Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 3.327
|
čitano: 441.994
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...
Filox kaže...

Stvarno je teško maknut se i napravit koridor kad vidiš hitnu. Ne, ne trebaju redari za radit koridor, treba mozak, pa da kad vidiš hitnu, fino se makneš s puta, bez obzira na broj ljudi i gužvu koridor se mogao i morao stvorit. I na autocesti bude gužva, pa se svi razmaknu kad su hitne službe s rotacijama, penju se ljudi gdje god mogu, ne bi li hitna služba prošla.

 

Ne postoji opravdanje za nepropuštanje hitne pomoći. Sramota i ponižavajuće.

Zapravo, psihologija mase se baš ne bi složila. Ljudi jako loše funkcioniraju u masi i takve stvari se daleko brže i efikasnije rješavaju ako postoji autoritet koji dirigira. Taj dio nema veze s time što je netko kreten koji se ne želi maknuti jer je zabrijao na neku zavjeru, već i u masi u kojoj se svaki pojedinac želi maknuti imaš daleko brže vrijeme reakcije kad imaš autoritet koji im naređuje nego kad se masa samoorganizira. Dovoljno je da ti odlučiš da ti se brže maknuti desno, a osoba desno od tebe zaključi da joj se brže maknuti lijevo, oduzeli ste u prosjeku pola sekunde, pa sad zamisli koliko takvih imaš ispred hitne i koliko je to sekundi.

 

Usporedba s autocestom je promašena jer tamo točno znaš kud će hitna proći, te imaš točno propisanu proceduru iz koje trake se mičeš lijevo, a iz koje se mičeš desno, a u zadnje vrijeme imaš i podsjetnike na to svakih par desetaka kilometara. To je daleko sličnije redarima koji osiguravaju koridor nego samoorganizaciji mase.

 

 

Onda dalje, na 50 ljudi već imaš veliku šansu da imaš u grupi kretena. To što je postojanje tog kretena statistički očekivana pojava, tog kretena ne opravdava. Ali jednako kao što to tog kretena ne opravdava, organizatorima nameće obvezu predviditi postojanje takvog kretena i upravo zato se na većim skupovima propisuje broj redara koji moraju biti u kontaktu s policijom kako bi takvog kretan što prije uočili i informirali policiju.

 mislim da su većina ljudi na tom prosvjedu kreteni, ljudi na bini su kreteni, počevši s cetinskim, prosvjed je trebao biti onemogućen radi širenja zaraze

15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
nemrem_stara_mi_sere kaže...

 možda bi se trebao fokusirati na bitno, tko su ljudi koji su bili na prosvjedu i što žele, tema je covid19 i reakcije a ne tehnikalije, što tim ljudima predstavlja hitna, čemu uopće prosvjed? jesu li moja građanska prava bitnija od patnje i smrti najosjetljivije populacije i to...

Prema onom što sam vidio, a o čemu sam pisao tu: https://forum.bug.hr/forum/post/komentari-clanaka-bughr/kada-zavrsiti-epidemija-koronavirusa-imamo-dob/6192305.aspx rekao bih da prosvjednici nisu jedna homogena skupina, već miks različitih skupina koje uključuju:

- teoretičare zavjere

- desničare koji se protive mjerama zbog ideoloških pogleda

- ljude kojima je puna kapa netransparentnosti u donošenju mjera, te nedostatka nadzora nad opravdanosti i uspješnosti donesenih mjera

 

Ovih zadnjih je možda najmanje jer takvi u pravilu ne žele da ih se povezuje s prve dvije skupine, ali znam ih nekoliko koji su išli na prosvjed.

 

Filox kaže...

Ono nije bio mirni prosvjed, nego novo žarište zaraze.   

Khm:

POMOĆNIK ministra unutarnjih poslova i njegov zamjenik u Stožeru Damir Trut u razgovoru za N1 rekao je da, prema izvješću koje su dobili, nije bilo kršenja epidemioloških mjera na jučerašnjem prosvjedu koji se pod nazivom Festival slobode održao na Trgu bana Jelačića.

 

Inače, u americi su tvrdili da je nakon nasilnih prosvjeda bilo manje zaraženih - objašnjenje je bilo da su prosvjedovali mladi koji nisu u rizičnoj skupini, a zbog nasilja na ulicama, oni koji su u rizičnim skupinama nisu izlazili iz kuće. Što će biti kod nas, vidjeti ćemo kroz desetak dana.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
nemrem_stara_mi_sere kaže...
MrBlc kaže...
Filox kaže...

Stvarno je teško maknut se i napravit koridor kad vidiš hitnu. Ne, ne trebaju redari za radit koridor, treba mozak, pa da kad vidiš hitnu, fino se makneš s puta, bez obzira na broj ljudi i gužvu koridor se mogao i morao stvorit. I na autocesti bude gužva, pa se svi razmaknu kad su hitne službe s rotacijama, penju se ljudi gdje god mogu, ne bi li hitna služba prošla.

 

Ne postoji opravdanje za nepropuštanje hitne pomoći. Sramota i ponižavajuće.

Zapravo, psihologija mase se baš ne bi složila. Ljudi jako loše funkcioniraju u masi i takve stvari se daleko brže i efikasnije rješavaju ako postoji autoritet koji dirigira. Taj dio nema veze s time što je netko kreten koji se ne želi maknuti jer je zabrijao na neku zavjeru, već i u masi u kojoj se svaki pojedinac želi maknuti imaš daleko brže vrijeme reakcije kad imaš autoritet koji im naređuje nego kad se masa samoorganizira. Dovoljno je da ti odlučiš da ti se brže maknuti desno, a osoba desno od tebe zaključi da joj se brže maknuti lijevo, oduzeli ste u prosjeku pola sekunde, pa sad zamisli koliko takvih imaš ispred hitne i koliko je to sekundi.

 

Usporedba s autocestom je promašena jer tamo točno znaš kud će hitna proći, te imaš točno propisanu proceduru iz koje trake se mičeš lijevo, a iz koje se mičeš desno, a u zadnje vrijeme imaš i podsjetnike na to svakih par desetaka kilometara. To je daleko sličnije redarima koji osiguravaju koridor nego samoorganizaciji mase.

 

 

Onda dalje, na 50 ljudi već imaš veliku šansu da imaš u grupi kretena. To što je postojanje tog kretena statistički očekivana pojava, tog kretena ne opravdava. Ali jednako kao što to tog kretena ne opravdava, organizatorima nameće obvezu predviditi postojanje takvog kretena i upravo zato se na većim skupovima propisuje broj redara koji moraju biti u kontaktu s policijom kako bi takvog kretan što prije uočili i informirali policiju.

 mislim da su većina ljudi na tom prosvjedu kreteni, ljudi na bini su kreteni, počevši s cetinskim, prosvjed je trebao biti onemogućen radi širenja zaraze

 Ja mislim da si ti i onaj iznad tvoga posta kreteni. I ne želim vam ništa loše jer i kreteni imaju pravo na život.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...
.

..rekao bih da prosvjednici nisu jedna homogena skupina, već miks različitih skupina koje uključuju:

- teoretičare zavjere

- desničare koji se protive mjerama zbog ideoloških pogleda

- ljude kojima je puna kapa netransparentnosti u donošenju mjera, te nedostatka nadzora nad opravdanosti i uspješnosti donesenih mjera

..

 

 -da, mix svega, pa i fašista neovisno imaju li brčiće.. kao što si sam zaključio da to nije mjesto za tebe, upravo zbog mixa (a time i razloga, smisla.. tko-što itd.).

 

-organizator prosvjeda mora osigurati red, redari (policija upada na incident i mlati palicama, tj to je posao policije na prosvjedima, ostalo ne rade tj osiguravaju parametar izvan zone do unutar to pada na redere-organizatore.. jer se koncenzusom-politikom policija mora maknuti .. npr nema policije u saboru mada stoji kao straža na ulazu, ovlasti-zabrane-pravila igre).

-sam incident je vjerojatno provokacija.. tj ne znamo samo nagađamo bez dokaza, vrlo vjerojatno. Upravo zato jer organizator snosi odgovornost za organizaciju i time takve moguće situacije + prijave će uslijediti po pregledu snimki odnosno po političkoj volji-trgovini-dogovoru obju strana.

-netko je pozvao-poslao hitnu.. pravila, ometanje.. ne mora čak postojati bolesna osoba tj spriječavanje u izvršavanju je dovoljno za kazneno djelo čak i kad osoba koju hitna treba spasiti ne postoji tj da je netko time imao posljedice to bi bio dodatni teret odgovornima.

-Treba i razlikovati riječi, odgovorni-krivac.. tj netko za nešto može biti kriv, može biti nepoznat, dok je odgovoran onaj tko je odgovoran, organizator.

-jednako, pošto je moguća provokacija, ako se može dokazati, tad može biti obrnana odgovornih, no tad je problem to dokazati, ukazati na krivca, jednako kao da je netko upalio alarm npr za požar ili kočnicu u vlaku bez razloga. Problem je što tad trebaš krivca.. do tad si odgovoran-kriv. Problem je što je to sve politika-igrokaz, prepucavanja i što ''svi sve znamo''.. no bez dokaza ili volje da se nešto dokaže je besmisleno.

-da je ovo npr protupožarna vježba, u kojoj treba npr vakuirati objakt i testirati protupožarnu opremu, ako radi tad je ok, ako ne radi tad onaj tko je odgovoran za to da radi mora odgovarati, mada je to samo vježba. To je u ovom slučaju organizator-odgovoran dok je ovo provokacija-vježba koja je dokazala da redari ne rade ono što trebaju tj organizator (što točno kažeš, trebao je netko usmjeravati, masa-pravila, tako se to radi i svaki organizator to zna, čak na seoskoj svadbi ili sprovodu..). No u mixu kao bujanci-hasanbegovica-svega i svačega 'zna se' da je samo pitanje kad se problem desi, kao na svadbi kad ima pića na izobilje.. i do jutra kaubojska tučnava kao posljedica.

-odgovornost, na tome inzistiram, odgovorne adekvatno sankcionirati.. no kako-čime? kazna novčana? besmisleno.. ili zatvor npr za političke oponente? još besmislenije + najvjerojatnije je sve iscenirana provokacija... no odgovornost ima i drugu stranu, tj pozivni centar ima zabilježen poziv za hitnu, neto je nekome rekao pošalji.. tko-kome? Kao što postoji odgovornost organizatora, postoji i odgovornost onih koji provokacijom stvore stanje, no to je još teže dokazivo pa i da se dokaže, opet ostaje odgovornost za organizatora koji nije adekvatno osigurao red a problem je što i kad sve znamo, ne postoje neke predviđene ili adekvatne sankcije, npr za zlouotrebu ili političku upotrebu hitne službe..

 

-ne bi kritizirao hitnu, vozača, policiju.. oni rade što im se kaže, ne donose odluke, ping-pong loptica između dvaju strana pozicije-opozicije ili vlast-prosvjed.

-trebalo bi biti više kazni nakon incidenta, više, ne manje tj ne samo jedna strana nego svi počinitelji ili svaka zloupotreba .. no kako dokazati i tko, tj vlast ili opozicija, svatko ima svoje želje-ciljeve a to nije sankcije za odgovorne nego politički bodovi, igre, fotelje, fondovi itd.. ne uređeno društvo s pravilima i sankcijama tj nije to cilj-želja obju strana dok od tog mixa nitko realno ne zastupa građane kao ti, tj one koji bi željeli uređenu civiliziranu državu-vlast.. tj samo 'nama' je želja tako nešto kao red-odgovornost, ne 'njima' jer imaju svoje razloge kako za skup tako i protiv, fotelje-bodovi-novac, ne pravda-pravila i slične tričarije koje građani žele.

-time dođem do 'svi su krivi'.. a tad nitko nije kriv, ni odgovoran.. pa se sjetim da se sve počinje prvim korakom, mali koraci. Može prvi korak biti kazna organizatoru, ali koja kazna je primjerena + vjerojatna provokacija, onda nek prvi korak bude kazna za zlouporabu hitne službe.. no tad su potrebni dokazi i opet smo nigdje, nitko kriv-odgovoran.

 

.. a o čemu je tema? o covid19, odgovornosti, širenju-suzbijanju pandemije.. recimo o odgovornom ponašanju svih nas ako je pranje ruku i nošenje maski neko rješenje.. ali nije. Odgovornost i posljedice, netko mora biti za nešto odgovoran, neki 'pedro'.. no tko je to i za što ćemo ga objesiti? Možda je jednostavnije objesit vozača hitne ili sve zaboraviti kao još jedan igrokaz demokracije i uređene pravne države, odgovornosti nadležnih svakog za svoj dio. Ne jednu stranu jer odgovornost postoji za sve a osnova prava i jednakosti je jednaka sankcija za jednako djelo + dokazati ili imamo linč.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ihush kaže...

-organizator prosvjeda mora osigurati red, redari (policija upada na incident i mlati palicama, tj to je posao policije na prosvjedima, ostalo ne rade tj osiguravaju parametar izvan zone do unutar to pada na redere-organizatore.. jer se koncenzusom-politikom policija mora maknuti .. npr nema policije u saboru mada stoji kao straža na ulazu, ovlasti-zabrane-pravila igre).

Ovo nije točno - jedino ovlast koju redar ima jest upotrijebiti lijepu riječ. Za sve dalje od toga, redar je dužan obratiti se policajcu i prokazati pojedinca koji radi problem.

 

Inače i amerikanci već neko vrijeme na to upozoravaju.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

A upravo je broj pozitivnih ono čime nas tlače mediji. To je također jedan od razloga pojačavanja mjera.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Samo većina ljudi ne razlikuje pozitivne i bolesne. Ali oke, zato smo tu di jesmo. Ne samo mi, ceo svet . Čak je kod nas i dobro. Dok pogledam Novi Zeland i Australiju, a mislio sam da je to drugi svijet za nas.
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2020 13:54 (kbenzema).
16 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Moje istraživanje je pokazalo da ljudi previše prate medije.
 
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Relevantni primjer clickbaita:

Ne možemo tvrditi da je jedini razlog zašto je neka osoba odlučila ne nositi masku to što je sociopat. Iako je to moguće, vjerojatno postoje i drugi čimbenici

 

Doduše, kako si i ti izvlačio slične zaključke, sličnim mentalnim akrobacijama, samo bez ovakvog disclaimera, razumijem zašto ti je relevantno...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...

Relevantni primjer clickbaita:

Ne možemo tvrditi da je jedini razlog zašto je neka osoba odlučila ne nositi masku to što je sociopat. Iako je to moguće, vjerojatno postoje i drugi čimbenici

 

Doduše, kako si i ti izvlačio slične zaključke, sličnim mentalnim akrobacijama, samo bez ovakvog disclaimera, razumijem zašto ti je relevantno...

 Ne vidim što je kontradiktorno u tvrdnjama 'velika vjerojatnost' i 'vjerojatno postoje i drugi čimbenici'.

 

Znači ja sam 'mentalnim akrobacijama' došao do nekog zaključka, a onda su znanstvenici potvrdili taj zaključak eksperimentom. Ma sram me bilo.

 

Ako ti se već ispravljaju krive drine imaš gomilu postova kbenzema i memulice s očitim laganjem i iskrivljavanjem istine, ali iz nekog razloga te ne smetaju, Anakine. 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2020 14:39 (Visak).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...

Ne vidim što je kontradiktorno u tvrdnjama 'velika vjerojatnost' i 'vjerojatno postoje i drugi čimbenici'.

 

Znači ja sam 'mentalnim akrobacijama' došao do nekog zaključka, a onda su znanstvenici potvrdili taj zaključak eksperimentom. Ma sram me bilo.

Zapravu, tu vidimo samo članak koji se temelji na tom istraživanju, prenesen u klasično žutom stilu naših novinara.

 

Visak kaže...

Ako ti se već ispravljaju krive drine imaš gomilu postova kbenzema i memulice s očitim laganjem i iskrivljavanjem istine, ali iz nekog razloga te ne smetaju, Anakine. 

Ako su u nečemu bili i suvisli, te barem u djelomičnom kontaktu sa stvarnošću, tada bih ih i ispravio, korigirao, dopunio, po potrebi. Postove koji su na granici deluzije ili nekog težeg poremećaja ignoriram. Ti si inače suvisli sugovornik koji prihvaća agrumente, ali su ipak imaš neku predrasudu, pa zato smatram da je diskusija s tobom potencijalno produktivna.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...
Visak kaže...

Ne vidim što je kontradiktorno u tvrdnjama 'velika vjerojatnost' i 'vjerojatno postoje i drugi čimbenici'.

 

Znači ja sam 'mentalnim akrobacijama' došao do nekog zaključka, a onda su znanstvenici potvrdili taj zaključak eksperimentom. Ma sram me bilo.

Zapravu, tu vidimo samo članak koji se temelji na tom istraživanju, prenesen u klasično žutom stilu naših novinara.

 

 Prvo si se bunio na naslov da je clickbait (zavaravajući), iako nije. Možemo li reći da si pogriješio i da je u skladu s tekstom?

 

Sad ti je cijeli tekst 'žutilo', iako nisi pročitao rad i ne možeš to realno procijeniti. Evo ti rad, pa ga možeš recenzirati i dokazati žutilo teksta.

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0191886920305377

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Čekaj i to je trebalo javno napisati? To da pitaš Karolinu Krišto mislim da bi i ona znala odgovor
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2020 17:20 (kbenzema).
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

 Dobro je da je ovo objavljeno 8 mjeseci nakon izbijanja pandemije, ja i zena smo mjesecima prakticirali spolne odnose u strahu!

 

Iako smo se i u seksu pridrzavali prijasnjih uputa i prakticirali socijalno distaniciranje i potrebiti 2+ metara razdaljine. Mene su jebali na poslu, a zena je radila od kuce, pa je bila sa postarem.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...

 

Ako ti se već ispravljaju krive drine imaš gomilu postova kbenzema i memulice s očitim laganjem i iskrivljavanjem istine, ali iz nekog razloga te ne smetaju, Anakine. 

 

Ubio si nas argumenti po običaju. Pogotovo ovaj opskurni znanstveni rad koji nema veze sa životom, a koji je na tragu zvizdarija monsignora Lauca (jel živ?), a koji je iznio slični argument o tome da su svi koji ne nose brnjice glupani.

 

Naravno da takvi pravi labaratorijski nerdovi/sociopati ne mogu zamisliti da izvan njihovi sterilnih umova ima npr. jedna Švedska koja ne preporuča nošenje maske i gdje se živi normalno ili da normalni ljudi žele nastaviti normalno živjeti. Tko želi biti novonenormalni sociopat/idiot nek uzme tabletice za smirenje i pravac kućni pritvor.

 

Usput video iz Španjolske koji je primjer GRAĐANSKOG NEPOSLUHA običnih normalnih ljudi, a ne sociopata ili glupana i tako se treba postaviti protiv novonenormalnih idiota. Ovo sve skupa neće mirno završiti i nitko se ne pita kad je zadnji put krajnja desnica&ljevica išla zajedno na prosvjede (pred 2. svjetski rat).

 

https://twitter.com/i/status/1302976062725341186

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...
Visak kaže...

 

Ako ti se već ispravljaju krive drine imaš gomilu postova kbenzema i memulice s očitim laganjem i iskrivljavanjem istine, ali iz nekog razloga te ne smetaju, Anakine. 

 

Ubio si nas argumenti po običaju. Pogotovo ovaj opskurni znanstveni rad koji nema veze sa životom, a koji je na tragu zvizdarija monsignora Lauca (jel živ?), a koji je iznio slični argument o tome da su svi koji ne nose brnjice glupani.

 

Naravno da takvi pravi labaratorijski nerdovi/sociopati ne mogu zamisliti da izvan njihovi sterilnih umova ima npr. jedna Švedska koja ne preporuča nošenje maske i gdje se živi normalno ili da normalni ljudi žele nastaviti normalno živjeti. Tko želi biti novonenormalni sociopat/idiot nek uzme tabletice za smirenje i pravac kućni pritvor.

 

Usput video iz Španjolske koji je primjer GRAĐANSKOG NEPOSLUHA običnih normalnih ljudi, a ne sociopata ili glupana i tako se treba postaviti protiv novonenormalnih idiota. Ovo sve skupa neće mirno završiti i nitko se ne pita kad je zadnji put krajnja desnica&ljevica išla zajedno na prosvjede (pred 2. svjetski rat).

 

https://twitter.com/i/status/1302976062725341186

 

 

Primjetio sam u dućanu, najčešće djecu kako kad uđu stavljaju majicu preko usta i nosa, ako nemaju u masku. I baš se osjeti nekakav sram kod njih. Sram i nelagoda jer nisu ušli sa maskom. Postiglo se to da ljudi gledaju jedni druge sa strahom, ali i prijezirom. Pričao tj. pisao sam već kako sam u ožujku ili travnju znao zadržati dah kada bih se imao mimoići sa osobom na ulici kada ne bi nitko od nas imao masku.

 

Novo normalno i bioterorizam. Dvije riječi koje se forsiraju. Da, i ostanite odgovorni itd. Pa još ranije: "Budi odgovoran, ostani doma"... Doslovno ispiranje mozga. Ne mogu se oteti tome dojmu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2020 19:36 (Izzy).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...
 npr. jedna Švedska koja ne preporuča nošenje maske i gdje se živi normalno

 

 

 Dokle ćeš lagati o Švedskoj? I dalje su u samom vrhu po smrtnosti, preskočilo ih je samo par južnoameričkih država i SAD. SAD su ih preskočile tek kad su imali 180.000 umrlih, shvaćaš li koji je to razmjer kada ih tek sa 180.000 prestižu?

 

A što se tiče 'žive normalno' poslušaj ministricu zdravstva na 2:04 koliko je to normalno.

'We had many changes, large number of changes.'

...

'Thinhgs were changed, but not in a forced way. I think that was a difference.'

 

Dakle oni su također napravili promjenu, samo su zbog drugačijeg mentaliteta to izveli bez priisile, znači totalno neprimjenjivo kod nas. Čemu stalno prizivati Švedsku kad ima lošije rezultate, a ono što su uspjeli naprosto nije primjenjivo ovdje?

No to ti je objašnjeno već sto puta, ali ti ćeš i dalje to ponavljati kako papagaj.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
I u koju kategoriju bih upao ja koji mislim da niti jedna mjera nije apsolutno učinkovita/nužna, a opet, sve mjere su učinkovite/nužne u određenim okolnostima, te mislim da je određivanje tih okolnosti često uvjetovano političkim odlukama, a ne nužno znanstvenim spoznajama (npr: kad su propisali maske samo u dućanima i za zaposlene u ugostiteljskim objektima, što je u biti bila čista farsa za turiste).

Također, nisam siguran koliko su ovi testovi osobnosti učinkovitiji od horoskopa (znam, zvučim ko Sheldon)...

Što se tiče masturbacije, žalosno je da se HZJZ bavi time, još žalosniji je onaj letak koji na svijetlo crvenoj pozadini ima bijeli font (što krši odredbe pristupačnosti koje su obavezne za javne ustanove), ali opet imamo jedno dobro u tom zlu - slabovidne osobe su pošteđene ove razine gluposti.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

... mogu samo dodati da je jedna od današnjih 'vijesti' povezana sa školom i sexom, preventiva+sigurnost (ili higijena..) ugl kao plašenje vjašticama istovremeno dobro-loše pa i blentavo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
"Ne znam zašto bi se netko trebao toliko inatiti i govoriti djeci da ne nose masku", kaže Radovan Fuchs.

Lijepo da je ministar primjer djeci. Naravno tu pojedinci neće imati komentara, vjerojatno jer imaju člansku iskaznicu pa ne smiju.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...
 npr. jedna Švedska koja ne preporuča nošenje maske i gdje se živi normalno

 

 

 Dokle ćeš lagati o Švedskoj?

 

Jedini koji uporno laže napaćeni narod si ti, jer Šveđani su npr. prije desetak godina imali više mrtvih i nisu bili prijelomna vijest na kanalu lažnih vijesti tipa CNN. Ko što smo mi npr. prije 5 godina imali preko 3000 (tri tisuće) mrtvi viška, pa te nisam nešto vidio po forumima/medijima da skupa sa monsignorom Laucom i dnovinarima širiš istinu i samo istinu napaćenom narodu.

 

Dakle osim Švedske i Norveška ne preporuča maske nigdje. Ostale nordijske države preporučaju samo u javnom prijevozu. Bjelorusija, Estonija .... milijuni glupana i sociopata po vama paničarima i širiteljima lažnih vijesti. Neće biti druge, nego vas zatvorit u kućnu karantenu i nas ostale pustiti da živimo normalno.

 

Recimo po meni i znanstvenim radovima/smjernicama o pandemijama/epidemijama (napravljeni prije ove najgluplje godine) najgluplje stručnjake/političare imaju države koje su naredile obavezu nošenja maski na otvorenom. 

 

Usput kako u nas stojim sa krpenim brnjicama? Jel imamo manje ili više zaraženih, nakon odluke o nošenju maski u zatvorenim prostorima/javnom prijevozu? Ili je to ipak bio samo bio pokušaj uvlačenja u anus eurobirokratima, a koji su nas na kraju hladno pustili nizvodno u kanalizaciju.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dobar ti je prijedlog, sviđa mi se. Ove paničare i zagovornike maski zatvorit i nek budu u samoizolaciji, a mi ostali ćemo se vratit na vrijeme prije ožujka. Meni paše.

Btw Visak će naći razlog za povećanje broja zaraženih iako su maske skoro pa obavezne
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2020 20:50 (kbenzema).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...
I u koju kategoriju bih upao ja 

 Ne znam niti me previše zanima, ne pričam o tebi nego o pojavama oko nas, a ti se cijelo vrijeme pronalaziš u tome i sve doživljavaš osobno. I onda negiraš zaključke jer ti se ne sviđaju osobne implikacije.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...
Visak kaže...
 npr. jedna Švedska koja ne preporuča nošenje maske i gdje se živi normalno

 

 

 Dokle ćeš lagati o Švedskoj?

 

Jedini koji uporno laže napaćeni narod si ti, jer Šveđani su npr. prije desetak godina imali više mrtvih i nisu bili prijelomna vijest na kanalu lažnih vijesti tipa CNN. 

 Evo, dam ti argumente i dokaze, ti sve ignoriraš i okrećeš priču na nešto deseto, a sutra ćeš opet lagati kako se u Švedskoj živi normalno.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

dajte ljudi, nemojte se prepirati, ionako cemo sutra svi umrijeti od ovog strasnog virusa i onda vise nista nece biti vazno 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Wow, ispada da sam ja neko transcendentno biće...
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
4 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Sociopati, u tom slučaju, prate znanost:

 

“A total of six RCTs involving 9,171 participants were included. There were no statistically significant differencesin preventing laboratory-confirmed influenza, laboratory-confirmed respiratory viral infections, laboratory-confirmed respiratory infection, and influenza-like illness using N95 respirators and surgical masks. The use of N95 respirators compared with surgical masks is not associated with a lower risk of laboratory-confirmed influenza.”

 

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.1111/jebm.12381

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice