Panasonic LUMIX GH7 - novi bezzrcalni fotoaparat i

poruka: 6
|
čitano: 3.467
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Panasonic LUMIX GH7 - novi bezzrcalni fotoaparat i".
10 godina
offline
Panasonic LUMIX GH7 - novi bezzrcalni fotoaparat i

Vi koji se žikite, gdje je ovaj fotić u odnosu na ova dva:

- Fujifilm x100VI

- Leica Q2

?

 

dzg
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Panasonic LUMIX GH7 - novi bezzrcalni fotoapar
PzKpfw kaže...

Vi koji se žikite, gdje je ovaj fotić u odnosu na ova dva:

- Fujifilm x100VI

- Leica Q2

?

 

 Iskreno, ne znam kako si isčupao ta tri modela budući da su totalno različiti. GH serija je prvenstveno namijenjena za video, Leica je čisti fotografski brend a Fuji je negdje između, ali isto je više orijentiran fotografiji.

 

O razlici u cijeni da ne govorim, za cijenu Q2 kupiš GH7 i X100 VI, tako da ti ni tu usporedba nema smisla. Prvo odluči što ti treba, pa onda gledaj modele u toj kategoriji.

16 godina
offline
Re: Panasonic LUMIX GH7 - novi bezzrcalni fotoapar
PzKpfw kaže...

Vi koji se žikite, gdje je ovaj fotić u odnosu na ova dva:

- Fujifilm x100VI

- Leica Q2

?

 

 na 2800 ojara, s objektivom 12-60 (leica). lumix je mrak naprava, a toliko i košta. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
offline
Panasonic LUMIX GH7 - novi bezzrcalni fotoaparat i

Za 2500 eura dobiješ S5II X s dva objektiva (50 i 20-60 ako se ne varam), to je po meni daleko bolji deal.

 

MFT je neisplativ, ne znam zašto ga Panasonic toliko forsira.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Panasonic LUMIX GH7 - novi bezzrcalni fotoapar
TibzzX kaže...

Za 2500 eura dobiješ S5II X s dva objektiva (50 i 20-60 ako se ne varam), to je po meni daleko bolji deal.

 

MFT je neisplativ, ne znam zašto ga Panasonic toliko forsira.

 
MFT je dobar za wildlife fotografije. Zbog 2x kropa, dobijes daleko veci range nego kod APSC-a i Fullframea.

A sto se tice videa, tu i ne igra bas veliku ulogu velicina senzora nego dodatni ficri koje kamera ima. Ovaj GH7 ako sam dobro upratio moze snimati zvuk u raw formatu.



I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
13 godina
offline
Re: Panasonic LUMIX GH7 - novi bezzrcalni fotoapar

Veličina senzora itekako igra ulogu kod videa. Kod videa se primjenjuje većina istih pravila kao kod fotografije. Mali senzori (i to obično stackani) prolaze jedino kod camcordera, za sve ostalo poželjan je barem APS-C.

 

Što se tiče snimanja zvuka, svaka ozbiljnija produkcija zvuk snima eksterno. Ja osobno volim snimati interno ali to je uglavnom neizvedivo ako koristiš bubice i imaš veći broj ozvučenih (na zadnjem snimanju sam imao 4).

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice