Hakerski upadi u račune građana se nastavljaju

poruka: 11
|
čitano: 2.595
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hakerski upadi u račune građana se nastavljaju".
13 godina
neaktivan
offline
Hakerski upadi u račune građana se nastavljaju

Loš phishing koji čak podatke nije bio sposoban preusmjerit do banke?

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Hakerski upadi u račune građana se nastavljaju

Naravno, korisnik je kriv!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hakerski upadi u račune građana se nastavljaju
g12356, al radi 😊
12 godina
offline
Hakerski upadi u račune građana se nastavljaju

Ocito nije sposobna za rad s računalom.

 
2 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hakerski upadi u račune građana se nastavljaju

Ja ne bih preporučio da se račun sa mnogo novca miješa sa internet bankarstvom - sigurnije je otvoriti još jedan račun sa minimumom novca, koji će služiti samo za to.

 
2 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hakerski upadi u račune građana se nastavljaju

Ova vijest je lažna - tko u Hrvatskoj ima 25k kn na računu?!?!

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
1 5 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Hakerski upadi u račune građana se nastavljaju

Bit ce prije da joj popalio netko tko je imao fizicki pristup njenom tokenu i pinu za isti, nego da je hakerski upad...

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hakerski upadi u račune građana se nastavljaju

Meni isto nije jasno kako zena nije uspjela uci u svoje internet bankarstvo. Koliko sam ja skonto ti trojanci funkcioniraju da ti presretnu onaj niz znamenki koje token generira da bi se potvrdila uplata. Dakle ili cekjau tebe da ti odes platiti nesto pa ti presretnu taj boroj ili ti iskoci poruka da sam upises broj kako bi potvrdio nesto. 

Nije da ti oni mogu krasti bez da im ti nehotimicno das taj boroj. Niti taj broj mogu koristiti drugi dan, nego samo krace vrijeme dok vrijedi.

 

I ne slazem se da su ovdje gradani krivi. Internet bankarstvo je usluga koja se placa. Za tu cijenu banka mora pruziti sigurnost. To joj je posao. To je ko da netko provali u banku mrkne pare i onda mi netko kaze ha jebiga, sta si dao pare u banci. Tome banka sluzi, da cuva pare. I tu uslugu oni naplacuju, a od tih para koje cuvaju imaju bome i koristi jer rade sa njima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2015 23:10 (JosephBullet).
16 godina
neaktivan
offline
Hakerski upadi u račune građana se nastavljaju

Premalo je činjenica napisano o tome što se zapravo dogodilo i tko sve ima pristup tom kompu.

Jedno je sigurno: gomila ljudi ne zna što radi na računalu i klikne na "Yes" u svakoj prilici. Također puno ljudi nezna Engleski jezik i ne razumije što ga se pita u "pop-up" prozoru

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Hakerski upadi u račune građana se nastavljaju

Skoro je nemoguće upasti u račun korisnika s njegove strane, osim ako korisnik nije na lažnoj stranici banke, a što je čest slučaj, a plus svega, veće transakcije se posebno "potpisuju", odnosno autoriziraju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hakerski upadi u račune građana se nastavljaju
ivo454 kaže...

Skoro je nemoguće upasti u račun korisnika s njegove strane, osim ako korisnik nije na lažnoj stranici banke, a što je čest slučaj, a plus svega, veće transakcije se posebno "potpisuju", odnosno autoriziraju.

Pretpostavljam da te krađe nastaju tako da lažna stranica uvjeri korisnika da upiše oba pina. Drugi pin, koji služi za autorizaciju transakcije, se smije kucati tek kad smo prijavljeni i iniciramo transakciju. Stranicu koja se vidi nakon prijave teško se može lažirati. Na njoj vidimo svoje podatke stanja računa itd.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2015 12:30 (espero).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice