (ili mikrovalne ako se ne varam) za sve ostale svi DVD playeri su crknuli.

Najgore je u svemu što se zna da je taj Vivax zapravo Hrvatski Kinez (ona loša kvaliteta kada se 'Kinez' spominje) ali ljudima se i dalje nudi i što je još gore ljudi to kupuju upravo zato što je povoljan. Tako zadnje iskustvo sa VIvaox je najnoviji 7" tablet kod drugarice, iako je Android 4.4.2 (HW ne znam) ali on žali da je skoro pa neupotrebljiv.

 

 

makimakimaki kaže...

S obzirom da na tržištu već neko vrijeme postoje tableti s Core-M procesorima * * *

Za oko mi je zapeo Cube i7 Stylus, stvarno odlične specifikacije za samo 400$. (Core-M, 10.6 inch IPS Retina FullHD, 4GB RAM, 64GB SSD, Win 8.1 itd...)

* * *

 

* * *

* **  ili bilo kojeg drugog s Intelovim Atom procesorom i smiješnih 2 GB RAMa.

Core M i jeftini tableti/hybridi ne idu u istu rečenicu (osim to ako nije ovakva rečenica), osim ako nisu na svemu ostalom ili štedili ili jeftino dobili, jer i meni su predmet želja već duže vrijeme ali koji god da pogeldam to je $1.200,00 pa nadalje. Cijena običnog Atoma je nekih 15-tak USD a cijena Core M je $281:

http://ark.intel.com/products/family/83613/Intel-Core-M-Processors#@Mobile

 

Što se tiče Intelovih atoma i smiješnih 2 GB, neki dan sam testirao jedan Lenovo Miix 3 i mogu ti reći sva priča pada u vodu. Stvar funkcioniše, radi, i što je najbolje sa punokrvnim Windowsom 10 u tablet modu daju za nekoliko stepenica više,bolje skustvo od bilo kojeg Androda koji sam probao. 

13 godina
protjeran
offline
Re: Vivax tableti s Windowsima i Intel procesorom
Envy kaže...

Core M i jeftini tableti/hybridi ne idu u istu rečenicu (osim to ako nije ovakva rečenica), osim ako nisu na svemu ostalom ili štedili ili jeftino dobili, jer i meni su predmet želja već duže vrijeme ali koji god da pogeldam to je $1.200,00 pa nadalje. Cijena običnog Atoma je nekih 15-tak USD a cijena Core M je $281:

http://ark.intel.com/products/family/83613/Intel-Core-M-Processors#@Mobile

 

Što se tiče Intelovih atoma i smiješnih 2 GB, neki dan sam testirao jedan Lenovo Miix 3 i mogu ti reći sva priča pada u vodu. Stvar funkcioniše, radi, i što je najbolje sa punokrvnim Windowsom 10 u tablet modu daju za nekoliko stepenica više,bolje skustvo od bilo kojeg Androda koji sam probao. 

Kao što sam i napisao 400$ je super povoljno za tablet s Core-M procesorom i ostalim specifikacijama koje sam naveo i pred kojima se jeftiniji tableti s Atom procesorima mogu sakriti.

Nisam previše tražio ali pretpostavljam da se negdje može naći i za manje od 400$ za prednarudžbu. Cijene samih procesora me ne interesiraju jer ne kupujem procesor već gotov tablet u koji je isti ugrađen i interesira me konačna cijena i kvaliteta proizvoda.

U bližoj budućnosti možemo očekivati sve više tableta s Core-M procesorima te naravno još bolje cijene i izbor.

Ne znam kako si ti testirao taj Atom i 2GB RAM-a, možda otvorio nekoliko tabova u internet pregledniku i kakav video?

U svakom slučaju za neki iole ozbiljan rad odnosno korištenje čak i srednje zahtjevnih aplikacija, kombinacija Atom + 2GB RAMa nije dobro rješenje, pogotovo na duge staze.

 

Ovo zadnje vezano za razliku OS-a mogu samo reći da tablet kojeg sam spominjao upravo i dolazi s Windowsima.

Slobodno izguglaj Cube i7 Stylus pa pogledaj malo specifikacije.

15 godina
offline
Re: Vivax tableti s Windowsima i Intel procesorom
makimakimaki kaže...
Envy kaže...

* * *

* * *

 

Ovo zadnje vezano za razliku OS-a mogu samo reći da tablet kojeg sam spominjao upravo i dolazi s Windowsima.

Slobodno izguglaj Cube i7 Stylus pa pogledaj malo specifikacije.

Sve 5. Ja čekam u redu da se oslobodim Androdida za punokrvni Windows sa 10,1 IPS ekranom Core M procesorom.

Čekam u redu. Bude li ta cijena kupujem i tebi i sebi u naredna 2 mjeseca.

 

Ali živ ti meni bio ne spominji ozbiljan rad na tabeltu ili malom prijenosniku. Ozbiljan rad zahtjeva jako puno memorije, 2 monitora, punokrvan desktop CPU te nezavisan, ako je moguće, profi GPU.

 

Core M + 4 GB RAM-a + 240 SSD + 10.1 FHD IPS zaboravi ispod $1000, nemoj čak ni sanjati.

 

PS: Cube i7 (ne znam što će im i7 u nazivu ali nema veze) ali sjećaš se projekta koji je preko noći propao: nudio je tablet, smartphone i desktop mašine po povoljnim cijenama? Znaš li o kojem proizvodu govorim? Bila je vijest par puta ovdje na Bug Onlineu.

13 godina
protjeran
offline
Re: Vivax tableti s Windowsima i Intel procesorom
Envy kaže...

Sve 5. Ja čekam u redu da se oslobodim Androdida za punokrvni Windows sa 10,1 IPS ekranom Core M procesorom.

Čekam u redu. Bude li ta cijena kupujem i tebi i sebi u naredna 2 mjeseca.

 

 

http://www.banggood.com/Cube-I7-Stylus-intel-Core-M-2_0G-10_6-Inch-Windows-8_1-Tablet-p-981768.html

 

Eto izvoli Cube i7 stylus tablet, za 400$ Core M + 4 GB RAM-a + 10.6 FHD IPS, stylus izvedba s 1024 razine osjetljivosti što se tiče snage dodira.

Punokrvni Windowsi 8.1 + besplatna nadogradnja na Windowse 10 u budućnosti.

Nažalost zasad samo 64GB SSD ali za očekivati je ne puno skuplju verziju sa SSD-om od 128GB.

Cube u svojoj ponudi već ima Core-M tablet sa SSD-om od 128GB ali nije stylus verzija, sve ostale specifikacije su iste kao kod stylus verzije osim ekrana koji je za 1 inč veći a cijena je oko 600$.

 

Ne znam o kakvom propalom projektu pričaš niti me zanima, Cubeovi Core-M tableti o kojima pričam su izrazito uspješni i imaš recenzije diljem neta.

 

Napisao sam da za neki iole ozbiljan rad odnosno korištenje čak i srednje zahtjevnih aplikacija, kombinacija Atom + 2GB RAMa nije dobro rješenje i pri tome stojim.

A taj iole ozbiljan rad koji sam spomenuo naravno da nije korištenje 2 monitora, punokrvne kante i profi GPU-a, jer onda valjda nebi pisalo "iole" ili bi pisalo profi rad.

Naravno da sam mislio na rad koji možeš obaviti u pokretu a i na putu, a da za sobom ne vučeš kantu i par monitora u avion.

 

Ok već i previše pišem, a zapravo želim pitati samo jedno: kada otprilike kroz iduća 2 mjeseca mogu očekivati da mi kupiš tablet koji si obećao i za koji sam ti dao link?

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2015 17:51 (makimakimaki).
15 godina
offline
Vivax tableti s Windowsima i Intel procesorom

Jednostavno predobro da bi bilo istinito. Doduše Kinez je (što mi ni malo ne smeta, i Lenovo je ali drugačija vrsta kineza) i što mi se još više sviđa dijagonala od 11,6 (treba mi tih 1,5" više za geldanje filmova od 10,1 ili one još nakaradnije iPad rezolucije kakve imam na Prestigiu (9,7") i još je LTE.

 

Samo me još zanima ima li se to gdje pogledati i opipati u živo osim gledati ovdje: http://www.cube-tablet.com/cube-i7-core-m-4g-lte-tablet.html

 

Uređivano: Našao sam ovdje: http://www.tablette-tactile-discount.fr/tablette/tablette-tactile-gps-et-gsm/cube-i7-4g-windows-8-1.html ovaj veći sa 120GB SSD-om sa ni manje ni više cijenom sa popustom od 735 €. Jeftino? Ne bih baš rekao. Ali budem pratio što će kinezi izbaciti sa Core M procesorom. ;)

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2015 23:39 (Envy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Vivax tableti s Windowsima i Intel procesorom

Bio je i ovaj s većim SSD-om i ekranom za 400$ uz prednarudžbu. Jednostavno gledaš cijene na krivim mjestima.

Nema nikakvog smisla kupovati kineza iz EU webshopowa jer dobiješ istu stvar kao i iz kineskih webshopova a s najmanje 1/3 većom cijenom.

Osobno sam već naručivao s banggood.com i odlično zaštite i zapakiraju tehniku te napišu manju cijenu i najčešće pošiljka prolazi bez dodatnih davanja državi, a rijetko s minimalnim.

 

Cube je vjerojatno najkvalitetniji kinez na tržištu, a na techtablets.com imaš detaljan profi review + hrpu reviewa na yt i stvarno nemam nijednu zamjerku.

Čak se mogu igrati i neke nove igre, Core-M sa HD Graphics 5300 odrađuje odličan posao i iako je fanless temperature ne idu preko 70-ak stupnjeva čak ni nakon višesatnog igranja zahtjevnijih igara.

Mene zanima stylus verzija tako da ću čekati da izbace sa SSD-om od 128GB i onda bi vrlo vjerojatno kupio na prednarudžbu ako bude cijena do nekih 450$.

I samo jedna napomena, ima bateriju od 10000 mAh a ne 5000 kako piše na linku koji si dao, točnije ima dvije od 5000 uparene, a stylus verzija ima 2x4500 mAh.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vivax tableti s Windowsima i Intel procesorom
Budući da sam u ovoj temi već opisao svoja iskustva s Vivax-ovim proizvodima, želio bih podijeliti s vama svoje najnovije iskustvo.
Tablet (koji sam spomenuo u svojem drugom postu u ovoj temi, dobiven na nagradnoj igri) se je pokvario, sam od sebe! (Za više informacija čitajte dalje...)

Da krenem od početka. Koristio sam tablet neka 2 mjesec dana i kada mi više nije bio potreban, spremio sam ga u kutiju (kao što i sve ostalo spremim ako nešto neću koristiti neko vrijeme). U kutiji se nalazio neka 3 ili 4 mjeseca jer sam totalno zaboravio na njega. Neki dan brat ga se sjeti, vadi ga iz kutije, spaja na punjač, upali i pogodite što, tablet ne radi! Famozni Vivax logo uredno stoji dođe do dijela gdje se boota Android i nakon kratkog boota dolazi crni ekran s koji samo stoji i ne može se ništa. Sve sam probao, reset s čačkalicom (na reset), držao tipke volume i gumb za paljenje te ga tako resetirao, ali ništa od toga. Kako znam da je prije spremanja u kutiju tablet radio, krenuo sam tražiti moguća rješenja na internetu i ostao sam iznenađen. Naime, nisam jedini kojem se to događa. Na internetu (i njihovoj Facebook stranici) ima brdo pitanja kako sam "popraviti" tablet na što ekipa koja održava Facebook stranicu govori da se u slučaju kvara treba obratiti servisu.

Moguća rješenja za ovaj problem nisam pronašao već samo broj servisa koji nemam namjeru zvati, a kamoli platiti popravak. Nakon što sam vidio da nema rješenja za navedeni problem, došlo mi je da tablet bacim kroz prozor.

Mene samo zanima, kako je moguće da se tablet sam od sebe pokvari, zašto Vivax nije upozorio korisnike u uputama da se to zna dogoditi (gospoda očito zna za taj problem) i zašto nisu postavili nekakve upute kako taj problem riješiti ili bar na svoje stranice objavili link za download stock verzije Androida?

Tablet neću baciti u smeće niti ću ga dati na servis (ne želim da na meni zarađuju jer znam da će se tablet opet pokvariti) već ću si ga ostaviti za uspomenu kao nagradu iz nagradne igre i da me podsjeća kako je Vivax oduvijek bio i ostao smeće.

P.S. Svim budućim kupcima Vivax proizvoda savjet - ne kupujte ih, to vam je kao da ste novac bacili u kanalizaciju. Koliko god njihova cijena bila jeftina, jeftina je s razlogom (požaliti ćete).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Vivax tableti s Windowsima i Intel procesorom

Iako nemam iskustva sa Vivaxom imao sam identičan problem da je touchscreen na Samsung mobitelu jednostavno otkazao nakon par mjeseci nekorištenja. Kupio novi telefon a taj Samsung odložio u ladicu ormara pa ga nakon par mjeseci upalio i odjednom iz čista mira neradi touchscreen.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vivax tableti s Windowsima i Intel procesorom

Kod Vivax-a ti je to skroz normalno. Što god kupiš od njih raditi će ti cca. godinu dana, možda dvije i to je to. Njihovi proizvodi su jako nekvalitetni. Ovaj tablet je jednostavno loš, smrzavao se, ekran se mora stalno stiskati po krajevima jer se odljepljuje, radi jako sporo itd. 

 

Vivax-ove proizvode nikada ne kupujem, a u nagradnoj igri nisu naveli o kojem se tabletu radi nego samo da vrijedi 700 kn (pitam se tko bi za to smeće uopće dao 700 kn) tako da se nisam ni nadao tamo nekom Samsungu. Mogao sam i pretpostaviti da je neko smeće u pitanju, ali što je, tu je.

 

Probati ću ga nekako sam osposobiti čim pronađem neki tutorijal pa javim jesam li uspio.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice