Online alat štiti znanstvenike od online zlostavlj

poruka: 72
|
čitano: 13.140
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Online alat štiti znanstvenike od online zlostavlj".
14 godina
online
Re: Online alat štiti znanstvenike od online zlost
memulica kaže...

Ne pričam o svim cjepivima, znanstvenicima, znanosti općenito i molim te nemoj mi stavljati tuđe riječi u usta, tj. što se babi snilo gluposti.

 

Točno se zna tko, gdje i kako. Svi oni imaju ime i prezime i da,  sj*bali su nam ekonomiju/zdravstvo/itd. i prošli potpuno nekažnjeno. I sad im treba pljeskati ko one ovce (u ljudskom obliku) sa balkona na početku pandemije!?

 

Daj se saberi i počni mislit svojom glavom, a ne tuđom.

 Ah da sad samo neki, ne ovi nego oni itd. 

Koji su to znanstvenici? Ajde molim te? Jedan koji je potpisao neki zakon, obavezu, naredbu ili nesto takvo? 

Kome treba pljeskati? Koji su ti i gdje nastupaju? Jer opce je poznato da znanstvenicima se pljesce jer su poznati u drustvu po svojim nastupima i tako to. 

Ti si nekome pljeskao na pocetku pandemije? Kome? Berosu? 

Za razliku od tebe mislim i razmisljam. I pazi sad svojom glavom. Tako da mi se tv, novine, radio, pastete itd. na brkaju sa znanstvenicima i znanosti. A tebi i takvima... ajoj 

16 godina
offline
Re: Online alat štiti znanstvenike od online zlost
syncmaster245b kaže...

...

Inace se slazemo u stavovima ali ovdje apsolutno ne.

Plus slike su fora, cak i duhovite ali zadnja je bas izrazito glupa i besmislena.

Gledam te!
7 godina
offline
Re: Online alat štiti znanstvenike od online zlost
konjRR kaže...
millennial kaže...
syncmaster245b kaže...

"Znanstvenici", a pogotovo australski,nakon sto su cijeli kontinent pretvorili u maltene konc logor

 

 Ovo je u najmanju ruku degutantno. Jebene pahuljice, radite od muhe slona, a povlačiti usporedbe sa konc logorima su uvrijeda za sve one koji su stvarno okusili "blagodati" takvog okruženja. Stvarno nam je svima bilo strašno teško, evo ja se dan danas pitam, dok provjeravam kad mi je sljedeća psiho terapija za post covid oporavak, kako smo mi te dvije godine uopće preživjeli.

 Osobno uzivao kao prasac 

O da, najljepši trenuci u životu.

Nitko ne pljuje po tebi dok govori, drže se distance, peru ruke nakon zahoda.

Evo sad baš promatram dvojicu na poslu, jedan niži za glavu od drugoga, iskompleksiran i unosi se svima u facu, i pljuje dok govori, točno vidiš ak gledaš iz daljine kak kapljice lete ovome drugome u facu 

A da ne pričam da dotični zasere wc da smrdi po crkotini, i još barem da obriše četkom (ni pomisliti), i kad izađe van, baš sam pratio, ne opere ruke uopće 

Čistačica skoro pala u nesvijest kad je ušla unutra.

Za vrijeme korone su se bar neke higijene držali, i maske su nas barem spašavale od takvih.

Vratite nam mjere, molim vas !!!!

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2024 8:21 (fer-de-lance).
14 godina
online
Re: Online alat štiti znanstvenike od online zlost
fer-de-lance kaže...
konjRR kaže...
millennial kaže...
syncmaster245b kaže...

"Znanstvenici", a pogotovo australski,nakon sto su cijeli kontinent pretvorili u maltene konc logor

 

 Ovo je u najmanju ruku degutantno. Jebene pahuljice, radite od muhe slona, a povlačiti usporedbe sa konc logorima su uvrijeda za sve one koji su stvarno okusili "blagodati" takvog okruženja. Stvarno nam je svima bilo strašno teško, evo ja se dan danas pitam, dok provjeravam kad mi je sljedeća psiho terapija za post covid oporavak, kako smo mi te dvije godine uopće preživjeli.

 Osobno uzivao kao prasac 

O da, najljepši trenuci u životu.

Nitko ne pljuje po tebi dok govori, drže se distance, peru ruke nakon zahoda.

Evo sad baš promatram dvojicu na poslu, jedan niži za glavu od drugoga, iskompleksiran i unosi se svima u facu, i pljuje dok govori, točno vidiš ak gledaš iz daljine kak kapljice lete ovome drugome u facu 

A da ne pričam da dotični zasere wc da smrdi po crkotini, i još barem da obriše četkom (ni pomisliti), i kad izađe van, baš sam pratio, ne opere ruke uopće 

Čistačica skoro pala u nesvijest kad je ušla unutra.

Za vrijeme korone su se bar neke higijene držali, i maske su nas barem spašavale od takvih.

Vratite nam mjere, molim vas !!!!

 

 Da, bio sam sokiran kada sam usao u trgovinu i vidio da sapuna za pranje ruku skoro pa nema. Ljudi poceli prati ruke. Nevjerojatno. Vratite nam mjere! 

E ovo zvuci kao parola nekog novog pokreta? 

9 godina
offline
Re: Online alat štiti znanstvenike od online zlost
memulica kaže...
Izzy kaže...

/cut

 

Kada je počeo rat u Ukrajini, brzinski se razlog za poskupljenja prebacio na tu temu. Opet kažem, ljudi su glupi, jer poskupljenja su počela još 2021., a puni udar je vjerojatno ovo sada, a možda još i nije čak. 

Puni udar tek slijedi, jer se ove štetočine (slikovito rečeno) još uvijek očajnički bore da prstima začepe rupe kroz koje nemilo curi. Prstiju je sve manje, a rupa sve više. Svugdje ista napamet naučena priča, pa tako i kod nas naš dragi AP priča bajke kako je sve super, nema inflacije, burze/BDP obaraju rekorde, itd. Vrlo sličan razvoj se dogodio pred Drugi svjetski rat kad je sve pošlo u 3pm preko noći.

 

Klasična priča genijalaca koji stalno iščekuju apokalipsu. Pa da mi je euro za svaki put što mi je netko rekao "točno tako je bilo pred drugi svjetski rat". I to ne pričam o zadnjih 2-3 godine, nego o zadnjih 20+ godina. 

 

Klasika, nostradamusi i babe vange i majanska predviđanja konačnog uništenja. Imao sam i ja takvu fazu, kad sam imao oko 14-15 godina. Masoni nas sve drže u šaci pa će nam se najebati mamice, samo čekajte.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Online alat štiti znanstvenike od online zlost
fer-de-lance kaže...

A da ne pričam da dotični zasere wc da smrdi po crkotini, i još barem da obriše četkom (ni pomisliti), i kad izađe van, baš sam pratio, ne opere ruke uopće 

 

Drzim da zivis u irskoj

Freak Show Inc.
7 godina
offline
Re: Online alat štiti znanstvenike od online zlost

Da bar, u balkanskoj Irskoj - zagrebačka županija 

 

P.S. kak se kaže Zagreb na gaelicu?

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
14 godina
offline
Online alat štiti znanstvenike od online zlostavlj

fer-de-lance nije jedini ja znam metar ljudi koji odu na toalet popisat se i ne operu ruke prije pisanja a posebno poslije, poslije ti takav negdje vani pruzi ruku za pozdrav. Zbog toga sam se prestao rukovati, mozes dobit lakat, buuum i slicno no ne ruku.

veni vidi didici
Moj PC  
8 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Online alat štiti znanstvenike od online zlost

A kaj je najgore, njima je to normalno, očito ih nisu u djetinjstvu učili osnovnoj higijeni.

 

A pazi ovo - jedan lik kaj ga znam, guru mu je očito bivši njemački izbornik, tak on kopa po gaćama cijelo vrijeme (valjda si iziritira šupak wc papirom) i onda prst pod nos i miriše.

Ono, život ti se zgadi.

I onda tak jednom baš je u prolazu to radio i ode za stol i lijepo lizne taj prst i fino počne odvajat papire...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
9 godina
offline
Re: Online alat štiti znanstvenike od online zlost
konjRR kaže...
memulica kaže...
konjRR kaže...

/cut

 

Znas gdje su bili?? BAVILI SE SVOJIM J3B3N!M POSLOM!!!!!!

Šta misliš da smo naivne budale i gluhi slijepci, pa ne znamo što se događalo oko nas protekle 4 godine!??

 

Nisi mogao otvoriti paštetu, da ti ne iskoče iz nje barem 4 tvz. 'stručnjaka&znanstvenika'. Po televizijama, novinama, portalima, na ulici, SVUGDJE!! 

 

Čak i ovdje smo ih imali i koji su nam solili pamet svakodnevno, a sad ih nemoš' nać ni ispod kamena. Valjda im se tresu gaće od straha ko ovima u Australiji.

 Mislim jer jeste i to demonstrirate svakodnevno. Dogadalo se svasta. A da nisi to sto jesi mozda bi i primjetio...

Dakle opet tvz.??? Koji K??? Nabijem vas na tv, novine, portale ma i ulice sve vas koji misle da ista od toga ima veze sa znanoscu. Jer da opcepoznato je da je posao znanstvenica i znanstvenika natup na tv, u novinama i na ulici. Pastete takoder nesmijemo zaboraviti jer tu se "prava" znanost odvija... Pa ono dajte vise prestanite korsititi cjepiva, medicinu, tehnologiju i sve sto nam je znanost omogucila tako da mozda i nestanete.... Dajte vise se i okanite interneta. Sto radite na internetu. Smislili ga zli znanstvenici. Ah da samo ne oni sto nastupaju na tvu, novinama, ulici, pasteti itd. Hajde sada, natrag ispod kamena.

 

Pa čekaj, šta nisu tranzistore i poluvodiče skuvali benediktinci u samostanu dok su molili krunicu? A world wide web su muslimanski imami izumili, tako da su zapalili kožice obrezane djece u žrtvu alahu, zar ne? Jel nije internet fejzbuk brigada izumila čitavu lepezu dokazano učinkovitih lijekova?

 

Gade mi se, ali jebeno mi se gade ljudi koji tipkaju po računalu, mobitelu, koji uživaju svu blagodat modernog života, a seru po ljudima koji su ih izumili. Možda ne direktno po tim osobama, ali serete po znanosti u cijelini što vrijeđa sve redom. Žao mi je što se takvi ljudi ne mogu vratiti u 16. stoljeće kada je sve bilo prirodno i kada su svi uživali u zemaljskom raju. A još više bi volio da ove bijednike i mimozice koji uspoređuju covid karantenu sa konc logorom možemo prebaciti tamo u 1943. u Dachau, samo na 30 dana. Pa da nam se onda lijepo vrate i objasne kako su se proveli. 

9 godina
offline
Re: Online alat štiti znanstvenike od online zlost
fer-de-lance kaže...

A kaj je najgore, njima je to normalno, očito ih nisu u djetinjstvu učili osnovnoj higijeni.

 

A pazi ovo - jedan lik kaj ga znam, guru mu je očito bivši njemački izbornik, tak on kopa po gaćama cijelo vrijeme (valjda si iziritira šupak wc papirom) i onda prst pod nos i miriše.

Ono, život ti se zgadi.

I onda tak jednom baš je u prolazu to radio i ode za stol i lijepo lizne taj prst i fino počne odvajat papire...

 

 

Fuj.

 

A sad si me sjetio na jednu situaciju u jeku korone, stojim u redu u banci, morao sam fizički doći, nisam mogao preko moba, uglavnom jedan deda ispred mene nosio i masku i onaj vizir što prekriva cijelu glavu. I deda u jednom trenutku digne vizir, spusti masku i ugura prst u čvalje i obliže ga i onda krene vrtiti papire. I još daje tamo toj službenici te zasrane papire. Užas.

15 godina
offline
Re: Online alat štiti znanstvenike od online zlost
Cansee kaže...

 A još više bi volio da ove bijednike i mimozice koji uspoređuju covid karantenu sa konc logorom možemo prebaciti tamo u 1943. u Dachau, samo na 30 dana. Pa da nam se onda lijepo vrate i objasne kako su se proveli. 

 Ovo ima posebnu tezinu kad dolazi od nekoga tko je lazima raspirivao paniku za vrijeme korone.

 

Cansee kaže...

 

Ja se stalno sekiram oko te korone, vidim da situacija nije bezazlena, brat mi je liječnik i kaže da im je situacija katastrofa, šalju kući ljude s upalom pluća uzrokovanom korona virusom, ljude koje bi inače obavezno zadržali u bolnici.

 

Pricaj mi o mimozicama jos malo, molim te.

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
9 godina
offline
Re: Online alat štiti znanstvenike od online zlost
syncmaster245b kaže...
Cansee kaže...

 A još više bi volio da ove bijednike i mimozice koji uspoređuju covid karantenu sa konc logorom možemo prebaciti tamo u 1943. u Dachau, samo na 30 dana. Pa da nam se onda lijepo vrate i objasne kako su se proveli. 

 Ovo ima posebnu tezinu kad dolazi od nekoga tko je lazima raspirivao paniku za vrijeme korone.

 

Cansee kaže...

 

Ja se stalno sekiram oko te korone, vidim da situacija nije bezazlena, brat mi je liječnik i kaže da im je situacija katastrofa, šalju kući ljude s upalom pluća uzrokovanom korona virusom, ljude koje bi inače obavezno zadržali u bolnici.

 

Pricaj mi o mimozicama jos malo, molim te.

 

To nije laž. To se događalo, covid odjeli su u nekim trenucima izgledali ko ratna zona. I normalno je da sam se sekirao, imam roditelje, baku i djedu koji su u rizičnoj skupini, a i tada su mi djeca bila oko godinu i pol jedno, a drugo tek novorođeno, bez obzira što nije toliko utjecalo na djecu naravno da sam se brinuo. Ali ja se nisam brinuo oko svojih "prava" da idem na kafenisat po cijele dane, niti sam se nešto bojao za sebe osobno, nego za svoju obitelj. A ljudi kao ti seru kao patke jer su morali provoditi malo više vremena u kući i to uspoređujete sa masovnim organiziranim mučenjem, sakaćenjem, silovanjem i ubijanjem koje se odigravalo u nazi Njemačkoj. 

 

I još jedna stvar, ja nisam raspirivao paniku, nego pozivao na oprez. Sve i da nije imalo osnove, moji postovi nikoga nisu mogli zdravstveno ugroziti. S druge strane, ovi koji su prozivali cijepivo kao lažno i opasno su itekako mogli ugroziti sve one koji čitaju te postove. 

 

 

15 godina
offline
Re: Online alat štiti znanstvenike od online zlost
Cansee kaže...

 

To nije laž. To se događalo, covid odjeli su u nekim trenucima izgledali ko ratna zona. I normalno je da sam se sekirao, imam roditelje, baku i djedu koji su u rizičnoj skupini, a i tada su mi djeca bila oko godinu i pol jedno, a drugo tek novorođeno, bez obzira što nije toliko utjecalo na djecu naravno da sam se brinuo. Ali ja se nisam brinuo oko svojih "prava" da idem na kafenisat po cijele dane, niti sam se nešto bojao za sebe osobno, nego za svoju obitelj. A ljudi kao ti seru kao patke jer su morali provoditi malo više vremena u kući i to uspoređujete sa masovnim organiziranim mučenjem, sakaćenjem, silovanjem i ubijanjem koje se odigravalo u nazi Njemačkoj. 

 

I još jedna stvar, ja nisam raspirivao paniku, nego pozivao na oprez. Sve i da nije imalo osnove, moji postovi nikoga nisu mogli zdravstveno ugroziti. S druge strane, ovi koji su prozivali cijepivo kao lažno i opasno su itekako mogli ugroziti sve one koji čitaju te postove. 

 

 

 

Tada sam te pitao nekoliko puta pa cu pitati te i danas.

 

Koja zdravstvena ustanova u RH je slala pacijente sa upalom pluca uzrokovanom kovidom?

 

Takodjer iz istog tvog upisa, lijepo si zazelio smrt svojim sunarodnjacima, jer eto ti si se sekirao.

 

Cansee kaže...

 

Ali sad zapravo kužim da se ja bezveze sekiram, u biti ljudi kod nas uopće nisu vrijedni spašavanja. Pa zapravo bi trebalo pustiti sve da radi kao prije, ne treba ni maske, idite skitajte okolo, ispijajte kave, ko vas jebe, što vas više krepa to bolje.

 

Mimozice kazes?

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
9 godina
offline
Re: Online alat štiti znanstvenike od online zlost
syncmaster245b kaže...
Cansee kaže...

 

To nije laž. To se događalo, covid odjeli su u nekim trenucima izgledali ko ratna zona. I normalno je da sam se sekirao, imam roditelje, baku i djedu koji su u rizičnoj skupini, a i tada su mi djeca bila oko godinu i pol jedno, a drugo tek novorođeno, bez obzira što nije toliko utjecalo na djecu naravno da sam se brinuo. Ali ja se nisam brinuo oko svojih "prava" da idem na kafenisat po cijele dane, niti sam se nešto bojao za sebe osobno, nego za svoju obitelj. A ljudi kao ti seru kao patke jer su morali provoditi malo više vremena u kući i to uspoređujete sa masovnim organiziranim mučenjem, sakaćenjem, silovanjem i ubijanjem koje se odigravalo u nazi Njemačkoj. 

 

I još jedna stvar, ja nisam raspirivao paniku, nego pozivao na oprez. Sve i da nije imalo osnove, moji postovi nikoga nisu mogli zdravstveno ugroziti. S druge strane, ovi koji su prozivali cijepivo kao lažno i opasno su itekako mogli ugroziti sve one koji čitaju te postove. 

 

 

 

Tada sam te pitao nekoliko puta pa cu pitati te i danas.

 

Koja zdravstvena ustanova u RH je slala pacijente sa upalom pluca uzrokovanom kovidom?

 

Takodjer iz istog tvog upisa, lijepo si zazelio smrt svojim sunarodnjacima, jer eto ti si se sekirao.

 

Cansee kaže...

 

Ali sad zapravo kužim da se ja bezveze sekiram, u biti ljudi kod nas uopće nisu vrijedni spašavanja. Pa zapravo bi trebalo pustiti sve da radi kao prije, ne treba ni maske, idite skitajte okolo, ispijajte kave, ko vas jebe, što vas više krepa to bolje.

 

Mimozice kazes?

 

I ja ti opet neću reći, a ti meni i dalje ne moraš vjerovati. Nije mi ni najmanje, ali ni najmanje, bitno jel mi ti ili bilo tko ovdje vjerujete. 

 

Mimozice kažem, tako je.

15 godina
offline
Re: Online alat štiti znanstvenike od online zlost
Cansee kaže...

 

I ja ti opet neću reći, a ti meni i dalje ne moraš vjerovati. Nije mi ni najmanje, ali ni najmanje, bitno jel mi ti ili bilo tko ovdje vjerujete. 

 

Mimozice kažem, tako je.

 Naravno da ti ne vjerujem.

Bio si toliko u panici da si izmisljao gluposti.

 

Usput na tvoju lijepu zelju da isporbam Dachau, da kojim slucajem smo tamo zajedno zavrsdili, takvi kao ti bi momentalno dobili titulu "Kapo", jer ono, "ko nas jebe, sto nas vise krepa to bolje"

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
9 godina
offline
Re: Online alat štiti znanstvenike od online zlost
syncmaster245b kaže...
Cansee kaže...

 

I ja ti opet neću reći, a ti meni i dalje ne moraš vjerovati. Nije mi ni najmanje, ali ni najmanje, bitno jel mi ti ili bilo tko ovdje vjerujete. 

 

Mimozice kažem, tako je.

 Naravno da ti ne vjerujem.

Bio si toliko u panici da si izmisljao gluposti.

 

Usput na tvoju lijepu zelju da isporbam Dachau, da kojim slucajem smo tamo zajedno zavrsdili, takvi kao ti bi momentalno dobili titulu "Kapo", jer ono, "ko nas jebe, sto nas vise krepa to bolje"

 

tako je, kad sam išao na pregled za vojsku su mi, nakon kratkog psihološkog pregleda, rekli da bi bio savršen za upravitelja koncentracijskog logora ili voditelja propagande. Zato su mi na kraju krajeva Pfizer, Moderna i Vlada RH plaćali masne pare da ovdje ciljano lažem tebe, jer sam imao dobru preporuku.

16 godina
offline
Re: Online alat štiti znanstvenike od online zlost
Cansee kaže...
memulica kaže...
Izzy kaže...

/cut

 

Kada je počeo rat u Ukrajini, brzinski se razlog za poskupljenja prebacio na tu temu. Opet kažem, ljudi su glupi, jer poskupljenja su počela još 2021., a puni udar je vjerojatno ovo sada, a možda još i nije čak. 

Puni udar tek slijedi, jer se ove štetočine (slikovito rečeno) još uvijek očajnički bore da prstima začepe rupe kroz koje nemilo curi. Prstiju je sve manje, a rupa sve više. Svugdje ista napamet naučena priča, pa tako i kod nas naš dragi AP priča bajke kako je sve super, nema inflacije, burze/BDP obaraju rekorde, itd. Vrlo sličan razvoj se dogodio pred Drugi svjetski rat kad je sve pošlo u 3pm preko noći.

 

Klasična priča genijalaca koji stalno iščekuju apokalipsu. Pa da mi je euro za svaki put što mi je netko rekao "točno tako je bilo pred drugi svjetski rat". I to ne pričam o zadnjih 2-3 godine, nego o zadnjih 20+ godina. 

 

Klasika, nostradamusi i babe vange i majanska predviđanja konačnog uništenja. Imao sam i ja takvu fazu, kad sam imao oko 14-15 godina. Masoni nas sve drže u šaci pa će nam se najebati mamice, samo čekajte.

 

Vidim puca te južina opako, ali svejedno bi da malo račistimo/razbistrimo neke stvari.

 

"Vrlo sličan razvoj se dogodio pred Drugi svjetski rat" nije isto što i "točno tako je bilo pred drugi svjetski rat". "Apokalipsu" nisam spominjao, a još manje "konačno uništenje"

 

Hvala na razumjevanju i lijep pozdrav.

 

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
16 godina
offline
Online alat štiti znanstvenike od online zlostavlj

Joj, daj se prestanite praviti glupi.

Znate i sami da:

1. Znanstvenici ne donose mjere, donose ih politicari,

2. Da su nekakve mjere morale biti donesene jer bi u suprotnom bilo puno vise oboljelih, pa posljedicno i mrtvih,

3. Da nikakve mjere nisu donesene padale bi tuzbe lijevo i desno jer nitko nije nista poduzeo,

4. Znanstvenici ni prije, ni za vrijeme, ni nakon korone nemaju na raspolaganju realno potreban budzet.

 

Jbte svi bi htjeli da se svi odgovori znaju sad i odmah, po mogucnosti unaprijed. Jer ako mjere nisu 100% pogodjene bolje da ih ni nema? Sjecam se da je neka spanjolka na pocetku epidemije na pitanje novinara u stilu "kako zaustaviti virus" odgovorila nesto u stilu "pitajte Ronalda". I potpuno je u pravu. Ljudi svojim ponasanjem i novcem svaki dan jasno pokazuju koji su im prioriteti (hint: to nisu niti znanost niti briga za drustvo).

 

Odjebite od znanosti i znanstvenika, bilo tko tko misli da je iti jedna mjera donesena olako ili na nacin "ajmo prcat ljude u mozak" je debil. Hrpa njih je radila danonocno da dodju do cjepiva, hrpa medicinara 24-satne smjene da im pacijenti ne umru, a skvadra se buni jer mora nosit brnjice. Dno dna!

Gledam te!
 
7 2 hvala 3
15 godina
offline
Re: Online alat štiti znanstvenike od online zlost
Veliki Brat kaže...
syncmaster245b kaže...

...

Inace se slazemo u stavovima ali ovdje apsolutno ne.

Plus slike su fora, cak i duhovite ali zadnja je bas izrazito glupa i besmislena.

Sve su mu slike glupe i abnormalne, jer reakcija normalne osobe prema smrti DODATNIH (povrh) 18 687 sugrađana (op.a za debile - ljudi koji NE BI umrli da nije bilo Covida) je baš defanzivna* empatija u kojoj se čini ono što se smatra da će pomoći, i ta osoba nema osjećaj ni srama ni prevarenosti ukoliko se ti potezi na kraju nisu pokazali ispravnima.

 

No u životu, u moru loših, zlih i kretenskih ljudi imaš i dva emocionlano/intelektualno defektna kampa:

 

1. Oni koji nikada nisu doživjeli bolest ili neki ograničavajuću psihofizičku invalidnost (bilo na sebi ili kod bližnjih) pa zlobno pametuju i likuju

2. Oni koji jesu doživjeli bolest ili neki ograničavajuću psihofizičku invalidnost ali ih je to pretvorilo u mrzeće osobe 

 

Obje skupine zbog nemogućnosti zrelog procesuiranja emocija svoju nemoć ispaljuju bijesom na upravo onu skupinu u kojoj su se našli - kako bi se reklo - kad prosjak frkne na prosjaka, ili kad stariji kažu - ja sam kopao ugljen, današnja djeca isto trebaju kopat ugljen. Ti pojedinci nikad nisu prešli fazu dojenčadi koja također ne znaju procesuirati emocije pa pretjerano plaču/vrište/smiju se.

 

*Empatija može biti i ofenzivna - obrembeni rat npr.  - no kako je Covid nevidljiv, a mjere neshvatljive, emocionalno/intelektualno zakinut pojedinac isključivo nastupa ofenzivno - protiv Covida nemože, ali zato protiv znanstvenika može - uvijek se nađe dežurni krivac po potrebi, jer je emocionalna zakinutost izrazito povezana i sa intelektualnom zakinutošću što uvijek rezultira agresijom.

 

Pa su tako i njegove slike kombinacija baš emocionalne i intelektualne zakinutosti jer:

1. Slike 1,2,3,4 pokazuju abnormalno likovanje na sasvim normalnu rekaciju empatične osobe na nepoznati napad. (Ovi šatori nisu nikome naštetili)

2. Slike 5,6 pokazuju da kolega niti nema imalo pojma o čemu priča

 

Naime, slika 6 pokazuje pleksiglas - koji NIJE tu zbog kupaca, već je tu da štiti prodavača, jer se 100 kupaca ne može kontrolirati - ali se 1 prodavač može - testiranjem prije posla, pa zaražen ne bi ni radio, dočim ga pleksiglas štiti od kaotične mase.

 

Isto vrijedi i za sliku 5, koja pokazuje razmak u redu KOJI MOŽEŠ kontrolirati, jer putnik dolazi na kontrolu iz koje može biti izuzet, a razmak smanjuje šansu da zarazi nekog PRIJE PROVJERE.

 

Zadnju sliku ne moramo objašnjavati.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
9 godina
offline
Re: Online alat štiti znanstvenike od online zlost
Veliki Brat kaže...

Joj, daj se prestanite praviti glupi.

Znate i sami da:

1. Znanstvenici ne donose mjere, donose ih politicari,

2. Da su nekakve mjere morale biti donesene jer bi u suprotnom bilo puno vise oboljelih, pa posljedicno i mrtvih,

3. Da nikakve mjere nisu donesene padale bi tuzbe lijevo i desno jer nitko nije nista poduzeo,

4. Znanstvenici ni prije, ni za vrijeme, ni nakon korone nemaju na raspolaganju realno potreban budzet.

 

Jbte svi bi htjeli da se svi odgovori znaju sad i odmah, po mogucnosti unaprijed. Jer ako mjere nisu 100% pogodjene bolje da ih ni nema? Sjecam se da je neka spanjolka na pocetku epidemije na pitanje novinara u stilu "kako zaustaviti virus" odgovorila nesto u stilu "pitajte Ronalda". I potpuno je u pravu. Ljudi svojim ponasanjem i novcem svaki dan jasno pokazuju koji su im prioriteti (hint: to nisu niti znanost niti briga za drustvo).

 

Odjebite od znanosti i znanstvenika, bilo tko tko misli da je iti jedna mjera donesena olako ili na nacin "ajmo prcat ljude u mozak" je debil. Hrpa njih je radila danonocno da dodju do cjepiva, hrpa medicinara 24-satne smjene da im pacijenti ne umru, a skvadra se buni jer mora nosit brnjice. Dno dna!

 

Tako je, sve si u pravu. Većina ekipe ovdje razmišlja vrlo nezrelo, što mi je bio užasan šok jer smo ipak na nekom forumu gdje očekujem nešto pametnije ljude od prosjeka.

 

Pogotovo vole spominjati Švedsku, bastion slobode, koja "nije imala mjere". Ali je imala preporuke kojih su se ljudi u Švedskoj držali više nego naši zapovjedanih mjera, te su imali vrlo visoku procjepljenost, oni su ako se dobro sjećam imali 85% procijepljenost cjelokupnog stanovništva iznad 13-14 godina. Tako nešto je bilo.

 

Ali zato Hrvat, balkandžija, djevac koji živi s 45 godina kod staraca, on zna da njemu bil gejc i ekipa kuvaju čip i da će ga tako dokačiti. Nemaju drugog načina jer već nosi alu foliju na glavi, ali vakcinom će ga dokusurit.

14 godina
offline
Re: Online alat štiti znanstvenike od online zlost
Veliki Brat kaže...

Joj, daj se prestanite praviti glupi.

Znate i sami da:

1. Znanstvenici ne donose mjere, donose ih politicari,

2. Da su nekakve mjere morale biti donesene jer bi u suprotnom bilo puno vise oboljelih, pa posljedicno i mrtvih,

3. Da nikakve mjere nisu donesene padale bi tuzbe lijevo i desno jer nitko nije nista poduzeo,

4. Znanstvenici ni prije, ni za vrijeme, ni nakon korone nemaju na raspolaganju realno potreban budzet.

 

Jbte svi bi htjeli da se svi odgovori znaju sad i odmah, po mogucnosti unaprijed. Jer ako mjere nisu 100% pogodjene bolje da ih ni nema? Sjecam se da je neka spanjolka na pocetku epidemije na pitanje novinara u stilu "kako zaustaviti virus" odgovorila nesto u stilu "pitajte Ronalda". I potpuno je u pravu. Ljudi svojim ponasanjem i novcem svaki dan jasno pokazuju koji su im prioriteti (hint: to nisu niti znanost niti briga za drustvo).

 

Odjebite od znanosti i znanstvenika, bilo tko tko misli da je iti jedna mjera donesena olako ili na nacin "ajmo prcat ljude u mozak" je debil. Hrpa njih je radila danonocno da dodju do cjepiva, hrpa medicinara 24-satne smjene da im pacijenti ne umru, a skvadra se buni jer mora nosit brnjice. Dno dna!

Jeste ti, konjRR, Cansee, Yuda i ostali retardirani, ili je u pitanju pragmatična sinkopa?

Nitko više se odjednom ne sjeća Bosanskog dueta Alemka Markotić & Krunoslav Capak??? Pa koji kurac???

Ta dva podobna beskičmenjaka su službeno znanstvenici. Nakon svih nebuloza koje je izgovorila drugarica Alemka upitno je zna li razliku između kifle i virusa, ali žena službeno ima papir, ona je znanstvenik. Ne samo to, nego je i na čelu nekog kurca za research i svašta nešto... I taj papir je anemičnom služio svaki put kad je rekao "struka je rekla". Jel moguće da se nitko jebeno ne sjeća toga?

Istovremeno ljudi koji rade bilo s jednim, bilo s drugim su također znanstvenici. Gdje je bio glas tih ostalih? U pizdi materinoj, šutili su i primjenjivali onu legendarnu "ne talasaj". Mislili su isključivo na svoju guzicu dok su se strane smijali debilnim odlukama, a ostatku stoke sitnog zuba se serviralo "misli na druge". Netko je bio rekao "gadljivo". O, da, to je gadljivo.

A još je više gadljivo kako par vas ovdje s visoka sere kako su političari donosili odluke. Čak i ako jesu, "struka" je stalaja iza SVIH tih odluka, a svaka "struka je rekla" od anemičnog je to i dodatno potvrdila.

14 godina
offline
Re: Online alat štiti znanstvenike od online zlost
Cansee kaže...

 

To nije laž. To se događalo, covid odjeli su u nekim trenucima izgledali ko ratna zona. I normalno je da sam se sekirao, imam roditelje, baku i djedu koji su u rizičnoj skupini, a i tada su mi djeca bila oko godinu i pol jedno, a drugo tek novorođeno, bez obzira što nije toliko utjecalo na djecu naravno da sam se brinuo. Ali ja se nisam brinuo oko svojih "prava" da idem na kafenisat po cijele dane, niti sam se nešto bojao za sebe osobno, nego za svoju obitelj. A ljudi kao ti seru kao patke jer su morali provoditi malo više vremena u kući i to uspoređujete sa masovnim organiziranim mučenjem, sakaćenjem, silovanjem i ubijanjem koje se odigravalo u nazi Njemačkoj. 

 

I još jedna stvar, ja nisam raspirivao paniku, nego pozivao na oprez. Sve i da nije imalo osnove, moji postovi nikoga nisu mogli zdravstveno ugroziti. S druge strane, ovi koji su prozivali cijepivo kao lažno i opasno su itekako mogli ugroziti sve one koji čitaju te postove. 

 

 

Panika i mini-fašist se krije iza svakog slova koje si ostavio ovdje.

 

Slaaaatki moj micek je pozivao oprez... ma milina.

15 godina
online
Online alat štiti znanstvenike od online zlostavlj

https://net.hr/danas/rtl-direkt/tocno-su-4-godine-od-pandemije-u-cemu-smo-pogrijesili-pitali-smo-alemku-markotic-i-bernarda-kaica-49923db4-dfe9-11ee-bcbf-0a205096a2b9

 

Evo, tu piše - "Najprepoznatljivija osoba stožera Alemka Markotić, kaže da nije bilo lako raditi u takvim okolnostima, ali da su sve odluke bile znanstveno utemeljene."

 

Siguran sam da će u narednim godinama sve više i više izlaziti i dolaziti do izražaja sve što se proživljavalo ponajviše u rasponu od 2020.-2021. Posljedice svega proživljenog. Tu je jedan manji dio i 2022, ali dobro. Moje riječi nemaju težinu, to je jasno, ali tvrdim da je dobar dio mjera bio pogrešan i u biti besmislen. A ostavilo je štetnog traga na ljudima. I tu je sada ona klasična tvrdnja - da nije (nekih) mjera, bilo bi gore. A... Možda bi, ali možda i ne bi... Proučavati će se sve ovo itekako.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Online alat štiti znanstvenike od online zlost
neutrino kaže...

Jeste ti, konjRR, Cansee, Yuda i ostali retardirani, ili je u pitanju pragmatična sinkopa?

Nitko više se odjednom ne sjeća Bosanskog dueta Alemka Markotić & Krunoslav Capak??? Pa koji kurac???

Joj, daj molim te... Koliko god da prezirem Markotićku i Beroša, što zbog ponašanja tijekom pandemije, što zbog činjenice da su HDZ-ovci (mislim da bilo koja osoba koja imalo drži do sebe ne može biti hadezeovac), toliko im ne bih želio biti u koži. Jednostavno, jadni su se našli na poziciji koja daleko premašuje njihove kapacitete.

Ne samo da se sjećam njih i njihovih gluposti (npr. Markotićka je bila izjavila da će ona osobno ići u crkvu, unatoč preporukama koje je sama dala, WTF?!), nego se sjećam i besmisla kažnjavanja tipa koji ore traktorom u polju i debili mu dolaze opaliti kaznu.

Ali preporuke koje daju znanstvenici i konkretne mjere koje donose političari nemaju znak jednakosti (kao što uostalom niti Markotić i Beroš nemaju znak jednakosti sa svim znanstvenicima).

 

Tako da ne, nemamo niti sinkope niti smo retardirani ali imamo i empatije prema ljudima kojima su bližnji umrli (konkretno jedan moj kolega je umro od covida, u bolnici i to nakon onog najgoreg vala) ili su bili u opasnosti (svi sa starijim roditeljima) ili su morali donositi odluke za milijune ljudi.

 

Izzy kaže...

https://net.hr/danas/rtl-direkt/tocno-su-4-godine-od-pandemije-u-cemu-smo-pogrijesili-pitali-smo-alemku-markotic-i-bernarda-kaica-49923db4-dfe9-11ee-bcbf-0a205096a2b9

 

Evo, tu piše - "Najprepoznatljivija osoba stožera Alemka Markotić, kaže da nije bilo lako raditi u takvim okolnostima, ali da su sve odluke bile znanstveno utemeljene."

 

Siguran sam da će u narednim godinama sve više i više izlaziti i dolaziti do izražaja sve što se proživljavalo ponajviše u rasponu od 2020.-2021. Posljedice svega proživljenog. Tu je jedan manji dio i 2022, ali dobro. Moje riječi nemaju težinu, to je jasno, ali tvrdim da je dobar dio mjera bio pogrešan i u biti besmislen. A ostavilo je štetnog traga na ljudima. I tu je sada ona klasična tvrdnja - da nije (nekih) mjera, bilo bi gore. A... Možda bi, ali možda i ne bi... Proučavati će se sve ovo itekako.

Uopće ne tvrdim da su sve mjere bile niti super niti pravovremene niti da je sve bilo savršeno. No tvrdim ono što se vidi i iz ovog teksta - nešto napraviti moraš. Ne znaš točno s čim se nosiš, nemaš opciju "ajmo pričekati šest mjeseci da vidimo kako se stvar razvija", kao niti "ajmo zaraziti cijeli jedan grad i vidjeti što će se dogoditi u dva tjedna". Imaš samo opciju povući potez za koji temeljem nekog inputa misliš da je najbolji za SVE.

 

Čak i onaj šveđanin, Tengman ili kako se zvao, njihov epidemiolog (s kojim se ja u biti i dan danas slažem da je imao dobar pristup) je izjavio da je pogriješio što nije jače reagirao. Koliko su ga prisilili da to kaže a koliko to stvarno misli ne znam ali jbga - i on je znanstvenik, valjda se i on računa? Ako je društvo odlučilo spasiti svaki mogući život, dobiješ to što dobiješ.

 

Inače, molio bih da se ne uzimaju ovi naši "znanstvenici" (dakle Beroš i Markotić) i naše mjere kao mjerilo za sve. Naši su uglavnom prepisivali i u svom nerazumijevanju reagirali kako su reagirali. Obzirom da su hadezeovci, još bi rekao da su ispali i super...

 

Lako za nogomet ali praviti se da iz fotelje doma pred TV-om možemo prigovarati ne samo znanstvenicima, nego i političarima, na donešenim odlukama je malo... Jadno. Tipičan primjerak bi bio memulica koji prdi po svemu i svačemu i najpametniji je na svijetu a u životu valjda niti jednu bitnu odluku nije donio. A opravdavati bilo kakvo nasilje uopće, a kamoli prema ljudima koji pokušavaju riješiti neki globalni problem nije malo jadno, to je super jadno. I glupo i retardirano i besmisleno i... Ne znam kako bih to još više mogao omalovažiti.

 

Napraviti reviziju toga što se dogodilo - svakako! Proći što smo iz svega naučili - apsolutno! Ispraviti greške u sustavu i apostrofirati dobre poteze je nužno. Ali upirati prstom u ljude koji su odluke donosili na temelju poluinformacija dok ih svakodnevno bombardiraju i novinari i javnost i brojke i štojaznamštosvene IMHO nema nikakvog smisla i donosi više štete nego koristi.

Gledam te!
9 godina
offline
Online alat štiti znanstvenike od online zlostavlj

Da razbijemo monitoniju

 

Sjeca li se tko anegdote za vrijeme covida, barem je meni na fb/insta jedno vrijeme stalno izlazilo, "Covid Redara" koji objasnjava kako moze naplatit kaznu bakici i dedi koji na klupici sjede i pricaju, ali sta da radi kada sa 2 komunalna redara dode na momacko vece medu 15 momaka na osmoj rakiji 

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Online alat štiti znanstvenike od online zlost
neutrino kaže...
Veliki Brat kaže...

Joj, daj se prestanite praviti glupi.

Znate i sami da:

1. Znanstvenici ne donose mjere, donose ih politicari,

2. Da su nekakve mjere morale biti donesene jer bi u suprotnom bilo puno vise oboljelih, pa posljedicno i mrtvih,

3. Da nikakve mjere nisu donesene padale bi tuzbe lijevo i desno jer nitko nije nista poduzeo,

4. Znanstvenici ni prije, ni za vrijeme, ni nakon korone nemaju na raspolaganju realno potreban budzet.

 

Jbte svi bi htjeli da se svi odgovori znaju sad i odmah, po mogucnosti unaprijed. Jer ako mjere nisu 100% pogodjene bolje da ih ni nema? Sjecam se da je neka spanjolka na pocetku epidemije na pitanje novinara u stilu "kako zaustaviti virus" odgovorila nesto u stilu "pitajte Ronalda". I potpuno je u pravu. Ljudi svojim ponasanjem i novcem svaki dan jasno pokazuju koji su im prioriteti (hint: to nisu niti znanost niti briga za drustvo).

 

Odjebite od znanosti i znanstvenika, bilo tko tko misli da je iti jedna mjera donesena olako ili na nacin "ajmo prcat ljude u mozak" je debil. Hrpa njih je radila danonocno da dodju do cjepiva, hrpa medicinara 24-satne smjene da im pacijenti ne umru, a skvadra se buni jer mora nosit brnjice. Dno dna!

Jeste ti, konjRR, Cansee, Yuda i ostali retardirani, ili je u pitanju pragmatična sinkopa?

Nitko više se odjednom ne sjeća Bosanskog dueta Alemka Markotić & Krunoslav Capak??? Pa koji kurac???

Ta dva podobna beskičmenjaka su službeno znanstvenici. Nakon svih nebuloza koje je izgovorila drugarica Alemka upitno je zna li razliku između kifle i virusa, ali žena službeno ima papir, ona je znanstvenik. Ne samo to, nego je i na čelu nekog kurca za research i svašta nešto... I taj papir je anemičnom služio svaki put kad je rekao "struka je rekla". Jel moguće da se nitko jebeno ne sjeća toga?

Istovremeno ljudi koji rade bilo s jednim, bilo s drugim su također znanstvenici. Gdje je bio glas tih ostalih? U pizdi materinoj, šutili su i primjenjivali onu legendarnu "ne talasaj". Mislili su isključivo na svoju guzicu dok su se strane smijali debilnim odlukama, a ostatku stoke sitnog zuba se serviralo "misli na druge". Netko je bio rekao "gadljivo". O, da, to je gadljivo.

A još je više gadljivo kako par vas ovdje s visoka sere kako su političari donosili odluke. Čak i ako jesu, "struka" je stalaja iza SVIH tih odluka, a svaka "struka je rekla" od anemičnog je to i dodatno potvrdila.

 Ako su tebi Alemka i Capak = znanost i znanstvenici, tebi trebaju ljekovi i dugotrajna terapija.... 

 

p.s. ima papir? 

p.p.s. ako ista Alemaka najvise kriva sto je majku preko reda chipirala sa 5g cjepivom 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2024 9:48 (konjRR).
14 godina
offline
Online alat štiti znanstvenike od online zlostavlj

Dakle opet se pokrenula tema cjepljenja i necjepljenja te da li je to bilo dobro ili ne.

Reci cu ukratko ovako:

Cjepio sam se 3x i evo ziv sam (da pokucam u drvo) kao i moja supruga koja je isto tako se cjepila. Zasto sam se cjepio? Zato sto radim sa ljudima tj. u kontaktu sam sa istima radi prirode posla i to je bio razlog a isti je bio i kod moje supruge. Da smo oboje cubili kuci i nismo morali van iste ne bi postojao razlog ovako cuvajuci sebe sam cuvao sve one ostale sa kojima sam morao u kontakt.

 

Danas nakon toliko vremena volim citati generale koji poslije bitke vole lamentirati sto je trebalo ili ne uciniti. Isto sam dozivio nakon provedenih 2 godine na ratistu kada su u "kafanama" razni generali uz litre alkohola raspravljali teme sto je trebalo uciniti na bojistu a da istome nisu prismrdili kilometrima. Nazalost izgubio sam dragog skolskog prijatelja od Covida te proveo puno vremena preko whatsappa sa njegovom zenom i njime dok je gubio bitku od istoga te dana kada je odveden na intenzivnu i nije se vise vratio ziv. Nemojte o tome pricati ako niste sve to prosli, nemojte pricati ako niste vidjeli nekoga bliskoga kako se gusi jer ne moze doci do zraka, dok niste vidjeli istoga na respiratoru sa tonom cjevcica upiknutih u njega i gomilom kablova koji su spojeni sa monitorom - to je jako bolno i tesko i suze uvijek idu same od sebe jer jako je tesko.

 

Shvatite to da je tako moralo biti te da li je to bilo ispravno ili ne je potpuno nebitno te nije se sa time borila samo nasa okolina nego cijeli svijet i jos uvijek se bori.

veni vidi didici
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2024 15:00 (dagoberhr).
Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
offline
Online alat štiti znanstvenike od online zlostavlj

U zadnjih 100 godina imali smo 3 pandemije koje su bile vrlo dobro dokumentirane/istražene, pa opet ovi klaunovi/štetočine su uspjeli svo to dragocjeno znanje/iskustvo zaboraviti preko noći i vratiti se na razini srednjevjekovnih vračeva i neukih feudalaca.

 

I mislim da takve (dokazane) klaunove nemamo zašto više nazivati znanstvenicima ili stručnjacima za bilošto. Pravi nazivi su nadriliječnici, pseudoznanstvenici, vračevi, praznovjerci i sl.

 

Usput za ove koji su zaboravili o kome se radi:

 

https://infodemija.org/

 

Dezinformacije se mogu širiti brže od virusa, a neke dolaze s mjesta za koje se nikada ne biste nadali.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Online alat štiti znanstvenike od online zlost
memulica kaže...

... zaboraviti preko noći i vratiti se na razini srednjevjekovnih vračeva i neukih feudalaca.

 

 Hmmm, usporedbe sa konc logorima više nisu In?!?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice