IPhone 15 - [Rasprava]

poruka: 727
|
čitano: 238.529
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Entry Point kaže...
BoomerCRO kaže...

Pozz,

 

Uzeo sam Iphone 15 i sad bi si htio piknuti i neki sat . 

 

Uzeo bih Apple watch, ali vidim da baterija zaista kratko traje pa bih njega pokupšao izbjeći . 

 

Koliko čitam svi Garmin satovi su kompatibilni s Apple Health appom o ostalim apple appovima(Fitness etc) ? 

 

Ima li netko Iphone u kombinaciji s nekim Garminom(ja gledam Venu 3) pa da podijeli iskustvo ? 

 

 

 Ako pogledaš par postova gore, vidjet ćeš da sam napisao da koristim garmin venu 2+ sa IP15. Iskustvo? Pa to je Garmin, nula problema sa spajanjem, notifikacijama bilo čime. Doduše ne koristim Apple Fitness jer je app bezveze, garminovi app(ovi) su ružniji ali daleko više informacija i opcija dobiješ.

 

 

 Hvala kolega, nisam još popio kavu pa sam malo lijen tražiti. :) Idem po kavu i bacit se na search. Puno hvala na infu . 

13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
BoomerCRO kaže...

Pozz,

 

Uzeo sam Iphone 15 i sad bi si htio piknuti i neki sat . 

 

Uzeo bih Apple watch, ali vidim da baterija zaista kratko traje pa bih njega pokupšao izbjeći . 

 

Koliko čitam svi Garmin satovi su kompatibilni s Apple Health appom o ostalim apple appovima(Fitness etc) ? 

 

Ima li netko Iphone u kombinaciji s nekim Garminom(ja gledam Venu 3) pa da podijeli iskustvo ? 

 

 

 

Jeidni je problem da na iOSu nemože uklj/isklj obavjesti za neke aplikacije. Može samo striktno SMS i pozivi ko jedna opcija, a druga opcija aplikacije sve. Nema recimo mail nema obavjesti a viber ima. ili svi ili nitko. Na androidu se da zasebno modificirati sa kojih app da dolaze obavj.

10 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]

edit: u pravu je kolega.

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2023 12:43 (Entry Point).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Evo koristim par dana

Apple Watch Series 9 GPS 45mm Midnight

 

Zasad zadovoljan baterija cca 2-dana traje,

brzo punjenje tako da mi nije problem sa tim.

pozivi, obavjesti, poruke, displey stalno upaljen.

 

Dvojba je bila izmedu SE (2023) i Apple watch 9

presudile su ove neke karakteristike koje sam imao

na prethodnim satovima.

 

Kako mi je sve novo i prvi put na Apple uredajima (15Pro)

mogu reci samo da je prilagodba prosla bolje od ocekivanja.

AMD Ryzen™ R7
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Dostupan iOS 17.2.1. Za iPhone 15 Pro nadogradnja je 240,6MB.

 
0 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Dali je netko narucivao putem t-coma ip 25 pro maxa i koliko ste cekali? Vidim da je doslovno nestasica tih uredaja
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

ja sam ga dobio za 4 dana na pocetku mjeseca

BBall,Tech,Ink....all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Itko na 17.2.1 ima ogroman Battery Drain? Odkad sam ga instalirao na 15 pro max nešto nenormalno troši bateriju, prije bi bez problema završio dan s 50-55 posto, a sad evo malo prije 18 sati je na 35 posto, ništa drukčije korišten. Vidim i drugdje da se ljudi bune pa ne znam jel itko ovdje ima taj problem? Na 17.2 je baterija bila vrhunska a sad opet problem

404 Greške a nema ih nigdje
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]

Zaista ne razumijem vas koji, čim dođe nadogradnja, odmah je idete instalirati. Pa pričekajte s nadogradnjom bar par dana dok vidite što ljudi pišu o istoj, da li izaziva kakve probleme. Svi vi koji odmah instalirate nadogradnju čim dođe, ste pokusni kunići i obično o vašim iskustvima i žalbama ovisi hoće li nadogradnja ostati ili će je Apple povući. Pokusni kunić planiram bit samo ako me kompanija plati za testiranje njihove nove nadogradnje; dok ne plati igram na sigurno i nadograđujem kasnije. Problemi mi ne trebaju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.12.2023 18:52 (Marko :D).
5 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Marko :D kaže...

Zaista ne razumijem vas koji, čim dođe nadogradnja, odmah je idete instalirati. Pa pričekajte s nadogradnjom bar par dana dok vidite što ljudi pišu o istoj, da li izaziva kakve probleme.

 E moj Markec....

 

Ja sam svoj X redovno upgradeao na noviji iOS i nisam imo nikakvih većih problema, sve mi je radilo bez problema (nisam trol nit radim za , pišem iz vlastitog iskustva), čim odmah dođe nova verzija iOS uredno ju instaliram i nikad se nisam požalio, ali ne brini se i ne nerviraj se, ne silim te da odmah upgradeaš mob čim izađe nova verzija OS-a, ak te muče nekakvi bugovi koji će s vremenom biti ispravljeni, puštam te da se prvo informiraš i googlaš o upgradeovima ne samo za iPhoneove nego i za ostale mobove, jer kako bi se reklo, tvoj mobitel, tvoje odredbe

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.12.2023 19:53 (Vavoom).
11 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]

Pokusni kunići su Alpha/Beta Testeri, a oni su trebali vidjet ovaj problem. Koje ti frustracije imaš to me nije briga, ja samo pitam jel itko još ima ovaj problem u verziji 17.2.1

404 Greške a nema ih nigdje
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Vavoom kaže...
Marko :D kaže...

Zaista ne razumijem vas koji, čim dođe nadogradnja, odmah je idete instalirati. Pa pričekajte s nadogradnjom bar par dana dok vidite što ljudi pišu o istoj, da li izaziva kakve probleme.

 E moj Markec....

 

Ja sam svoj X redovno upgradeao na noviji iOS i nisam imo nikakvih većih problema, sve mi je radilo bez problema (nisam trol nit radim za , pišem iz vlastitog iskustva), čim odmah dođe nova verzija iOS uredno ju instaliram i nikad se nisam požalio, ali ne brini se i ne nerviraj se, ne silim te da odmah upgradeaš mob čim izađe nova verzija OS-a, ak te muče nekakvi bugovi koji će s vremenom biti ispravljeni, puštam te da se prvo informiraš i googlaš o upgradeovima ne samo za iPhoneove nego i za ostale mobove, jer kako bi se reklo, tvoj mobitel, tvoje odredbe

I još nisi imao većih problema, ali problema si imao. Jer nisu Apple-ove nadogradnje 100% sigurne; bilo je slučajeva kad su totalno promašili, pa su povlačili nadogradnje. To riješavaš tako da ne instaliraš odmah čim izađe nego nakon par dana. Mislim gle, ako želiš probleme, ažurirat ćeš odmah; ako nećeš, pričekat ćeš. Neće nadogradnja nigdje otić. Osim ako je s problemima, onda će je Apple povući i nećeš je moći instalirati.

Bug Manijak kaže...

Pokusni kunići su Alpha/Beta Testeri, a oni su trebali vidjet ovaj problem. Koje ti frustracije imaš to me nije briga, ja samo pitam jel itko još ima ovaj problem u verziji 17.2.1

Da, i na Windowsima imaš Insidere koji unaprijed testiraju sve nadogradnje, pa se ipak zna dogoditi da hrpa bugova prođe. Svi smo mi pokusni kunići; s razlogom firme odgađaju nadogradnje i stabilnog softvera. Da ne bi bilo, nismo znali...

 

Nemam nikakve frustracije. Jedino mi nije jasno da svi pohrlite na ažuriranje prvog dana i onda kažete "imam problem taj i taj, čitam na internetu da i drugi korisnici imaju tih problema". Da nisi nadogradio i da si prije toga pročitao da ažuriranje donosi probleme s nadogradnjom, čisto sumnjam da bi nadogradio. Jel tako?

12 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Ja jos na 16.02 i nista mi ne fali…
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Bug Manijak kaže...

Itko na 17.2.1 ima ogroman Battery Drain? Odkad sam ga instalirao na 15 pro max nešto nenormalno troši bateriju, prije bi bez problema završio dan s 50-55 posto, a sad evo malo prije 18 sati je na 35 posto, ništa drukčije korišten. Vidim i drugdje da se ljudi bune pa ne znam jel itko ovdje ima taj problem? Na 17.2 je baterija bila vrhunska a sad opet problem

 Nisam primjetio razliku prije i kasnije. Mora da je neka specifična situacija (aplikacije, servisi itd).

Nadglednik dina
13 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Recite vi meni ljudi kak ste vi nabavljali ove modele :) prije svega 256GB varijanti gotovo nigdje nemoš kupit sve rasprodano :(

A dodatno, jel to uzimate prek pretplata kod operatera il laganih soma+ eurica u dućanu? Pitam jer supruga i ja razmišljamo o zamjeni svojih starih galaxya 9, pa smo razmišljali o jabuka taboru, no cijene su im kaotične.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2023 11:02 (sinkee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
sinkee kaže...

Recite vi meni ljudi kak ste vi nabavljali ove modele :) prije svega 256GB varijanti gotovo nigdje nemoš kupit sve rasprodano :(

A dodatno, jel to uzimate prek pretplata kod operatera il laganih soma+ eurica u dućanu? Pitam jer supruga i ja razmišljamo o zamjeni svojih starih galaxya 9, pa smo razmišljali o jabuka taboru, no cijene su im kaotične.

 Ja sam uzeo u iStyle-a u Splitu početkom Prosinca, vidio na Webu da ima dostupno i svratio do trgovine. Može se provjerit zaliha, samo im odi na stranicu i piše ispod svakog modela.

404 Greške a nema ih nigdje
3 godine
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Ja sam uzeo putem tcoma, doduše čekao sam ga 10 dana, 256gb,htjelo plavi a na kraju uzeo crni
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]

Ne kužim kakva je drama s memorijom? Pa nije da tih bas nema, šta je onda s 512gb i 1TB modelom?

AJ
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
sinkee kaže...

Recite vi meni ljudi kak ste vi nabavljali ove modele :) prije svega 256GB varijanti gotovo nigdje nemoš kupit sve rasprodano :(

A dodatno, jel to uzimate prek pretplata kod operatera il laganih soma+ eurica u dućanu? Pitam jer supruga i ja razmišljamo o zamjeni svojih starih galaxya 9, pa smo razmišljali o jabuka taboru, no cijene su im kaotične.

 Najbolje prodes ak imas kes.

Npr njuskalo zapakirani 14 pro 128 gb zna naletit za 850e a u ducanu je minimalno 1100.

256 gb na ios-u smatram nepotrebnim jer ionako svi imaju cloud tak da su podmireni kaj se tice galerije.

Ja koji sam uvijek bio zahtjevan i imam dosta aplikacija sam zasad manje od 50 gb napunio.

Muzika se slusa ionako preko yt music ili slicnih servisa, za galeriju imas ili icloud ili google fotografije i to je to. Za tu saku aplikacija kaj imas kaj ce ti 256 ili 512 gb?

 

Kaj se cijena tice google one preko vpn ukrajina 2 tb za 57e godisnje dijelim trosak s 5 ljudi tako da je jako povoljno.

YouTube premium takoder 27 kn mjesecno na nas 5 pa ispadne niti 6 kn po osobi.

Da sam uzeo 256 gb i dalje bi imao cloud servis placen jer nikad ne znas kaj bude s mobitelom.

 

I na to sve ako ti ne treba flat net uzmes bonbon promociju i imas za 84 kn 35 gb neta i svega ostalog da nemres potrosit ili za 60 kn 14 gb ako ti je to dovoljno. Sve to je puno povoljnije nego otic u neki nas telekom, nabit si neku obveznu pretplatu 2 godine i placat ju skoro 200 kn i na to sve posebnu naknadu za uredaj.

5 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
sinkee kaže...

Recite vi meni ljudi kak ste vi nabavljali ove modele :) prije svega 256GB varijanti gotovo nigdje nemoš kupit sve rasprodano :(

A dodatno, jel to uzimate prek pretplata kod operatera il laganih soma+ eurica u dućanu? Pitam jer supruga i ja razmišljamo o zamjeni svojih starih galaxya 9, pa smo razmišljali o jabuka taboru, no cijene su im kaotične.

 Ne brinite se oba dvoje, uvijek su tu lanjski 14 Pro i Pro Max ak ne nađeš nigdje 15-ice Po meni bolje uzmi na pretplatu pa plaćaj ga ko struju, nego da daješ some € kako ne bi bankrotirao....

 

A za dr. Julija Domca: šta ak kolega najviše fotka pa mu je potrebno više memorije na mobu, a ne da mu se uzimat pretplatu na iCloud bez potrebe?

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2023 23:08 (Vavoom).
13 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Vavoom kaže...
sinkee kaže...

Recite vi meni ljudi kak ste vi nabavljali ove modele :) prije svega 256GB varijanti gotovo nigdje nemoš kupit sve rasprodano :(

A dodatno, jel to uzimate prek pretplata kod operatera il laganih soma+ eurica u dućanu? Pitam jer supruga i ja razmišljamo o zamjeni svojih starih galaxya 9, pa smo razmišljali o jabuka taboru, no cijene su im kaotične.

 Ne brinite se oba dvoje, uvijek su tu lanjski 14 Pro i Pro Max ak ne nađeš nigdje 15-ice Po meni bolje uzmi na pretplatu pa plaćaj ga ko struju, nego da daješ some € kako ne bi bankrotirao....

 

A za dr. Julija Domca: šta ak kolega najviše fotka pa mu je potrebno više memorije na mobu, a ne da mu se uzimat pretplatu na iCloud bez potrebe?

 Onda plati 200e vise taj rijetki model, izgleda da je to jeftinije od toga da dijeli sa zenom po pola trosak od 3e mjesecno  za 200 gb iclouda kojeg ionako mora imat jer ko zna, mobitel moze bit ukraden, izgubljen, krepat

9 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Koliko ste platili svoj iPhone 15 pro?
Vidim vani je 1200€ a kod nas 1350€
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

ako imas priliku ga platit 1200e bolje vani :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Gogy7 kaže...
Koliko ste platili svoj iPhone 15 pro?
Vidim vani je 1200€ a kod nas 1350€

 1125 za keš i 1222 za kartice u mp-elektronika. Tamo sam kupio svoj 13 PM. U roku 3 dana je na vratima bio.

Nadglednik dina
13 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Evo da se i ja javim, nakon jako puno razmišljanja  odlučio sam uć u taj trošak te ženi uzeo 15 plus pink 256, sebi 15 pro natural titanium 256 u istyleu.

Sve skupa oko 2700, na 12 rata, jbg razmišljo sam kod operatera tarife sim tam i na kraju mi nekako bolje ovako istrpit se 12 mjeseci, a imat pretplate u bonbonu i tomato-u za siću nego davat hrpu mjesečno na 2.godine.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
Gogy7 kaže...
Koliko ste platili svoj iPhone 15 pro?
Vidim vani je 1200€ a kod nas 1350€

 Nisu ga platili,jos ga placaju :D

 

 

...potpis nije potreban...
13 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Ekipa, da li je ovaj istyleov punjač ok za piknut za tu cijenu mislim) i uparit s kablom kaj dolazi s mobitelom? Ili produžit koju kintu za neki anker tipa ovaj.

Pitam zato kaj stare punjače bum dao kad prodam i stare mobitele i onda ostajem bez punjača :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.1.2024 22:26 (sinkee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: IPhone 15 - [Rasprava]
sinkee kaže...

Ekipa, da li je ovaj istyleov punjač ok za piknut za tu cijenu mislim) i uparit s kablom kaj dolazi s mobitelom? Ili produžit koju kintu za neki anker tipa ovaj.

 S bilo kojim punjačem bu ti radilo samo da je certificiran od , čak i od konkurencije npr. Samsung, a taj iStyle mi se čini i više neg odlična opcija, sad ne znam da li ga iko ovdje ima, ako da, kak se pokazo, da li dobro puni mobove (ne samo iPhoneove, već i konkurenciju) te da li ga se isplati uzeti, a posebno me zanima da li ima neke probleme..

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
9 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

Baš sebi uzeo ovaj, istovremeno i sat i mob napunim,

sat ima brzo punjenje tako da je odlican,

koristim kabl sto sam dobio sa 15PRO

Punjac radi odlicno i nema nikakvih prekida i sl. 

 

Evo sve preporuke... Xiaomi 67W 2C1A

(2xType-C +1x Type-A)

29€ cijena

AMD Ryzen™ R7
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2024 9:40 (Extrime).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
IPhone 15 - [Rasprava]

... koristio sam od Samsunga punjac 25W Type-C i Type-A 

desavalo mi se da je mob. stalno prekidao i nanovo pokretao punjenje

probao iskljucit sat i mjenjat kabl, ali isti rezultat. Nije bas radilo...

AMD Ryzen™ R7
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2024 9:44 (Extrime).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice