Mladi Europljani kupuju više krivotvorenih proizvo

poruka: 21
|
čitano: 15.167
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mladi Europljani kupuju više krivotvorenih proizvo".
14 godina
offline
Mladi Europljani kupuju više krivotvorenih proizvo

Za razliku od tada ( kad sam imao 15-24 godine), pržio sam sve žive filmove, igrice, ilegalni software imao, lažnu odjeću kopovao u Bih, čak i kozmetiku... Zašto, zato što nisam imao love. Sa 15 godina sam imao 150 kuna mjesečno džeparac, sa 18 sam imao stipendiju od 700+nekih 500 zarade preko student servisa. Sa 24 sam imao oko 6000 kuna plaće i tada prestajem koristiti većinu piratskih stvari. Tako da je istraživanje promašaj, to rade mladi u većini slučajeva zato što nemaju para. Kakva je to dobna skupina 15-24? - zato što najviše piratizira. Šta nisu uzeli dobnu skupinu od 55-65? Ono 0 % piratiziranja. Jedino što nam uvaljuju u trgovini lažno meso, puno vode ( da bude sočnije)

 
28 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mladi Europljani kupuju više krivotvorenih pro
Piraterija i krivotvorine su za luzere,ako radiš čitav mijesec i sebi ne možeš priuštiti originale tada mijenjaj profesiju,ja osobno imam sve original od naočala do programa za računalo
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
7 godina
protjeran
offline
Re: Mladi Europljani kupuju više krivotvorenih pro
stiffler13 kaže...

Tako da je istraživanje promašaj, to rade mladi u većini slučajeva zato što nemaju para. 

 to rade mladi zato sta su mladi i nije ih briga.
imali para ili ne

2 godine
protjeran
offline
Mladi Europljani kupuju više krivotvorenih proizvo

Ja za pirateriju jednostavno vise nemam potrebu. Sve sto mi treba od programa mogu naci kao kvalitetan freeware/opensource. Ako nesto treba da se kupi, i to je OK. Nevjerovatno, ali sve racunara sto imam u kuci se vrti na licenciranom windowsu. Cak ako i poklonim neki polovan racunar, dajem ga sa licenciranim windowsima.

 

Sto se tice TV i filmskih sadraja, ne stignem pogledati ni ono sto placam. Za muziku isto. Pretplata na Spotify i vrti do mile volje.

 

Jedino sto streamam sa torenta su TV sadrzaji za strana trzista, kao sto je The Voice, Dancing ... tj, ono sto me zena natjera .

 

Ah, zaboravio sam igre... To me smori za max sat vremena tako da i to radim sve rjedje. Licencirane su, naravno.

 

I da, vise nisam mlad, tako da ovo nekako dodje off-topic

 

 

 
1 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Mladi Europljani kupuju više krivotvorenih pro
blackalbum kaže...
Piraterija i krivotvorine su za luzere,ako radiš čitav mijesec i sebi ne možeš priuštiti originale tada mijenjaj profesiju,ja osobno imam sve original od naočala do programa za računalo

 Evo jos jedan skladistar glumi miljunasa na forumu.

15 godina
offline
Mladi Europljani kupuju više krivotvorenih proizvo

Jos onomad sam napisao, da su nam ponudili usluge i opcije kao sto su imali na zapadu, piraterija bi bila gotovo pa mrtva kod nas (poseban naglasak za razdoblje u posljednjih 5-6 godina).

Tko ce se zajebavati sa krekovima ili torentima kada je sve udaljeno na 10tak eura mjesecno.

 

E sad, kada bi doslo iz guzice u glavu i svi streaming servisi se objedinili i dijelili novce od pretplate medju sobom po pregledu, piraterija bi doslovno izumrla, ali eto pohlepa odgadja nesto sto ce biti neminovni tijek.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Mladi Europljani kupuju više krivotvorenih pro
Mladi europljani:

El balkanjerosi
Grci
Rumunji
Bugari
Mađari
Talijani
Španjolci

Ovi ostali su moralne vertikale...ni u snovima to ne mogu

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2022 16:27 (HCMAA).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mladi Europljani kupuju više krivotvorenih proizvo

Razlog je što su mladi previše pasivni. Trebaju izaći  na ulice i zahtjevati veće džeparce. Kad roditelji ne budu mogli ići na posao zbog blokiranih ulica, shvatiće da im se isplati još više uložiti u svoju djecu i time u originalne proizvode. Ili da nemaju djecu kad su tako zahtjevna i sve zahtjevnija. Isto tako, kada se neko namjerava reinkarnirati, bolje da izabere bogate roditelje, osim ako će zloupotrijebiti date uslove za kupovinu heroina i kokaina.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Mladi Europljani kupuju više krivotvorenih pro
veliki pero kaže...
blackalbum kaže...
Piraterija i krivotvorine su za luzere,ako radiš čitav mijesec i sebi ne možeš priuštiti originale tada mijenjaj profesiju,ja osobno imam sve original od naočala do programa za računalo

 Evo jos jedan skladistar glumi miljunasa na forumu.

 Ne mora glumiti ako radi  negdje na sjveru ili zapadu  EU  ,Skladištar od prekovremenih sati neće biti milijunaš ali će  imati viška novca za svoje hirove 

waaagh ;
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2022 17:40 (warhammer).
15 godina
offline
Mladi Europljani kupuju više krivotvorenih proizvo

mlada europljanka

lažnjak kupila (x 2)

hej, haj

nek se čuje

haj nek se zna

da je mlada europljanka

lažnjak kupila.

itd.

literatura/izvor: 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Mladi Europljani kupuju više krivotvorenih pro
Jaka je plaća kad moraš radit prekovremeno da bi imao
9 godina
neaktivan
offline
Re: Mladi Europljani kupuju više krivotvorenih pro
silvio3105 kaže...
Jaka je plaća kad moraš radit prekovremeno da bi imao

 Nemaju svi iste uvjete ili isto znanje ili iste prilike u zivotu.

Mozes raditi u skladistu i zivjeti kod mame i tate i imati vise za trositi nego raditi kao U banci na salteru i placati svoj stan. Samo primjer.

 

16 godina
offline
Re: Mladi Europljani kupuju više krivotvorenih pro
blackalbum kaže...
Piraterija i krivotvorine su za luzere,ako radiš čitav mijesec i sebi ne možeš priuštiti originale tada mijenjaj profesiju,ja osobno imam sve original od naočala do programa za računalo

Baš si lovaš, pa eto sad buš za kaznu moral prisilno besplatno pogledat najnoviji Star Trek.

 

https://www3.zoechip.com/watch-tv/star-trek-strange-new-worlds-79759.8330482

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
Mladi Europljani kupuju više krivotvorenih proizvo

Kad vidim gdje svi ti novci idu, i na sto nove serije i filmovi lice, nema sanse da ih financiram.

Ona publika kojoj to pase, neka placa.

Nema smisla placat 100% cijene za mozda 0.5% sadrzaja koji valja (a mozda sam i tu previse procijenio)

 
5 0 hvala 1
12 godina
offline
Mladi Europljani kupuju više krivotvorenih proizvo

Imam placu koja mi omogucuje da si kupim originale i kupujem... SAMO ONO STO MORAM!

 

Sve sto mogu piratizirati, sve ce to biti free... zasto? tako!

Placamo namete na dvdove i cdove pa na mmc storage pa na nvme pa na.... ja sam platio sto sam platiti morao, nametom a i HRT pretplatom, umjesto stankovicu neka daju direkt Tom Cruiseu ili Lady Gagi i rjesen problerm sa piratlukom!

 

Neozbiljni su mi oni koji ce placati ono sto se platiti ne mora i to predstavljati kao neku njihovu vrlinu...

placaj, suti i uzivaj, isto sto i ja cinim.... svako ima svoj modus operandi na ovome planetu!

 
6 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Mladi Europljani kupuju više krivotvorenih pro
Mad-Max-X kaže...

Razlog je što su mladi previše pasivni. Trebaju izaći  na ulice i zahtjevati veće džeparce. Kad roditelji ne budu mogli ići na posao zbog blokiranih ulica, shvatiće da im se isplati još više uložiti u svoju djecu i time u originalne proizvode. Ili da nemaju djecu kad su tako zahtjevna i sve zahtjevnija. Isto tako, kada se neko namjerava reinkarnirati, bolje da izabere bogate roditelje, osim ako će zloupotrijebiti date uslove za kupovinu heroina i kokaina.

 bolje i kokain nego micro transkacije i pay to win

2 godine
offline
Mladi Europljani kupuju više krivotvorenih proizvo

tko je tu lopov ?

 

u Srbiji kupim fake tenisice za 200 kn, a tzv. "original" košta 1350kn

 

dođem kod nas u tu trgovinu gdje koštaju 1350kn i pokažem ih prodavačici a ona pita; "ste ih kod nas kupili "

 

nema razlike, ista kvaliteta.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
 
2 4 hvala 0
6 godina
offline
Re: Mladi Europljani kupuju više krivotvorenih pro

Pa logično je da oni koji imaju manje su skloniji piratiziranju, malo je debilno uspoređivat npr. prosječenog Norvežanina sa prosječnom plačom od oko 5t eur i prosječnim balkancom koji nema niti 1t eur plače, a cijena programa, igrica, netflixa, spotify.... je ista za obojicu!!!

Kad bi bile sve cijene u svakoj državi vezane na % prosječne plače i igrice bi u % koštale isto Norvežanina i Balkanca onda bi mogli govorit o poštenoj igri, ovako je debilizam jer balkan je još uvijek na dnu sa prosječnim plačama a sve nas košta isto kao i bogatije države... logično je da na kraju imaš veči postotak ljudi koji si jbg nemogu priuštit i jedini izbor im je piratiziranje. Dok god je tako neke veće promjene neće bit sigurno.

 

Ali obožavam tipično balkansko kur...nje pojedinaca sa "ja si mogu sve to priuštit" "ne pada mi na pamet piratizirat" a do prije 2 dana su skidali sa torrenta boga i issusa....

3 godine
odjavljen
offline
Re: Mladi Europljani kupuju više krivotvorenih pro
Zaporožac kaže...

tko je tu lopov ?

 

u Srbiji kupim fake tenisice za 200 kn, a tzv. "original" košta 1350kn

 

dođem kod nas u tu trgovinu gdje koštaju 1350kn i pokažem ih prodavačici a ona pita; "ste ih kod nas kupili "

 

nema razlike, ista kvaliteta.

Ili kupis original za 200-300 kuna, online.

5 godina
offline
Mladi Europljani kupuju više krivotvorenih proizvo

Rađe kupim no name nego fejk, ne patim od markica ali kupujem samo ono što mi se sviđa. Tenisice su mi uvijek neka marka, ne znam zašto ali sve ostalo što god vidim da mi je lijepo i Ok cijene to i kupim... Imao sam jednu nike majicu dugih rukava skoro 20 godina, jedini razlog zašto sam je bacio jer su se rubovi rukava previše ofucali, doduše tamo negdje 2000-te je i koštala oko 400kn.... Isto tako imam neke hoodice iz C&A već par godina i kurca im nije a te su koštale 60kn. Nešto skupo i markirano ne znači, bar ne u zadnje vrijeme, da je i kvalitetno. Ne bi mi bilo žao dat 1k kuna za tenisice kad bi znao da mi neće raspast za po godine.

Sve Vas Volim
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Mladi Europljani kupuju više krivotvorenih pro
veliki pero kaže...

Ili kupis original za 200-300 kuna, online.

ima i kod nas original tenisica za 200/300kn.

 

imam jedne Rebook kupljene u Deichmann-u, na popustu 50% za 250 kn, stare 7 godina, potpuno neoštećene, služile samo za rekreativno trčanje.

 

kad uzmem tenisicu u ruke i pogledam kako su ljepljene, je li mekan džon, kompletna slika mora biti po mojim kriterijima i onda kupim, ne zanima me jesu li original.

 

*uzmem u ruke nekakve adidasice i sportvisionu, cijena 1400 kn a ne mogu ih saviti 20% ?!

krute, nenosive, curak od ljepila , što, nešto ?

pa koga to oni zahebavaju ?

 

kupe loše kineske kopije pa nama tope to smeće..

neka je tenisica fake, ali ako je po mome kriteriju, onaj tko ih je proizveo je velemajstor, jer iako je prevario konglomerat, proizveo je kvalitetnu tenisicu.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice