Najbolji u 2013. - Fotoaparat

poruka: 13
|
čitano: 4.519
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najbolji u 2013. - Fotoaparat".
10 godina
neaktivan
offline
Najbolji u 2013. - Fotoaparat

ma jedan od rodaka je kupio davno dslr koji je tada vrijedio bar preko 8k kuna a nekako je uspio ostvariti popust da je platio samo 5k kuna, tj znao je dobro trgovce itd. 

Ma kad mi on priča o slikanju on veli da fotić sve sam radi, samo slikaj na automatskome :D :D :D 

On zapravo nije svijestan da te mogučnosti koje ima dslr zapravo moze i kompakt koji je više prilagoden onima koji koriste automatsko a da je dslr više za osobe koje zele više izvuči ako ručno pripodese. Ja se zelim okusati u slikanju pejzaza, prirode itd pa se nadam da cu ugrabiti neki dslr :) 

 

 

 
4 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Najbolji u 2013. - Fotoaparat

Pa vi stvarno niste normalni! A nigdje nije spomenut Olympus OM-D E-M1, Pentax K-3, a također ni Sony Alpha 7(R) (a ima još toga)! Pa ja sam mislio da se u toj redakciji netko razumije u fotoaparate.

 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Najbolji u 2013. - Fotoaparat
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji u 2013. - Fotoaparat
pohana prezla kaže...

Pa vi stvarno niste normalni! A nigdje nije spomenut Olympus OM-D E-M1, Pentax K-3, a također ni Sony Alpha 7(R) (a ima još toga)! Pa ja sam mislio da se u toj redakciji netko razumije u fotoaparate.

Slažem se. Olympus OM E M1 je top klasa mirrorless fotića u kompaktnom kućištu. Definitivno nedostaje u izboru.

Sretan Badnjak!

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.12.2013 22:02 (Thommar).
12 godina
neaktivan
offline
Najbolji u 2013. - Fotoaparat

jos jedno u nizu pljuvanja gospodina Olega po ruci koja ga placa..

xfact
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Najbolji u 2013. - Fotoaparat
<p>Ne znas ko je ludji, citatelji ili redakcija. Obje liste teski promasaj.</p>
Welcome my son...
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.12.2013 23:40 (zv'jer2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Najbolji u 2013. - Fotoaparat

Preporucam drugo misljenje - evo sto kazu znalci o najboljima u 2013: Sony A7(r) [usprkos glasinama o tome da R-ov udar shuttera muti sliku], Pentax K-3 i fenomenalna Sigma 18-35 f/1.8.

 

 

Osobno, zivo me zanima sto ce Sony predstaviti od A-mounta iduce godine - nadam se da nece razocarati......A77 me odusevljava vec skoro pola godine, jos da srede taj sum na ISO > 800.....

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Najbolji u 2013. - Fotoaparat

Ako hoćemo biti što više objektivni, mjeriti ćemo u studijskim, identičnim uvjetima svaki fotoaparat.

Odite na ovu stranicu: http://www.dpreview.com/reviews/studio-compare

Odaberite RAM umjesto jpeg i ISO 3200, tako da vidite što realno taj aparat daje.

Fotići imaju klase. Na listi nisu najbolji fotići, jer ti najbolji i koštaju više i zato si ih mogu priuštiti samo profići.

Na listi su fotići koji imaju lošiju kvalitetu slike, ali su zato cijenom pristupačniji.

A niti vrhunska kvaliteta nije bitna prosječnom amateru, ionako razvija u 10x15cm a ne jumbo plakate.

 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Najbolji u 2013. - Fotoaparat

Sto se tice sonijevih novih alphi, mislim da mirrorless gubi svaki smisao sa full frame senzorima. Sta ce nekom 20% manje tijelo samog aparata kada to na kraju smijesno izgleda kad se ogromni objektiv stavi na njega... totalno se gubi balans tezine. Micro 4\3 je najkompletniji mirrorless sustav i po objektivima koje nudi i po senzorima u novim uredajima. Napravljen je odlican kompromis oko velicine i kvalitete. Pogotovo sa nivom serijom senzora.

Sto se SLRa tice, Canoni imaju katastrofalnu kvalitetu senzora. U tome su daleko najslabiji na trzistu ako cemo gledat najvece proizvodjace. I u tom pogledu su Nikon i Pentax daleko ispred njih.

Sto se tice entry level SLRa, mislim da je tu Pentax daleko najbolji. Uz veliki broj dediciranih APS-C objektica, jedini nudi trazilo sa pentaprizmom i 100% pokrivenoscu vidnog polja senzora na uredajima cijene ispod 5000kn.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji u 2013. - Fotoaparat
Canon je dno dna trenutno,zalosno je koliko ljudi kupi njihov DSLR od 5000-7000kn pa ga koriste sa kit objektivom od 300kn......,zali boze para,Nokia 808 ce u vecini slucajeva napravit bolju sliku
Po meni je Olympus napravija najveci korak naprid,aparati su im bolesno kvalitetno napravljeni,fokus je ultra brz i precizan u svim uvjetima osvijetljenja,opticka stabilizacija je 5 klasa iznad svega,a objektivi su prica za sebe,vrh vrhova
10 godina
neaktivan
offline
Najbolji u 2013. - Fotoaparat
Po ovim komentarima se vidi kakvo je klubastvo u svijetu fotografije. Toliko ima gluposti u komentarima. Neki od njih: - hibridni nisu dobri - dobri su za onoga tko želi nešto vise od kompakta, a prevelik mu je SLR - veličanje nekih proizvođača koji su neznatno igrači u ovoj industriji - omalovažavanje divova da nemaju dobar senzor - pa bas su po tome pokorili svijet i najbolji su u toj industriji - cijene - svaka roba svoga kupca ima. To je kao da ja pljujem po Mercedesu ili po BMW jer nemam novaca za to. I nakraju svaki cigo svoga konja hvali.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji u 2013. - Fotoaparat
Najbolji29 kaže...
Po ovim komentarima se vidi kakvo je klubastvo u svijetu fotografije. Toliko ima gluposti u komentarima. Neki od njih: - hibridni nisu dobri - dobri su za onoga tko želi nešto vise od kompakta, a prevelik mu je SLR - veličanje nekih proizvođača koji su neznatno igrači u ovoj industriji - omalovažavanje divova da nemaju dobar senzor - pa bas su po tome pokorili svijet i najbolji su u toj industriji - cijene - svaka roba svoga kupca ima. To je kao da ja pljujem po Mercedesu ili po BMW jer nemam novaca za to. I nakraju svaki cigo svoga konja hvali.

Jbg. Al canonovi senzori su loši... zaostaju za svima na tržištu... Ako pogledaš da skoro 5godina stari senzori konkurenata imaju bolji dinamički raspon i dubinu boje od najnovijih canonovih, sasvim je jasno da canonovi inžinjeri spavaju...

16 godina
offline
Najbolji u 2013. - Fotoaparat

Dok citam ovaj clanak i komentare neznam dali bi se smijo ili plako {#}

Kaj se imate cuditi ako ga nema niti pod "digitalijama" {#} netko nije napravio domacu zadacu a? {#}
nema ga, ne raspravlja se o njemu, dakle na bugu ne postoji..jednostavno je.

 

Hranitelj kaže...
Canon je dno dna trenutno,zalosno je koliko ljudi kupi njihov DSLR od 5000-7000kn pa ga koriste sa kit objektivom od 300kn......,zali boze para,Nokia 808 ce u vecini slucajeva napravit bolju sliku
Po meni je Olympus napravija najveci korak naprid,aparati su im bolesno kvalitetno napravljeni,fokus je ultra brz i precizan u svim uvjetima osvijetljenja,opticka stabilizacija je 5 klasa iznad svega,a objektivi su prica za sebe,vrh vrhova

Ajde me "nahrani" informacijama di to Canonovi kit objektivi EF-S 18-55mm IS II kostaju 300 kn da i sam nabavim jos pokojeg? tek tolko da se nađe.. {#}

 

 

moj 3 godine stari canon 550d + magic lantern pojede taj kompakt od 5k kuna {#} (citaj RX100 II)

 

ako hocem fino zamjenit objektiv, kaj sam ja onda "vrlo zahtjevni profesionalac"?
tolko razocaranja i plakanja, ko od autora ovog teksta, nisam vec dugo vidio u tekstu U ili NA bug-u {#} 

ajde malo vise objektivnosti u vezi tema o foticima Oleg, mozes ti to {#}

 

peace {#}

www.mmw.hr
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.12.2013 1:53 (Vald1s).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice