U redovima za iPad 2!

poruka: 425
|
čitano: 85.315
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U redovima za iPad 2!".
16 godina
neaktivan
offline
Re: U redovima za iPad 2!
Ezio kaže...
eliozadar kaže...
vjeko kaže...

Obični WIFI model bez 3G-a i bez GPS-a može oboje koristiti preko iPhonea, tako da se baš i ne isplati kupovati 3G model.

Imam iphone 4 ...Kako 3G i gps mogu koristiti preko moba...objasni malo da potrosim novce uzalud....

ne postoji ipad 2 bez gps-a.

a ako imaš iphone 4 sa podatkovnom tarifom onda nikako nema smisla uzimati model sa 3g. u settings od iphonea imaš "personal hotspot". samo to uključiš i spariš ipad 2 i iphone bluetoothom i to je to.

?

Y'know Fry, of all the friends I've had, you're the first!
13 godina
neaktivan
offline
Re: U redovima za iPad 2!
Ezio kaže...

ne postoji ipad 2 bez gps-a.

a ako imaš iphone 4 sa podatkovnom tarifom onda nikako nema smisla uzimati model sa 3g. u settings od iphonea imaš "personal hotspot". samo to uključiš i spariš ipad 2 i iphone bluetoothom i to je to.

Netočno.

wifi modeli nemaju GPS nego se lokacija određuje triangulacijom signala i wifi mreža

wifi 3g modeli imaju Assisted GPS tj. određuju lokaciju i kad nema mreže

 

14 godina
offline
Re: U redovima za iPad 2!
Stoja kaže...
Ezio kaže...

 

jel se i preko wifi-a spajaju? ja sam mislio samo preko bluetootha. isprobavao sam to doma pa sam i na ipadu i na iphoneu pritom usključio wifi i radilo je.

Sa 4,3 iOS update-om je došao i wifi hotspot, i bilo koji uređaj koji ima wifi se može onda nakačiti na tvoj mob i surfati. Naravno zaštićeno passwordom. Isprobano na par mobitela i laptopa radi bez problema.

 

imam ja novi ios gore, ali namjerno sam prilikom isprobavanja isključio wlan tak da budem siguran da se spaja preko ajfonovog 3g-a.

malo sam zabrijao i zaboravio da se hotspot prvenstveno i odnosi na wi-fi mreže.

dakle veza funkcionira i sa wlanom i sa bluetoothom.

 

14 godina
offline
Re: U redovima za iPad 2!
Persona non grata kaže...
Ezio kaže...

ne postoji ipad 2 bez gps-a.

a ako imaš iphone 4 sa podatkovnom tarifom onda nikako nema smisla uzimati model sa 3g. u settings od iphonea imaš "personal hotspot". samo to uključiš i spariš ipad 2 i iphone bluetoothom i to je to.

Netočno.

wifi modeli nemaju GPS nego se lokacija određuje triangulacijom signala i wifi mreža

wifi 3g modeli imaju Assisted GPS tj. određuju lokaciju i kad nema mreže

 

vidi stvarno

moram priznati da uopće nisam gledao specifikacije jer mi gps nije bio bitan. imam navigon i skroz precizno mi je odredio lokaciju pa sam krivo pretpostavio.

16 godina
neaktivan
offline
Re: U redovima za iPad 2!
eliozadar kaže...
vjeko kaže...

Obični WIFI model bez 3G-a i bez GPS-a može oboje koristiti preko iPhonea, tako da se baš i ne isplati kupovati 3G model.

Imam iphone 4 ...Kako 3G i gps mogu koristiti preko moba...objasni malo da potrosim novce uzalud....

Airlocation app za GPS

Y'know Fry, of all the friends I've had, you're the first!
13 godina
neaktivan
offline
U redovima za iPad 2!

Kakva je brzina veze i dali puca veza cesto??

 

Dali to utjece sto na brzinu ili pucanje veze između iphona i ipada....

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: U redovima za iPad 2!
Ezio kaže...
eliozadar kaže...
vjeko kaže...

Obični WIFI model bez 3G-a i bez GPS-a može oboje koristiti preko iPhonea, tako da se baš i ne isplati kupovati 3G model.

Imam iphone 4 ...Kako 3G i gps mogu koristiti preko moba...objasni malo da potrosim novce uzalud....

ne postoji ipad 2 bez gps-a.

a ako imaš iphone 4 sa podatkovnom tarifom onda nikako nema smisla uzimati model sa 3g. u settings od iphonea imaš "personal hotspot". samo to uključiš i spariš ipad 2 i iphone bluetoothom i to je to.

Jeli to mozda INTERNET TETHERING u settings-network..???

14 godina
neaktivan
offline
Re: U redovima za iPad 2!
eliozadar kaže...

Kakva je brzina veze i dali puca veza cesto??

 

Dali to utjece sto na brzinu ili pucanje veze između iphona i ipada....

  Koristio sam wifi hotspot putem iPhonea i ni jednom mi nije pukla veza.

Tako da mislim da je više no stabilna. I ktome možeš na jedan iPhone spojiti do 5

uređaja bezicno.

Za GPS neznam, ali pretpostavljam da je slicno.

U ovom videu cak navode kako ti je net putem iPhonea cak brži nego na direktnom 3Gu

 

 

A tu ti je tocno opisano kako dijelis 3G mrezu putem wifi-a. Tu je baš primjer s iPad-om.

 

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
16 godina
offline
Re: U redovima za iPad 2!
alen-c kaže...

 

...

Meni zna puknit veza iPad 1 <-> iP4... onda moram upalit ugasit hotspot da bi proradilo...

Mentalist je moj idol... I torrente isto
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.5.2011 13:24 (tnakir).
14 godina
neaktivan
offline
Re: U redovima za iPad 2!
tnakir kaže...
alen-c kaže...

 

...

Meni zna puknit veza iPad 1 <-> iP4... onda moram upalit ugasit hotspot da bi proradilo...

  Ja sam spajao laptop na iP4 i sve je bilo ok. Sad neznam koji je razlog.

Jel imas wifi hotspot putem iOSa 4.3 ili putem JB-a?

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
13 godina
neaktivan
offline
U redovima za iPad 2!

Da citao sam da ima razlike preka jailbrejka i preko 4.3 OS ...kazu da je bolja veza preko originalnog OS ...nego neki manji OS pa onda neka aplikacija za to....

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: U redovima za iPad 2!
Jel ima tko trenutno problema s AppStore-om?
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
16 godina
offline
Re: U redovima za iPad 2!
eterna luchar kaže...
Jel ima tko trenutno problema s AppStore-om?

ja ne...

 

potpis :D
15 godina
offline
Re: U redovima za iPad 2!
eterna luchar kaže...
Jel ima tko trenutno problema s AppStore-om?

 

Meni do prije 10ak minuta nije htjeli nis skidati sada je proradilo...
Stoja
15 godina
neaktivan
offline
Re: U redovima za iPad 2!
Eo i meni proradio... Tnx
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
16 godina
neaktivan
offline
Re: U redovima za iPad 2!
eliozadar kaže...

Jeli to mozda INTERNET TETHERING u settings-network..???

 

JE, TO JE TO

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
13 godina
neaktivan
offline
U redovima za iPad 2!

Dali ima gdje skinuti hrvatskih knjiga za ipad...?

I treba mi preporuka neki dobar citac eknjiga u pdf...

 

 

 

HVALA

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: U redovima za iPad 2!
Da bar naprave martview za ipad :)
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
13 godina
neaktivan
offline
Re: U redovima za iPad 2!
eterna luchar kaže...
Da bar naprave martview za ipad :)

http://itunes.apple.com/us/app/martview-design-magz/id430285874?mt=8

15 godina
neaktivan
offline
Re: U redovima za iPad 2!
To greta voli, a linda obozava :D
tnx
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
16 godina
offline
U redovima za iPad 2!
Vezano za citac, ja koristim stanza. Sinkroniziram ga sa calibrijem na pcu
Mentalist je moj idol... I torrente isto
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: U redovima za iPad 2!
eterna luchar kaže...
To greta voli, a linda obozava :D
tnx

 

Nista i drugi put...

 

 

 PS: Ovo "To greta voli, a linda obozava" nisam skuzio ali nema veze 

 

15 godina
neaktivan
offline
U redovima za iPad 2!

Ljudi, zna li netko neku trgovinu u Zagrebu sa iPadima 2 da ih imaju na lageru. Bio sam u Profilu, Storeu i Konikomu te ih oni nemaju. Imaju raspoložive samo osnovne verzije wifi sa 16gb. Mene zanima iPad 2 WIfi 64GB ili iPad 2 wifi 3g 32GB, crni preferiram no ako ima samo bijeli uzeo bi i taj. Hvala na pomoci.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: U redovima za iPad 2!

probaj nazvati istyle u arena centru

15 godina
neaktivan
offline
U redovima za iPad 2!

Sad već imam ipad2 par mjeseci.

Utisci (obzirom da sam i sam podozrijevao oko korisnosti i upotrebljivosti.):

 

1. danas mi se ne da čitati forume i mailove na PCu, sačuvajbože montirati 17" laptop u krevet na kutiju od rizika kao ranije. Nisam niti jedenom od onda to napravio. Žena isto, šogorica isto, svi koji dođu čitaju gmail na našem ipadu.

Iskustvo divno. radi brzo, preglednost odlična.....ne vraćam se natrag.

 

2. bilješke, govori, napomene, brainstorminzi u tekst obliku ili voiceu - Milina - više ne vucaram papiriće. iphone i ipad su sada krivi za sve. putni nalozi i slično - sve diktiram. sinkroniziram svako malo da mi se ne dogodi da ne izgubim podatke kao prije mjesec dni.

 

3. Časopisi, science podcasti i dokumentarci - svi ih gledamo - ipad->TV radi sa zvukom besprijekorno.

 

4. filmovi/serije u krevetu sa suprugom - ili streamam ili prekodirano kopiram i gledamo - lagodno bez težine laptopa i neudobnosti dnevnog boravka...

 

5. knjige - da je samo to, bilo bi dovoljno. SAVRŠENO!. obožavatelj sam knjiga, i najljepše mi ih je listati uživo, ali....ovo je odmah nakon toga. osim toga, nosim gdje hoću, koje god knjige hoću i jedino me živcira što u bookstoreu nema svih knjiga kao u Americi dok u isto vrijeme na kindle aplikaciji mogu skinuti svaku knjigu iz amazona (što i radim)

 

6. igre - klinci, al i ja, uživamo. cijene niske, a igara bogatstvo...mala od 3 godine rastura fruit ninja....da samo čujete smijeh !!! kada uspije multiwave izrezati bez da zakvači bombu!!!

 

7. prezentacije - počeo malo na keynoteu raditi - vrlo jednostavno, a brzo. Morat ću smisliti prezentaciju na LCD TV S HDMI ulazom (nešto ne vidim HDMI ulaze na projektorima...) i probat testirati s iphonom kao remote kontrolom. Baš me zanima hoće li dobro raditi...

 

8. stabilnost - odlična. ne ruši se, svega par appova su do sada crkavali ili blokirali, a zanimljivo je da mi se svaki puta pri bloku applikacije sam deblokirao, kao da ga OS natjera da isključi. Prinudnog restarta nisam imao do danas!

 

9. browsanje, novosti itd... - brzo, glatko, jasno i vrlo učinkovito. Svi ko treba čitat web, radimo to na ipadu. nikom se ne da sjediti za PCem i čitati kao do sada...

 

10. you tube - stalno gledamo trailere i slične stvari kao i pjesme. No želim downlodati za kasnije !!!!!- dajte nam opciju za to...

 

11. želim itunes pjesme....

 

 

to bi bio pregled.

Jako sam zadovoljan.

Još uvijek previše košta za to. Ali, u usporedbi s onih par drugih tableta koje sam vidio - nemjerljivo je dobar.

Uopće ne sumnjam da će i dalje ostati dobar.

 

ako će biti para, sljedeće je suprugi novi kad i ako izađe..

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2011 8:33 (diablo2211).
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: U redovima za iPad 2!

potpisujem, meni je skratio dosta muke... imam portfolio na njemu, kada klijentima radim nešto pokažem na jednostavan način. nema kablova, usb internet stickova itd. baterija i više nego odlična (nisam očekivao da je to istinito s obzirom da je to danas najslabija točka prenosive tehnike u većini slučajeva).
eto iskreno da moram prodati ili nešto slično, bilo bi mi baš nezgodno... navikne se čovjek na tu mobilnost... nisam ovoliko knjiga pročitao skoro...

 

EDIT: za prebacivanje pdf, rtf i ostalih podržanih formata u epub ima super free software http://calibre-ebook.com/ možete prebaciti direktno u itunes preko njega ili preko wlana preuzeti... pa u ibook ili stanza reader koji je isto free, uživancija za čitanje

Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2011 8:42 (eterna luchar).
16 godina
offline
U redovima za iPad 2!

Molim vas za pomoc: gdje u hrvatskoj kupiti najjaci model iPada??

Zvao sam vec 10-ak trgovina i nigdje nema. Molim vas, ako znate, da mi odgovorite na pp ili ovdje: http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/gdje-kupiti-najjaci-model-ipad-2/105622.aspx

Nothing is true, everything is permitted...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: U redovima za iPad 2!
Evo i besplatnog riješenja za flash naiPad-u.
Odite na appstore i skinite si iSwifter koji je od ove verzije besplatan, tu i tamo isoči neka iritantna reklama ali za ovako poslužiti mila majka... Edit: ipak zayeb, free verzija traje 7 dana mamu im...
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.6.2011 16:43 (eterna luchar).
14 godina
neaktivan
offline
U redovima za iPad 2!

Eto danas sam zvao u obje iStyle trgovine za onaj što nitko neće iPad 2 3G 16GB i rekli su mi da nema ni jedan 3G model, da su ono što je bilo prodali jučer i danas i da tek krajem tjedna bi trebalo nešto stići.

Valjda ću uspjet nabaviti još ovaj tjedan jer očito se prodaje bolje od vrućih kifli. :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
U redovima za iPad 2!

izašao web jailbreake za iPad2 na http://www.jailbreakme.com/...  (nema na čemu ;)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice