Povrat novca ako nisam originalan kupac

poruka: 24
|
čitano: 5.706
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Povrat novca ako nisam originalan kupac

Zvali su me iz HGspota da je graficka kartica koja je bila na servisu nepopravljiva i da si mogu izabrati nesto u tom cjenovnom rangu. U meduvremenu sam nabavio drugu graficku tako da mi nova realno ne treba. Ne znam sto bi tocno uzeo tako da bi bio najsretniji s povratom novca. Koliko sam skuzio novac uplacuju na racun, a problem je sto sam graficku kupio preko njuskala i originalan kupac je platio maestro kreditnom karticom. Da li mogu traziti da povrat ide na moj racun ili mi je jedini izbor uzeti nesto u zamjenu?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Povrat novca ako nisam originalan kupac
Imao sam sličan slučaj s mobitelom prije 3 godine. Uplatili mi na moj IBAN, nikakvih problema nije bilo.
15 godina
offline
Povrat novca ako nisam originalan kupac

najbolji savjet daje ti banda steve mlinara: 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Povrat novca ako nisam originalan kupac

Mi isplacujemo onako kako je i novac usao u firmu, ukoliko je placeno kreditnom karticom na privatno ime, isplacuje se nazad na tekuci privatnog imena, ukoliko je r1 racun obavezno na ziro racun poslovnog subjekta na kojeg glasi R1, ukoliko je placeno u gotovini ( citaj novcanice,  cash, papiri, nikakav maestro jer su njemu u banci rekli da je to isto ), radi se isplatnica iz kase na privatno ime sa OIB- om i potpisom klijenta da je zaprimio blagajnicku isplatu na ruke.

Mozda ti pomogne postupak...

5 godina
offline
Re: Povrat novca ako nisam originalan kupac
zara76 kaže...

Mi isplacujemo onako kako je i novac usao u firmu, ukoliko je placeno kreditnom karticom na privatno ime, isplacuje se nazad na tekuci privatnog imena, ukoliko je r1 racun obavezno na ziro racun poslovnog subjekta na kojeg glasi R1, ukoliko je placeno u gotovini ( citaj novcanice,  cash, papiri, nikakav maestro jer su njemu u banci rekli da je to isto ), radi se isplatnica iz kase na privatno ime sa OIB- om i potpisom klijenta da je zaprimio blagajnicku isplatu na ruke.

Mozda ti pomogne postupak...

 O kojoj se tocno trgovini radi kad kazete ''mi'', HGspot? Prijatelj je imao slucaj u linksu da je kupio s maminom karticom graficku pa su onda rekli da ce vratiti novac na istu tu karticu. Iako po nekoj logici i zdravom razumu nebi smjelo biti problema ako ja trazim da se novac isplati na drugi racun. Primjer: Kupac kupi artikl karticom i u meduvremenu zatvori bankovni racun. Sigurno trgovina nece reci: Sry pajdo ne mozes dobiti novac nazad, uzmi si 3 kucista, dvije grafe i 15 hard diskova pa prodaj na njuskalu po 30% manjoj cijeni :D

13 godina
online
Re: Povrat novca ako nisam originalan kupac
paqsha kaže...
zara76 kaže...

Mi isplacujemo onako kako je i novac usao u firmu, ukoliko je placeno kreditnom karticom na privatno ime, isplacuje se nazad na tekuci privatnog imena, ukoliko je r1 racun obavezno na ziro racun poslovnog subjekta na kojeg glasi R1, ukoliko je placeno u gotovini ( citaj novcanice,  cash, papiri, nikakav maestro jer su njemu u banci rekli da je to isto ), radi se isplatnica iz kase na privatno ime sa OIB- om i potpisom klijenta da je zaprimio blagajnicku isplatu na ruke.

Mozda ti pomogne postupak...

 O kojoj se tocno trgovini radi kad kazete ''mi'', HGspot? Prijatelj je imao slucaj u linksu da je kupio s maminom karticom graficku pa su onda rekli da ce vratiti novac na istu tu karticu. Iako po nekoj logici i zdravom razumu nebi smjelo biti problema ako ja trazim da se novac isplati na drugi racun. Primjer: Kupac kupi artikl karticom i u meduvremenu zatvori bankovni racun. Sigurno trgovina nece reci: Sry pajdo ne mozes dobiti novac nazad, uzmi si 3 kucista, dvije grafe i 15 hard diskova pa prodaj na njuskalu po 30% manjoj cijeni :D

 radi se o zari.

9 godina
offline
Re: Povrat novca ako nisam originalan kupac
paqsha kaže...

Da li mogu traziti da povrat ide na moj racun ili mi je jedini izbor uzeti nesto u zamjenu?

 Dal si ti to isto pitao njih?

Tek ako ti kazu da ti nece vratiti novce ovako nego originalnom uplatom mozes dalje razmisljat. Tehnicki, onaj tko donese karticu je vlasnik, ali isto tako, mogao si je i ukrast i trazit povrat. Tehnicki, i nekakav kupoprodajni ugovor bi ti i prodavac s njuskala trebali imat posto su njegovi podatci na racunu. Tehnicki, mogao je on to za tebe kupiti i dati ti kao poklon. Puno toga tehnicki, a najlakse se rjesi da im u trgovini reces da je s njuskala i da nisi originalni kupac. Ako odbiju, razmisljaj dalje. "U praksi" obicno ne rade s tim probleme osim ako nisu jedna od predivnih uljudnih trgovina u HR da ne navodim ime.

5 godina
offline
Re: Povrat novca ako nisam originalan kupac
sandokan111 kaže...

 Dal si ti to isto pitao njih?

Tek ako ti kazu da ti nece vratiti novce ovako nego originalnom uplatom mozes dalje razmisljat. Tehnicki, onaj tko donese karticu je vlasnik, ali isto tako, mogao si je i ukrast i trazit povrat. Tehnicki, i nekakav kupoprodajni ugovor bi ti i prodavac s njuskala trebali imat posto su njegovi podatci na racunu. Tehnicki, mogao je on to za tebe kupiti i dati ti kao poklon. Puno toga tehnicki, a najlakse se rjesi da im u trgovini reces da je s njuskala i da nisi originalni kupac. Ako odbiju, razmisljaj dalje. "U praksi" obicno ne rade s tim probleme osim ako nisu jedna od predivnih uljudnih trgovina u HR da ne navodim ime.

 Nisam pitao njih jer sam prvo mislio uzeti nesto, tek kad sam skuzio da nista ne trebam sam se sjetio da bi mogao traziti povrat. Slazem se sa svim ali ipak bi htio otici tamo spreman znajuci da li inace stvaraju probleme oko takvih stvari ili ne.

13 godina
offline
Re: Povrat novca ako nisam originalan kupac
paqsha kaže...
sandokan111 kaže...

 Dal si ti to isto pitao njih?

Tek ako ti kazu da ti nece vratiti novce ovako nego originalnom uplatom mozes dalje razmisljat. Tehnicki, onaj tko donese karticu je vlasnik, ali isto tako, mogao si je i ukrast i trazit povrat. Tehnicki, i nekakav kupoprodajni ugovor bi ti i prodavac s njuskala trebali imat posto su njegovi podatci na racunu. Tehnicki, mogao je on to za tebe kupiti i dati ti kao poklon. Puno toga tehnicki, a najlakse se rjesi da im u trgovini reces da je s njuskala i da nisi originalni kupac. Ako odbiju, razmisljaj dalje. "U praksi" obicno ne rade s tim probleme osim ako nisu jedna od predivnih uljudnih trgovina u HR da ne navodim ime.

 Nisam pitao njih jer sam prvo mislio uzeti nesto, tek kad sam skuzio da nista ne trebam sam se sjetio da bi mogao traziti povrat. Slazem se sa svim ali ipak bi htio otici tamo spreman znajuci da li inace stvaraju probleme oko takvih stvari ili ne.

 Ma mislim da je bilo tema o tome tu na forumu i da su najveće probleme stvarali u ADM sa ovim drugim trgovinama se moglo dogovoriti.

Najjednostavnije da uzmeš nešto u toj vrijednosti i prodaš ako misliš da neće proći.

5 godina
offline
Re: Povrat novca ako nisam originalan kupac
hummer0 kaže...

 Ma mislim da je bilo tema o tome tu na forumu i da su najveće probleme stvarali u ADM sa ovim drugim trgovinama se moglo dogovoriti.

Najjednostavnije da uzmeš nešto u toj vrijednosti i prodaš ako misliš da neće proći.

Mislim da se ne isplati uzimati nista novo ako necu ostaviti za sebe. Sutra cu otici do poslovnice pa cu vidjeti sta ce tocno reci.

16 godina
offline
Povrat novca ako nisam originalan kupac

Trazi povrat novca i ne opterecuj se. Pa na racunu sigurno ne piše broj računa kartice, uostalom da ga i znaju navedeš da ta kartica više ne postoji.

 

Čim češ počet trakeljat o njuškalu, tuđoj kartici dobit ces odheb jer je njima zadnja opcija povrat love. Njima više odgovara da uzmeš nekaj robe. Jer oni ce dobit odobrenje od grafičke tj povrat para i ako ti uzmeš nešto drugo od robe riješit i to a nece bit u gubicima. 

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Povrat novca ako nisam originalan kupac

Ako krenu filozofirati da povrat može ići samo na karticu kojom je plaćeno, kažeš da si promijenio banku i da taj račun više ne postoji.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Povrat novca ako nisam originalan kupac

U slucaju da je poslovni racun, to je nemoguce, jer i firma u stecaju

mora imati bar jedan otvoreni racun - dakle ako ih zatvori 5 od 6 banki,

jedan mora ostati.

 

A ako je privatni racun, mora moci dokazati da je to bio njegov racun, i zasto je promjenio ime i spol.

 

Usput, HR trgovine previse kenjaju - placenj karticom, moze se samo vratiti na karticu. Zasto?

Zato sto im banke uzimaju proviziju. E pa sami su si krivi sto su dozvolili da banke

tokom transakcije uzimaju postotak transakcije sebi, makar nebi smjele. Drzava bandita im je to omogucila.

 

Kupim SSD od 960GB karticom u eTec-u, dodjem doma, baba vec kupila SSD za svoj laptop,

vratim se isti dan natrag do eTec-a, kazem "sorry, ne treba mi, baba je vec kupila SSD",

nema problema, evo kes natrag i dovidjenja - na mom accountu pise da mi je artikl storniran i dovidjenja,

samo ne mogu napraviti RMA zahtjev makar imam taj isti artikl pod narudzbama / storno.

 

Isto vrijedi ako se nesto pokvari nakon nekog vremena, i ne moze se popraviti ili zamjeniti,

dobijem natrag kes, ili ako zelim mogu odmah kupit nesto slicno, ili povrat na racun, ako je cifra iznad 600€ (jer blagajne

nisu duzne vracati vise kesa nego sto je dnevni polog, a sva dnevna zarada je ionako u sefu i ne moze se vaditi van).

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Povrat novca ako nisam originalan kupac

Ne radi se o r1. Kupcevo ime nz da li uopce imaju posto ne pise nista na racunu. Jedino otvoreno pitanje je da li ce mi htjeti isplatiti novac na drugi racun posto sam poprilicno siguran da ga nece dati u gotovini.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Povrat novca ako nisam originalan kupac

Ako ti ne zele isplatiti u gotovini, tj. ako je nekakav prevelik iznos (nitko ne zna iznos osim tebe),

onda za te novce uzmi 5 SSDova, i svaki dan doneses jedan i vratis ga natrag.


Ti imas racun i jedan po jedan lagano - 500kn dnevno mogu vratiti, a ti nisi uradio nista krivo,

cak imas robu zapakiranu.

 

To ce ih nauciti malo pameti. Fuck the system.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
9 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Povrat novca ako nisam originalan kupac

Zakonodavac je tu objasnio kako se to radi Zakonom o fiskalizaciji, ono sto ti smatras logicnim i zdravim razumom , ne mora se slagati sa zakonom i knjigovodstvenim pravilima.

Naime, svaki povrat sredstava iz maloprodajne kase zahtjeva objasnjenje u obliku storna racuna, na kojem je naznacen nacin placanja ( novcanice, karticno ili virmanski) te samim time i fiskaliziran u poreznoj upravi,

tj, sve odredbe Zakona propisane za izdavanje računa na odgovarajući način primjenjuju se i kod storniranja računa, gdje se trebaju poštovati pravila slijednosti broja računa propisanog internim aktom obveznika fiskalizacije. 

To sto je netko zatvorio racun u doticnoj banci nije bitno, jer je vrlo vjerovatno otvorio drugi u nekoj drugoj banci koje je registrirano pod istim OIB-om i imenom/prezimenom kao i prvi ( stoga ide isplatnica ), pa isplata moze ici i na taj racun. 

Samo sam htio reci da je zakonodavac definirao razliku između gotovinskog/virmanskog i karticnog placanja, te samim time i slijed sredstava ( ulaz sredstava u poslovni subjekt, kao i izlaz sredstava putem povrata/storna itd ).

I ne, ne radi se o Zari nit Hg spotu, nije roba siroke potrosnje... pajdo

 

 

 

 

 

12 godina
offline
Re: Povrat novca ako nisam originalan kupac

Ako nemaju kupcevo ime i racun nije R-1 racun naslovljen na poslovni subjekt ne bi trebao imati problem sa isplatom na tekuci racun.

5 godina
offline
Re: Povrat novca ako nisam originalan kupac
zara76 kaže...

Zakonodavac je tu objasnio kako se to radi Zakonom o fiskalizaciji, ono sto ti smatras logicnim i zdravim razumom , ne mora se slagati sa zakonom i knjigovodstvenim pravilima.

Naime, svaki povrat sredstava iz maloprodajne kase zahtjeva objasnjenje u obliku storna racuna, na kojem je naznacen nacin placanja ( novcanice, karticno ili virmanski) te samim time i fiskaliziran u poreznoj upravi,

tj, sve odredbe Zakona propisane za izdavanje računa na odgovarajući način primjenjuju se i kod storniranja računa, gdje se trebaju poštovati pravila slijednosti broja računa propisanog internim aktom obveznika fiskalizacije. 

To sto je netko zatvorio racun u doticnoj banci nije bitno, jer je vrlo vjerovatno otvorio drugi u nekoj drugoj banci koje je registrirano pod istim OIB-om i imenom/prezimenom kao i prvi ( stoga ide isplatnica ), pa isplata moze ici i na taj racun. 

Samo sam htio reci da je zakonodavac definirao razliku između gotovinskog/virmanskog i karticnog placanja, te samim time i slijed sredstava ( ulaz sredstava u poslovni subjekt, kao i izlaz sredstava putem povrata/storna itd ).

I ne, ne radi se o Zari nit Hg spotu, nije roba siroke potrosnje... pajdo

 

 

 

 

 

Jasno sve, uopce ne ulazim u raspravu nego postavljam pitanja i govorim sto je po mom misljenju logicno. Moj primjer se odnosi na slucaj kada je racun s kojeg je uplaceno zatvoren. Siguran sam da mogu isplatiti na drugi racun, jedino je pitanje da li ce htjeti.  U svakom slucaju saznat cu kad odem do poslovnice. Danas nazalost nisam stigao.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Povrat novca ako nisam originalan kupac

Lidl uredno radi povrat s gotovinom, čak i ako je plaćeno karticom (debitna, kreditna, odjednom ili rate nema veze), što ekipa masovno koristi za "jeftino" kreditiranje gotovinom, a ne vjerujem da jedan Lidl to radi protivno zakonu i to još na svoju štetu - dakle, očito se može, samo je pitanje politike firme i dobre volje. Ako trgovac kupcu komplicira život da bi mu otežao ostvarivanje prava, onda ne vidim razloga zašto kupac ne bi radio reciročno.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Re: Povrat novca ako nisam originalan kupac
MrBlc kaže...

Lidl uredno radi povrat s gotovinom, čak i ako je plaćeno karticom (debitna, kreditna, odjednom ili rate nema veze).....

 Ni ne moze drugacije....

 

Stornirati transakciju mozes neko ograniceno vrijeme, nakon toga, a posebice ako je banka vec prenjela sredstva je daleko kompliciranije, da ne kazem nepotrebno nemoguce....

 

Problem - nikakav. Iznos s racuna se isplacuje iz blagajne u gotovini, knjigovodstvo "veze" broj original racuna (naplacenog) i broj storniranog, plus toliko, minus toliko, sve legalno, problema nema.

 

Kupac? Nebitan. Nepostojeci u slucaju bilo kojeg maloprodajnog racuna, sve sto treba je original racun (kupnja), na osnovu iznosa na njemu se vrsi povrat, ostalo je na knjigovodstvu da linka ta dva racuna, te da je jasno da je iznos s racuna A isplacen kupcu sto je vidljivo s racunom B.

 

Baviti se istrazivanjem dali je bas ta osoba koja je dosla s robom i racunom ista koja je robu platila, raditi dnk analize....nepotrebno, suvisno, dok god je roba doticne trgovine, i ima valjani maloprodajni racun (sto isto po broju nije problem provjeriti ukoliko se bas sumnja u valjanost tiskanog racuna).....

 

Doduse, neke trgovine u "pravilima" imaju naznaceno da povrat novaca vrse iskljucivo na nacin na koji je uplacen - gotovina, kartica, racun....

Children Shouldnt Play with Dead Things
9 godina
neaktivan
offline
Povrat novca ako nisam originalan kupac

I jesi Li uspio? Sto su ti rekli?

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Povrat novca ako nisam originalan kupac
Kolacic kaže...

I jesi Li uspio? Sto su ti rekli?

 kasno zavrsio s poslom pa nisam stigao do Zapruda. Idem sutra pa cu napisati sta je tocno bilo. :D

12 godina
offline
Re: Povrat novca ako nisam originalan kupac

I?

5 godina
offline
Povrat novca ako nisam originalan kupac

Pitao prijatelja pravnika, zvao ministarstvo pravosuđa, svi rekli da uzmem šta se nudi. Pitao u trgovini, čovjek lijepo rekao da na žalost ne može jer to ide preko servisa. Nisam se htio natezat pa sam uzeo komponente. :D

 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice