Uzalud gunđate, MacBook neće nikada imati touchscr

poruka: 81
|
čitano: 10.804
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uzalud gunđate, MacBook neće nikada imati touchscr".
15 godina
neaktivan
offline
Uzalud gunđate, MacBook neće nikada imati touchscr

Uzalud gunđate, ajfon neće nikada imati ekran veći od 3.5''

Moj PC  
8 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Uzalud gunđate, MacBook neće nikada imati touc
ne slazem se, tj uzo sam touchscreen lap prije cca godinu dana i kad god predjem na neki bez navedene funkcije, zateknem se kako kod prezentacija kupcima neuapjesno drkam po ekranu... samo scrolanje je daleko jednostavnije na touchscreenu i to je to. malo, ali bitno napredovanje za user friendly
9 godina
offline
Re: Uzalud gunđate, MacBook neće nikada imati touc
Esko, zaposli se... naime, ako tebi racunalo sluzi samo za oaobnu razonodu onda si mozes i konzolu uzet. laptop je jedna od pametnijih stvari po pitanju informatike... zamisli di bi bili da nema prijenosnih racunala (laptopa), sta bi mozda morao teglit kantu i monitor kod kupca na sastanak, ili svakodnevno iz ureda kad zelim doma zavrsiti zapoceti posao? takodjer, po pitanju performansi, sorry ali danas je laptop kudikamo jeftiniji od racunala. npr, laptop za klasicne uredske poslove kosta 2-3 soma kn, a "u njemu" dobivas i monitor, tipkovnicu, mis, zvuk, mikrofon, wifi... koliko te kosta tako neki obican komp? sto se gaminga tice, danas takodjer brendirani gaming lap s kojim mozes pristojno igrat tipa bf ili sl, kosta cca soma eur, sorry ali i komp bi ako je neki brendirani kostao daleko vise...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Uzalud gunđate, MacBook neće nikada imati touc
esko kaže...

Mislim zaboli me q za laptopima, to mi ne treba nit treba ostatku 98% populacije. U ona 2% ubrajam neke uber poslovne ljude koji stvarno ne bi mogli bez laptopa. Vecina ljudi koja kupi laptop, kupi ga ili da se kurchi ili tvrde da nemaju mjesta u stanu (seru ko foke). Ali eto marketing odradjuje svoj posao i ljudi ce dati duplo vise para za laptop vs desktopa za iste ili gore performanse na ustrb mobilnosti koja im ne treba. Najnevrerovatnije od svega mi je da masa ljudi ovdje nema pojma da ustvari postoji OVO i da fakin touch na OVOME ima i previse smisla...

https://m.youtube.com/watch?v=A1OsmndtIrY



Upravo suprotno ;-) Desktop treba možda 10% populacije, gdje računam hardveraše, gamere i ozbiljnije korisnike. Osobno sam desktop freak, i za posao developera mi treba konkretan stroj. Ali laptop uvijek imam uz sebe, posebno na putovanjima i godišnjem odmoru. 
Međutim, 90% ljudi računalo korisiti za web, facebook, twiter i multimediju. Neki dan sam prijateljici pomogao oko nabave računala i računica u svakom pogledu je išla u prilog laptopu.

Ukratko, nezahtjevna korisnica, ne želi tablet, ne želi potezati žice (WiFi obavezan)... laptop HP G4 (i3 5005, Radeonka, 4Gb RAM, 1Tb HDD) sam joj našao za ispod 2,700kn.
Onda smo taj iznos stavili na papir i slagali konfiguraciju: kučište, napajanje, ploča, procesor, RAM, HDD, DVDRW, monitor, tastura, miš, WiFI, web kamera... i ispalo je skuplje od laptopa.

Čak i poslovnim korisnicima već duže vremena savjetujem varijantu laptop/ultrabook + monitor umjesto desktop + laptop. Ušteda je ogromna, svi podaci su na jednom mjestu tj. disku, posao nose gdje hoće. 

8 godina
odjavljen
offline
Uzalud gunđate, MacBook neće nikada imati touchscr

Niko recimo ne spominje tragikomicnu situaciju da udjete u apple store i kupite 2 najnovija cuda od uredjaja po bagatela cijeni i to iphone 7 i macbook pro i dodjete kuci i hocete da ih povezete i ko idiot gledate u portove i kabele i skontate da se morate vratiti po adapter ;) Pixel mozete uredno spojiti ali Iphone jock ;) Iskesirate 3769 USD za najjace verzije i trebate kupiti adapter ;) Toliko o ekosistemu....

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2016 17:15 (Torent).
 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Uzalud gunđate, MacBook neće nikada imati touc
Torent kaže...

Niko recimo ne spominje tragikomicnu situaciju da udjete u apple store i kupite 2 najnovija cuda od uredjaja po bagatela cijeni i to iphone 7 i macbook pro i dodjete kuci i hocete da ih povezete i ko idiot gledate u portove i kabele i skontate da se morate vratiti po adapter ;) Pixel mozete uredno spojiti ali Iphone jock ;) Iskesirate 3769 USD za najjace verzije i trebate kupiti adapter ;) Toliko o ekosistemu....

Da, to je zaista jedna od vecih gluposti koje je Apple u zadnje vrijeme napravio (pogotovo ako uz MBP ne isporuce niti jedan USB adapter, a vjerojatno nece).

Kao sto niti nove lightning slusalice ne mozes koristiti na novom MBP bez adaptera. Sad zamisljam situaciju u kojoj u dogledno vrijeme nabavljam bolje slusalice s lightning konektorom jer ne zelim koristiti onaj smijesni adapter od 5 centi, da bih se onda pak nasao u situaciji da iste ne mogu utaknuti u MBP - bez jos jednog adaptera.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Uzalud gunđate, MacBook neće nikada imati touc

izdaju tako malo uredjaja a takve gluposti prave ali en slucajno.... A kupci sve prihvataju bez pogovora.... amazing.... Ja to ne kontam.. Da barem nemas izbor....

12 godina
offline
Uzalud gunđate, MacBook neće nikada imati touchscr

Nek oni nežele ili žele ... Znam da ću imat MacBook nikad,čak ni onda

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Uzalud gunđate, MacBook neće nikada imati touchscr

Po meni je to razumljiv korak Applea. Prst nikad ne može imat preciznost 1px kao vrh stijelice miša. I onda za prst moraš imaš drugačije menije, gumbe ... I onda dobiješ nešto poput GNOME-a. Canonical pokušava slično sa svojim Unityjem već 4-5 godina. I sad zato rade svoj 'windowing system' Mir da bi to postigli. Za vjerovatno još 4-5 godina. Dakle 10 ukupno.

 

Usporedite slike file managera iz 'tabletiziranog' GNOME-a 3 namijenjen prstima i mišu vs KDE5 Dolphina namjenjenog mišu

GNOME Nautilus GNOME Nautilus
 
KDE Doplhin KDE Doplhin
 

But how do it know
 
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Uzalud gunđate, MacBook neće nikada imati touc

to bi vrijedilo kad bi MORAO koristiti prst i ne bi bilo drugog nacina interakcije... Ali ne moras.... Ja ne vidim da mi smeta touch screen....Pogotovo cijena touch screena na preksupom mac book "pro" bi bila maltene zanemariva.... Ako prste nema svrhe koja je onda svrha onog prevelikog touchpada????? A ima svrhe recimo staviti 4 porta u koje ne mozes utaketi nista iz vlastitog proizvodnog programa osim preskupih adaptera.... To kao lafo ima svrhe..... Na iphone ima jedan st konektora a na macbook potpuno drugi set. Na iphoneu je 3,5mm jack zastario i hrabrost je i vizija izostaviti ga  a na macbook "pro" je to ok ostaviti jer to valjda "pro" korisnici koriste.... Apple sve vise pravi budalastine slucajno u sto ne vjerujem ili sve vise muze korisnike na sve mogu nacine i zloupotrebljava svoju bazu vjernih i slijepih korisnika koji puse sve sto im se servira.... Koji profic ce kupiti macbook pro i u njega ne moze prikopcati bukvalno nista od svoje trenutne opreme... Nema fucking citac kartica i time eliminise sve fotografe i sve video kreativce i kaze im daj mi 3000 USD za macbook ali moras dokupiti i adapter za (ubaci bilo koji komad oprmene koji trenutno imas). A koliko vidim usb c adaptera uopste nema na apple store....

15 godina
offline
Re: Uzalud gunđate, MacBook neće nikada imati touc
Torent kaže...

to bi vrijedilo kad bi MORAO koristiti prst i ne bi bilo drugog nacina interakcije... Ali ne moras.... Ja ne vidim da mi smeta touch screen....Pogotovo cijena touch screena na preksupom mac book "pro" bi bila maltene zanemariva.... Ako prste nema svrhe koja je onda svrha onog prevelikog touchpada????? A ima svrhe recimo staviti 4 porta u koje ne mozes utaketi nista iz vlastitog proizvodnog programa osim preskupih adaptera.... To kao lafo ima svrhe..... Na iphone ima jedan st konektora a na macbook potpuno drugi set. Na iphoneu je 3,5mm jack zastario i hrabrost je i vizija izostaviti ga  a na macbook "pro" je to ok ostaviti jer to valjda "pro" korisnici koriste.... Apple sve vise pravi budalastine slucajno u sto ne vjerujem ili sve vise muze korisnike na sve mogu nacine i zloupotrebljava svoju bazu vjernih i slijepih korisnika koji puse sve sto im se servira.... Koji profic ce kupiti macbook pro i u njega ne moze prikopcati bukvalno nista od svoje trenutne opreme... Nema fucking citac kartica i time eliminise sve fotografe i sve video kreativce i kaze im daj mi 3000 USD za macbook ali moras dokupiti i adapter za (ubaci bilo koji komad oprmene koji trenutno imas). A koliko vidim usb c adaptera uopste nema na apple store....

Ok, moras kupiti adapter.

I sto sad? Ako ti treba, kuptiti ces ga, ako ne, neces.

Sto toliko dramis?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
13 godina
offline
Re: Uzalud gunđate, MacBook neće nikada imati touc
Torent kaže...

to bi vrijedilo kad bi MORAO koristiti prst i ne bi bilo drugog nacina interakcije... Ali ne moras.... Ja ne vidim da mi smeta touch screen....Pogotovo cijena touch screena na preksupom mac book "pro" bi bila maltene zanemariva.... Ako prste nema svrhe koja je onda svrha onog prevelikog touchpada????? A ima svrhe recimo staviti 4 porta u koje ne mozes utaketi nista iz vlastitog proizvodnog programa osim preskupih adaptera.... To kao lafo ima svrhe..... Na iphone ima jedan st konektora a na macbook potpuno drugi set. Na iphoneu je 3,5mm jack zastario i hrabrost je i vizija izostaviti ga  a na macbook "pro" je to ok ostaviti jer to valjda "pro" korisnici koriste.... Apple sve vise pravi budalastine slucajno u sto ne vjerujem ili sve vise muze korisnike na sve mogu nacine i zloupotrebljava svoju bazu vjernih i slijepih korisnika koji puse sve sto im se servira.... Koji profic ce kupiti macbook pro i u njega ne moze prikopcati bukvalno nista od svoje trenutne opreme... Nema fucking citac kartica i time eliminise sve fotografe i sve video kreativce i kaze im daj mi 3000 USD za macbook ali moras dokupiti i adapter za (ubaci bilo koji komad oprmene koji trenutno imas). A koliko vidim usb c adaptera uopste nema na apple store....

 Nije to baš tako. Da bi se mogao koristiti touchscreen sustav i GUI se moraju prilagoditi touchscreenu (vidi post iznad). Ako si ih prilagodio za touchscreen onda više nisu optimalne za miša. Vidili smo kako je to prošlo s nesretnim Start screenom na Windows 8.

Nije to feature za koji možeš reći kako je tu, ne traži jesti, možeš ga a i ne moraš koristiti. Bio bi da za sobom ne vuče druge stvari. Ko da na LaFerrari staviš krovni nosač. Mislim, tu je, možeš ga i ne moraš koristiti? To što umanjuje aerodinamičnost i povečava masu a samim tim umanjuje krajnju brzinu, ubrzanje i povečava potrošnju, to su posljedice.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.10.2016 9:05 (BlueMax).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Uzalud gunđate, MacBook neće nikada imati touc
syncmaster245b kaže......

Ok, moras kupiti adapter.

I sto sad? Ako ti treba, kuptiti ces ga, ako ne, neces.

Sto toliko dramis?

 Dramim? Ja? Jos jedan koji se dize na zadnje noge kad se dirne u svetinju? Prvo sta je problem staviti jos jedan port da mozes fucking iphone prikopcati? Mozes li kupiti adapter za iphone? Ja ga nisam nasao na apple store....

 

BlueMax kaže...

 Nije to baš tako. Da bi se mogao koristiti touchscreen sustav i GUI se moraju prilagoditi touchscreenu (vidi post iznad). Ako si ih prilagodio za touchscreen onda više nisu optimalne za miša. Vidili smo kako je to prošlo s nesretnim Start screenom na Windows 8.

Nije to feature za koji možeš reći kako je tu, ne traži jesti, možeš ga a i ne moraš koristiti. Bio bi da za sobom ne vuče druge stvari. Ko da na LaFerrari staviš krovni nosač. Mislim, tu je, možeš ga i ne moraš koristiti? To što umanjuje aerodinamičnost i povečava masu a samim tim umanjuje krajnju brzinu, ubrzanje i povečava potrošnju, to su posljedice.

 Ne slazem se sa tobom. Vec smo zakljucili da za normaan rad ts nije ni blizu zadovoljavajuci bez obzira na UI. Jednostavno profi alati imaju toliko opcije da je to jako tesko do nemoguce prilagoditi za TS. Ali to vrijedi i za touchpad pa su stavili ogroman...Poredjenje sa ferarijem nije na mjestu jer na ferariju smeta a ne vidim kako ts na lapu moze smetati... Jednostavno za tu cijenu je morao imati TS....Evo sad koristim lap na krilu i ts je fenomenalan jer je toliko brze surfati sa njime. Ili recimo pregeldati slike sa fotoaprata u exploreru ili fs modu. Odlicna pomocna alatka koju koristis kad ti treba a za sve ostalo tu je mis. I isto to i vrijedi i za touchbar. Ne vidim kako ce to proficima pomoci. Moraju spustati pogled na njega da vide gdje je sta jer se miejnaj pa ne mogu pamtiti gdje je koja tipku plsu svako ko imalo vremena provodi u nekom programu sve to daleko brze radi sa tastature....Zgodan dodatak i nista vise od toga ali je dovoljno zreo i dovoljno jeftin da je morao naci put na macbookove....

15 godina
offline
Re: Uzalud gunđate, MacBook neće nikada imati touc
Torent kaže...
syncmaster245b kaže......

Ok, moras kupiti adapter.

I sto sad? Ako ti treba, kuptiti ces ga, ako ne, neces.

Sto toliko dramis?

 Dramim? Ja? Jos jedan koji se dize na zadnje noge kad se dirne u svetinju? Prvo sta je problem staviti jos jedan port da mozes fucking iphone prikopcati? Mozes li kupiti adapter za iphone? Ja ga nisam nasao na apple store....

 

 Ok, dali posjedujes bilo koji Apple uredjaj ili imas namjeru nabaviti jedan?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
14 godina
neaktivan
offline
Re: Uzalud gunđate, MacBook neće nikada imati touc
syncmaster245b kaže...

 Ok, dali posjedujes bilo koji Apple uredjaj ili imas namjeru nabaviti jedan?

 Na Bug forumu je ovo pitanje postalo k'o "Gdje si bio '91.?" 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Uzalud gunđate, MacBook neće nikada imati touc
syncmaster245b kaže...
Torent kaže...
syncmaster245b kaže......

Ok, moras kupiti adapter.

I sto sad? Ako ti treba, kuptiti ces ga, ako ne, neces.

Sto toliko dramis?

 Dramim? Ja? Jos jedan koji se dize na zadnje noge kad se dirne u svetinju? Prvo sta je problem staviti jos jedan port da mozes fucking iphone prikopcati? Mozes li kupiti adapter za iphone? Ja ga nisam nasao na apple store....

 

 Ok, dali posjedujes bilo koji Apple uredjaj ili imas namjeru nabaviti jedan?

 A tebe se to tice zbog....? 

15 godina
offline
Re: Uzalud gunđate, MacBook neće nikada imati touc
Mirko935 kaže...
syncmaster245b kaže...

 Ok, dali posjedujes bilo koji Apple uredjaj ili imas namjeru nabaviti jedan?

 Na Bug forumu je ovo pitanje postalo k'o "Gdje si bio '91.?" 

 

 

Ma ne ne pitam ga iz uobicajenog razloga.

Niti ja nisam nikada imao niti cu vjerojatno kupiti neki od Appleovih uredjaja jer jednostavno ne pronalazim u njima nista sto bi me privuklo. Vjerujem da jednako tako i Torrent razmislja. No ono sto mi je neshvatljivo sto ljudi se dalje upustaju u "pravednicke" pohode i vode brigu o tudjim parama, iako ga se nikada nije ticalo niti ce se ga se ticati.

 

Ako se nekome svidja kupiti ce ga, ako ne nece. Iznijeti svoje misljenje zasto ti se ne svidja je isto OK, ali nazivati ljude koji se pronadju u Appleovim proizvodima iz bilo kojeg razloga, pusacima, ovcama...itd. vise govori o onome koji ih proziva nego o korisnicima Apple proizvoda.

 

Nazalost, cesto se svede da takve reakcije su isprovocirane upravo zbog toga sto se takvima Apple proizvodi cak i dopadaju (nesto slicno kao teorija o latentnim homoseksualcima).

Na kraju krajeva, vec sam je bio spomenuo u jednoj drugoj temi, opet mi pada napamet basna o lisici i grozdju.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
8 godina
odjavljen
offline
Re: Uzalud gunđate, MacBook neće nikada imati touc

Nista to drug nije spormo ali onda se pitam cemu postoji forum? Ne smijemo pricati ni o cemu jer tamo nismo bili niti cemo biti ili nismo imali niti cemo imati. Ja ne vrijedjam nikga vec iznosim svoje vidjenje nekog uredjaja ali onda krecu glupi komentari poput ovog gore imam li ili namjeravam imati. U cemu je problem?  Nije problem da mene licno vrijedjau ali je problem ako kazem da apple uredjaj ima mana....I niko ne skace na likove koji vrijedjaju ali svi skacu na mene....

 

Koga je to provociram?????????? Ako kazem da neki uredjaj ne valja koga ja to na ovom forumu provociram? Slobodno dajte kontra argumente jer tako normalni ljudi komuniciraju... Al to je davno zaboravljena vjestina.........

 

Kako bi ti nazvao ljude kojia niti jedan apple proizvod nema nikakvu manu. ALi bukvalno. Ako nesto nema onda to nikome ne treba. Ako je skup placa se premium izrada. Ako jedne godine nije prvi na antutu onda to nije bitno jer to radi glatko na malo rama. Kad apple natrpa rama onda niko nista ne spominje.  Sad kad ga je konkurencija stigla u svemu sad je odjednom antutu mjerilo svega. Ili ekran ima 100 vjeran prikaz boja. To je odjendnom postalo must have jer svi rade monografije na mobitelu a uredno kuci koriste kompove koji to nemaju al to nije bitno itd itd. I onda se cude kako ih se naziva sektama iovcama i slicno. tako se ponasaju. Ono sto apple kaze na stage to je te godien jedino ispravno. Ili kralj svih glupih komentara nemas para da ga kupis a zelis....

Evo macbook pro. Pa pogledaj specifikaciju. 2000 USD za "pro" masinu sa dual core porcom 8 gb rama i integrisanom grafickom. Nema sd citac nema niti jepdan port na koji mozes prikopcati bilo sta od pro opreme....Appleovi proizvodi su postali platforma za prodaju adaptera.....I to je potpuno ok. Svako neka trosi pare na sta hoce i ja ne kazem da su glupi vec da je ovo debelo precijenjen uredjaj i sve osim PRO....

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.10.2016 12:47 (Torent).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Uzalud gunđate, MacBook neće nikada imati touc

Ako apple to neče, konkurencija hoče. 

Nitko vam ne kaže da morate baš kupiti macbook, ionako su preskupi tj imate jeftiniu konkurenciju koja daje tablet+laptop mogučnosti. 

 

 

Iako to ne koristim, niti nemam para za to nebi kupio laptop ni tablet jer mi je to preveliki trošak. Ali ako bi kupovao onda bi htio touchscreen jer je nekad lakšiji od touchpada.   Meni tablet, večine laptopa ili veči bi imao smisla kod vektorskog crtanja tj praktičnije je baratati kistom ali bi ja u tom slučaju  htio touch olovčicu koja daje više mogučnosti tj da mogu regulirati stisak itd :) 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Uzalud gunđate, MacBook neće nikada imati touc
Torent kaže...

...Appleovi proizvodi su postali platforma za prodaju adaptera.....I to je potpuno ok. Svako neka trosi pare na sta hoce i ja ne kazem da su glupi vec da je ovo debelo precijenjen uredjaj i sve osim PRO....

 Slažem se. Pogotovo kad pogledašovaj Linux laptop s Kaby Lake generacijom Intelovih procesora i sljedećim priključcima:

 USB 3.1 Type-C, USB 3.0 Type-A, USB 2.0 Type-A, SD Card Reader

 

A i slazem se da desktop i touch OS ne treba miješati. Želim imati mnoštvo otvorenih prozora prikazanih na taskbaru s naslovom u vrhu prozora, ikone na desktopu, glavni meni i padajuće izbornike.

 

 

But how do it know
15 godina
offline
Re: Uzalud gunđate, MacBook neće nikada imati touc
Torent kaže...

Nista to drug nije spormo ali onda se pitam cemu postoji forum? Ne smijemo pricati ni o cemu jer tamo nismo bili niti cemo biti ili nismo imali niti cemo imati. Ja ne vrijedjam nikga vec iznosim svoje vidjenje nekog uredjaja ali onda krecu glupi komentari poput ovog gore imam li ili namjeravam imati. U cemu je problem?  Nije problem da mene licno vrijedjau ali je problem ako kazem da apple uredjaj ima mana....I niko ne skace na likove koji vrijedjaju ali svi skacu na mene....

 

 

Stvarno mi je zao ako si se prepoznao u onom "latentni jabucar" jer to mi nije bila namjera. Tim vise sto sam iznad toga napisao da vjerojatno o Appleovim proizvodima razmisljamo jednako.

S druge strane, koliko vidim ovdje nitko te nije napao (ukljucujuci i mene) zbog tvog misljenja o Apple uredjajima pa shodno tome nije uredu one koji drugacije razmisljaju "nazivati" ili etiketirati bilo kako.

 

S trece strane, vjerojatno i sam znas, da kvaliteta ili eventualne bolje mogucnosti proizvoda ne moraju nuzno znaciti i najpopularnijij proizvod. Primjera imas hrpetinu iz novije povijesta (npr. Beta i VHS). Najveca greska svih nas je da vecinu stvari ocjenjujemo sa aspekta vlastitih potreba (sto je normalno),  pritom cesto zanemarujuci cinjenicu da apsolutno nismo svi isti i sa jednakim potrebama pa si tada dopustamo za pravo uvjeravati druge da je nase misljenje jedino ispravno, pritom posezuci za vec gore spomenutim "etiketama"

 

Vjerujem da je Apple dobro proucio da li je potrebno/isplativo ugradjivati TS, dodatne portove ili citace na MacBookove u odnosu na svoju bazu korisnika i donio odluku za koju misle da je najbolja/najisplativija jer, sloziti ces se, ako netko dobro poznaje svoju klijentelu onda je to Apple. Ne treba dalje ici u elaboriranju od prodajnih rezultata.

 

Jos jednom, osobno Apple smatram pre restriktivnim prema korisniku (doduse nisam daleko u razmisljanju niti o Microsoftu), ali to ne znaci da ne postoje ljudi kojima je i ovo sto sad Apple nudi apsolutni"overkill".

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
11 godina
offline
Uzalud gunđate, MacBook neće nikada imati touchscr

TS je na laptopu bezveze, pogotovo bez ekstenzivne prilagodbe GUIa.

 
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Uzalud gunđate, MacBook neće nikada imati touc
syncmaster245b kaže...
...

 

 

Stvarno mi je zao ako si se prepoznao u onom "latentni jabucar" jer to mi nije bila namjera. Tim vise sto sam iznad toga napisao da vjerojatno o Appleovim proizvodima razmisljamo jednako.

S druge strane, koliko vidim ovdje nitko te nije napao (ukljucujuci i mene) zbog tvog misljenja o Apple uredjajima pa shodno tome nije uredu one koji drugacije razmisljaju "nazivati" ili etiketirati bilo kako.

 

S trece strane, vjerojatno i sam znas, da kvaliteta ili eventualne bolje mogucnosti proizvoda ne moraju nuzno znaciti i najpopularnijij proizvod. Primjera imas hrpetinu iz novije povijesta (npr. Beta i VHS). Najveca greska svih nas je da vecinu stvari ocjenjujemo sa aspekta vlastitih potreba (sto je normalno),  pritom cesto zanemarujuci cinjenicu da apsolutno nismo svi isti i sa jednakim potrebama pa si tada dopustamo za pravo uvjeravati druge da je nase misljenje jedino ispravno, pritom posezuci za vec gore spomenutim "etiketama"

 

Vjerujem da je Apple dobro proucio da li je potrebno/isplativo ugradjivati TS, dodatne portove ili citace na MacBookove u odnosu na svoju bazu korisnika i donio odluku za koju misle da je najbolja/najisplativija jer, sloziti ces se, ako netko dobro poznaje svoju klijentelu onda je to Apple. Ne treba dalje ici u elaboriranju od prodajnih rezultata.

 

Jos jednom, osobno Apple smatram pre restriktivnim prema korisniku (doduse nisam daleko u razmisljanju niti o Microsoftu), ali to ne znaci da ne postoje ljudi kojima je i ovo sto sad Apple nudi apsolutni"overkill".

 Ja latentni jabucar? Uh jaaaaaaaaaaaakkkkkkkkkkkkkkkkkkooooooooooooooooooooo tesko. teoretski sam potencijalni korisnik svega sto mi treba a nudi se kao best bay a apple je najdalje tome od svih....

 

Nisi me ti napao ali jeste masa drugih.....

 

Gdje sam ja ista oscjenjivao sa stanovista vlastitih potreba???? Moje potrebe su trenutno zadovoljene osim mozda potrebe za render masinom al to na proljece ;) Niko ili jako rijetko ima potrenu za TS na laptopu ali daleko da je neupotrebljivo... Ja govorim da u tom price range to je neoprostivo da nema. Ko nije probao ne zna koliko je to zgodan dodataka ali niposto primarni nacin interakcije. Ni pod razno. Uostalom kao i touchpad.

Ja niakd nikoga nisam nazvao bilo kakvim imenom osim mozda kao odgovor na direktnu uvredu ali jako rijetko ako ikad i to.. Neki drugi jesu...

 

Ja ne elaboriram prodajen rezultate. Apple i te kako dobro poznaje svoju klijentelu i znaju da ce progutati sve sto im se servira a servira im se prica da ce kupovinom apple proizvoda postati pro i time direktno se kladi na ego korisnika i koliko vidim ide im perfektno jer cine sve mogu da izvuku sto vise para iz njih. Primjer portovi, primjer iphone i realne boje. lap od puno USD a nema niti jedan port na koji moze prikopcati bukvalno bilo sta od postojece profi ili semi profi a skorno nista ni od postojece consumer elektronike. Sta trenutno mozes prikopcati na USB-c port? Vrlo je malo i USB stickova tog tipa a kamoli bilo sta drugo...

 

Ne miris ja previse ni niti jednog proizvodjaca niti imam ikakve predrasude prem bilo kojem. Niti u sferi mobitela nit laptopova niti bilo cega drugog....Ocigledno nisam apple ciljna grupa jer razmisljam kad kupujem sta dobijam za svoje pare....

 

Pratim nekoliko vrlo uticcajnih (sa milionima pretplatnika) kanala na youtube i svi su jednoglasni manje vise da novi macbook pro jednostavno nije trenutno must have i gore nabrojanih razloga... Koristit ce ih oni ali da se neka pozeljna kupnja u ovom momentu bas i ne....

 

Apple se sve vise gubi u svemu tome i nabacje stvari bez nekog jasnog cilja i apple ekosistem u koji se kunu sve vise gubi na konzistentosti.... Iphone i macbook pro totalno dva razlicita svijeta toliko da medjusobnom nisu kompatibilni. Mislim treba ti adapter za macbook pro da prikopcas iphone... Budalastina na kvadrat. Postoji li jos ijjedna kombinacija lapa i moba da se ne mogu prikopcati bez adaptera? Iphone ne bilo sta osim macbook pro.... Svi ostali na sve ostalo.....Cak i google pixel mozes prikopcati na MBP....

16 godina
offline
Re: Uzalud gunđate, MacBook neće nikada imati touc
Torent kaže...

 

Apple se sve vise gubi u svemu tome i nabacje stvari bez nekog jasnog cilja i apple ekosistem u koji se kunu sve vise gubi na konzistentosti.... Iphone i macbook pro totalno dva razlicita svijeta toliko da medjusobnom nisu kompatibilni. Mislim treba ti adapter za macbook pro da prikopcas iphone... Budalastina na kvadrat. Postoji li jos ijjedna kombinacija lapa i moba da se ne mogu prikopcati bez adaptera? Iphone ne bilo sta osim macbook pro.... Svi ostali na sve ostalo.....Cak i google pixel mozes prikopcati na MBP....

 Na stranu sve to sto si reko s cime se slazem, ali zar se ne mogu bezicno povezat ta dva cuda modernog svijeta?

16 godina
neaktivan
offline
Uzalud gunđate, MacBook neće nikada imati touchscr

Zadnjih godina (desetljeća) ne ide loše. Očito su odluke ispravne/nije (ili biraju manje zlo) od konkurencije.

Meni isto ekran osjetljiv na dodir nije sreća uz tipkovnicu i touchpad.

Malo sam gledao Lenovo Yoga Booka. Ima osjetljive ekrane i kao ideja je OK, ali pisati tekstove po tvrdoj podlozi, to je mazohizam za prste. Možda kad usavrše prepoznavanje rukovisa (ne simbola kao što je sad jer to je drek) onda bude možda bilo i upotrebljivo.

Svaka nova tehnologija i primjena treba sazrijeti.

S druge strane, imaju iPad Pro koji ima ekran osjetljiv na dodir, a i onu zaštitu s tipkovnicom (samo miš/touchpad fali). NAvodno su u macOS stavili dio koda kako bi se isti mogao instalirati i na iPad. Vrijeme će pokazati.

I na kraju, BMW nema karizmu Ferarria, nije skup kao Ferarri, a ljudi kupuju i jedne i druge.

 
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Uzalud gunđate, MacBook neće nikada imati touc
ShadoW kaže...
Torent kaže...

 

Apple se sve vise gubi u svemu tome i nabacje stvari bez nekog jasnog cilja i apple ekosistem u koji se kunu sve vise gubi na konzistentosti.... Iphone i macbook pro totalno dva razlicita svijeta toliko da medjusobnom nisu kompatibilni. Mislim treba ti adapter za macbook pro da prikopcas iphone... Budalastina na kvadrat. Postoji li jos ijjedna kombinacija lapa i moba da se ne mogu prikopcati bez adaptera? Iphone ne bilo sta osim macbook pro.... Svi ostali na sve ostalo.....Cak i google pixel mozes prikopcati na MBP....

 Na stranu sve to sto si reko s cime se slazem, ali zar se ne mogu bezicno povezat ta dva cuda modernog svijeta?

 I prebacivati 120 GB muzike bezicno?????? tebi to ne zvuci blesavo? Koliko je kostalo ubaciti jos jedan port????

zaba kaže...

Zadnjih godina (desetljeća) ne ide loše. Očito su odluke ispravne/nije (ili biraju manje zlo) od konkurencije.

Meni isto ekran osjetljiv na dodir nije sreća uz tipkovnicu i touchpad.

Malo sam gledao Lenovo Yoga Booka. Ima osjetljive ekrane i kao ideja je OK, ali pisati tekstove po tvrdoj podlozi, to je mazohizam za prste. Možda kad usavrše prepoznavanje rukovisa (ne simbola kao što je sad jer to je drek) onda bude možda bilo i upotrebljivo.

Svaka nova tehnologija i primjena treba sazrijeti.

S druge strane, imaju iPad Pro koji ima ekran osjetljiv na dodir, a i onu zaštitu s tipkovnicom (samo miš/touchpad fali). NAvodno su u macOS stavili dio koda kako bi se isti mogao instalirati i na iPad. Vrijeme će pokazati.

I na kraju, BMW nema karizmu Ferarria, nije skup kao Ferarri, a ljudi kupuju i jedne i druge.

 Primijeti da ja cijelo vrijeme pricam o ts kao o vrlo korisnom dodatku koje je vec odavno sazrio a ta prica da apple nesto ubacuje tek kad to sazri ne vrijedi vec godinama. Ubacuje bas kad mora jer im to nagriza ionako ogromnu marzu....

 

Kupuju i bmw i ferrari ali ne kupuje BMW po cijeni ferarija... A ovdje je to slucaj.... Zar dual core proc sa 8 gb rama bez posebne grafike i bez upotrebljivih portova se moze nazvati pro i kostati 2000 USD??????????

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2016 7:08 (Torent).
16 godina
offline
Re: Uzalud gunđate, MacBook neće nikada imati touc
Torent kaže...

 I prebacivati 120 GB muzike bezicno?????? tebi to ne zvuci blesavo? Koliko je kostalo ubaciti jos jedan port????

 I zvuci i ne zvuci, u svkaom slucaju sumnjam da prebacujes 120 gb svakodnevno.

+ bezicne mreze veze polako postaju i brze od zicanih, tipa, ruter sto imam od ISPa ima bezicnu 125mbps dok je ethernet 100mbps, naravno, na vece udaljenosti tu je gubljenje paketa i slicno, ali ako ces spajat s USB kablom koji je i tako dugacak mozda metar onda mozes i ostavit mobitel pored laptopa i spojit ih direktno (sto je naravno smor ako nema dvije mreze, odspoji se s rutera, spoji se na mobitel itd.)

A to koliko je kostalo ubaciti jedan port, pa gledaj to ovako, nije jedan port, puno vise portova fali na njemu :D :P

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2016 10:36 (ShadoW).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Uzalud gunđate, MacBook neće nikada imati touc

Ja osobno koristim, često mi je zgodnije od trackpada, evo npr sada dok čitam ovaj forum desnim palcem scrollam. Laptop je 13 inch, ignoriraš kada ne trebaš ali kada zatreba super je imati touch

8 godina
odjavljen
offline
Re: Uzalud gunđate, MacBook neće nikada imati touc
ShadoW kaže...
Torent kaže...

 I prebacivati 120 GB muzike bezicno?????? tebi to ne zvuci blesavo? Koliko je kostalo ubaciti jos jedan port????

 I zvuci i ne zvuci, u svkaom slucaju sumnjam da prebacujes 120 gb svakodnevno.

+ bezicne mreze veze polako postaju i brze od zicanih, tipa, ruter sto imam od ISPa ima bezicnu 125mbps dok je ethernet 100mbps, naravno, na vece udaljenosti tu je gubljenje paketa i slicno, ali ako ces spajat s USB kablom koji je i tako dugacak mozda metar onda mozes i ostavit mobitel pored laptopa i spojit ih direktno (sto je naravno smor ako nema dvije mreze, odspoji se s rutera, spoji se na mobitel itd.)

A to koliko je kostalo ubaciti jedan port, pa gledaj to ovako, nije jedan port, puno vise portova fali na njemu :D :P

 Ajd da sad da biramo koji port da ubacis a da je totalno neupotrebljiv tesko da bi bilo konkurencije USB-c trenutno ;) Bukvano nula profi opreme koristi taj port. A da ih vise fali na pro masini definitivno...

jbozic1 kaže...

Ja osobno koristim, često mi je zgodnije od trackpada, evo npr sada dok čitam ovaj forum desnim palcem scrollam. Laptop je 13 inch, ignoriraš kada ne trebaš ali kada zatreba super je imati touch

 O tome ja pricam. Sto bi nas narod rekao ne jede hljeba....

13 godina
offline
Re: Uzalud gunđate, MacBook neće nikada imati touc
Torent kaže...

 Ne slazem se sa tobom. Vec smo zakljucili da za normaan rad ts nije ni blizu zadovoljavajuci bez obzira na UI. Jednostavno profi alati imaju toliko opcije da je to jako tesko do nemoguce prilagoditi za TS. Ali to vrijedi i za touchpad pa su stavili ogroman...Poredjenje sa ferarijem nije na mjestu jer na ferariju smeta a ne vidim kako ts na lapu moze smetati... Jednostavno za tu cijenu je morao imati TS....Evo sad koristim lap na krilu i ts je fenomenalan jer je toliko brze surfati sa njime. Ili recimo pregeldati slike sa fotoaprata u exploreru ili fs modu. Odlicna pomocna alatka koju koristis kad ti treba a za sve ostalo tu je mis. I isto to i vrijedi i za touchbar. Ne vidim kako ce to proficima pomoci. Moraju spustati pogled na njega da vide gdje je sta jer se miejnaj pa ne mogu pamtiti gdje je koja tipku plsu svako ko imalo vremena provodi u nekom programu sve to daleko brze radi sa tastature....Zgodan dodatak i nista vise od toga ali je dovoljno zreo i dovoljno jeftin da je morao naci put na macbookove....

 Objasnio sam ti kako može smetati. Touchscreen je besmislen ako mu ne prilagodiš sučelje a ako mu ga prilagodiš onda više nije optimalno za miša.

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice